Autor Wątek: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..  (Przeczytany 317094 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #780 dnia: Listopad 29, 2012, 21:01:10 pm »

Offline melon

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 41
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro+ 1.4 16v
Przednie szyby lusterka tablice to normalne ale tylne to już jest gruba przesada choćby dla tego ze inne przepisy mówią, że tylnie szyby mogą zupełnie nie przepuszczać światła.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #781 dnia: Listopad 29, 2012, 21:53:17 pm »

Offline Maurer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6 GLI '96 LPG
Przednie szyby lusterka tablice to normalne ale tylne to już jest gruba przesada choćby dla tego ze inne przepisy mówią, że tylnie szyby mogą zupełnie nie przepuszczać światła.

I po tym można poznać, że artykuł pisał jakiś ćwierćmózg a nie dziennikarz. W podobnym temacie czytałem kiedyś, żeby uważać, skrobiąc lód z tylnej szyby, bo można uszkodzić nitki od podgrzewania. Od zewnątrz.

Tylna szyba nie musi być przejrzysta, jeśli mamy oba boczne lusterka, za to ma być odśnieżona, zeby sypiący się z niej w czasie jazdy śnieg (w aucie z tylną szybą pod takim kątem jak w poldkach to nic trudnego) nie utrudniał jazdy innym - i słusznie, za taką zamieć na drodze parę stów się należy.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #782 dnia: Listopad 29, 2012, 22:21:02 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Tylna szyba nie musi być przejrzysta. Wystarczy posiadać dwa lusterka zewnętrzne, lewe i prawe.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #783 dnia: Listopad 30, 2012, 06:34:06 am »

Offline Ciastek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1295
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 1.8 16v, AR 147 1.9jtd, Ducati Monster 900

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #784 dnia: Listopad 30, 2012, 06:50:34 am »

Offline Bartekcom#1982

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1545
  • Płeć: Mężczyzna
    • 2x FSO Polonez
Nie ale tych cwaniaków/darmozjadów nie toleruję. Można ich tylko porównać do tych co łażą pod kauflandami i biorą kase za nic.
Daewoo-FSO Polonez Atu Plus 1.6GSi 2001'
FSO Polonez 1.5SLE 1989'
Opel Vectra C FL Sedan 2.2DIRECT 2005'

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #785 dnia: Listopad 30, 2012, 07:14:46 am »

Offline Ciastek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1295
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 1.8 16v, AR 147 1.9jtd, Ducati Monster 900
nawet oni nie są podludźmi człowieku...

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #786 dnia: Listopad 30, 2012, 09:12:03 am »

Offline e_gregor

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 84
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 2.0 GLE 1991 Poldoford
    • www.poldoford.ovh.org
nawet oni nie są podludźmi człowieku...

Masz rację - to nie są podludzie, bo czegoś takiego niema. To zwyczajnie pasożyty, czyli forma legalnego okradania uczciwych i pracujących
Pozdrawiam
e_gregor

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #787 dnia: Listopad 30, 2012, 16:02:51 pm »

Offline kuba9449

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 157
czyżby podludzie - ekolodzy.

Jesteś faszystą?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Untermensch
Jeśli już to nazistą ;)

Co do przepisów. Z tego co słyszałem samochód ogólnie nie może być brudny.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #788 dnia: Listopad 30, 2012, 17:15:19 pm »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
w zimie 99% dostawczaków i spora część osobówek ma szaro-błotny kolor nadwozia. zresztą ja poloneza nie myłem od czrewca. :]
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #789 dnia: Grudzień 01, 2012, 11:41:27 am »

Offline DF

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1030
  • Darek F
    • Fordy Transit MkV x 2 - 2.3 LPG i 2.0 LPG
Co do śniegu na dachu to przy okazji pierwszych niedawnych opadów z zaskoczenia, widziałem w jakimś drogim aucie głupią cipę, która przyhamowała przed skrzyżowaniem i cała zawartość śniegu z dachu  znalazła się na jej przedniej szybie zasłaniając całą. I tak jechała kilkadziesiąt metrów licząc, że wycieraczki super fury sobie z tym poradzą. Nie dały rady... Dobrze, że nikogo nie rozjechała zanim jednak zatrzymała się aby łapkami to usunąć.

Poza tym te przepisy nie są niczym nowym. To jest przepis z tych co to przydają się stróżom prawa jak nie ma już za co się przyczepić to dowalą za to. Tak jak taksówkarzowi za bałagan w bagażniku (jaki rzeczoznawca jest od spraw bałaganu? kiedy już jest a kiedy jeszcze nie?). Artykuł ma straszyć  i dyscyplinować ludzi aby sami zesrani co chwile wycierali tylna szybę i generalnie żyli w takim ciągłym przestrachu i posłuszeństwie przed urzędnikami bez względu na sens różnych głupich przepisów.
"Dla triumfu zła trzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"  Ale dobrych już jest tak niewiele, że nic nie mogą...
Nie dajcie się zwieść - nie ma epidemii...  
Niestety wszyscy jesteśmy niewolnikami systemu. Jednak ja jestem nieposłuszny i gardzę tymi oraz szczerze nienawidzę tych dobrowolnych ścierw, które są niczym i krzywdzą innych.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #790 dnia: Grudzień 02, 2012, 19:41:13 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6604
  • Płeć: Mężczyzna
Ten przepis o grzaniu silników obowiązywał już od lat, i co z tego...

