Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019  (Przeczytany 225880 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1180 dnia: Lipiec 25, 2019, 19:55:13 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2085
chętnie zakupię taki magiel do OHV. Może po 40 latach będziesz tą osobą co ucywilizuje ten sprzęt ;)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1181 dnia: Lipiec 25, 2019, 20:31:21 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1680
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
- na dużych gumowych tulejach (a w nich stalowe), obudowa jak w tym na łożyskach
Bonifacy, podrzuciłbyś oznaczenia łożysk jakie tam masz? Też mi się wala taki masywny na grubych gumowych tulejach i własnie myślałem o wymianie tego na łożyska ale jakoś nie mogłem niczego dobrać (czyt. spędziłem jedno popołudnie na wertowaniu katalogu łożysk, a później zeszło to na dalszy plan).
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1182 dnia: Lipiec 25, 2019, 21:20:56 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 882
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Tajemnica,puki testów drogowych nie było nie zdradzam szczegółów.Pierwsze wrażenie jest obiecujące,zobaczymy w boju jak to będzie
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1183 dnia: Lipiec 25, 2019, 21:39:05 pm »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1327
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
Za jakiś czas będę testował to:

Jak testy przejdą pomyślnie to możliwe że kilka takich zestawów zrobię na sprzedanie,pasuje to na zasadzie p&p z możliwością powrotu do ori w każdej chwili

To by było świetne ale coroczne badania techniczne zaczynają mieć znaczenie w użytkowaniu...
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1184 dnia: Lipiec 25, 2019, 21:57:20 pm »

Offline Maćko

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1946
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.8 LPGTi 23E
Za jakiś czas będę testował to:

Jak testy przejdą pomyślnie to możliwe że kilka takich zestawów zrobię na sprzedanie,pasuje to na zasadzie p&p z możliwością powrotu do ori w każdej chwili

To by było świetne ale coroczne badania techniczne zaczynają mieć znaczenie w użytkowaniu...
U nas w Radomiu jeździ taka jedna wydmuszka zrobiona z ATU, typowo pod KJS, rajdy i upalanie na torze. Klatka, szyby z poliwęglanu, OHV zrobione na około 100km i właśnie magiel chyba z e30. Auto jeździ normalnie po drogach, przeglądy przechodzi :d

W temacie: poprawiłem kable w kostce ISO od radia, miałem zamieniony przód-tył :]
Był: Caro '93
Jest: LPGTi - Atu Plus 1.8 VVC 160+KM 23E | Renault Laguna 3 GT 2.0 dCi 178KM

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1185 dnia: Lipiec 25, 2019, 22:06:36 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Auto jeździ normalnie po drogach, przeglądy przechodzi :d
Tylko widzisz, auto typu "rajdówka" jest zwolnione z homologacji, więc jeśli ma odstępstwo to przegląd może przechodzić. Co innego jak nie ma, ale to już temat dla płokułatuły :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1186 dnia: Lipiec 25, 2019, 22:41:49 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2866
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Za jakiś czas będę testował to:

Jak testy przejdą pomyślnie to możliwe że kilka takich zestawów zrobię na sprzedanie,pasuje to na zasadzie p&p z możliwością powrotu do ori w każdej chwi
Ten magiel wygląda znajomo. Raczej kierunek Niemcy :)
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1187 dnia: Lipiec 25, 2019, 22:58:00 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6594
  • Płeć: Mężczyzna
nione z homologacji, więc jeśli ma o

Niby od kiedy u nas jest osobna rejestracja dla samochodu rajdowego? I na jakiej podstawie, bo ten Polonez to raczej w żadnym dokumencie FIA nie jest opisany.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1188 dnia: Lipiec 26, 2019, 01:22:30 am »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3765
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Za jakiś czas będę testował to:

Jak testy przejdą pomyślnie to możliwe że kilka takich zestawów zrobię na sprzedanie,pasuje to na zasadzie p&p z możliwością powrotu do ori w każdej chwili

To by było świetne ale coroczne badania techniczne zaczynają mieć znaczenie w użytkowaniu...
U nas w Radomiu jeździ taka jedna wydmuszka zrobiona z ATU, typowo pod KJS, rajdy i upalanie na torze. Klatka, szyby z poliwęglanu, OHV zrobione na około 100km i właśnie magiel chyba z e30. Auto jeździ normalnie po drogach, przeglądy przechodzi :d

W temacie: poprawiłem kable w kostce ISO od radia, miałem zamieniony przód-tył :]

Magiel z E46 anglika.
Zresztą ten że zdjęcia powyżej też.... ;)
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1189 dnia: Lipiec 26, 2019, 08:10:41 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
nione z homologacji, więc jeśli ma o

Niby od kiedy u nas jest osobna rejestracja dla samochodu rajdowego? I na jakiej podstawie, bo ten Polonez to raczej w żadnym dokumencie FIA nie jest opisany.
Nie mieszaj pojęć homo FIA to co innego niż warunki homologacji dla pojazdów cywilnych poruszajacych się po drogach. To o czym napisałem jest w którejś dyrektywie, której numeru teraz nie pamiętam, ale na pierwszej stronie było, że jej przepisów nie stosuje się do pojazdów rajdowych, wyścigowych itp.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1190 dnia: Lipiec 26, 2019, 10:11:17 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Pytanie tylko czy taki rajdowy wóz może się poruszać po drogach publicznych. Jeśli to driftowóz jeżdżący na lawecie z placu na plac to nie musi spełniać żadnych norm. To czy po ewentualnym wupadku z udziałem materii ożywionej będzie odszkodowanie to zależy od ubezpieczenia sportowego...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1191 dnia: Lipiec 26, 2019, 10:24:54 am »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 882
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Ogólnie w przypadku auta pod którego stworzyłem ten magiel to czy przejdzie z nim przegląd czy nie jest moim najmniejszym problemem,jak Bocian wyżej napisał wóz będzie jednym z tych co jeżdżą na lawecie z placu na plac.Ostatecznie jeśli mnie najdzie na przegląd to odkręcam kilka śrub i w każdej chwili wrzucam na ten moment  ori układ  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1192 dnia: Lipiec 26, 2019, 14:56:18 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6594
  • Płeć: Mężczyzna
Nie mieszaj pojęć homo FIA to co innego niż warunki homologacji dla pojazdów cywilnych poruszajacych się po drogach. To o czym napisałem jest w którejś dyrektywie, której numeru teraz nie pamiętam, ale na pierwszej stronie było, że jej przepisów nie stosuje się do pojazdów rajdowych, wyścigowych itp.

