Autor Wątek: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..  (Przeczytany 317155 razy)

0 użytkowników i 12 Gości przegląda ten wątek.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #720 dnia: Październik 29, 2011, 19:04:32 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
No pewnie, żadne osiągnięcie.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #721 dnia: Październik 29, 2011, 23:31:32 pm »

Offline KristofX

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro+ 1.4GSi16v :D
dać Anglikowi do zestrojenia
Z tego co mówił prezes/właściciel tej firmy na premierze auta to oni sami wszystko zestroili, a Noble tylko jakieś pojedyncze pierdółki popoprawiał.
Cytat: BMW Autoklub
...wstąp do PTK... Poza doradzeniem w kwestii silnika i ustawień samochodu, potrafią przeprojektować pół auta na odległość.

'97 FSO Polonez Caro 1.6GLi "F-18"
'00 Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.4GSi16v "Wisienka"
'98 Subaru Impreza GT

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #722 dnia: Październik 29, 2011, 23:35:23 pm »

piciek

  • Gość
Z tego co mówił prezes/właściciel tej firmy na premierze auta to oni sami wszystko zestroili, a Noble tylko jakieś pojedyncze pierdółki popoprawiał.
ten prezes to na premierze już nie wiedział od czego jest lee noble i co dokładnie zrobil. Ta premiera to byla porażka.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #723 dnia: Październik 31, 2011, 16:23:05 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6604
  • Płeć: Mężczyzna
Zgadza się, 5 minut po jednej wypowiedzi o Noble'u mówił że robi on coś innego niż mówił że robi 5 minut wcześniej.

Nazwa też bardzo polska ,a design oryginalny od pierwszych wizualizacji :]
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #724 dnia: Październik 31, 2011, 18:39:24 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Od kiedy to prezesi w ogóle cokolwiek wiedzą? ?? <lol2>
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #725 dnia: Październik 31, 2011, 18:44:53 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6604
  • Płeć: Mężczyzna
Luca de Meo w Fiacie zawsze wszystko wiedział i się wkurzał na dziennikarzy: "To nie jest Fiat! To Abarth!" ;p
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #726 dnia: Październik 31, 2011, 19:01:09 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2616
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
Grzech ma rację, wiedzieć to ma ten co robi a nie prezes- prezes jest od brania kasy.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #727 dnia: Listopad 01, 2011, 13:20:25 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
W międzyczasie się pozmieniało. Kiedyś prezesami zostawali inżynierowie po przepracowaniu w firmie np. 20 lat, a teraz to jest na ogół jakiś palant, który zdobył tę fuchę, bo jest dobrze płatna.
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #728 dnia: Listopad 07, 2011, 14:58:58 pm »

Offline Ciastek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1295
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 1.8 16v, AR 147 1.9jtd, Ducati Monster 900

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #729 dnia: Listopad 07, 2011, 15:26:02 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Ciekawe. Szkoda, że te pizdy które parkowały obok mnie tego nie posiadały, bo teraz pod światło pięknie widać lekkie wgłębienia. :/

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #730 dnia: Listopad 07, 2011, 16:22:15 pm »

Offline P!otrek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1948
  • Płeć: Mężczyzna
  • GSI power :P
    • malinka metalik :)
ja mam cos podobnego w poldku :P
FSO Polonez 1.6GSI 280000km praktycznie 340000 Rest In Pepperoni... jeszcze doczeka się następcy :)
wiem że nie powinienem ale kupiłem passata :D

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #731 dnia: Listopad 19, 2011, 11:04:28 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6604
  • Płeć: Mężczyzna
Dzisiaj przez przypadek usłyszałem fragment "Zakupu Kontrolowanego" gdzie gościu nawijał że Nowa Skoda Fabia jest tania w eksploatacji bo amortyzatory kosztują tylko 300zł sztuka.

