Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019  (Przeczytany 225871 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1220 dnia: Lipiec 31, 2019, 10:30:01 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13833
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
elektroniczną regulację twardości.
od kiedy twardosc mozna regulowac elektronicznie, co to za material ??

miga cały licznik w takt kierunkowskazów.
jezeli ktos sie przesiadl z bmw to mu nie miga ;>
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1221 dnia: Lipiec 31, 2019, 11:04:42 am »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2085
od kiedy twardosc mozna regulowac elektronicznie, co to za material
Regulacja siły wspomagania jeśli to poprawi ci dzień ;)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1222 dnia: Lipiec 31, 2019, 11:16:06 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13833
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
od kiedy twardosc mozna regulowac elektronicznie, co to za material
Regulacja siły wspomagania jeśli to poprawi ci dzień ;)
to jest przynajmniej po polsku,
chociaz za metal zwiekszajacy swoja twardosc pod wplywem przeplywu pradu bym sie nie obrazil,
zagadka pozostaje, jak chcesz elektronicznie regulowac sile wspomagania w przekladni hydraulicznej - sadze, ze moze ci sie to nie udac
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1223 dnia: Lipiec 31, 2019, 19:35:41 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2085
sądze że jest to w wielu samochodach ;) Musisz zgłębić temat. Reguluje się ciśnienie na przekładni elektrozaworem. Wszystko sterowane PWMem.
Korea i Japonia miała to po 2000 roku na porządku dziennym. Infiniti FX prawie każdy, kia (np Sorento, Opirus) z tego co wiem to BMW też to stosowało.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1224 dnia: Lipiec 31, 2019, 20:51:53 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Pospawawszy nieco pakę, nałożyłem ją w ramach przymiarki na ramę.

...i jedna rzecz mnie zdumiała...
...ale po kolei...
Na pierwszej poprzecznicy za kabiną są takie jakby dwa haczyki, jakby przednia podpora paki miała być za nie zaczepiona. Pierwotnie nie była, lecz leżała na nich, ale postanowiłem je wykorzystać po pospawaniu paki. Przy prawym haczyku był "przyrośnięty" kawałeczek blachy, który wziąłem za pozostałość oryginalnej paki. Wziąłem młotek i dłuto - i dawaj skuwać ...a tu nagle jakieś syczenie, jakbym przekłuł jakiś zbiornik z gazem pod ciśnieniem.  <co> Nie mam pojęcia, co to był za gaz i co on tam robił, ale zdziwko niezłe mnie dopadło... ;-|

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1225 dnia: Lipiec 31, 2019, 22:12:39 pm »

Offline mlody

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 349
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 96r. L98 1.8Gli 16v/kombi 00r. 92u 1.6gli 16v/2xE30 Touring 93r. 1.8IS
Tak trochę na temat zamontowalem dziś te bimarco i dużo gorzej mi się w nich nie siedzi niż w grokach teraz je wymontowac i dac do obszycia w dany wzór
Cytat: Fasola
Co tam groki, el lusterka, szyby, grzane dupy, wspomaganie itd itd je*ać, EL w Vinie się liczy

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1226 dnia: Lipiec 31, 2019, 23:01:48 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Ostatnie parę dni spędziłem z żabojadami. W 106 zmieniłem osłonę przekładni kierowniczej, dosłownie bajka, bez pośpiechu wymiana zajęła około godzinki  <spoko> Natomiast z Clio zeszło się trochę dłużej, przede wszystkim przez czas oczekiwania na części. Wymieniłem przednie hamulce i osłony półosi. Przy okazji wyjęcia półosi po blisko 200 kkm wymieniłem olej w skrzyni i delikatnie zaczęła wyć :| No i chyba największa herezja, wymieniłem płyn hamulcowy !!
Reasumując, francuziki nie takie złe :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1227 dnia: Lipiec 31, 2019, 23:37:09 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6594
  • Płeć: Mężczyzna
Gratuluję cierpliwości, mnie szlag jasny trafia jak coś robię przy aucie. Do tego stopnia, że odkładam naprawy o dni, a nawet tygodnie, i przesiadam się na rower, choćbym miał nim jeździć na mrozie.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1228 dnia: Sierpień 01, 2019, 17:06:52 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2233
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Gratuluję cierpliwości, mnie szlag jasny trafia jak coś robię przy aucie. Do tego stopnia, że odkładam naprawy o dni, a nawet tygodnie
Może w takim wypadku warto zlecić komuś i mieć zrobione szybciej :) ?

