Autor Wątek: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..  (Przeczytany 317155 razy)

0 użytkowników i 9 Gości przegląda ten wątek.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1440 dnia: Styczeń 30, 2017, 07:03:30 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Po naszpikowaniu auta takimi bzdetami zysk koncernu będzie niewielki, a zarobią głównie informatycy. Producenci drukarek tak samo chcieli się wycwanić i zaczęli produkować czipowane tonery, żeby ludzie kupowali nowe zamiast doładowywać stare. A w międzyczasie znaleźli się fachowcy, którzy czipowane też regenerują.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1441 dnia: Luty 01, 2017, 23:28:54 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6604
  • Płeć: Mężczyzna
Będzie będzie, jest wielu użytkowników pokornych i tacy co nie umieją sami gwoździa wbić, z pewnością będą płacić za odblokowanie ogrzewania foteli.

http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/polski-kierowca/news-rozbijesz-sie-a-twoj-samochod-wezwie-pomoc,nId,2344778

Mnie martwi to, że ta cała technologia dla bezpieczeństwa, przepisy itd. mogą wychować kiedyś pokolenie wyuczonych inwalidów.
Teraz wpatrzone w tablety dzieci potrafią np. nie wiedzieć jak wygląda krowa.
Nie miałem dziesięciu lat kiedy wymieniałem zepsute włączniki, izolowałem kable itd. i jakoś się do prądu nie podłączyłem.
W lesie dzisiaj też bym sobie poradził, zarówno w kwestiach obozowych, marszutry, opatrywania, czy nie prowokowania drapieżników, bo i się trochę chodziło po lasach i górach, i o tym czytało, a jak patrzę na co poniektórych nastolatków, to mam wątpliwości.
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2017, 23:41:31 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1442 dnia: Luty 01, 2017, 23:54:53 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3130
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/polski-kierowca/news-rozbijesz-sie-a-twoj-samochod-wezwie-pomoc,nId,2344778
Czytając artykuły tego typu mój rakometr wystrzela poza skalę... Pomijając już temat artykułu, to za sam styl pisania zabroniłbym dostępu do komputera autorowi tego "tworu"...
W pewnym sensie szkoda nawet walczyć z systemami pokroju e-call argumentami, że "bedo nas śledzić, co, jak i kiedy robimy" w końcu większość obecnie użytkowanych telefonów i tak ma GPS, pobrać nasze dane z FB itp. też żaden problem już od windowsa XP istniała możliwość "zdalnego pulpitu", więc wątpię, żeby google tworząc androida nie pokusił się o pozostawienie sobie takie furtki :) O tym, że sam numer można zlokalizować z dużą dokładnością na podstawie stacji przekaźnikowych do których się logował nawet nie wspomnę.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1443 dnia: Luty 02, 2017, 00:58:52 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Mnie martwi to, że ta cała technologia dla bezpieczeństwa, przepisy itd. mogą wychować kiedyś pokolenie wyuczonych inwalidów.
Teraz wpatrzone w tablety dzieci potrafią np. nie wiedzieć jak wygląda krowa.
Nie miałem dziesięciu lat kiedy wymieniałem zepsute włączniki, izolowałem kable itd. i jakoś się do prądu nie podłączyłem.
W lesie dzisiaj też bym sobie poradził, zarówno w kwestiach obozowych, marszutry, opatrywania, czy nie prowokowania drapieżników, bo i się trochę chodziło po lasach i górach, i o tym czytało, a jak patrzę na co poniektórych nastolatków, to mam wątpliwości.
Oj, życzę Ci z całego serca, byś się mylił, ale niestety, to chyba najszczersza prawda.Świat idzie szybko w bardzo złym kierunku i chyba już nie można tego zatrzymać.Ten cały "postęp" jeszcze nam wszystkim wyjdzie bokiem, bo będziemy mieć armię nic nie potrafiących "zombiaków" które całą wiedzę o życiu, będą czerpać z internetu.Książek już chyba wtedy nie będzie,  może nawet e-booków, bo kto by to czytał? Z chwilą upowszechnienia się "zdobyczy technologicznych" społeczeństwo zaczęło się niejako cofać w rozwoju.Wszystko jest dla ludzi, ale małe dzieci, ślęczące godzinami w internecie, czy smartfonach (jeden ch*uj) to nie jest nic dobrego.Zabija to w nich kreatywność i blokuje rozwój wyobraźni.Pewnie powoduje też szereg innych, złych rzeczy, których aktualnie nie umiem nazwać, bo nie jestem psychologiem.Wszyscy, którzy mają jak ja, po 30-parę lat, chyba doskonale pamiętają, czym zajmowaliśmy się w dzieciństwie.Czy to w miastach, czy na wsiach, inaczej spędzało się wolny czas i inne mieliśmy zabawy.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1444 dnia: Luty 02, 2017, 07:00:04 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
będziemy mieć armię nic nie potrafiących "zombiaków" które całą wiedzę o życiu, będą czerpać z internetu
Oby przynajmniej potrafili wykorzystywać możliwości internetu, to przynajmniej się czegoś dowiedzą. Znam przypadek, który całą tę wiedzę czerpie z gier na facebook.com. Inwentaryzację robił, to wszędzie napisane "inwenteryzacja", "inwenteryzacja"... Ja mu mówię: inwentaryzacja się pisze. A on na to: no to czemu mówi się inwenteryzacja?! Masakra. Gość po studiach na politechnice, za chwilę skończy 35 lat...

