Autor Wątek: Pytanie odnośnie OC  (Przeczytany 69757 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #160 dnia: Grudzień 08, 2016, 08:52:21 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3131
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
W Polsce nigdy nie było prawdziwej komuny ani socjalizmu to co teraz bredzi się w tv i innych ,mediach to bzdury używane jako narzędzie do ogłupiania.
Nie mam pojęcia gdzie wyczytałeś że dla Niemca 1000 E to parę dni roboty ale tak nie jest średnio Niemiec zarabia od  2000-3000 tysięcy na miesiąc zależy od stanowiska są też posady za mnij niż 2000.
Nie wiem co mówią w TV, bo jej nie oglądam.
Bardziej chodziło mi o porównanie stopy życiowej. W sensie, że Hans pomimo tego, że ubezpieczenia ma "wiele droższe" w stosunku do polskiego OC to dla niego jest to i tak niewiele bo jego pieniądz ma większą siłę nabywczą.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #161 dnia: Grudzień 08, 2016, 11:19:19 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Nie mam pojęcia gdzie wyczytałeś że dla Niemca 1000 E to parę dni roboty ale tak nie jest średnio Niemiec zarabia od  2000-3000 tysięcy na miesiąc zależy od stanowiska są też posady za mnij niż 2000.

Tylko nadal jest to kwota w euro. A cena ubezpieczenia? 250euro?

Czyli koszt ubezpieczenia średnio wyższy dwa razy niż u nas, a zarobki w najgorszym przypadku cztery razy wyższe.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2016, 11:23:20 am wysłana przez utek »

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #162 dnia: Grudzień 08, 2016, 22:12:47 pm »

Offline Marek94

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 157
  • Płeć: Mężczyzna
    • C+ i inne
Nie wiem ile dokładnie kosztuje ale na pewno nie 250 e,tak się składa że właśnie jestem w de jutro jak nie zapomnę zapytam ile kosztują tu ubezpieczenia.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #163 dnia: Grudzień 08, 2016, 22:59:24 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #164 dnia: Grudzień 09, 2016, 08:31:52 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
O w końcu jakiś ranking w którym "awansowaliśmy"...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #165 dnia: Grudzień 09, 2016, 10:10:36 am »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Przydałby się jeszcze ranking odszkodowań za szkody majątkowe i osobowe...

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #166 dnia: Grudzień 09, 2016, 12:38:31 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2285
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
w  Polsce w roku 2015 było zarejestrowanych ok 13 milionów pojazdów. Niech tylko podniosą ubezpieczenie o 1 zł to mamy 13 mln. zł  o 10 zł to jest 130mln i tak w górę niech sobie każdy zaokrągli i zobaczy jakie to są kwoty, a są tacy którzy mają płacić i o 2 tys więcej a nie tylko o 100 czy 200zł. Gdzie te pieniądze pójdą.Pytam się kto na to pozwala. S........y najlepiej zawsze wyżyć się na kierowcach. Paliwo w gorę, autostrady w górę, ubezpieczenie w górę.  Tylko je....e wypłaty w miejscu i brak miejsc pracy. a do pracy to co? rowerem będę z....ł żeby podatki na ten kraj płacić i przeżyć  do następnego miesiąca.  Je......a dobra zmiana, dla siebie chyba tylko. J...e  żydostwo do tej pory rządzi tym krajem.
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #167 dnia: Grudzień 09, 2016, 13:49:07 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3061
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
S........y najlepiej zawsze wyżyć się na kierowcach. Paliwo w gorę, autostrady w górę, ubezpieczenie w górę.  Tylko je....e wypłaty w miejscu i brak miejsc pracy.
Wypłaty każą podnieść, to od razu wszystko inne w górę, bo jak pracodawcy będą musieli ludziom więcej płacić, to też muszą skądś pieniądze na te wyższe wypłaty wziąć. W ogóle niegospodarność (anty)polskich władz to rzeka-temat. Teraz mamuśce sprzedającej bilety na parkingu trzeba zapłacić średnią krajową, bo inaczej w ogóle nie będzie się jej opłacało pracować. Normalnie parodia państwa... Na szczęście, są też przebłyski normalności:
http://auto.dziennik.pl/prawo-na-drodze/artykuly/536815,liroy-marzec-ministerstwo-czasowe-wyrejestrowanie-pojazdu-oc.html
Tylko ciekawe, od kiedy to ma niby obowiązywać...

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #168 dnia: Grudzień 09, 2016, 15:16:36 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3765
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Minimalną krajową. Średnia to ok. 4200zł. Na ten temat to dyskutować można długo, tylko nic z tego nie wynika, bo i tak i tak te s...y będą kraść ile tylko się da.
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #169 dnia: Grudzień 09, 2016, 20:07:33 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3131
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Wyniki dzisiejszej wizyty w ubezpieczalni:
Chart - składka 81 zł wzrost o 0%
Ogar - składka 83 zł wzrost o ~20%
126p -  składka 315 zł wzrost o ~37%
Ochrona zniżek poszła w górę z 14 na 20 zł, także widać, że nie do końca się ona opłacała ubezpieczalni :)
Ogólnie babka stwierdziła, że ceny OC poszły w górę o 20-45% i to co się słyszy, że wołają za podstawowe OC kilka tysięcy zł to skrajności, spotykane w przypadku np. młodych, którzy od razu kupili sobie auta z dużym silnikiem nie posiadając wcześniej żadnych zniżek i dodatkowo spowodowali w między czasie jakąś szkodę.
Trochę też powiedziała o obecnej psychozie na tle ubezpieczeń i stwierdziła, że takiego ruchu jak przez ostatnie 1,5 miesiąca to jeszcze nigdy nie miała na koniec roku, także na fali tejże psychozy są ludzie, którzy mają... powykupywane PEŁNE pakiety OC+AC już na marzec, byle tylko załapać się jeszcze na "stare" ceny... Z tym, że ona póki co nie słyszała o tym, ażeby OC miało iść jakoś drastycznie w górę po nowym roku, także pożyjemy zobaczymy co przyjdzie za Atu, prawdopodobnie będzie to coś koło 820 zł, więc pomimo tego, że jeszcze poniżej 1000 zł to i tak ździerstwo.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #170 dnia: Grudzień 09, 2016, 20:10:27 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13841
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
OC poszły w górę o 20-45%
na mojego C+ wroslo o 57%
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #171 dnia: Grudzień 09, 2016, 20:23:21 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3131
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Nie wiem, czy ceny tyczyły się tylko PZU czy wszystkich ubezpieczalni, w sumie babka jest agentką PZU, więc inne ubezpieczalnie raczej jej nie interesują <mysli>