W temacie, we wtorek kupiłem na spółę z kolegą Wartburga 1.3 z 1990 :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1229 dnia: Sierpień 01, 2019, 21:08:13 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6594
  • Płeć: Mężczyzna

Może w takim wypadku warto zlecić komuś i mieć zrobione szybciej :) ?



Jedna z podstawowych zadad ekonomicznego gospodariwania, zarówno w życiu prywatnym, biznesowym jak i państwowym, mówi że nie należy tracić czasu na rzeczy w których jest się do bani.

Kłopot w tym, że ja we wszystkim jestem do bani, więc nie stać mnie na mechaników.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2019, 21:09:46 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1230 dnia: Sierpień 02, 2019, 09:46:51 am »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-

Może w takim wypadku warto zlecić komuś i mieć zrobione szybciej :) ?



Jedna z podstawowych zadad ekonomicznego gospodariwania, zarówno w życiu prywatnym, biznesowym jak i państwowym, mówi że nie należy tracić czasu na rzeczy w których jest się do bani.

Kłopot w tym, że ja we wszystkim jestem do bani, więc nie stać mnie na mechaników.

Ale nie mylmy niskiej samooceny wynikającej z syndromu wypalenia zawodowego etc. z realną oceną możliwości... . :P
Mnie też trzęsie, jak widzę w TV program w stylu 101 Napraw... .
« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2019, 09:52:58 am wysłana przez altowiolista »
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1231 dnia: Sierpień 02, 2019, 12:32:43 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4684
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
W temacie, we wtorek kupiłem na spółę z kolegą Wartburga 1.3 z 1990 :)

Chętnie się przejadę :) W jakim stanie?


Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1232 dnia: Sierpień 02, 2019, 16:17:45 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2866
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
W temacie, we wtorek kupiłem na spółę z kolegą Wartburga 1.3 z 1990
To dobry pocisk jest. Licznik zamyka bez problemu. Skrzynia 4 czy 5?
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1233 dnia: Sierpień 02, 2019, 16:36:22 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 514
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Wartburg nie miał skrzyń 5 z tego co wiem, chyba, że ktoś coś rzeźbił :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1234 dnia: Sierpień 02, 2019, 21:54:20 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2866
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Wiem dlatego się pytam bo miałem kiedyś takiego :)  na skrzyni 4 zamykalem licznik bez żadnego problemu :)
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1235 dnia: Sierpień 03, 2019, 15:52:16 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6594
  • Płeć: Mężczyzna
Przegoniłem Plusorovera po wysokich obrotach- ewidentnie nie trafia w zapłon, albo go czasem nie ma na którymś cylindrze, bo między 5-6 tysm obrotów mieszanka detonuje w wydechu.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1236 dnia: Sierpień 03, 2019, 18:36:53 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4684
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
A nie zalewa go czasem? Sonda pracuje prawidłowo, świece w jakim kolorze? Ewentualnie zapłon mocno za późny, przestawiony rozrząd?
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1237 dnia: Sierpień 03, 2019, 22:16:13 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13833
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
poskladalem to herbaciane badziewie, ale meczy mnie jedna sprawa :
wczesniej jakis paprak zamienil kolejnosc kroccow od chlodnicy tzn. do takiego wniosku doszedlem zakladajac,ze pompa wodna zawsze zasysa ciecz swoim kroccem i tloczy na blok,
ale nie wzialem pod uwage, ze herbatniki potrafia spierdolic totlnie kazda konstrukcje, bo cos dziwnie mi wygla ciagle przelewanie sie wody przez maly krociec w zbiorniczku - on jest podlaczony do rury malego obiegu wchodzacej miedzy pompe a termostat,
ciagly przelew to mi raczej z pompowanien sie kojarzy,a nie zasysaniem,
czy ta pompa w koncu zasysa ciecz przez termostat, czy tloczy ciecz w strone termostatu ?