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1445 dnia: Luty 02, 2017, 12:14:47 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Gość po studiach na politechnice, za chwilę skończy 35 lat...
Brzmi jakby znajomo  :d Ale tak serio, to ja głupi, całe życie myślałem, że pisze i mówi się "inwentaryzacja" bo wszędzie taki napis na kartce widziałem.Ale widocznie, większość się myli.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1446 dnia: Luty 02, 2017, 15:51:21 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13838
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Gość po studiach na politechnice, za chwilę skończy 35 lat...
Brzmi jakby znajomo  :d
nooo, sporo ludzi z peselem rozpoczynajacym sie od 82 spelnia te kryteria, sam znam kilku ;]

czy w tym temacie na prawdę jest  zakaz pisania tylko o BMW ,a gorzkie żale dzieci narzekajacych na dzieci ,telefony i ludzkie zombi miesci sie w ramach tematu ? SRL'Y
no tak, czlowiek czlowiekowi wilkiem ,a zombi zombi zombi 
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1447 dnia: Luty 02, 2017, 16:11:33 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
A gdzie tu jest jakiś zakaz pisania o czymkolwiek? Czyżbyś zapomniał, jak pisałem, że wszystkie tematy już zostały wyczerpane na tym forum i nic się tu nie dzieje? Teraz, to każdy temat dobry, żeby tu jakiś ruch był, bo ostatnio, to ptaki tu zawracają.Forum się kończy i jeśli jedynym sposobem na jego ożywienie, jest poruszanie tematów o "dupie Maryni" to niech tak będzie.A co do tego studiowania, to nie podałem przecież żadnych konkretów, więc czemu się odezwałeś?  :d :d

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1448 dnia: Luty 02, 2017, 16:35:23 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13838
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
najwyraziej nie jestes w temacie, wiec zapytaj Multeca o co mi chodzilo

A co do tego studiowania, to nie podałem przecież żadnych konkretów, więc czemu się odezwałeś?  :d :d
bo wiem do kogo pijesz obrabiaczu dupy nie Marynie,
myslales,ze ban jest na czytanie ?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1449 dnia: Luty 02, 2017, 17:06:51 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
myslales,ze ban jest na czytanie ?

tak się składa że i owszem... ban jest na pisanie i czytanie i ogólnie brak dostępu do forum.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1450 dnia: Luty 02, 2017, 17:13:11 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Widziałem bardzo dobrze, że siedzisz i czuwasz, kiedy byłeś chwilę na wygnaniu.A poza tym, w temacie "powitalnym" to nie ja pierwszy o tobie wspomniałem.Przyczep się do mruka  :P I chyba Jaśnie Panu nic się nie stanie, jak sobie chwilę pożartujemy? Mnie tak naprawdę, to ani ziębi, ani grzeje, co i komu piszesz.Jedynie żenujące są te wstawki o pisie w prawie każdym poście.Sam za nimi jakoś nie przepadam i sam na nich nie głosowałem, bo nie popieram rozpasania typu pińcet plus, ale jak czytam przy każdej okazji, że pis to, pis tamto, prezydent, długopis, kaczor, to mnie ogarnia zażenowanie i tyle.Tak więc, słowem podsumowania, panie KGB, jakoś szczególnie mi tu nie przeszkadzasz, a nawet jest czasem zabawnie, ale z tym pisem, to przybastuj, bo to jest żałosne.Unikajmy stricte politycznych tematów, bo to do niczego dobrego nie prowadzi.Wystarczy posiedzieć na różnych forach i zobaczyć, jak się przez internet wirtualnie mordują, z powodu przekonań politycznych.Naród skłócony, to naród łatwiejszy do sterowania, bo szuka wroga nie tam, gdzie powinien.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1451 dnia: Luty 02, 2017, 21:29:50 pm »

