Autor Wątek: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----  (Przeczytany 48865 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

-----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« dnia: Styczeń 08, 2023, 10:29:12 am »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
Nowym rokiem nowym krokiem  <lol>

U mnie auto stoi na kobyłkach i czeka na większą ilość czasu.
Obecnie bez przeglądu... <uoee>
Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 11, 2023, 22:43:10 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3128
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Wczoraj atu postanowiło niespodziewanie zdechnąć podczas dojazdu do krzyżówki. Akurat bardzo mi się spieszyło, więc zepchnąłem na bok i szybko wróciłem się po inne auto. Myślałem, że padł CPWK, jak się jednak okazało usterka była zdecydowanie bardziej prozaiczna. Poluzowała się nakrętka jednego z zacisków cewki zapłonowej, dokręcenie w palcach i Atuło ożyło.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 16, 2023, 21:22:38 pm »

Offline Grzesiu

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6 GLE 1994 r.
W piątek po robocie stwierdziłem, że mój Poldek zasługuje na serwis, gdyż nic to auto nie jechało, z wydechu strzelał jak wartburg. Przebrałem się w strój roboczy i zabrałem się do pracy. Uruchomiłem silnik, otworzyłem maskę i zacząłem obserwować. Okazało się, że jest nieszczelność pomiędzy gaźnikiem, a kolektorem. Pojechałem po uszczelki w sobotę i zabrałem się do pracy. Wymieniłem olej, filtry, przeczyściłem gaźnik, ustawiłem luz zaworowy i odstęp elektrod w świecach. Niestety, urwałem śrubę od pancerza linki ssania. Coś tam z ojcem podrutowałem i odratowaliśmy korpus. Teraz czekam na nową linkę. Mimo wszystko uważam weekend za mechanicznie udany.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 16, 2023, 22:18:09 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 514
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Wytargałem z Mazdy chłodnicę płynu, ciekawe ile nowa mnie wyjdzie  <mysli>

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 17, 2023, 07:03:21 am »

Offline Młody#

  • To jest bardzo ładny polonez
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 903
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1.5C / 125p
A u mnie jak zwykle przemiał roboty. Z ciekawszych to przywrócony do życia Borewicz z Rybnika, atuwa śmiga, w garażu fiacior już coś tam się dłubie więc cały czas do przodu. Aaa i zamówiona butla do caro , nowa elektryka gazu do fiata i przewód Faro do LPG. Bo jak mam już całe auto rozebrane to wywalę miedź i wstawię Faro, będzie wygodniej ;)
Poloneza, za milion czterysta?

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 18, 2023, 17:53:49 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4677
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Wyłożyłem w moskwiczu podłogę wytłumieniem pod pedałami, w okolicach skrzyni biegów itd. Auto zrobiło 500km po złożeniu, ale jeszcze jest trochę problemów do załatwienia, takich jak serwo.

Wspomaganie na maglu z audi i pompie z opla chodzi fajnie, przyjemnie lekko się jeździ, alternator 100A z Alfy ledwo bo ledwo (głównie przy pełnym skręcie kół - chwilowy pobór 80A!), ale wyrabia z tym wspomaganiem.

Przy okazji, ktoś poleci gdzie dorobić tarcze zegarów w sensownej cenie? Chcę sobie zrobić według oryginału nowe, stare są zniszczone i zrobione akurat w wersji nie podświetlanej od tyłu (w innej wersji były podświetlone w całości).
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 18, 2023, 19:06:51 pm »

Offline ceva

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 272
    • Polonez Atu+X20SED Polonez Kombi Polski Fiat 125p
Przy okazji, ktoś poleci gdzie dorobić tarcze zegarów w sensownej cenie? Chcę sobie zrobić według oryginału nowe, stare są zniszczone i zrobione akurat w wersji nie podświetlanej od tyłu (w innej wersji były podświetlone w całości).
Co znaczy sensowna cena w przypadku dorobienia tarcz zegarów? A jaka była ta niesensowna? Jest jakaś firma co to ogarnia?