A my zrzędzimy że robione na zamówienie sportowe, gazowe Bilsteiny do Poloneza po 500zł na dwa koła to drogo.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #732 dnia: Listopad 19, 2011, 15:11:47 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Co tu daleko szukać. Bierzemy Allegro, wpisujemy klocki i już mamy: VOLVO XC90 KLOCKI HAMULCOWE  PRZEDNIE Cena Kup Teraz
325 zł... :d Ostatnio szukałem oprawki bezpieczników i znalazłem m.in. do Skody po 50 zł (bez bezpieczników) i do Audi A8  150zł . 150 zeta za kawałek plastiku wykonany na wtryskarce. <lol> A propos nie wiem jak to wygląda u Was ale posiadam aktualnie dwa jedyne zielone samochody w okolicy. Oprócz nich są jeszcze 3 czerwone, a reszta to szare, czarne i srebrne w różnych odcieniach... <lol2>
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2011, 15:16:00 pm wysłana przez Grzech#1938 »
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #733 dnia: Listopad 19, 2011, 15:54:41 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13838
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
A propos nie wiem jak to wygląda u Was ale posiadam aktualnie dwa jedyne zielone samochody w okolicy. Oprócz nich są jeszcze 3 czerwone, a reszta to szare, czarne i srebrne w różnych odcieniach...
no jak sie rozkrecisz to idzisz po calosci,
a co to ma do rzeczy w jakim kolorze ktos kupil samochod ? widac taki mu sie podobal ,albo mial inne przeslanki ,
w mojej okolicy,czyli na moim podworku stoi jeden srebrny,ciemnozielony ,jasnozielony ,granatowy,fioletowy i dwa czerwone,
i tak uwazam ,ze Caro+ najladniej wyglada w srebrnym ,a kupujac uzywany samochod kolor jest w duzej mierze wynikiem przypadku,

co do cen czesci,to niestety komuna sie skonczyla i placisz za towar tyle ile sobie sprzedawca zażyczy, a nie tyle ile on jest wart,
akurat XC90 i A8 to nie sa male tanie samochodziki,wiec i czesci sa odpowiednio drozsze - i tak na biednych nie trafi
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #734 dnia: Listopad 19, 2011, 18:14:45 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Już chyba przesadzacie, bo ceny części do Skody nie są wiele droższe niż do poloneza. Chyba, że ktoś podaje ceny części kupowanych w ASO i z montażem.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #735 dnia: Listopad 19, 2011, 18:16:54 pm »

Offline Mifumi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 430
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1.4 Caro '96
Dzisiaj przez przypadek usłyszałem fragment "Zakupu Kontrolowanego" gdzie gościu nawijał że Nowa Skoda Fabia jest tania w eksploatacji bo amortyzatory kosztują tylko 300zł sztuka.

A my zrzędzimy że robione na zamówienie sportowe, gazowe Bilsteiny do Poloneza po 500zł na dwa koła to drogo.

Tak, tylko tutaj dochodzi kwestia podejścia
Ile jest warta nowa Skoda Fabia?
Ile jest warty 10-letni polonez?
Teraz można sobie zadać pytanie czy 500zł to nie dużo za część(nową, pomijając fakt "kto do fabrycznego poldka i normalnej jazdy kupuje takie amory?")

Albo na przykład nowy alternator, czy inne "luksusowe" dodatki(el. szyby, podgrzewane el. lusterka, klima).

Patrząc pod kątem zwykłego użytkownika(a w taki sposób zapewne do tego podeszli) A -> B takie wydatki na auto warte 1.5k zł w porywach do 2k zł(wartości przeciętne) są jednak spore, a 500zł na auto które jest warte np. 10k zł nie boli już tak w oczy.

Co innego jeśli ktoś patrzy na wartość użytkową auta, lub ma sympatie/przywiązanie/fanatyzm względem tego pojazdu, wtedy nawet wsadzanie v8 bi turbo(ktoś może zechciałby mieć wyzwanie? xD) jest jakoś sensowne.
Cytuj (zaznaczone)
wystarczy lekko obnizyc, zaspawac rozrzad [...] powinno wystarczyc na poczatek
  ______                             ______
/_|_____\.=[oo]=O=[oo]=./_____|_\
 ___                                          ___
[___]                                       [___]

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #736 dnia: Listopad 19, 2011, 23:39:31 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Robienie wody z mózgu czyli wmawianie ludziom, że nowe bo jest nowe usprawiedliwia większe wydatki niż na stare, bo tamto jest stare. Z matematyką wiele to wspólnego nie ma - za to ma dużo z szukaniem jeleni.

