Autor Wątek: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..  (Przeczytany 317797 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1000 dnia: Sierpień 27, 2014, 08:50:32 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
4-drzwiowe GTI z kontrolą trakcji i tak dalej? Waży pewnie z półtorej tony? Albo więcej? (Dla przypomnienia Golf pierwszy mniej więcej dwa raz mniej...).
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1001 dnia: Sierpień 27, 2014, 11:00:17 am »

Offline Rysiob

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 194
Tak to jest jak dział marketingu ma więcej do powiedzenia od działu rozwojowego.

Tymczasem Toyota wznawia produkcję klasycznego Land Crusiera 70 :)

http://motoryzacja.interia.pl/motofani/news-30-letnie-auto-wraca-do-salonow-kupilbys-takie,nId,1490258

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1002 dnia: Sierpień 27, 2014, 15:20:30 pm »

Offline ADAM84

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 213
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ ATU 1.6 ROVER ORI LIMITED :D
Vw golf VII
Gti-1307 kg
Gtd-1354 kg
R- 1420
Vw golf I Gti - 810-890kg
ale już golf III mógł ważyć 1380kg
Co do toyoty golf I był produkowany do 2009 roku w RPA
Moja fioletowa niunia i jeszcze dwa skarbeczki :D

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1003 dnia: Wrzesień 06, 2014, 09:12:21 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Wracając do tematu BMW to na 100% jest to diesel. Został kupiony już jako diesel i na firmę. (Przeprowadziłem wywiad).  :P
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2014, 09:25:43 am wysłana przez Grzech#1938 »
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1004 dnia: Wrzesień 06, 2014, 15:48:44 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13839
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
ale jaki model tego bmw ,skoro juz go zlustrowales ?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1005 dnia: Wrzesień 06, 2014, 17:23:10 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Tak jak pisałem wcześniej - Z4.  :) W ogóle w Niemczech i nie tylko pojawiła się ostatnio taka "moda", że ludzie kupują okazyjnie drogie auta w kiepskim stanie i z zajechanym silnikiem, po czym wstawiają do środka diesla i mają połączenie lansu z ekonomią.  :P Na nowe czy kupienie sprawnego tego typu nie było by ich stać i na eksploatację takiego z 4-litrowym silnikiem też nie.  :d
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2014, 17:25:21 pm wysłana przez Grzech#1938 »
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1006 dnia: Wrzesień 06, 2014, 18:26:15 pm »

Offline Mariusz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 674
    • 1.5 GLE
Tak jak pisałem wcześniej - Z4.  :) W ogóle w Niemczech i nie tylko pojawiła się ostatnio taka "moda", że ludzie kupują okazyjnie drogie auta w kiepskim stanie i z zajechanym silnikiem, po czym wstawiają do środka diesla i mają połączenie lansu z ekonomią.  :P Na nowe czy kupienie sprawnego tego typu nie było by ich stać i na eksploatację takiego z 4-litrowym silnikiem też nie.  :d

Spędziłem tam ostatni rok i nie zauważyłem takiej "mody". To bardziej brzmi jak opis typowo polskiej operacji przeróbki samochodu.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1007 dnia: Wrzesień 07, 2014, 02:24:20 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Czytałem o tym na motoryzacyjnych forach niemiecko- i anglojęzycznych. :) Polacy nie są aż tacy wyjątkowi z przerabianiem na "tańsze" jak by się wydawało. :P
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1008 dnia: Wrzesień 07, 2014, 21:30:59 pm »

Offline Bartekcom#1982

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1545
  • Płeć: Mężczyzna
    • 2x FSO Polonez
Hehe a co ma diesel do ekonomii? :)
Daewoo-FSO Polonez Atu Plus 1.6GSi 2001'
FSO Polonez 1.5SLE 1989'
Opel Vectra C FL Sedan 2.2DIRECT 2005'

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1009 dnia: Wrzesień 07, 2014, 21:55:22 pm »

Offline P!otrek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1948
  • Płeć: Mężczyzna
  • GSI power :P
    • malinka metalik :)
ostatnio po jeździe kią zdziwiłem się przy dystrybutorze bo na 19L zrobiłem 300km z czego ~70km w wawie, noi od czasu do czasu włączałem klimę :d nawet nie wiedziałem że takie niskie spalanie uda mi się osiągnąć ;)
FSO Polonez 1.6GSI 280000km praktycznie 340000 Rest In Pepperoni... jeszcze doczeka się następcy :)
wiem że nie powinienem ale kupiłem passata :D

