Autor Wątek: jakie wybrac glosniki wysokotonowe do zabudowy w slupkach  (Przeczytany 10240 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jakie wybrac glosniki wysokotonowe do zabudowy w slupkach
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 25, 2006, 18:28:18 pm »

Michal

  • Gość
Cytat: "PeNY#1816"
A je?li mogę co? wtr?cić... to ja odradzam montaż tweeterów w taki sposób. miałem tak u siebie i oczywi?cie - grały, ale słyszałem je tylko jak miałem głowę przy przedniej szybie. Teraz mam przykręcone do deski rozdzielczej po bokach i w końcu słysze wysokie tony.

Oczywi?cie nie mówie że to jest złe miejsce na tweetery - bardziej chodzi mi o to że trzeba je dobrze wyregulować żeby działały tak jak powinne...



ja też odradzam, tak nie montujcie. Gło?niki wysokotonowe straciły na detaliczno?ci
 [/URL][/img]

jakie wybrac glosniki wysokotonowe do zabudowy w slupkach
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 25, 2006, 18:58:02 pm »

e_gregor

  • Gość
No dobra Michal, masz na prawdę ładnie zamontowane ale nie pisz żeby nie montować tak jak ja mam

... widze że kto? (lub Ty) dał ciała z ich montażem. Estetyka na 6 ale miejsce na 2-. Tak nie można tweeterów. One musz? by? tak skierowane aby ich osie przecinały sie mniejwiecej gdzie? po ?rodku kabiny, względnie pomiedzy przednimi fotelami a u Ciebie to wygl?da jakby przecinały się nad desk? w pobliżu szyby

jakie wybrac glosniki wysokotonowe do zabudowy w slupkach
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 25, 2006, 19:22:58 pm »

Michal

  • Gość
Sorry za duzo zacytowałem   ;)
e_gregor ja wiem dla czego mam ?le zamontowane głosniki  ;) dlatego napisałem ze tak nie można.
Ale jeżeli chodzi o ukierunkowanie to szkół montażu jest wiele, np gło?nik skierowany na drugi fotel ( gło?nik lewy na prawy fotel, drugi odwrotnie, tak jak napisałe?) lub gło?niki skierowane na lusterko wsteczne i stosowany na wschodzie patent, gło?niki skierowane na przednia szybę. U mnie gło?niki skierowane sa na wprost siebie.

jakie wybrac glosniki wysokotonowe do zabudowy w slupkach
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 25, 2006, 19:56:07 pm »

e_gregor

  • Gość
Michal, masz racje co do różnych szkół. Słuszałem o tym kierowaniu na przeciny fotel. Słyszałem że NIGDY nie powinno się kierować ich na szybę i montpwać na desce.... ale widziałem auto które wygrało kiedy? zawody i miało wszystko zrobione inaczej niż zasady nakazuj?. Chłopaki pokazali że znaja sie na tyle że przy pozornie niepoprawnym montażu może to grać wzorowo. Ale jak kto? robi sam w domu to trzeba stosować najprostrze rozwi?zania bo najłatwiej jest dobry efekt uzyskać.

jakie wybrac glosniki wysokotonowe do zabudowy w slupkach
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 25, 2006, 20:04:13 pm »

Michal

  • Gość
Najlepiej podł?czyć gło?niki wysokotonowe i próbować je przykładać w rózne miejsca i pod różnymi k?tami i dopasować ustawienie do swojego gustu i potrzeb, niestety te się różni? i jednemu będ? grały suuuper drugiemu do bani.  A jeszcze zapomniałem o zamontowaniu głosników wysokotonowych za lusterkiem wstecznym ( dodadkowych) aby polepszyć głębokosć i wysokosć sceny  :|

jakie wybrac glosniki wysokotonowe do zabudowy w slupkach
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 26, 2006, 00:26:08 am »

PeNY#1816

  • Gość
No i mi również chodziło o to że osie tweetków... ehh, u mnie one się w zasadzie nie przecinały tylko pokrywały, jeden grał w kierunku drugiego :|

I polecam metodę na podpięcie do radia i ustawianie ich na sucho tak jak nam odpowiada - polecam robić to w dwie osoby, bo samemu nie będzieefektu... Nawet dobrze byłoby podklejać je na chwilkę na ta?mie dwustronnej.

I tak jak piszesz... każdy ma inny gust i inne potrzeby, więc trzeba to zrobić nie tak jak mówi? ogólnie przyjęte zasady, tylko tak jak nam pasuje ;)

jakie wybrac glosniki wysokotonowe do zabudowy w slupkach
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 27, 2006, 11:07:08 am »

Michal

  • Gość
Kolejne słupki Polonez zestaw 3- way

jakie wybrac glosniki wysokotonowe do zabudowy w slupkach
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 27, 2006, 11:29:46 am »

e_gregor

  • Gość
No to się nazywa profesjonalizm. Pięknie!

jakie wybrac glosniki wysokotonowe do zabudowy w slupkach
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 08, 2009, 20:00:50 pm »

Offline pigini

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Caro+/- ? 1,4 16v 1994
Witam mądre rzeczy napisaliście ale ubodło mnie tylko stwierdzenie:
Cytat: "e_gregor"
Michal,  Słyszałem że NIGDY nie powinno się kierować ich na szybę i montpwać na desce....
według moich doświadczeń wcale nie jest to najgorszy układ jak dla tweterów. Można dzięki niemu uzyskać najbardziej przestrzenny i wyrównany poziom dźwięku w całej przedniej części samochodu, dźwięk odbijając się od szyby trafia  prawie dokładnie na wysokości uszu i można to łatwo sprawdzić i ustawić. Osobiście najbardziej odpowiada mi to ustawienie ale to czysto subiektywne oczywiście:)  nie przekreślajcie takiego ustawienia bo może naprawdę mile zaskoczyć :wink:
Jeśli nie potrafisz naprawić czegoś młotkiem, masz problem natury elektrycznej.

jakie wybrac glosniki wysokotonowe do zabudowy w slupkach
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 24, 2009, 23:21:10 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
Ale jestes archeolog...
  • Jef
  • Czaku