Offline Marek94

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 157
  • Płeć: Mężczyzna
    • C+ i inne
Jestem zażenowany postępem techniki dziś składałem fiata cromę 150 km 2007 rok auto dość fajne ale dostęp tragedia,rozrząd trzasnąłem w 3 godziny bez pośpiechu turbinę wyciągałem pół dnia bo jakiś kretyn połączył ją z kolektorem i wcisnął w szparkę wielkości opony od cc wplątując ją w masę przewodów i innego gówna cały dzień dziś z nią walczyłem i jeszcze mi na jutro zostało masakra,gdzie czasy że odkręcało się wentylator koło pasowe 8 śrub i rozrząd zrobiony ehh.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1452 dnia: Luty 02, 2017, 23:50:46 pm »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3034
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
w tym temacie na prawdę jest  zakaz pisania tylko o BMW

Potwierdzam. Dolicza się do tego inne marki niemiecki, których jestem zatwardziałym hejterem ;)

W temacie nowych aut, strasznie urzekła mnie nowa Giulia - o niej można pisać :P

Żartuje oczywiście.
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1453 dnia: Luty 03, 2017, 00:03:55 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6604
  • Płeć: Mężczyzna
Ogólnie fajne auto, ale podobno interwencja ABSu przywraca działanie ESP, choćby samochód był w trybie ESP OFF, supersport, horyzont w ogniu i całkowita zagłada mode :P więc jak tak jest w aucie przewidzianym także do jazdy po torze i driftu (QV), to dali mocno d...
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1454 dnia: Luty 03, 2017, 03:51:20 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Tak sobie pomyślałem ostatnio, że jeśli kierowca potrzebuje automatycznie włączających się o zmierzchu świateł bo nie widzi że robi się ciemno, to taki typ w ogóle nie powinien dostawać prawa jazdy... <yes>
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1455 dnia: Luty 03, 2017, 09:40:24 am »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3765
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Ty i Twoje złote myśli...
Ja jestem zdania, że nie potrzebuje, ale jeśli jest to czemu miałbym nie korzystać, skoro funkcjonuje to całkiem nieźle, np. w E46.
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1456 dnia: Luty 03, 2017, 15:11:05 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Z "przypominacza, że musisz iść do WC" też byś korzystał jakby Ci go dali w prezencie?  <lol2> (Pytam, bo właśnie w takim kierunku te wszystkie "pomagacze" prowadzą - do kompletnego oduczenia ludzi samodzielnego rozumowania).
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1457 dnia: Luty 03, 2017, 15:55:33 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3765
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Daruj sobie takie durne uwagi, bo ani to śmieszne, ani trafne. Porównanie totalnie z dupy. Zresztą jak większość Twoich spostrzeżeń na temat "nowoczesnych" (większość z końca lat 90, początku 00) rozwiązań. Postem z bębenkiem w klamce pasażera to pojechałeś po całości. Dobrze, że jeszcze w tylnych Ci nie brakuje.
Używałbym tylko tego co uważam za przydatne. Tak jak np. czujnik deszczu w BMW działa bardzo fajnie, dobiera prędkość, jak należy. No ale przecież to zbędne i w ogóle ch... ze mnie nie kierowca, że tego używam, a dla mnie po prostu jest to wygodne i praktyczne rozwiązanie. A czujnik zmierzchu skoro jest i działa dobrze to czemu miałbym go nie używać? Przełącza ori dzienne na mijania kiedy trzeba, to po co mam wachlować pokrętłem.
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1458 dnia: Luty 03, 2017, 16:37:28 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13838
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
A czujnik zmierzchu skoro jest i działa dobrze to czemu miałbym go nie używać? Przełącza ori dzienne na mijania kiedy trzeba, to po co mam wachlować pokrętłem.
po to,zeby moc sie nazywac kierowcą,a nie amebą na fotelu przed kierownica,
czujnik zmierzchu to niezbedny wynalazek dla aut autonomicznych, a w zwyklych to gadzet majacy w salonie przekonac ameby do zakupu
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1459 dnia: Luty 03, 2017, 16:53:32 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
po to,zeby moc sie nazywac kierowcą,a nie amebą na fotelu przed kierownica,
czujnik zmierzchu to niezbedny wynalazek dla aut autonomicznych, a w zwyklych to gadzet majacy w salonie przekonac ameby do zakupu
Zawsze myślałem że zadaniem kierowcy jest głównie prowadzenie samochodu i patrzenie na drogę.Jak coś działa automatycznie to nie absorbuje mojej uwagi a ja mogę zająć się prowadzeniem i obserwacją drogi.