Autor Wątek: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..  (Przeczytany 317766 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #840 dnia: Styczeń 07, 2013, 23:21:46 pm »

Offline Piotr_T

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 954
  • Płeć: Mężczyzna
    • Audi A6 C6
ale jaki przebieg - 169 km
Caro Plus 1.6 GLI --> 1.4 GTI 74U - był
Caro Plus 1.4 GTI 23E - był ;(
Audi A6 C6 - tatusiowóz

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #841 dnia: Styczeń 11, 2013, 09:20:05 am »

Offline michal235c

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 628
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 1.6GLI 1997r.--> (Polonez Atu "Orciari" 1.6 GLI 16V) Polonez Atu Plus 1.4 GTI 16V 1997r.
Nówka merol, 169km przejechał, a ja myślałem, że tylko w Polsce ludzie kiedyś kupowali auto i chowali do garażu i nie jeździli.
Jest Atu  ?.? GLI ?V :d, jest i Atu Plus K16 :d, było Caro ale się rozpadło :P
http://www.polskajazda.pl/Samochody/FSO/Polon

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #842 dnia: Styczeń 22, 2013, 15:48:28 pm »

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #843 dnia: Marzec 07, 2013, 08:19:13 am »

Offline mati_lecha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 564
Czy ktoś miał do czynienia z Suzuki Baleno poliftowym? Chodzi mi o wymianę żarówki. Czy trzeba wyjąć reflektor czy wygodniej zdemontować filtr powietrza?

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #844 dnia: Maj 18, 2013, 10:02:46 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #845 dnia: Maj 18, 2013, 13:46:06 pm »

Offline Piotr_T

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 954
  • Płeć: Mężczyzna
    • Audi A6 C6
Caro Plus 1.6 GLI --> 1.4 GTI 74U - był
Caro Plus 1.4 GTI 23E - był ;(
Audi A6 C6 - tatusiowóz

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #846 dnia: Maj 20, 2013, 13:37:32 pm »

Offline woytex

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #847 dnia: Czerwiec 18, 2013, 12:12:56 pm »

Offline Bartekcom#1982

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1545
  • Płeć: Mężczyzna
    • 2x FSO Polonez



Oryginalny mechanizm rolety tylnej szyby do opla omegi. Duże koło metal, a małe plastik. Dziwie się że to zostało dopuszczone do produkcji przecierz mogło pogubić te zęby już w salonie klientowi jak chciał obejrzeć jak działa. Taki mieli problem aby dać małe metalowe. W salonie Opla nowy mechanizm 1300zł. Coś jednak jest w nazewnictwie nowoczesnych aut plastikami :)
Problem zgłoszony temu Panu ciekawe ile zechce za zrobienie metalowego.
http://allegro.pl/kola-zebate-dorabianie-czesci-i3199140646.html
Daewoo-FSO Polonez Atu Plus 1.6GSi 2001'
FSO Polonez 1.5SLE 1989'
Opel Vectra C FL Sedan 2.2DIRECT 2005'

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #848 dnia: Czerwiec 18, 2013, 12:31:17 pm »

Online Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1686
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
Phiii w rolecie to jeszcze pikuś, jak takie cuda widziałem w mechanizmach wycieraczek.
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #849 dnia: Czerwiec 18, 2013, 13:32:20 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Najciekawsze miejsce gdzie spotkałem się z podobnym rozwiązaniem (zębatka metalowa współpracująca z plastikową), to mechanizm opuszczania koła zapasowego w Boxerze. Złapałem kapcia na autostradzie i musiałem wrócić do domu na lawecie, bo koło się nie opuściło. Czułem się jak jakiś pedałowaty laluś, co koła nie potrafi zmienić. Po pół roku, Peugeot przysłał zaproszenie na akcję serwisową, ale po akcji z szlifierką nie było już czego serwisować.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2013, 15:51:37 pm wysłana przez utek »

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #850 dnia: Czerwiec 18, 2013, 14:38:54 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Dla mnie i tak największym przebojem był zapas bez żadnych kluczy i podnośnika z umieszczoną zamiast nich wizytówką i tekstem "jak potrzebujesz wymienić koło to zadzwoń!" <lol> I wyobraźcie sobie, że właściciel tegoż auta się cieszył jak oni o niego dbają.  ;>
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #851 dnia: Lipiec 09, 2013, 19:10:29 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6609
  • Płeć: Mężczyzna
Jak czytamy: http://pl.wikipedia.org/wiki/Peugeot_208
Nowy Peugeot 208 jest lżejszy od poprzednika o 173kg. Myślałem że to zasługa tego że jest mniejszy (207 był straszną kobyłą na płycie 307), ma lżejszy silnik itp. ale dzisiaj miałem okazję obmacać to auto i stwierdzam że jest aż tak znacznie lżejszy, dlatego że jest tańszy w produkcji. Gdyby stara Panda z Tychów otarła się o niego, to by zerwała zeń całe poszycie, a Polonez w ogóle by nie zauważył że o coś zahaczył.