Nie mieszam pojeć, pamiętam doskonale, że jeszcze kilka lat temu przewodniczący GKSS Andrzej Górski mówił bardziej parlamentarnymi słowami, że z legalnego punktu widzenia samochody rajdowe są w doopie, bo od lat nie są w stanie w Sejmie załatwić przepisów pozwalających na rejestrację samochodu jako rajdowego, i to że samochody rajdowe z klatką i naklejkami zamiast tablic rejestracyjnych nie są na odcinkach dojazdowych masowo zatrzymywane przez policję, jest wyłącznie kwestią dobrej woli lokalnych posterunków i przymykania oczu.

Pytanie tylko czy taki rajdowy wóz może się poruszać po drogach publicznych.

Samochód rajdowy z definicji musi być zarejestrowany i spełniać te same wymagania co samochody dopuszczone do ruchu ulicznego, bo duża część rajdu rozgrywa się na odcinkach dojazdowych w normalnym ruchu ulicznym.
Co innego samochód wyścigowy, lub driftowóz, bo takowe na zawodach po drogach poruszać się nie muszą.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1193 dnia: Lipiec 26, 2019, 15:06:22 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6594
  • Płeć: Mężczyzna
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1194 dnia: Lipiec 26, 2019, 20:34:20 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Nie mieszam pojeć, pamiętam doskonale, że jeszcze kilka lat temu przewodniczący GKSS Andrzej Górski mówił bardziej parlamentarnymi słowami, że z legalnego punktu widzenia samochody rajdowe są w doopie, bo od lat nie są w stanie w Sejmie załatwić przepisów pozwalających na rejestrację samochodu jako rajdowego, i to że samochody rajdowe z klatką i naklejkami zamiast tablic rejestracyjnych nie są na odcinkach dojazdowych masowo zatrzymywane przez policję, jest wyłącznie kwestią dobrej woli lokalnych posterunków i przymykania oczu.
Są odstępstwa od warunków technicznych i jeśli taka rajdówka w DR ma całą litanie odstępstw to nawet najbardziej upierdliwy służbista może sobie tylko popatrzeć. Oczywiście odstępstwa coś tam kosztują, więc stać na nie tylko te profesjonalne ekipy no a cała reszta to wiadomo jak w Polsce, do pierwszego ała jakoś to będzie ...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1195 dnia: Lipiec 26, 2019, 21:58:03 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6594
  • Płeć: Mężczyzna
Są odstępstwa od warunków technicznych i jeśli taka rajdówka w DR ma całą litanie odstępstw to nawet najbardziej upierdliwy służbista może sobie tylko popatrzeć.

To kto w takim razie stwierdza że te odstępstwa mogą występować, i jak to jest ujęte w dowodzie?
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1196 dnia: Lipiec 26, 2019, 22:36:00 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13833
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Jak testy przejdą pomyślnie to możliwe że kilka takich zestawów zrobię na sprzedanie,pasuje to na zasadzie p&p z możliwością powrotu do ori w każdej chwili
silnika nie widac, ale jakos nisko to siedzi - z roverem wysoko sie nie da,
ale to nie dobrze,ze przekladnia kierownica jest praktycznie najnizszym punktem przeswitu,
chociaz ma to swoje plusy, bo jest do niej doskonaly dostep i latwo wymontowac,
niestety wszelkie przeszkody terenowe tez maja dobry dostep ;>

nie za bardzo widze sens takich modyfikacji, ale przy coraz gorszej dostepnosci drazkow srodkowych to kto wie, moze bedzie to oplacalne 
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1197 dnia: Lipiec 28, 2019, 12:09:31 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Są odstępstwa od warunków technicznych i jeśli taka rajdówka w DR ma całą litanie odstępstw to nawet najbardziej upierdliwy służbista może sobie tylko popatrzeć.

To kto w takim razie stwierdza że te odstępstwa mogą występować, i jak to jest ujęte w dowodzie?
Właściwy minister, w tym wypadku infrastruktury. W DR jest adnotacja "odstępstwo od warunków technicznych:" i wymienione z czego jest zwolniony dany pojazd.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1198 dnia: Lipiec 28, 2019, 13:05:57 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3439
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Reanimuje listwy do 125p może się komuś ostały na tył?
ogólnie składam i reanimuje i przerabiam według mojego uznania.


FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1199 dnia: Lipiec 28, 2019, 20:07:35 pm »

Offline mlody

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 349
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 96r. L98 1.8Gli 16v/kombi 00r. 92u 1.6gli 16v/2xE30 Touring 93r. 1.8IS
Kupiłem 2fotele bimarco z pasami schroth za 100zl będą do błękita zamiast groclinów.
Cytat: Fasola
Co tam groki, el lusterka, szyby, grzane dupy, wspomaganie itd itd je*ać, EL w Vinie się liczy