Autor Wątek: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..  (Przeczytany 317100 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1080 dnia: Styczeń 20, 2015, 10:22:40 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1081 dnia: Styczeń 20, 2015, 10:57:20 am »

Offline Tomekk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1303
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polskie Fiaty i inne graty
Fiat 125p,'71,76, Fiat 132: '78, Fiat Fiat 131:'78, Polonez '80,1500 '86,1500 '89,Polonez 1,6 GLI '96, Fiat 126 Town '99, Audi S8 '16

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1082 dnia: Styczeń 20, 2015, 12:31:06 pm »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3034
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Ciekawszy też mały minibus z filmiku, który pojawił się w trakcie ;) Nawet mi się spodobał! :p
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1083 dnia: Styczeń 20, 2015, 13:14:37 pm »

Offline Macki

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1480
  • Płeć: Mężczyzna
  • The (Borbet™) A-Team :)
    • Polonez Caro 1.6GLI '95 Polonez Caro+ 1.8GTI '97 Dacia 1310p 1.3 '83 Skoda Felicia 1.3MPI'99
Cytat: http://4x4.auto-swiat.pl/chinska-podrobka-bmw-x5-najgorszy-samochod-swiata/zsltx
Układ kierowniczy, który jeszcze jako nowy i niezużyty sprawia wrażenie wybitego, wymaga ciągłego kręcenia kierownicą, aby korygować luzy tak wielkie, że włos się jeży na głowie. Sztywna, praktycznie nieustabilizowana w kierunku poprzecznym tylna oś sprawia, że auto mocno się buja, podskakuje i kołysze. Kierowcy CEO powinni mieć specjalne zezwolenie na korzystanie z pełnej szerokości dwóch pasów ruchu autostrady od prędkości 120 km/h.:p
brzmi jakoś tak troszku znajomo ]:->
był: Polonez Caro Plus 1.6 GSI '98 69E
       Polonez Caro 1.4 16V GLI '96 L115

  Bądź kowalem swojego losu.
    ...i kompozytorem swojego Poloneza! ;)

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1084 dnia: Styczeń 20, 2015, 16:39:10 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13838
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
ale ten caly tekst jest ch... - jak nieszczescie,
jezdzie po tym rupieciu, ale jakos przez 5lat zrobilo to 100kkm bez wiekszych awarii,a tekst o szkle,ktore sie zwichrowalo od slonca ,plastiki ze sztuccow ,albo hamulacach,ktore takie straszne sa i ciagle zaciski rdzewialy ,to az zalosne,
a czemu mialy nie rdzewiec ,skoro auto wyglada,jakby w bagnie bylo garazowane ?
to jest 5lat ,wiec samo z siebie to nawet gole zelazo na wskros nie zardzewieje,
to nie terenowka, tylko konkurent SUVow np. bmw X5 ,a zadna X5 w blote nie wjedzie,bo trzebaby ja wyciagac ciagnikiem,
prowadzenie markowych SUVow tez nie jest  takie pewne ,wiec i tu pojazd nie wiadomo na co,
chyba ten chinol nie okazal sie jednak taki zly,skoro trzeba na niego tak jechac w pseudomotoryzacyjnej gazecie, zeby nie zagrozil markelowym produktom
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1085 dnia: Styczeń 20, 2015, 18:21:47 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
To co napisali o tym chinolu, ja mogę napisać o peugocie boxerze. Rocznik podobny, przebieg trochę większy. Na lawecie lub holu wracał wielokrotnie. A usterki to nie były takie pierdoły jak w tym "x5".

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1086 dnia: Styczeń 20, 2015, 21:50:25 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Też czytałem. Czepianie się na siłę. Jakiś czas temu czytałem porównanie Opla i Fiata - redaktorzyna wychwalał 1,9 diesla od opla, a jechał po 1,9 fiatowskim :D
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1087 dnia: Styczeń 21, 2015, 00:30:59 am »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3034
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Niestety dziennikarstwo motoryzacyjne upadło niemal doszczętnie. Nawet tygodnik motor, który chyba najdłuzej trzymał poziom swoich artykułów zszedł na psy - dla laików owszem fajne. Ale gdy ktoś chce się dowiedzieć czegoś konkretnego i praktycznego o budowie czy obsłudze... nic z tego. Czasem sięgam jeszcze po "poradnik auto świat", tam testów nie ma wcale lecz czasem poruszą jakiś interesujący temat związany z motoryzacją - bardzo chwaliłem sobie ich artykuł czy nawet serię artykułów o stosowaniu czynnika R1234f, naprawdę rzetelnie przedstawili fakty. W styczniowym wydaniu są też ciekawe tematy, np test Vialle Liquid Si oraz artykuł o napędzie ogniwami wodorowymi ;)

PS.
Polecam poczytać np Motor ale wydawany w latach choćby 90, niebo a ziemia w porówaniu w aktualnymi wydawnictwami :)
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1088 dnia: Styczeń 21, 2015, 08:37:58 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Patrząc na ogólne trendy, to niestety ogół ludzi nie potrzebuje skomplikowanej motoryzacyjnej wiedzy, tylko o tym czy przełącznik jest szorstki czy gładki.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1089 dnia: Styczeń 21, 2015, 10:40:45 am »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3439
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Polecam poczytać np Motor ale wydawany w latach choćby 90, niebo a ziemia w porówaniu w aktualnymi wydawnictwami

