Autor Wątek: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..  (Przeczytany 317155 razy)

0 użytkowników i 11 Gości przegląda ten wątek.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #860 dnia: Sierpień 22, 2013, 08:19:48 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
No to bez przesady. Są tylko do siebie podobne, bo obydwa to kombi.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #861 dnia: Sierpień 22, 2013, 10:43:04 am »

Offline Ukash

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1743
  • Płeć: Mężczyzna
    • Peugeot 208 / Fiat 126p 1977r
Gdyby nie znaczki to by człowiek w życiu nie odgadł. <lol2>

Tu się z Tobą zgodzę. Kiedyś człowiek zobaczył jakieś auto to od razu wiedział co to za marka (np. Volvo czy Jaguar), a dzisiaj wszystko do siebie podobne :/
Było: Atu+ 1.6 GSi 97'; Atu+ 1.4 GTi 16v turbo...
Jest: Peugeot 208 ; Fiat 126p 1977r

Morał taj bajki jest krótki i niektórym znany, jak nie ma warunków, nie zaiwaniamy... :D

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #862 dnia: Sierpień 22, 2013, 13:01:41 pm »

Offline Mynx

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 168
To się homogenizacja nazywa i jest normalne we współczesnym świecie. Odnosi się zresztą nie tylko do motoryzacji, ale do niemal wszystkich sfer ludzkiego życia ;> Jest to proces postępujący w baaardzo szybkim tempie i nie ma co liczyć, że nagle się zatrzyma, bo do tego trzeba by rewolucji ;>
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2013, 13:03:27 pm wysłana przez Mynx »
Polonez - just drive and relax....

www.histmag.org - portal nie tylko dla humanistów

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #863 dnia: Sierpień 22, 2013, 17:20:13 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
No to bez przesady. Są tylko do siebie podobne, bo obydwa to kombi.
Jestem od Ciebie starszy mniej więcej o pokolenie i efekcie wychowałem się na samochodach różniących od siebie na pierwszy rzut oka. :)
Kiedyś w Motorze były takie zgadywanki gdzie rozróżniało się samochody np. po kształcie klamek czy lusterek albo po jednym narożniku. To co produkują od pewnego czasu jest z małymi wyjątkami jak z jednej "sztancy"...

Ot chociażby dwie Hondy i jak wyglądało kiedyś "podobieństwo rodzinne":
 

« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2013, 17:26:28 pm wysłana przez Grzech#1938 »
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #864 dnia: Sierpień 22, 2013, 17:58:59 pm »

Offline luka92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 988
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6GLI 97'
no niestety w dzisiejszych czasach wielu producentów idąc w ekonomie kopiują wszystko jak leci, człowiekowi czasami aż niedobrze jest jak patrzy na te wszystkie dziadostwa
W uszach szum, w oczach łzy, na liczniku czterdzieści trzy ;)
Sam go mam sam go pcham ;)

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #865 dnia: Sierpień 22, 2013, 20:37:23 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Jestem od Ciebie starszy mniej więcej o pokolenie i efekcie wychowałem się na samochodach różniących od siebie na pierwszy rzut oka. :)

No jesteś starszy. Ale nie mów, że te auta rozpoznaje się tylko po znaczku. Jest wiele innych bardziej bliźniaczych. Wszytko jest robione na jedno kopyto, ale "fan" powinien rozpoznać.

Kiedyś też przecież robiono podobne nadwozia. Fiat, Lancia, Alfa, Maserati, FSO:), Volvo. Inna grupa VW, Audi.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #866 dnia: Sierpień 23, 2013, 00:04:46 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Kiedyś rozpoznawałem każdy model z daleka, bo każda marka miała jakiś klimat. Teraz zdarza mi się pomylić np Volvo z Nissanem...
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #867 dnia: Sierpień 23, 2013, 11:44:39 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Teraz zdarza mi się pomylić np Volvo z Nissanem...
Latka nie te to i wzrok nie ten...

A tak na poważnie to poco kobinować z nowym autem skoro wystarczy kupić od konkurencji i zmienić znaczek na swój... Mi ostatnio śmiać się chciało jak zobaczyłem najmniejszego dostawczego Mercedesa. Do Kangoo Heliosa doczepili przód od większego merca i zawalili wielką gwiazdę na atrapie. Wygląda to paskudnie. Generalnie jakby odciąć tył auta na wysokości przedniego fotela to nikt by się nie zorientował z czego to jest...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #868 dnia: Sierpień 23, 2013, 12:34:43 pm »

Offline sikorak

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 2000C i.e.
Renault Master i Opel Movano, Renault Traffic i Opel Vivaro (po lifcie), różnią się tylko znaczkami i nieznacznie atrapą. Jest między nimi mniejsza różnica niż pomiędzy Ducato, Jumperem i Boxerem.
To zgoda

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #869 dnia: Wrzesień 22, 2013, 18:38:44 pm »

Offline fafik

  • ostroyebak okolosyberyjsky
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 855
  • Płeć: Mężczyzna
  • nASO DREAM TEAM
    • caro gld
    • http://www.polskajazda.pl/Samochody/FSO/Polonez_ATU/104429
Teraz zdarza mi się pomylić np Volvo z Nissanem...
Latka nie te to i wzrok nie ten...