w kazdym razie zmierzajac do brzegu,
mam prosbe do roverkowcow, zeby powiedzieli jak w Polonezie jest podlaczony ten silnik do chlodnicy,
jest wyjscie z glowicy po stronie kolektora wydechowego, na zdjeciu widze rure, ktora idzie do gornego krocca chlodnicy - czy ta rura jest przykrecona do glowicy za czwartym cylindrem ?
czy moze ta rura zawija sie z tylu silnika i idzie na przod do pompy wodnej ?
gdzie jest podlaczony dolny krociec chlodnicy, do termostatu->pompy ?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1238 dnia: Sierpień 03, 2019, 22:38:20 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2233
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari

Chętnie się przejadę :) W jakim stanie?

Ogólnie niezłym, trochę zastany. 48tyś przebiegu i raczej tyle ma. Niestety dziadek lał 15W40, ostatni raz zmieniany 5 lat temu ;-| Mobil i to w jakiejś szacie graficznej której długo nie widziałem  :d Poza tym naprawdę fajnie to chodzi. Bardzo dobrze się czuje za jego kierownicą, bardzo mi ,,leży" to auto. Dziś przejeździłem nim cały dzień. Do ogarnięcia do stanu BDB niskim kosztem.

To dobry pocisk jest. Licznik zamyka bez problemu. Skrzynia 4 czy 5?
Skrzynia 4 :)

Dziś Wartburga umyłem, poodkurzałem, naprawiłem usterkę :D nie włączał się wiatrak chłodnicy. Spadał kabelek. Wystarczyło wyczyścić, podoginać wsuwki. Chodzi  <spoko> zrobiłem dziś Wartburgiem jakieś 70km przez cały dzień. Nie wiem co jest ze mną nie tak, ale za kierownicą Wartburga czuję się świetnie  <cwaniak2> Długo już nie czułem się tak dobrze i swojsko za fajerą jakiegoś ,,obcego" dla mnie auta :)

W ciągu ostatnich kilku dni pożyczyłem Skodę mamie, ponieważ jej auto stoi w warsztacie, natomiast do roli dupowozu zaprzęgłem Poloneza. Daje radę, super się nim jeździ. Postawiłem go pod robotą na słońcu, kiedy wróciłem z kilku miejsc wypływał rozgrzany Mike Sanders  <spoko> <cwaniak2>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1239 dnia: Sierpień 03, 2019, 23:34:13 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5110
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
KGB, w poldku wyjście z głowicy jest połączone wężami i taką grubą rurą z górnym króćcem w chłodnicy, a dolny króciec chłodnicy, jest połączony grubą, zawiniętą rurą z obudową termostatu. Górna metalowa rura jest przykręcona do głowicy przy pierwszym cylindrze. Na tym śmiesznym trójniku nad kolektorem wydechowym, idzie jeszcze cienki wężyk, a dalej rura, stanowiący mały obieg. Po drodze zasila jeszcze nagrzewnicę i podgrzewanie przepustnicy, a finalnie, wpada do obudowy termostatu, z lewej strony. Póki termostat jest zamknięty, to płyn cały czas krąży tylko w małym obiegu, tym wężykiem, a jak się otworzy, to zaciąga tym grubym, z dołu chłodnicy. Bardzo gówniany układ i jak coś gdzieś się uwali, to mamy hgf. Dlatego trzeba zawsze pilnować drożności zaworka odpowietrzającego w głowicy, do którego jest podłączony ten cienki wężyk, idący do zbiorniczka wyrównawczego. Nie wiem dokładnie, jak to wygląda w anglikach, ale to pewnie wsio to samo.