Zgodzę z Tomaszem, a jeszcze lepiej wziąć do łapy sprzed lat 90....
To jest rozbieżność. Polecam.
Dziś tylko w książkach typu :budowa, naprawa , eksploatacja" tekst udaj się do serwisu, itp.
Więc i książki tego typu zeszły na psy.
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1090 dnia: Styczeń 21, 2015, 13:34:18 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6604
  • Płeć: Mężczyzna
To się dzieje nie tylko w prasie motoryzacyjnej.

A szkolnictwo zostało w całości doszczętnie zniszczone. Ogólna wiedza studentów, to z czym przychodzą w mury uczelni, leci na łeb na szyję z roku na rok. W dodatku facebooki itp. portale wyhodowały już generacje egocentryków.
Po ostatnich dniach już wiem jak się czuł Guderian albo von Manstein, kiedy musieli wytłumaczyć swojemu fuhrerowi że jakaś decyzja wymaga zmiany, ponieważ zmieniły się okoliczności. Tylko że Hitlera usprawiedliwia ciężkie pobicie i choroba Parkinsona.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1091 dnia: Styczeń 25, 2015, 00:54:45 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Narzekania na poziom studentów można poczytać też w przedwojennej prasie. :P To jeden z tych zawsze aktualnych tematów. Mnie w tym aucie zadziwiło jak bardzo jest pod spodem pordzewiałe... Natomiast tekst artykułu to w dużej części bełkot... :D
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1092 dnia: Luty 22, 2015, 15:38:32 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6604
  • Płeć: Mężczyzna
To jeden z tych zawsze aktualnych tematów.

Ano, aczkolwiek już kadra się zaczyna łapać za głowę, oczywiście ta jej część która stara się trzymać poziom, a nie ci co umyślnie na egzaminie z zapałem czytają gazetę żeby przypadkiem nie widzieć jak studenci przepisują z tabletów. Poza tym nowa matura była zbrodnią, myślenie
zastąpiono kluczem.

A tak wracając do tematu:

Jakiś czas temu wybuchł mały spór o jakość i ceny samochodów, w którym zachwalałem stosunek ceny do wyposażenia samochodu marki Kia. Uczciwość nakazuje wspomnieć jakie szydło wyszło wyszło z worka.

Pacjent to Cee'd w pierwszej wersji sprzed liftu, silnik 1.4 16v 110KM. Ogólnie auto fajne, przejechało 220 tys no i wyszły dwie zabawne rzeczy:

-wspomniana pompa paliwowa która się zepsuła. Nowa kosztuje 800zł. Ale to nic.
-układ wycieraczek jest nierozbieralny, nie da się naprawić

I najlepsze:

Złamała się szczęka zamka kanapy tylnej. Gdyby w Polonezie coś takiego nawet się zdarzyło to nie byłoby problemu, bo zamek odkręca się w 2 minuty. Ale:
Zamek kanapy Cee'da jest wewnątrz oparcia, a oparcie jest... tak, zgadliście, nierozbieralne. Ale to jeszcze nic.
3 punktowy pas środkowy jest również umieszczony w kanapie, to oznacza że jeżeli szczęka zamka się urywa, to pasażer w razie wypadku złoży się razem z kanapą, ew. połamie pasażera siedzącego z prawej strony i trzymanego pasem przymocowanym już normalnie do słupka.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1093 dnia: Luty 22, 2015, 16:49:01 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Zaraz jeszcze zacznie korozja wyłazić na zewnątrz i będziesz miał ten super stosunek jakości od ceny.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1094 dnia: Luty 22, 2015, 17:45:34 pm »