A tak na poważnie to poco kobinować z nowym autem skoro wystarczy kupić od konkurencji i zmienić znaczek na swój... Mi ostatnio śmiać się chciało jak zobaczyłem najmniejszego dostawczego Mercedesa. Do Kangoo Heliosa doczepili przód od większego merca i zawalili wielką gwiazdę na atrapie. Wygląda to paskudnie. Generalnie jakby odciąć tył auta na wysokości przedniego fotela to nikt by się nie zorientował z czego to jest...
mercedes cit(p)a
faktycznie przepaskudny, liczylem na cos wiecej od merca
http://www.polskajazda.pl/Samochody/FSO/Polonez_ATU/104429
Mój polonez jest jak maybach- ręcznie składany :]
Gdyby w samochodach europosłów zamontować blokadę antydebilizmu z czujnikiem wykrywającym procent absurdu w procesie myślenia, musieliby wszędzie, biedactwa, zasuwać z buta.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #870 dnia: Październik 03, 2013, 20:46:35 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Dziś miałem wątpliwą przyjemność być wiezionym Audi A4 kombi. Ojej... Czułem się jak w puszce z sardynkami. Fotele mimo, że elektrycznie sterowane twarde, wąskie i niewygodne. Wnętrze strasznie ciasne. Tak mało miejsca że ciężko drzwi zamknąć nie uderzając się nimi w ramię, za to pomiędzy fotelami wielka szeroka konsola. Podświetlenie zegarów kłujące w oczy czerwone i koszmarne zawieszenie zupełnie jakby się jechało ciężarówką, a nie osobowym kombi. Miałem wrażenie, ze mi zaraz mózg się wytrzęsie z czaszki...

A no i komputer wyświetlił przeciętne zużycie 11,2 litra mimo że to diesel. To Mercedes Beczka już mniej palił.
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #871 dnia: Październik 03, 2013, 23:11:26 pm »

Offline luka92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 988
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6GLI 97'
Audi ktorej generacji i z jakim silnikiem? W kazdym razie pamietaj ze ekologia w dzisiejszych czasach nie idzie w parze ze spalaniem. Dajmy na to ze auto ma nazywanego przezemnie "pdfa" czyli dpfa i juz jakby nie patrzeć cenne krople paliwa ida w zapomnienie :D, kazde wysilenie elektronika tez nie wplywa na to dobrze, co jak co ale dzisiejsze auta zuzywaja wiecej prundu niz stare, a niby taka oszczedność bo ledy itp :D. Co do beki to wiesz wychodzily one przeciez z roznymi silnikami a jednostka 3.0 diesla w gwiezdzie starej nie nalezy do najekonomiczniejszych :) wiem bo troche w temacie siedze
W uszach szum, w oczach łzy, na liczniku czterdzieści trzy ;)
Sam go mam sam go pcham ;)

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #872 dnia: Październik 04, 2013, 12:15:51 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
B6 to się chyba nazywa. Nawet jeśli pominiemy zużycie paliwa to jest to auto zdecydowanie niewygodne.
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #873 dnia: Październik 04, 2013, 17:19:42 pm »

Offline P!otrek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1948
  • Płeć: Mężczyzna
  • GSI power :P
    • malinka metalik :)
Nawet jeśli pominiemy zużycie paliwa to jest to auto zdecydowanie niewygodne.
Ale jest prestiż :D
FSO Polonez 1.6GSI 280000km praktycznie 340000 Rest In Pepperoni... jeszcze doczeka się następcy :)
wiem że nie powinienem ale kupiłem passata :D

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #874 dnia: Październik 04, 2013, 17:42:42 pm »

Offline luka92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 988
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6GLI 97'
Akurat jak dla mnie audi nie jest wcale wyznacznikiem prestiżu :) to tylko takie auto na sile robione na klase premium
W uszach szum, w oczach łzy, na liczniku czterdzieści trzy ;)
Sam go mam sam go pcham ;)

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #875 dnia: Październik 04, 2013, 18:58:18 pm »

Offline sikorak

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 2000C i.e.
Tak się składa, że jeżdżę A4 B6 właśnie kombi i mogę coś na temat tego auta powiedzieć.

Wielkość.
Po pierwsze rzeczywiście auto nie jest super duże ale pamiętajcie, że to A4 a nie auto pokroju Passata. Większe jest A6.
Po drugie kombi rzeczywiście ma taki feler, że konstruktor/projektant "chyba" dla celów wizualnych zrobił szerokie auto do wysokości ramion a powyżje auto gwałtownie się zwęża. Patrz na kształ dachu i słupków.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fbda38219d11da8f.html
Jest to kłopotliwe w przypadku kombi, ponieważ nie jest ono takie pakowne jak bym tego oczekiwał. Gdyby słupki nie były tak skoszone do wew. to było by ok.
Dla rodziny z dwójką dzieci jest wystarczająco dużo miejsca w środku, natomiast brakuje miejca w bagażniku (szczególnie jak jeździ się z wózkiem - gondolą) ale mądrze pakując daje rade.