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1010 dnia: Wrzesień 08, 2014, 01:34:32 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13839
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Tak jak pisałem wcześniej - Z4.
mam taki dylemat, bo nie moge sie zdecydowac, kto jest wiekszym idiota :
ten, ktory taki swap przeprowadzil, czy ten ktory pozniej kupil ten samochod ?

nawet podwarszawskie blachary pewnie wymiekaja po krotkiej przejzadzce takim traktorem bez dachu - wrazenia akustyczne iscie ursusowe musza byc,

zalozmy,ze sie silnik wykrzaczyl w tym Z4  - kto mi wytlumaczy jaki jest sens ekonomiczny wkladania pod maske klekota ?
jezeli to cos nowszego ,to taki swap kilkukrotnie przewyzsza kosztami wlozenie drugiego silnika benzynowego,
no chyba ,ze tam jest wsadzony 1.7 lub 2.5 TDS ,to koszty umiarkowane ,ale mamy silnik z krzywiazymi sie glowicami 2.5 ,albo w miare solidne 1.7 o mocy 90KM ,
a to wszystko okraszone drganiami i dzwiekiem rodem z dostawczaka w roadsterze,czyli samochodzie zabawce na przejazadzki bez dachu w cieple dni,
stad moj dylemat wyrazony w pierwszym akapicie (bez akapitu)
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1011 dnia: Wrzesień 08, 2014, 11:27:51 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Dla mnie też to jest idiotyczne całkowicie. Kabriolet z dieslem?  <lol2> Wrażenia akustyczne są takie jakby podjechał kurier jakimś Iveco. Parę razy się nabrałem. A co do sensu jego zakupu, to jeździ nim jakiś gostek, ale właścicielem jest jego matka, a auto kupione na firmę. Może chciała jak najtańszy prezent synkowi sprawić i oszczędzić na jakimś podatku?
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1012 dnia: Wrzesień 08, 2014, 12:25:37 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13839
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
seryjnie jest kratka za zaglowkami, to moze myslala ,ze to jest VAN :lol:
w innym wypadku, to oszczednosc na takim samochodzie w firmie polegac moze tylko na tym,ze zaleja rope spuszczona z TIRa ,najlepiej na parkingu, gdy kierowca spi - ale do takiej dzialalnosci to sie nie zaklada firmy :E
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1013 dnia: Wrzesień 26, 2014, 21:53:47 pm »

Offline Tomekk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1303
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polskie Fiaty i inne graty
BMW 528i xDrive. Benzyna 245 KM. Mam od nowości, odebrałem jakoś wiosną 2012 roku. W tej chwili przebieg 102 tys km. Jeżdżę głównie w trasie. Coś ostatnio zaczęło wyć jak tramwaj pod maską. Diagnoza serwisu: zaciera się napęd pompy oleju. Że co? Po 100 tys km w serwisowanym aucie? Tak, prawdopodobnie rozpadł się napinacz rozrządu i w jakiś sposób uszkodzony został napęd pompy oleju. Gwarancja skończyła się na wiosnę tego roku, na szczęście wykupiłem pełne przedłużenie do 200 tys km. Assistance, samochód zastępczy i takie kwiatki. Ciekaw jestem jakie koszty poniósłbym gdybym musiał zapłacić z własnej kieszeni. Współczuję ludziom którzy będą kupowali te shity gdzie kluczowe elementy robione są "z papieru", które za 3-4 lata jako używane bo pewnie zaleją rynek  jak dzisiaj E60...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2014, 22:23:37 pm wysłana przez Tomekk »
Fiat 125p,'71,76, Fiat 132: '78, Fiat Fiat 131:'78, Polonez '80,1500 '86,1500 '89,Polonez 1,6 GLI '96, Fiat 126 Town '99, Audi S8 '16

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1014 dnia: Wrzesień 27, 2014, 00:21:07 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
No ja też dostałem zaproszenie na akcję serwisową naszego prawie nowego (XII 2012) Renault kangoo helios. Podobno coś z przewodami układu hamulcowego. Co i jak dowiem się w poniedziałek bo jestem umówiony na serwis...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1015 dnia: Październik 08, 2014, 18:30:06 pm »

Offline poldon82

  • Dawid
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 678
  • Płeć: Mężczyzna
    • to co w sygnaturce :)
    • mój "Borewicz" z 1982r
Cytuj (zaznaczone)
wymiana części układu kierowniczego, która nie odpowiada wymaganej specyfikacji, konieczna jest w 9 tys. samochodów niemieckiej marki

Cytuj (zaznaczone)
Opel nie posiada informacji o wypadkach ani urazach spowodowanych tą usterką, ale firma odradza korzystania z pojazdów do czasu ich sprawdzenia w serwisie.

http://moto.pl/MotoPL/1,88389,16764644,Akcja_naprawcza_Opla___Adam_i_Corsa_do_serwisu.html

 <marzyciel>

"...Telewizor, meble, mały fiat
Oto marzeń szczyt..."