Online Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Zaraz jeszcze zacznie korozja wyłazić na zewnątrz i będziesz miał ten super stosunek jakości od ceny.
Eeee, gdzie tam, jaka korozja.To Ty nie wiesz,że to tylko polskie auta gniły?Jak to ludzie zawsze mówili,te polonezy,to wszystko polskie,to tylko się psuło,gniło,dużo paliło i po drodze latało.Nie ma to jak zachodnie,to inny świat.Tam się siada i się jedzie.Nie wiem,jak tam się na kijanki i inne skośnookie większość zapatruje,ale na niemieckie,to w większości przypadków nie dadzą złego słowa powiedzieć.
W starych autach,jakie by one nie były,to w większości przypadków silnik przeżywał budę,a teraz jest na odwrót.Dopóki będzie się dało,to sobie będę poldziem pomykał i mam wszystko w czterech literach.Na moje potrzeby i moje przebiegi w zupełności wystarczy.Na pohybel pieniaczom zachodniej motoryzacji.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1095 dnia: Luty 22, 2015, 19:11:44 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3130
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
.Nie ma to jak zachodnie,to inny świat.Tam się siada i się jedzie.Nie wiem,jak tam się na kijanki i inne skośnookie większość zapatruje,ale na niemieckie,to w większości przypadków nie dadzą złego słowa powiedzieć.
Kilka przykładów bezawaryjności "z zachodu"
Uno mojej babci, od nowości w jednych rękach, tak jak wyjechało z fabryki po 11 latach było tak zgniłe, że łatanie budy zajęło mi około 6 miesięcy (po godzinach) nie wspominając, że 3/4 tego co mogło się zesrać było co najmniej raz wymieniane/naprawiane, jedyne co usprawiedliwia to auto to przebieg... 220 kkm.
Sweter III kuzyna ma takie dziury w podłodze, że jedyne co powstrzymuje napęd al'a Flinstonowie to wykładzina, do tego mniej więcej raz na pół roku coś poważnie się pieprzyło, ale oczywiście prawie full opcja teraz kuzyn popyla z kapcia, bo się nieszczęśliwie golf rozkraczył na amen :)
A wszystkie polskie wynalazki, które rezydowały u mnie w domu (maluch, 125p i 3 PN'y) jeździły/ą praktycznie bez żadnych problemów, wiadomo jak coś się zrypało to trudno, ale zawsze wszystko było robione na czas i złego słowa nie mogę powiedzieć na awaryjność tych samochodów.
Co do skośnookich to, ostatnio coś ich coraz więcej widzę można powiedzieć, że tyle samo co VAG'ów ich jest i przedstawiają ten sam poziom "wytrawnego tuningu" i wszyscy posiadacze jednego i drugiego wszem i wobec głoszą hasło "to niemiecka/japońska jakość" osobiście o ile z tym drugim nie specjalnie bym dyskutował o tyle to pierwsze śmieszy mnie do łez  ]:->.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1096 dnia: Luty 22, 2015, 19:42:41 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
To drugie też ostatnio dość często wzywa na akcje serwisowe.

Panowie, niezawodne i dopracowane auta się kończyły. Tak samo jak telewizory, pralki, lodówki, laptopy itd.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1097 dnia: Luty 22, 2015, 21:39:17 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6604
  • Płeć: Mężczyzna
Jeżeli wszystko jest podobnie złej jakości, to znacznie niższa cena oznacza lepszy stosunek jakości do ceny  :P
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1098 dnia: Kwiecień 24, 2015, 21:04:54 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1169
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
A teraz piękna przyszłość.  "Majsterkowanie przy samochodzie przez lata było jednym z głównych zajęć Polaków w wolnym czasie. Dziś sytuacja się zmienia. Auta są coraz bardziej skomplikowane, więc naprawienie czegokolwiek okazuje się znacznie trudniejsze niż kiedyś. Dodatkowo stowarzyszenie największych producentów motoryzacyjnych zamierza zakazać samodzielnych reperacji.
Stowarzyszenie Auto Allinace, które wśród członków ma między innymi Volkswagena, Toyotę, BMW, Fiata, Forda General Motors, Mazdę, Mitsubishi czy Jaguara, zamierza zakazać samodzielnych napraw. Chodzi w szczególności o ingerencje w elektronikę i elektrykę samochodów. Już dziś takie postępowanie powoduje utratę gwarancji, ale w myśl nowych przepisów zakaz ma dotyczyć całego cyklu życia pojazdu. Zdaniem producentów, majsterkowanie pod maską przez osoby niewykwalifikowane może prowadzić do obniżenia poziomu bezpieczeństwa i komfortu oferowanego przez samochód.Trudno nie zgodzić się z Auto Alliance, ale przecież skoro kupiłem samochód, to jest on mój i mogę z nim zrobić to, na co mam ochotę, prawda? Niebawem ma się to zmienić. Przedstawiciele AA opierają się na amerykańskiej Ustawie o prawach autorskich w cyfrowym tysiącleciu. Zgodnie z proponowaną przez stowarzyszenie wykładnią, auto stanowić ma przejaw działalności, można by rzec utwór, chroniony prawem autorskim. To dałoby możliwość regulowania przepisami zakresu czynności, które są użytkownikowi zakazane, mimo że sporo wydał na pojazd.
Czy wprowadzenie w życie takiego zakazu jest nierealne? Skoro udało się zakazać sprzedaży tradycyjnych żarówek, albo rtęciowych termometrów, możliwe, że i takie przepisy staną się częścią naszej codzienności. Wielu konsumentów uważa, że w UE stworzenie nowej dyrektywy to tylko kwestia odpowiednich argumentów zasobnej grupy, której zależy na zmianie prawa. Jeśli to prawda, czekają nas wielkie zmiany. Ich efektem będzie nie tylko wzrost poziomu bezpieczeństwa, ale też wydatków, które ponosimy w związku z posiadaniem auta." Niezłe co, jeszcze trochę to będzie zakaz na samodzielne naprawianie czegokolwiek, ale idą czasy co. Także ponawiam swój pomysł, żeby zakupić coś i zakonserwować w garażu i będzie jak znalazł w razie czego czyli jakieś naprawy.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1099 dnia: Kwiecień 24, 2015, 21:19:28 pm »

Offline mbar

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ 1.6 GSI