Spalanie.
Ja mam silnik 1.9 TDI (AVF) w quattro, które zwiększa spalanie +1l/100km i wygląda to tak:

Miasto 8,5l/100km
Trasa (Ja) 7,7l/100km
Trasa  (Żona) 6,5l/100km
Autostrata noga w podłodze 10l/100km

Szału nie ma ale myślę, że jakbym mniej dynamicznie jeździł to można osiągnąć satysfakcjonujący wynik.

Komfort.
Ja jestem super zadowolony, super połączenie komfortu jazdy z twardością zawieszenia. Taka specyfikacja odpowiada mi najbardziej. Trzeba jednak dbać o zawieszenie, aby korzystać z tego komfortu. Kumpel ma też A4 ale olewa wymianę zawieszenie, robi tylko wtedy jak zaczyna być niebezpiecznie i wtedy żeczywiście autem nie jeździ się fajnie. A wręcz tragicznie.
W środku wykończenie super. Mimo, że auto ma nalatane ponad 200 tyś km. to nic nie trzeszczy i jest przyjemnie jeśli chodzi o stylizację ale to kwestia gustu. Podświetlenie można przyciemnić i jest super wyraźne i niemęczące oka.

Mi brakuje miejsca i jeszcze w planach mamy jedno dziecko, więc myślę o zmianie segmentu auta na rodzinne, czyli coś pokju S-MAXa.
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2013, 19:00:19 pm wysłana przez sikorak »

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #876 dnia: Październik 04, 2013, 19:17:24 pm »

Offline luka92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 988
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6GLI 97'
no gdyby trzeszczało itp po 200 kkm :D to byłby to już śmiech na sali, zawieszenie, hmmm a ile to zawieszenie wytrzymuje ze tak spytam i ile kosztuje wymiana? Niestety w dzisiejszych czasach autem premium ma się tylko jeździć komfortowo co nie oznacza ze zawsze tak jest, czasem to tylko znaczek oznacza renomę której w rzeczywistości auto nie ma, lecz psuje się ono prawie tak samo jak każde inne :) z pewnymi wyjątkami awaryjnych typowo aut :). Nadeszły czasy gdy to nie inżynierowie projektują auta, lecz ekonomiści, czasy beczki czy balerona się skonczyły gdzie klient kupował i wyjeżdżał z salonu autem i tyle go widzieli :D

To co dzisiaj wyprawiają takie koncerny jak BMW, Audi czy najgorszy w dzisiejszych czasach Mercedes to woła o pomstę do nieba
W uszach szum, w oczach łzy, na liczniku czterdzieści trzy ;)
Sam go mam sam go pcham ;)

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #877 dnia: Październik 04, 2013, 19:31:55 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13838
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Po pierwsze rzeczywiście auto nie jest super duże ale pamiętajcie, że to A4 a nie auto pokroju Passata.
no wlasnie to auta tego samego segmentu,
b5 i a4b5 mialy ta sama plyte podlogowa ,wiec watpie,zeby teraz mialy inna ,
przy czym w b5 jest mneij miejsca niz w b3/b4
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #878 dnia: Październik 04, 2013, 19:48:56 pm »

Offline Bartekcom#1982

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1545
  • Płeć: Mężczyzna
    • 2x FSO Polonez
No właśnie passat to zwykłe auto segmentu D jak A4 które jest jego bratem. Ale dla większości Polaków jest limuzyną (segmenty E i F) a tak naprawdę nie zalicza się do nich.
Daewoo-FSO Polonez Atu Plus 1.6GSi 2001'
FSO Polonez 1.5SLE 1989'
Opel Vectra C FL Sedan 2.2DIRECT 2005'

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #879 dnia: Październik 04, 2013, 20:10:24 pm »

Offline sikorak

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 2000C i.e.
Po pierwsze rzeczywiście auto nie jest super duże ale pamiętajcie, że to A4 a nie auto pokroju Passata.
no wlasnie to auta tego samego segmentu,
b5 i a4b5 mialy ta sama plyte podlogowa ,wiec watpie,zeby teraz mialy inna ,
przy czym w b5 jest mneij miejsca niz w b3/b4
no wlasnie to auta tego samego segmentu,
b5 i a4b5 mialy ta sama plyte podlogowa ,wiec watpie,zeby teraz mialy inna ,
przy czym w b5 jest mneij miejsca niz w b3/b4
Ta sama płyta podłobowa nie oznacza tych samych gabarytów nadwozia. Ja bym porównał to tak:

Passat = A6 = Superb
Jetta= A4 = Octawia