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1016 dnia: Październik 11, 2014, 11:10:55 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6611
  • Płeć: Mężczyzna
Jak widać na załączonym obrazku, w fabryce w Tychach mieli w w głębokim poważaniu dokładne zakonserwowanie miseczki nad podłużnicą, gdzie zbiera się cały możliwy syf i sól z drogi. Po 9 latach efekt następujący:



Jeszcze się do tego cholerstwa nie można dobrać bez rozebrania całego przodu, bo nawet miniszlifierką nie ma jak manewrować żeby tę rynnę dokładnie wyczyścić. Na szczęście rozkręcenie to kilka minut roboty.

Jakość i tak lepsza niż w Toyocie Aygo- oglądałem ostatnio taką lekko przetartą i grubość lakieru jest taka jakby ktoś na gołą blachę psiknął tylko tyle żeby kolor był.

Ale na tym niemiłe niespodzianki się nie skończyły.
W salonach można zamówić takie ładne nakładki aluminiowe, które mają chronić progi. Jak wiemy, aluminium na styku ze stalą powoduje korozję, dlatego w Polonezie Coupe nakładka na słupek środkowy była z imitacji aluminium, a nie z aluminium.

Te nakładki na progi powinny być odizolowane od progów w całości specjalną taśmą. No ale niekoniecznie tak jest. Efekt- w progu piękna dziurka do rozwiercenia



Jeżeli więc kupujecie nowe auto i chcecie taki dekoracyjny detal, albo nie możecie użytkowniczki nauczyć żeby nogę z obcasem przekładała nad progiem, a nie przypierdalała w niego szpilką przy każdym wsiadaniu to:

-przyklejcie to samodzielnie jak należu
-przyklejcie osłonę plastikową
-po prostu przykryjcie próg taśmą izolacyjną albo pokryjcie folią termokurczliwą

« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2014, 11:13:17 am wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1017 dnia: Październik 11, 2014, 15:51:00 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Ten cienki lakier to na blasze, której normalnie nie widać, bo jest w błotniku?
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1018 dnia: Październik 11, 2014, 19:23:29 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6611
  • Płeć: Mężczyzna
Ten cienki lakier to na blasze, której normalnie nie widać, bo jest w błotniku?

Na Aygo po całości jest cienki lakier. Kiedyś babcia swoim CC zdrowo przywaliła błotnikiem w mur i zerwało lakier z kawałkiem katoferezy i to zostało białe i nie zardzewiało przez następnych 10 lat. Aygo lekko przytarte pogniło i lakier cieniutki jak papier.

Na fotce widzisz 9 letnią Pandę, nad podłużnicą jest taka debilna rynna (powinno się zaraz po zakupie zakleić to taśmą żeby tam syf nie leciał)
W fabryce dali tam trochę podkładu, ale człowiek odpowiedzialny za nałożenie masy zabezpieczającej, posmarkał po wierzchu i oczywiście do tej najbardziej narażonej rynny już nic się nie dostało.
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2014, 19:26:52 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1019 dnia: Październik 11, 2014, 19:29:11 pm »

Offline P!otrek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1948
  • Płeć: Mężczyzna
  • GSI power :P
    • malinka metalik :)
Na Aygo po całości jest cienki lakier. Kiedyś babcia swoim CC zdrowo przywaliła błotnikiem w mur i zerwało lakier z kawałkiem katoferezy i to zostało białe i nie zardzewiało przez następnych 10 lat. Aygo lekko przytarte pogniło i lakier cieniutki jak papier.

W którym samochodzie masz teraz położony solidnie lakier?? :p
FSO Polonez 1.6GSI 280000km praktycznie 340000 Rest In Pepperoni... jeszcze doczeka się następcy :)
wiem że nie powinienem ale kupiłem passata :D