Wyłożyłem w moskwiczu podłogę wytłumieniem pod pedałami, w okolicach skrzyni biegów itd. Auto zrobiło 500km po złożeniu
I jak wrażenia słuchowe?

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 18, 2023, 20:19:17 pm »

Offline Grzesiu

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6 GLE 1994 r.
Dostałem dzisiaj linkę ssania z Linexu. Wiedziałem, żeby tego nie kupować, lecz coś mnie podkusiło i kupiłem. To jest takie gówno, że nie mam słów... chodzi ciężko, cięgno chropowate, z ostrymi krawędziami. No ale nic, będę jutro montował i zobaczę jak to działa.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 18, 2023, 21:40:41 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 561
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
Przesmaruj pancerz przed założeniem, kto smaruje ten jedzie.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 18, 2023, 21:41:40 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3437
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Przesmaruj pancerz przed założeniem, kto smaruje ten jedzie.

Dokładnie, przesmaruj w środku tzw olejem maszynowym ( do smarowania maszyn do szycia) , będzie całkiem inaczej pracować.
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 18, 2023, 21:47:51 pm »

Offline ceva

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 272
    • Polonez Atu+X20SED Polonez Kombi Polski Fiat 125p
Jeżeli linka do ssania w Polonezie ma taką samą konstrukcję jak ta we Fiacie 125p, a zapewne ma, to w przypadku uszkodzenia wkładu i dobrym pancerzu nie trzeba wymieniać całej linki, a jedynie wkład, który zastępuje się bez większych komplikacji drutem spawalniczym odpowiedniej grubości.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 18, 2023, 23:01:12 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13829
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Przy okazji, ktoś poleci gdzie dorobić tarcze zegarów w sensownej cenie?
na alledrogo patrzyles? kiedys byly oferty, cena wysoka ale jaka jakosc paniieeee ;]
na jakiejs folii ledowej, ktora swiecila sie cala powierzchnia,
w sumie do moskwicza pasowaloby jak swini siodlo - nie wiem czy pragniesz takiego efektu
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 18, 2023, 23:13:35 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1311
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Dostałem dzisiaj linkę ssania z Linexu. Wiedziałem, żeby tego nie kupować, lecz coś mnie podkusiło i kupiłem. To jest takie gówno, że nie mam słów... chodzi ciężko, cięgno chropowate, z ostrymi krawędziami. No ale nic, będę jutro montował i zobaczę jak to działa.
Też nie polecam linexu, ale chyba nic lepszego nie ma??? Zamontowałem linkę sprzągła linex jak robiłem konwersje bendix --> Lucas. Mimo że ją nasmarowałem to efekt jest taki że gdyby jeździł Polonem na codzień to lewą łydkę bym miał mocniej przypakowaną niż prawą. :-)

Dobra, żeby nie zaśmiecać forum zapytam tutaj. Czy do takich metalowych uszczelek (pokrywy zaworów, pompy wody itp) daje się dodatkowo jakiś uszczelniacz,  jak na przykład ten na zdjęciu?
Ps. To nie od poloneza, ale też trapez.  :]
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2023, 23:18:11 pm wysłana przez Tales »

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 19, 2023, 00:25:16 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5100
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Też nie polecam linexu, ale chyba nic lepszego nie ma?
Ktoś tu kiedyś linkowal jakiegoś "Linmota" czy jakoś tak i ponoć dosyć dobra jakość.
Czy do takich metalowych uszczelek (pokrywy zaworów, pompy wody itp) daje się dodatkowo jakiś uszczelniacz,  jak na przykład ten na zdjęciu?
Pojęcia nie mam, ale akurat renzosil sam stosuje i to jest bardzo fajna rzecz. To nie byle jaki czerwony silikon, który się wyciska na boki i zatyka potem wszystko. To zostaje ładnie pomiędzy dociskanymi powierzchniami. Tylko musi być odpowiednia płaszczyzna, tzn, bez jakichś większych niedoróbek, żeby to wszędzie ładnie docisnęło. Złożony mam na tym kolektor ssący w roverze, bez żadnej uszczelki i jest git.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 19, 2023, 01:11:53 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4677
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
I jak wrażenia słuchowe?