A co do brudnej tylnej szyby- całe szczęście że kształt Poloneza jest taki że tylna szyba się nie brudzi, w przeciwieństwie do modnej ostatnio linii hatcha o płaskim tyle ;p
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #791 dnia: Grudzień 02, 2012, 22:52:31 pm »

Offline CzaroT-11

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 808
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro+ 1.6 GSI '99 74E
Ten przepis o grzaniu silników obowiązywał już od lat, i co z tego
I u mnie w robocie mandaty i kary sie syyypały... To samo bród na szybach. Ba za to nawet Policja zakazywała jazdy :)

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #792 dnia: Grudzień 03, 2012, 16:47:28 pm »

Offline Ukash

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1743
  • Płeć: Mężczyzna
    • Peugeot 208 / Fiat 126p 1977r
Dzisiaj jakaś głupia ... jechała przede mną nieodśnieżonym mercem i nagle cały śnieg z jej dachu spadł mi na przednią szybę  <zly>

Więc karać powinni za to i to bardzo wysokimi mandatami...
Było: Atu+ 1.6 GSi 97'; Atu+ 1.4 GTi 16v turbo...
Jest: Peugeot 208 ; Fiat 126p 1977r

Morał taj bajki jest krótki i niektórym znany, jak nie ma warunków, nie zaiwaniamy... :D

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #793 dnia: Grudzień 03, 2012, 16:49:32 pm »

Offline Rafał

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Renault Laguna I phII 1.9 dTi RXE+
Dzisiaj jakaś głupia ... jechała przede mną nieodśnieżonym mercem i nagle cały śnieg z jej dachu spadł mi na przednią szybę  <zly>

Więc karać powinni za to i to bardzo wysokimi mandatami...
Tak samo powinni karać za szyby oskrobane w pośpiechu, tak, że kierowca prawie nic nie widzi. Jak widzę takie auta na drodze to mnie szlag trafia, wielokrotnie są tak mało oskrobane, że kierowca nie ma szans czegoś widzieć w lusterkach.
Były: Caro: 1.6 GLI Bosch, 1.4 GLI 16V, 1.4 GTI 16V, 1.6 GTI 16V, 1.6 GTC 16V 1997; Atu: 1.6 GLI Bosch 1997, Peugeot 106 1.0 Itinea 1997
Jest: Renault Laguna I phII 1.9 dTi 1999 RXE+

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #794 dnia: Styczeń 03, 2013, 11:46:57 am »

Offline Alien#174

  • Mój Polonez - jako JEDYNY od początku w PTK
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Mężczyzna
  • ***$karbnik PTK ***
    • PN CARO 1.6GLE MR'91
mmm... zmieniając temat, wczoraj przeczytałem, że "odrodzona" marka Datsun ma od przyszłego roku sprzedawać auta bazujące na Ładzie Kalinie... Datsun został swego czasu kupiony przez Nissana, który od kilku lat niszczy swój wizerunek budując auta we współpracy z Renault, tanią marką Renault jest Dacia, skoro Datsun ma być na Ładzie, to będzie jeszcze tańszą marką w koncernie niż Dacia... Zaczynam się coraz bardziej bać...
Minister Zdrowia ostrzega! Polonez uzależnia!
PN Caro - burgundowe cacuszko 92' ( Polina )

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #795 dnia: Styczeń 03, 2013, 11:54:17 am »

Offline Zoltan#1930

  • Administrator
  • Wiadomości: 3185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sport&Classic Workshop
. Zaczynam się coraz bardziej bać..
Ja jednak bym się cieszył, a nie bał. Mamy bardzo mało teraz samochodów prostych i tanich, takich jak nasze polonezy. Dacia jest, a w zasadzie już była jednym z liderów tego rynku-dobre wozy robili i już się zepsuli - zaczeli wsadzać jakieś śmieszne, gucio warte silniczki.
Pewnie idą torem "jakąś tam renomę już mamy, trzeba robić auta bardziej... " No własnie jakie, bardziej skomplikowane, awaryjne, "luksusowe"? tak jak VW w latach 90.
Niech i robią Łade nazywającą się Datsun, byle tanie i trwałe.
Cytat: KGB
GAZ rzadzi ,GAZ radzi ,GAZ nigdy was nie zdradzi  :twisted:

Polski Fiat 1977r, Polonez 1600 L 1980r, Volvo 945 2300 GL 1992r, Mazda Bongo SD1D32 2200D->2000i 1994r, Iveco Daily Max 2800TD 1997r Chrysler Town&Country 3300 LX 2001r

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #796 dnia: Styczeń 03, 2013, 12:09:08 pm »

