Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019  (Przeczytany 225954 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1580 dnia: Wrzesień 19, 2019, 18:01:28 pm »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
Złomnik i prawdopodobnie Motobieda będą "testować" Plusa od Strowgera. Oj gdyby ten samochód i jego właściciel wiedział co go czeka na zasłużonej emeryturze to by korbę za młodu bokiem wyrzucił.  <lol2>

Choć może już zejdźmy z chłopa bo będzie w swoich filmach po nas się wozić jak nasz naczelny reżyser.  :P
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1581 dnia: Wrzesień 19, 2019, 18:27:13 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 649
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Podłączyłem dziś wlew gazu, oraz odebrałem paczkę z Noxudolem 750, w najbliższych daniach konserwacja, a jak to będzie ogarnięte to może jakiś spocik przed zimą by się przydał.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1582 dnia: Wrzesień 19, 2019, 20:18:07 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4684
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Podłączyłem dziś wlew gazu, oraz odebrałem paczkę z Noxudolem 750, w najbliższych daniach konserwacja, a jak to będzie ogarnięte to może jakiś spocik przed zimą by się przydał.

Jest plan na następny weekend, może zdążycie? :)
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1583 dnia: Wrzesień 19, 2019, 23:13:01 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Nabyłem swapa na 1.4 odwiedziłem Kraków

Hmm można spytać od kogo  z czystej ciekawości bo z krakowa kojarzę tylko 1 osobę która miałą swapa na 1.4 do sprzedania :P .



Odgruzowałem przydomowy garaż który mój Ojczulek zagracał dziadostwem od 2014 roku bo się kiedyś przyda i tak się przydało że poleciało w śmieci... . Tydzień wywalania. Jeszcze nie jest do końca tak jak chciałbym ale no Kaszlak już wlazł do środka . Tak że wszystko w końcu zagarażowane  i nic pod chmurką nie stoi .
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1584 dnia: Wrzesień 20, 2019, 09:51:48 am »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Kupiłem elektryczne lusterka i centralny Mera - nowe, nieużywane, zapakowane w folie. Chociaż troszkę poczułem się jak Tomekk. :D

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1585 dnia: Wrzesień 20, 2019, 12:33:09 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Kupiłem elektryczne lusterka i centralny Mera - nowe, nieużywane, zapakowane w folie. Chociaż troszkę poczułem się jak Tomekk. :D
Mam takie nawet mere do kombi;)Do kompletu jeszcze nowych elektrycznych szyb brakuje.Kupowanie jak kupowanie ale montaż tego to czysta przyjemność, składasz jak klocki wszystko pasuje.W merze polecam zmienić od razu siłowniki tylnych drzwi na mocniejsze.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1586 dnia: Wrzesień 20, 2019, 13:51:00 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
W merze polecam zmienić od razu siłowniki tylnych drzwi na mocniejsze.

Ostatnie 6 lat jeżdżę z oryginalnymi, które kupiłem jako używki i nie narzekam. Akurat to mogę w każdej chwili w przyszłości wymienić, więc to nie problem. :)

montaż tego to czysta przyjemność, składasz jak klocki wszystko pasuje

No to był właśnie główny powód dla którego nie chciałem "dziadować" pomimo tego, że mogłem sztukować wszystko, dorabiać wiązkę itp.

Do kompletu jeszcze nowych elektrycznych szyb brakuje.

Niby tak, ale nowe nie są mi aż tak potrzebne - w swoich starych przerobiłem wiązkę pod przekaźniki, same podnośniki działają w porządku i oprócz gumowych peszli wyglądają też dobrze, same peszle wymienię na czerwone i powinno być gitara. ;) Jeśli trafiły by się w dobrej cenie to może.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2019, 14:00:12 pm wysłana przez kuba92 »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1587 dnia: Wrzesień 20, 2019, 13:54:24 pm »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
Cytat: Czaroo#1879 w Wrzesień 17, 2019, 07:19:29 am
Nabyłem swapa na 1.4 odwiedziłem Kraków

Hmm można spytać od kogo  z czystej ciekawości bo z krakowa kojarzę tylko 1 osobę która miałą swapa na 1.4 do sprzedania  .
Za Wieliczką od Grzegorza.
Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1588 dnia: Wrzesień 20, 2019, 19:44:40 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1680
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
Taki mały mod na dziś:

Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1589 dnia: Wrzesień 20, 2019, 21:07:31 pm »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
Wyjąłem dzisiaj po raz kolejny OHV z Poldka celem weryfikacji czy nic nie ucierpiało od przegrzania. Przy okazji jak jest na wierzchu to wyczyści się kanały w wale i broki zmieni, ale to już kolega Morfina będzie robić.  :P

Swoją drogą czy pierścienie podczas pracy mogą nieznacznie zmienić swoje położenie ? Jak Morfina wkładał mi tłoki do bloku to pamiętam, że ustawił pierścienie co 120° a dzisiaj jak je wyjmowałem to na jednym tłoku wszystkie trzy pierścienie prawie w tym samym miejscu miały zamki (jeden pod drugim).  <mysli>

Co prawda partyzanckie wyjmowanie silnika w moim wykonaniu, ale w garażu przy blokach o pow. 18-20m² to chyba jedyne sensowne rozwiązanie... <lol2>

Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1590 dnia: Wrzesień 20, 2019, 21:17:27 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4684
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Taki mały mod na dziś:



Przepustnica z vectry :) Mam w planach to samo, do tego rozwiercony pod nią kolektor + mikser LPG 38mm czeka na montaż.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1591 dnia: Wrzesień 21, 2019, 00:18:39 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6594
  • Płeć: Mężczyzna
Zmieniłem regulator ciśnienia paliwa. Silnik dalej chodzi do d... ledwie pod górkę wjeżdża, a pierdzi jakby korbę wystrzelił. Po zablokowaniu powrotu paliwa, brak takich objawów, tyle że przy odpalaniu strzela z wydechu jak wóz Powolniaka i pali 15 litrów na setkę.

Jedyne czego nie zmieniłem w układzie paliwowym do tej pory, to przewody i wtryski.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1592 dnia: Wrzesień 21, 2019, 00:59:07 am »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Rover ? Jak tak to sprawdź filtr paliwa jeśli masz Filtrona wywal to dziadostwo w cholerę miałem podobne efekty zatykało wtryskiwacze syfem bo filtr się rozwalił i przepuszczał wszystko (3 filtry pod rząd szlag trafił ... )
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1593 dnia: Wrzesień 21, 2019, 01:07:19 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6594
  • Płeć: Mężczyzna
Już zmieniłem filtr, ale nie wtryski...
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1594 dnia: Wrzesień 21, 2019, 08:26:09 am »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1680
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
do tego rozwiercony pod nią kolektor + mikser LPG 38mm czeka na montaż.
Też o tym pomyślałem po przymiarkach. Może udało by się zabrać ze 4mm. Ale to raczej przy okazji jak silnik będę miał wyjęty. My akurat już jeździmy na mikserze 38 mm (przy przepustnicy 38 mm), ale przy regulacji nadal sprawia wrażenie jakby był za mały :/
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1595 dnia: Wrzesień 22, 2019, 16:44:27 pm »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13834
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Choć może już zejdźmy z chłopa bo będzie w swoich filmach po nas się wozić jak nasz naczelny reżyser.
oni nie czytaja forum, bo gdyby czytali, to pewnie wielu nie pieprzyliby takich glupot (bo by sie czegos nauczyli),
w sumie to ich rozumiem, nie maja czasu na fora tematyczne, bo w tym czasie wydaja hajs z yotuba,
nie chodzi im o to,zeby cos wiedziec i przekazac to dalej - chodzi im o robienie show, a w tym aspekcie najlepiej sprzedaja sie bzdury i potwierdzanie stereorypów , tak by goownowiedzaca gawiedz mogla sie poczuc madra w temacie


Taki mały mod na dziś:
jaka srednice ma ta przepustnica ?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1596 dnia: Wrzesień 22, 2019, 19:14:41 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1680
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
jaka srednice ma ta przepustnica ?
44 mm, ale jakoś szału nie robi. Ale jak się rozwierci kolektor, obrobi głowicę i założy szeroki wałek, może być chyba dobrym uzupełnieniem tych modów :-)
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1597 dnia: Wrzesień 22, 2019, 19:39:35 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3439
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Mimo to, że ja nie gardzę wulgaryzmami tak nie potrafię w większości Motobiedy oglądać - chamstwo i prostactwo wylewa się z monitora a jak już oglądam to bardziej z nudów, do kawy aby zobaczyć jak idzie "lepienie" Dużego Fiata i cięcie kolejnego Poloneza.    ;p

Ja do tego mogę dodać, zniechęcenie w moim wypadku zbyt dużej ilości wulgaryzmów, kręcenie filmów z zasobem słównictwa pijanego Seby z zaszczanej bramy skutecznie zniechęca mnie nawet do oglądania "słynnych" filmów z DF-em na jego kanale :P. Są na YT znacznie ciekawsze kanały i filmy, np. odpalanie moskwiczy po 40 latach w szopie czy autobusów porzuconych w rowach. Motobieda umysłowa jest mocno wypozycjonowana i częściowo "reklamowana" przez Złomnika, i znęca się nad krajowymi wyrobami a to jest zawsze modne, stąd pewnie popularność  :jezyk2:

Co do grupy selekcyjnej to koledzy wyżej wszystko ładnie opisali. Z ciekawostek, mój blok był prawie cały na selekcję "C", także mieli widocznie kiepski dzień podczas obróbki  :] Według szlifierza, im bliżej wymiaru "A", tym większa szansa, że blok uda się wyprowadzić na pierwszy szlif przy remoncie. U mnie wymagany był drugi (+0,40).

Przecież to są pajace, słuchanie ich piepr........ jest gorsze jak czytanie grupy na facebuku.......na dodatek skomercjalizowane...
Ogólnie obydwa reprezentują sobą dno, motobieda jest spaczony umysłowo i wulgaryzmami myśli że jest fajny.
A w realu jest tylko" rudym brudasem"z przetłuszczonymi kudłami.....
A coś  w temacie to  skończyłem 125p granatowe......( oczywiście bez foto), zielone zegary, zielony zegarek plus pomarańczowe podświetlenie klawiszy robi robotę, jedyny minus jaki spierdo.... to założyłem plastikowe wesemy z przodu ( niestety nie stać mnie na chromy zelmotu)..........

FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1598 dnia: Wrzesień 22, 2019, 20:01:50 pm »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
A w realu jest tylko" rudym brudasem"z przetłuszczonymi kudłami.....

Z ciekawości to miałeś okazje go spotkać czy to takie przypuszczenia ?

Swoją drogą jak oglądałem jego film ze Złombolu to trafił swój na swojego, bo jego Kobieta również ma bogaty słownik wulgaryzmów.  :d
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1599 dnia: Wrzesień 22, 2019, 20:30:33 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3439
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Z ciekawości to miałeś okazje go spotkać czy to takie przypuszczenia ?

no pokazał się na youtube.pl i jakoś mi nie przypadł do gustu............. niestety jest jak jest
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........