Cytat: KGB
no jak sie rozkrecisz to idzisz po calosci,
a co to ma do rzeczy w jakim kolorze ktos kupil samochod ? widac taki mu sie podobal ,albo mial inne przeslanki ,
w mojej okolicy,czyli na moim podworku stoi jeden srebrny,ciemnozielony ,jasnozielony ,granatowy,fioletowy i dwa czerwone,
i tak uwazam ,ze Caro+ najladniej wyglada w srebrnym ,a kupujac uzywany samochod kolor jest w duzej mierze wynikiem przypadku
Do moich sąsiadów przyjechali ludzie w gości. Przyjechało ok. nowych 10 samochodów. Jeden czarny, jeden srebrny, reszta szare. Z samochodów wysiedli faceci w wieku lat około 30 paru ubrani w ciemnoszare garnitury, lakierki, białe koszule i kolorowe krawaty. Wszyscy mieli takie same fryzury. Wysiadły też panie w białych sukienkach kupionych chyba w jednym sklepie. Panowie otworzyli bagażniki i wyjęli z nich bukiety kwiatów zapakowane w przeźroczystą folię. Bukiety niemal identyczne. Owi panowie przekazali bukiety niemal identycznie ubranym paniom i poszli parami przywitać się, złożyć życzenia i dać kwiaty. Wszyscy byli tak do siebie podobni, że wyglądało to jak "atak klonów". :d
A co do tych samochodów w okolicy, to owszem wiem, że jak się kupuje używane kolor jest kwestią przypadku. Jednak te w okolicy wszystkie są nowe i niedawno kupione. Polacy nie dość, że ubierają się na szaro-buro, to jeszcze auta w większości kupują nowe w nijakim kolorze.

Cytat: KGB
co do cen czesci,to niestety komuna sie skonczyla i placisz za towar tyle ile sobie sprzedawca zażyczy, a nie tyle ile on jest wart,
akurat XC90 i A8 to nie sa male tanie samochodziki,wiec i czesci sa odpowiednio drozsze - i tak na biednych nie trafi

A co to ma za znaczenie czy trafi na biednych czy nie? Naciągactwo to naciągactwo i tyle w temacie. Czy to jest gó****** kawałek plastiku od Kia, Forda czy Volva, to wart jest on i tak realnie tyle samo.
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2011, 00:03:53 am wysłana przez Grzech#1938 »
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #737 dnia: Listopad 20, 2011, 08:39:57 am »

Offline Ciastek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1295
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 1.8 16v, AR 147 1.9jtd, Ducati Monster 900
Widziałem chyba kawałek tego odcinka Zakupu Kontrolowanego, sprawa dotyczyła Skody Fabii 2007, za ~24.000 zł więc można powiedzieć że amory za 300zł sztuka to nie jest drogo.

BTW bardzo "życiowy program" dwudziesto-kilku dziewczyna kupuje auto za 25-30 tysięcy zł, bo GOLF IV jej się znudził już...

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #738 dnia: Listopad 20, 2011, 09:55:11 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Najmłodszy golf IV ma 8 lat.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #739 dnia: Listopad 20, 2011, 10:32:36 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6604
  • Płeć: Mężczyzna
Patrząc pod kątem zwykłego użytkownika(a w taki sposób zapewne do tego podeszli) A -> B takie wydatki na auto warte 1.5k zł w porywach do 2k zł(wartości przeciętne) są jednak spore, a 500zł na auto które jest warte np. 10k zł nie boli już tak w oczy.

Dla mnie takie kalkulacje są bez sensu z tego oczywistego względu: po co mam wydawać 300zł na amortyzator skoro jak wydam 100 to 200 zostanie mi do wakacji albo czegokolwiek innego. Dlatego gdybym musiał mieć samochód tylko do jeżdżenia to bym poszukał takiego który ma tańsze części generalnie i nawet dopłacał do trochę lepszych bo i tak bym zaoszczędził. Amortyzator do Poloneza kosztuje 60zł, ja kupiłem za 120 bo chciałem mieć lepszy.

Dla porównania do Grande Punto 2 sztuki amortyzatorów KYB kosztują 300zł, a jak wiemy to nie jest najtańsza opcja na rynku. Czyli jeden raczej wypaśny amortyzator kosztuje 30zł drożej niż wypaśny amortyzator do Poloneza...

BTW bardzo "życiowy program" dwudziesto-kilku dziewczyna kupuje auto za 25-30 tysięcy zł, bo GOLF IV jej się znudził już...
Z

Warszawka. Tam jak skończysz pożądany kierunek typu TI to na miejscu masz od razu niezłe wynagrodzenie a po kilku latach szkoleń zarabiasz ze 2.5 razy więcej, poza tym pewnie bogaci rodzice dopłacą.

Polacy nie dość, że ubierają się na szaro-buro, to jeszcze auta w większości kupują nowe w nijakim kolorze.

Tobie się chyba pomyliła 3 RP z I. To nie te czasy żeby każdy szlachcic miał kontusz w innym kolorze i konia o oryginalnej maści ,a reszta ludności się do narodu nie zaliczała. :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2011, 10:38:26 am wysłana przez Sparrow »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E