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #172 dnia: Grudzień 09, 2016, 20:30:15 pm »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3036
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
No to zobaczcie jaką ofertę wznowieniową dostałem w grudniu od Proamy  <lol>

Samochód na ojca, którzy jeździ w MZA. Te 10% ujebali mu za szkodę, którą ktoś zrobił na publicznym autobusie i poszło z AC - nie da się tego zmienić przez ubezpieczycialnie ani UFG, ma ktoś pomysł jak to odkręcić?

Szkoda śmieszna bo jakiś wandal mu wywalił szybę boczną w autobusie. Ale nasz budżet to mocno kroi.

To OC ze zdjęcia już wymówione (wcześniej 740pln)
Teraz w Liberty ok 700pln zapłacone :)
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #173 dnia: Grudzień 09, 2016, 21:58:54 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Ogólnie babka stwierdziła, że ceny OC poszły w górę o 20-45%

W ubiegłym tygodniu dostałem propozycję wznowienia OC na przyczepkę z 39zł które było dotychczas, na 69zł.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #174 dnia: Grudzień 09, 2016, 23:22:22 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3131
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Dwa posty wyżej masz co się tyczy tego typu przemyśleń.
Napisałem co mówiła babka, jak się to ma do rzeczywistości to inna sprawa, choć i tak wyliczając OC np. na excarorovera na tych internetowych porównywarkach to typowego OC (NNW+OC) za więcej niż 1200 zł dla mojej persony nie mogłem znaleźć (najdroższa oferta jest od "you can drive" - czyli rzekomo najbardziej wyrozumiałego TU dla młodych <lol>), więc nie wiem skąd się niektórym bierze po 3/4/5/więcej tysięcy pieniędzy do zapłacenia. Podane przeze mnie składki dla motorowerów to opcje bez żadnych dodatków... uwzględniając max ze standardowego ubezpieczenia NNW i ochronę zniżek OC za motorowery wychodzi ~200 zł (w sumie to zawsze tak było). Także dla motorowerów z "pakietem optimum" (NNW na kwotę 8000 zł + ochrona zniżek, czyli ~160 zł) OC skoczyło nie o 20% tylko o ~15%, dla analogicznego wariantu sprzed roku. A o ile w sumie skoczyło od 2009 od kiedy to płacę ten haracz to już sam nie wiem bo do jakiegoś momentu ceny spadały, potem stanęły w miejscu, a teraz rosną... Cena OC za Kaszla była podana właśnie też dla optymalnego NNW.
Reasumując w PZU ch***wo, ale w miarę stabilnie  <ok>  Mimo to wolałbym, ażeby kiedyś przedstawicielka PZU powiedziała mi, że ceny OC spadły o te 20-50% :)

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #175 dnia: Grudzień 09, 2016, 23:37:08 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Wzrost ubezpieczeń 20-45% w przeciągu roku, to jakby nie liczyć dużo. Więc dość dziwnie interpretujesz słowa tej kobiety, która żyje z prowizji od wysokości składki.

Ja w PZU mam tylko jednego Poloneza, ale nie dostałem jeszcze propozycji.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #176 dnia: Grudzień 09, 2016, 23:41:05 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13841
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
w sumie widze,ze za Kappe wyszlo drozej o 64% (525/320 nie uwzgledniajac skladki czlonkowskiej)
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #177 dnia: Grudzień 10, 2016, 00:13:00 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3131
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Tylko że od kilku lat ubezpieczam się u tej kobiety i pomimo usilnych starań póki co nic tańszego niż jej oferta z PZU nie znalazłem. 20-45%, oczywiście, że to sporo, ale biorąc pod uwagę, że niektórym ceny skaczą niejednokrotnie 2/3 razy do góry, tudzież tak jak KGB pisze 64% to te ~20-45% wydaje się być nie takim drastycznym wzrostem, choć i tak o 20-45% za dużym.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #178 dnia: Grudzień 10, 2016, 13:00:45 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
To teraz traf na sprawce ubezpieczonego w PZU to zobaczysz na czym oszczędzają...

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #179 dnia: Grudzień 10, 2016, 14:33:38 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3131
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
A Ty dalej swoje... Idąc za tropem, to traf na kogoś ubezpieczonego w Warcie/MTU/TUW/dowolnym TU... Nie jest tajemnicą, że TU nie są organizacjami charytatywnymi i żyjąc z tego, że więcej zainkasują niż wypłacą. Tej sytuacji sprzyja fakt, że zwłaszcza wycena naprawy jest dokonywana przez rzeczoznawcę TU sprawcy, a nie niezależnego wyznaczonego przez poszkodowanego, jak to się dzieje w Niemczech. Podobno BLS miał też znacznie ukrócić tą patologie, ale ciężko powiedzieć, czy tak się stało. Miał ktoś już tą wątpliwą przyjemność korzystać z BLS?