Offline Alien#174

  • Mój Polonez - jako JEDYNY od początku w PTK
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Mężczyzna
  • ***$karbnik PTK ***
    • PN CARO 1.6GLE MR'91
Tylko że Kalina, Priora to już nie te Łady co kiedyś, czyli auta w których "na wszelki" wypadek wszystko było odrobinę grubsze, odrobinę bardziej wytrzymałe - tak "na wszelki wypadek" - te nowe są bardziej plastikowe niż autka koncernu Tata, Dacia wygląda przy nich jak kawał luksusowego wozu.
Minister Zdrowia ostrzega! Polonez uzależnia!
PN Caro - burgundowe cacuszko 92' ( Polina )

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #797 dnia: Styczeń 03, 2013, 14:41:06 pm »

Offline Rysiob

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 194
zaczeli wsadzać jakieś śmieszne, gucio warte silniczki.

Chodzi ci o 0.9 TCe i 1.2 TCe? Są montowane dopiero kilkanaście tygodni, więc ciężko o ocenę trwałości. Sam jestem przeciwny downsizingowi, bo np. z TSI są problemy. Chociaż niekoniecznie z samym turbo i pojemnością, lecz z doborem materiałów, z których to wykonano. Francuskie 1.4 TCe jest już jakiś czas na rynku i ludzie sobie chwalą, choc zaznaczają, że nie jest tak oszczędny jak obiecano. Jednak się nie psuje i da zagazować. Ja bym poczekał z ocenianiem tych kosiarek 0.9 TCe. Postępu nie ma co się bać, trzeba obserwować, czy daje dobre efekty. Np. silniki 1.5 dCi stosowane m.in. w Daciach są bardzo okej i wcale nie takie skomplikowane (dwumasę ma chyba tylko 110 konny; a DPF nie stwarza w nich problemu).

Gdyby wszystko, co nowe było złe, to w Poldach byśmy mieli nie OHV-ki, ale silnik parowy :P A do dziś diesle byłyby z pompami wtryskowymi wolnossące. Poza tym bez eksperymentów nie ma rozwoju - tylko problem wynika z czegoś innego: koncerny albo oszczędzają na materialach  (co nie przeklada sie na niska cene dla odbiorcy koncowego), albo oszczedzaja na osrodkach badawczo-rozwojowych testujac nowe rozwiazania na klientach.

Dacią jeździłem, Dusterem dCi i byłem naprawdę mile zaskoczony - jest cichsza niż 16v, bo ma dodatkowe wyciszenie komory wzgledem benzyniaka.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #798 dnia: Styczeń 03, 2013, 18:33:46 pm »

Offline Alien#174

  • Mój Polonez - jako JEDYNY od początku w PTK
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Mężczyzna
  • ***$karbnik PTK ***
    • PN CARO 1.6GLE MR'91
O Renówkowym 1.5 dci słyszałem wiele, przede wszystkim od użytkowników tych motorów w dostawczych Kangoo - i niewiele dobrego ;> o tu nawet filmik od użytkownika http://www.youtube.com/watch?v=_acxrByn1RA
Minister Zdrowia ostrzega! Polonez uzależnia!
PN Caro - burgundowe cacuszko 92' ( Polina )

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #799 dnia: Styczeń 03, 2013, 22:35:03 pm »

Offline Zoltan#1930

  • Administrator
  • Wiadomości: 3185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sport&Classic Workshop
Gdyby wszystko, co nowe było złe, to w Poldach byśmy mieli nie OHV-ki, ale silnik parowy  A do dziś diesle byłyby z pompami wtryskowymi wolnossące. Poza tym bez eksperymentów nie ma rozwoju - tylko problem wynika z czegoś innego: koncerny albo oszczędzają na materialach  (co nie przeklada sie na niska cene dla odbiorcy koncowego), albo oszczedzaja na osrodkach badawczo-rozwojowych testujac nowe rozwiazania na klientach.
Sprawa jest taka, że już jakiś czas temu doszliśmy do takiego poziomu techniki, jeśli chodzi o silniki, że już ulepszanie ich dalsze zaczeło je psuć. Postęp jest dobry, jeśli czemuś służy, a teraz służy tylko nabijaniu kasy producentom.

Wolnossące diesle na pompach rozdzielaczowych są najlepsze- nie do zajechania, a nawet uturbione robią robotę długi czas i palą równie mało co wspólczesne.
A turbo benzyna 0.9 to jakaś pomyłka. Spalanie i osiągi będą na poziomie silnika n/a około 1.4, który jeździ tak samo, a jak nie lepiej i mniej do psucia.

Nowe łady są kiepskie, ale tanie i proste, więc bilans wychodzi przyzwoity
Cytat: KGB
GAZ rzadzi ,GAZ radzi ,GAZ nigdy was nie zdradzi  :twisted:

Polski Fiat 1977r, Polonez 1600 L 1980r, Volvo 945 2300 GL 1992r, Mazda Bongo SD1D32 2200D->2000i 1994r, Iveco Daily Max 2800TD 1997r Chrysler Town&Country 3300 LX 2001r