Przy 110km/h słychać teraz tylko szum powietrza. Ale jak się depnie pedał do podłogi, to jest piękny, bulgoczący dźwięk silnika ładowskiego :). Czyli dokładnie tak jak miało być. Jeszcze zostało zrobić to samo po stronie pasażera i w paru miejscach, gdzie wypatrzyłem gołą blachę (wszystkie stare, filcowe wytłumienia z auta wyleciały - były mokre...) Zasuwa też jak dziki. Ale trzeba jeszcze wyregulować zawory, bo ułożyły się po złożeniu i doprężeniu silnika (głowica ścięta ponad 2mm). Super się jeździ tym autem, mógłbym nim śmigać na co dzień, tylko jeszcze dużo do ogarnięcia, a autem będzie śmigać moja druga połowa (stąd montaż wspomagania kierownicy).

No i ma lepsze ogrzewanie niż PN (choć mój jak na minusa ma i tak dobre i nie narzekam) w środku można się ugotować, a o tej porze roku to istotna sprawa.

KGB, nie chcę jakiegoś syfu, tylko zrobić to w oryginale, w wersji z pełnym podświetleniem. Mogę kupić inny licznik, ale na Ukrainie ciężko o nie, a jest wielu chętnych na te zegary - sporo wersji miało takie podświetlenie jak u mnie.

Co do linek - odeślij im ten syf, nie montuj tego do auta. Żadne smarowanie nic nie da, co najwyżej nie przyjmą reklamacji, a zwracać trzeba, bo jak 10 osób im to g... odeśle, to może nauczą się robić linki. Przecież na tej lince sprzęgło chodzi gorzej, niż jakbyś do fabrycznej linki piachu nasypał  <lol> Linmot robi jedyne dobre linki, u mnie można palcami naciskać pedał sprzęgła. Że też potrafią tak źle wykonać taką prostą rzecz jak linkę, że się w ogóle da - ano da, wystarczy nie dać do środka wkładu teflonowego... Ze wszelkimi linkami z linexu jest to samo, w WSK miałem podobnie - linmot chodził normalnie, linex po nawet lekkim wygięciu chodził jak zatarty.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2023, 01:19:05 am wysłana przez Daniel#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 19, 2023, 21:57:20 pm »

Offline Grzesiu

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6 GLE 1994 r.
Popsikałem silikonem w spraju tę linkę i nic to nie dało. Teraz nie wiem czy to odsyłać, czy to zamontować i jakoś jeździć.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 20, 2023, 02:54:48 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4677
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Jak masz ochotę mieć lewą nogę Pudziana, to zakładać i jeździć!  <lol2>

Odeślij im to g... i nie zawracaj sobie głowy
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 20, 2023, 07:40:33 am »

Offline jacek2

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 323
  • Płeć: Mężczyzna
    • borewicz 89
Ta pasta na zdjęciu rainzosil, jest zjebista. Uszczelnia dobrze wszystkie miejsca posmarowane razem z uszczelkami nawet nie koniecznie nowymi. Ona lekko puchnie i zatyka wszystkie nieszczelności. Nawet w jednym starym koromyśle skleiłem miskę olejową i jest szczelna. Dziurka była w niej jak po szpilce, więc na palec gluta wziąłem, posmarowałem- i spokój do dzisiaj. Tylko wszystko przed posmarowaniem musi być dokładnie odtłuszczone....

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 20, 2023, 08:08:25 am »

Offline Grzesiu

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6 GLE 1994 r.
To jest linka ssania, a nie sprzęgła, więc będzie używana maks. 3 razy w ciągu dnia, dlatego się waham.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 20, 2023, 13:01:49 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 561
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
Spróbuj nasmarować pancerz strzykawką z igłą z olejem przekładniowym. Tak żeby się przesączył i zaczął kapać z drugiej strony. Ja tak zrobiłem z linką sprzęgła i chodzi normalnie. Linex to gówno, ale tylko to jest dostępne od ręki. Najlepiej dać komuś do dorobienia na wzór oryginału.