Oględziny zacząłem od osłon antykorozyjnych. We Fiatach np. na ogół osłon z tyłu nie ma, ale w salonie za kilkadziesiąt zł. montują osłony z bardzo grubego plastiku, zachodzącego na blachę. Z doświadczenia wiem że duże kamienie wyrzucane przez koła podczas szybkiej jazdy po szutrze im niestraszne. W nowym Peugeotcie osłony w standardzie z przodu i z tyłu, niestety ich grubość odpowiada satynie w damskich majtkach, zamocowanie raczej słabe, a spora część błotnika od wewnętrznej strony w ogóle nie jest zasłonięta.

Sam błotnik wykonany jest z tak cienkiej blachy, że czegoś takiego jeszcze nie widziałem. Cała burta jest tak cienka że można ją wyginać małym palcem. Blacha zewnętrzna na progu podobnie. Zderzaki są z kolei z tak cienkiego plastiku że aż dziwi mnie że wytrzymują napór wiatru.

Ogólnie to Fiatem z Tychów przepychałem Poloneza i dostałem strzała raz na parkingu w przód, a raz w niego wjechali z tyłu i tego nawet nie widać. W nowym 208 by od razu był zderzak do wymiany.

Dodam że auto we wnętrzu jest pięknie wykończone i ma potężne uchwyty itp. rzeczy, ale w fabryce Łady konstruktor po przedstawieniu tego projektu byłby chyba rozstrzelany za dywersję.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 09, 2013, 19:19:44 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #852 dnia: Lipiec 11, 2013, 00:37:10 am »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
A co sie robi gdy w nowym "mini" ktos spartoli sprawe i nie zaznaczy w odpowiedniej rubryce nawigacja?

Wymienia caly samochod po 3 miesiacach
Nie mozna dołożyć nawigacji...Taka zabawna historyjkę obserwuje obecnie w robocie :D
A BMW X6 szefostwa stoi częściej w serwisie jak moje cytrynowe 1,4 mocy przybywaj HDI Nemo

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #853 dnia: Lipiec 16, 2013, 12:31:40 pm »

myky

  • Gość
w 1991 r. kupilem mazde 323 1,7 disel z salonu , po 12 latach i przebiegu ok 200 tys. mazda poszla do ludzi i jezdzi u nich do dzisiaj :) takie to kiedys auta robili .

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #854 dnia: Lipiec 16, 2013, 13:15:04 pm »

Offline Alien#174

  • Mój Polonez - jako JEDYNY od początku w PTK
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Mężczyzna
  • ***$karbnik PTK ***
    • PN CARO 1.6GLE MR'91
co to jest 200 tysi dla starego diesla, natomiast dziś ubawiłem się czytając przypadek z pewnego forum, że ponoć jest w Polsce znany przypadek że 1.5dci (Renault itp) dociągną "AŻ" do 300 tysięcy bez wymiany wtrysków! Jeśli nie jest to jedynie miejska legenda to Renault Polska powinna to wykorzystać w swoich kampaniach wizerunkowych - cóż za gigantyczne osiągnięcie dla silnika diesla...
Minister Zdrowia ostrzega! Polonez uzależnia!
PN Caro - burgundowe cacuszko 92' ( Polina )

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #855 dnia: Lipiec 16, 2013, 13:42:04 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Ale w Polsce samochód miałby 300tys km? Przecież standardem jest 170-180, bez względu na wiek.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #856 dnia: Sierpień 21, 2013, 20:18:03 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Wczoraj byliśmy z moim sąsiadem (też fan motoryzacji) na parkingu koło sklepu. Mówię do niego - zobacz dwa białe takie same modele tej samej marki! Na co on, że przecież są różne bo jedno to Citroen. Po czym okazało się, że to Renault i bodajże Opel. Gdyby nie znaczki to by człowiek w życiu nie odgadł. <lol2>
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #857 dnia: Sierpień 21, 2013, 23:25:02 pm »

Offline sikorak

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 2000C i.e.
Wczoraj byliśmy z moim sąsiadem (też fan motoryzacji) na parkingu koło sklepu. Mówię do niego - zobacz dwa białe takie same modele tej samej marki! Na co on, że przecież są różne bo jedno to Citroen. Po czym okazało się, że to Renault i bodajże Opel. Gdyby nie znaczki to by człowiek w życiu nie odgadł. <lol2>
Przepraszam a jakie modele, bo to mimo połączonych produkcji aut tych samych koncernów to i tak dziwne. No chyba, że chodzi o dostawczaki oglądane z tyłu.
 

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #858 dnia: Sierpień 21, 2013, 23:56:03 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Renault Master i Opel Movano, Renault Traffic i Opel Vivaro (po lifcie), różnią się tylko znaczkami i nieznacznie atrapą. Jest między nimi mniejsza różnica niż pomiędzy Ducato, Jumperem i Boxerem.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #859 dnia: Sierpień 22, 2013, 05:54:12 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Nie. To były dwa hatchbacki wielkości ponad 4,5 metra. Na pierwszy rzut oka zupełnie identyczne jak obrazki "znajdź 20 różnic". Już poszukałem w necie. Astra Sports Tourer i Laguna Grandtour. Idąc po parkingu najpierw widziałem boki w tylnej części i myślałem, że to to samo. :P
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2013, 06:02:37 am wysłana przez Grzech#1938 »
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap