Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
NA SZYBKO / Odp: Caro 1.5GLE - dusi się bez ssania
« Ostatnia wiadomość wysłana przez _sajmin_ dnia Dzisiaj o 14:54:00 »
utrzymywał obroty w wysokości 1000. Tylko ruszyć już i później jechać bez ssania w ogóle nie dało rady.
Dokładnie te same objawy. Sprawdź czy wszystkie elementy są na swoim miejscu i przy okazji możesz przeczyścić gaźnik z 30 letniego syfu
2
NA SZYBKO / Odp: Caro 1.5GLE - dusi się bez ssania
« Ostatnia wiadomość wysłana przez johnu1 dnia Dzisiaj o 14:26:15 »
Jeszcze nie dodałem ważnej uwagi... On na biegu jałowym bez ssania chodził równo i utrzymywał obroty w wysokości 1000. Tylko ruszyć już i później jechać bez ssania w ogóle nie dało rady. W trakcie jazdy zauważyłem też, że od czasu do czasu podskakuje trochę obrotomierz, ale nie non stop. Co jakiś czas ze dwa trzy razy podrzucił obroty np. z 2700 do 3000 i potem się wyspokoił.
3
NA SZYBKO / Odp: Caro 1.5GLE - dusi się bez ssania
« Ostatnia wiadomość wysłana przez _sajmin_ dnia Dzisiaj o 13:35:09 »
Jakiś czas temu miałem podobny problem. Winowajcą okazało się być samoistne wykręcenie się dyszy z obsadą wolnych obrotów w gaźniku. Dodatkowo pomogło poprawne ustawienie zapłonu i wyczyszczenie całego gaźnika
4
Układ paliwowy i chłodzenia/nagrzewania / Odp: nagrzewnica z innego auta
« Ostatnia wiadomość wysłana przez paweł1989 dnia Dzisiaj o 12:53:20 »
Ja codziennie jezdze caro do roboty, łacznie 70km dziennie. I zima dobre ogrzewanie to podstawa, szczegolnie ze auto pod chmurka parkowane. Dlatego podgrzewanie lusterek, dysz spryskiwaczy czy dodatkowa grzałka w dolocie na szybe to przydatne funkcje. Oczywiscie cale ogrzewanie zaadoptowane z plusa;)
5
CAŁA POLSKA / Odp: ----==== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2024** ====----
« Ostatnia wiadomość wysłana przez śledzik dnia Dzisiaj o 10:47:42 »
Tam żadnego łożyska nie na bo wał kręci się z tą samą prędkością co wałek główny skrzyni. Jeśli już to tylko obecnośc sprawdzić
6
Sprzedam / Odp: Sprzedam części blacharskie do POLNEZA głownie nowe
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Tomasz#1969 dnia Dzisiaj o 10:35:55 »
Cytat: FSO-PTK
Tematy dotyczące sprzedaży muszą zawierać następujące informację.

- stan: nowy / używany / uszkodzony
- cena
- sposób odbioru: osobisty / wysyłka / możliwość dostarczenia  do
- lokalizacja: województwo i miasto
- sposób kontaktu: pw / tel / email
- opis przedmiotu - wskazane zdjęcia
- link do aukcji/ogłoszenia (jeśli to możliwe) - jeśli jest to licytacja zrozumianym jest niepodawanie ceny

Proszę o dostosowanie ogłoszenia do zasad
7
NA SZYBKO / Caro 1.5GLE - dusi się bez ssania
« Ostatnia wiadomość wysłana przez johnu1 dnia Dzisiaj o 10:20:03 »
Witam,
podczas ostatniej jazdy pojawił się problem z nieprawidłową pracą silnika. Po pierwsze zauważyłem, ze silnik rozgrzany nie za każdym razem chce odpalić tak łatwo jak miało miejsce do tej pory. Jeździłem w rajdzie, gdzie często gasiłem i odpalałem auto i raz wskakiwał od razu a za kolejnym razem trzeba go było kręcić i ewidentnie ciężej się zapalał. Dodatkowo pod koniec drogi, po kolejnym odpaleniu zwróciłem uwagę, że auto bez ssania w ogóle nie chce jechać. Dławi się, szarpie i niema mocy. Dodanie ssania powodowało, ze jakoś dało radę dojechać do domu, no ale kultura pracy silnika i tak nie była taka, jak być powinna. Pytanie co to może być? Nie jestem specem od mechaniki, ale jak na moje amatorskie wykształcenie, wygląda coś jakby dostawał niewłaściwą mieszankę...
Macie jakiś pomysł?

Auto ma 75k km i nigdy nie było gazowane.

Z góry dziękuję za wsparcie.
8
CAŁA POLSKA / Odp: ----==== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2024** ====----
« Ostatnia wiadomość wysłana przez CieniaczRider dnia Wczoraj o 19:30:28 »
I tam jakiegoś ukrytego łożyska czy coś nie ma?

Zapobiegawczo jest to sens zmieniać, czy sprawdzić obecność i tyle?
9
CAŁA POLSKA / Odp: ----==== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2024** ====----
« Ostatnia wiadomość wysłana przez śledzik dnia Wczoraj o 19:25:13 »
Ale on się nie zużywa na tyle aby powodować wibracje. Dopiero jego brak jest odczuwalny
10
CAŁA POLSKA / Odp: ----==== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2024** ====----
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ceva dnia Wczoraj o 17:59:27 »
między wałem a skrzynią jest jakieś łożysko centrujące czy coś w ten deseń?Nigdy tego nie zmieniałem, bardzo skomplikowana operacja?
Jest pierścień centrujący, na wałku głównym jest zamontowany na wcisk i zabezpieczony segerem. Mały ściągacz spokojnie daje radę.
Strony: [1] 2 3 ... 10