Autor Wątek: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----  (Przeczytany 55130 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #100 dnia: Styczeń 18, 2022, 12:41:12 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Szport  <cwaniak2> On nie ma światła cofania?


Ma, w standardowym miejscu. One miały klosze barwione.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #101 dnia: Styczeń 18, 2022, 14:48:12 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 514
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Moje pierwsze autko, co prawda 900, ale co tam  :P Bardzo fajny wóz :)

WPA a cóż to za blaszki?Ze zdjęć wygląda na całkiem zadbany egzemplarz ;)

Edit: Apropo BMW z kilku postów wyżej-gość za zmianę zawiasu i hebli dostał wyrok, czy raczej jakiś wypadek ze znaczną prędkością spowodował przyokazyjnie?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2022, 14:51:02 pm wysłana przez CieniaczRider »

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #102 dnia: Styczeń 18, 2022, 14:59:43 pm »

Offline Maćko

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1947
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.8 LPGTi 23E
Edit: Apropo BMW z kilku postów wyżej-gość za zmianę zawiasu i hebli dostał wyrok, czy raczej jakiś wypadek ze znaczną prędkością spowodował przyokazyjnie?

https://auto.wprost.pl/aktualnosci/10327830/kierowca-bmw-sprawca-wypadku-z-ul-sokratesa-z-zarzutem-zabojstwa.html
Był: Caro '93
Jest: LPGTi - Atu Plus 1.8 VVC 160+KM 23E | Renault Laguna 3 GT 2.0 dCi 178KM

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #103 dnia: Styczeń 18, 2022, 15:34:41 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5134
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
50zł za taką kierę? Będę musiał zapolować na jakąś, bo u mnie w Mazdzie już przetarta
Że tak zacytuję ponownie, bo byłem dzisiaj jeszcze raz tam i jest bardzo ładna kierownica, taka jak moja, ale dodatkowo obszyta cała, jak ta, którą pokazywałem na tym zdjęciu z neta. To chyba fabryczne obszycie? Ja nie będę inwestował w kierownice z innych aut, bo bym ją wziął nawet. Naliczyłem tam chyba w sumie ze 6 różnych mazd, z jednej wydarłem jeszcze same te przełączniki z kierownicy, a tak, to w jednej jest wystrzelona poduszka, jedna ma duże przetarcie w tym materiale, którym jest obszyta, jedna jest bez obszycia i też przetarta, w jednej nie było wcale, w kolejnej jest nawet ładna, ale czteroramienna itd itd. Aut tam jest bardzo dużo, ale nawet mi się zdjęć nie chciało robić, bo miałem cyknąć fotkę, jak sobie ładnie pływa olej (chyba od wspomagania) wymieszany z ziemia, jeden syf. Ekologia. I cała zajebista kupa silników i skrzyń, leżących jak popadnie. Niektóre auta w naprawdę dobrym stanie, przynajmniej wizualnie. W tej maździe, z której kierę brałem, była sekwencja stag 4, nawet myślałem, żeby to wziąć, ale używka, to się może jebać potem. Listwa wtryskowa była Valtek, z czerwonymi elektrozaworami, a parownik, to nie wiem, bo nie patrzyłem. Wziąłem sobie ten przełączniczek, taki ten mały, jak mam w toyocie, ale to się chyba nie nada do mojej instalki w poldku?
Ogólnie, to pojechałem specjalnie po te ślizgi pod kierownica od multifunkcji. Wziąłem to, ale chyba będzie ciężko to zmieścić, tzn, zmieści się, ale nie wiem, jak to będzie wyglądało, bo trzeba pająka opuścić niżej i tak samo osłonę kolumny kierowniczej, aż się oprze na samej stacyjce. Jakby to fizycznie tam zmieścił, to podłączenie już nie stanowi problemu, ale nadal nie wiem, jak miałbym (ewentualnie) wykorzystać to do sterowania moim radiem? Pozostanę pewnie przy swoim pomyśle, wykorzystania to do sterowania szybami.
Przejechałem się dzisiaj na tej kierownicy i jest super, dobrze siedzi w dłoniach, jest grubsza i wygodniejsza.
No i wyciągnąłem tez przełącznik od regulacji lam z tej mazdy, bo chyba ładnie wejdzie w miejsce klawiszowego w poldku, tylko ciekawe, czy da się pożenić z silnikami z lanosa (z lanosa też przełącznik wziąłem) czy to jest ta sama zasada działania.
A już ich zareklamuję, bo naprawdę warto, bo mało jest teraz takich miejsc z przystępnymi cenami. No i można cały dzień po placu łazić i grzebać w autach.
https://www.pkt.pl/firma/eko-zlom-s-c-skup-i-sprzedaz-surowcow-wtornych-1673975
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2022, 15:39:54 pm wysłana przez Buźka »

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #104 dnia: Styczeń 18, 2022, 15:59:40 pm »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3034
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
WPA a cóż to za blaszki?Ze zdjęć wygląda na całkiem zadbany egzemplarz

WPA to rezerwowy wyróżnik powiatu piaseczyńskiego. Póki co bardzo fajny - ten egzemplarz się trafił z 1.2 16V pod maską więc daje radę jechać.

Zabytek to musi być zadbany :D tzn hamulce nie istniały w momencie zakupu, tylne łożysko wypadło wręcz z piasty po demontazu, wcześniej wyło jak samolot. Ogólnie jest do porobienia ale co tam, na przeglądy nie trzeba jeździć to można sobie porobić powoli wszystko :D
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #105 dnia: Styczeń 18, 2022, 16:39:22 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1681
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
Póki co bardzo fajny - ten egzemplarz się trafił z 1.2 16V pod maską więc daje radę jechać.
O panie, zayebioza :D Teraz go tylko wybebeszyć, wrzucić kubły z szelkami, gwint i mamy gokart :D
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #106 dnia: Styczeń 18, 2022, 17:01:18 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 514
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Eee to znany oczywiście temat z tym wypadkiem i BMW-czyli nie za modyfikacje poszedł siedzieć w pierwszej kolejności, a prędkość zdrowo przekroczoną i potrącenie.

Buźka obszycie jest fabryczne, też mam, tylko w mizernym stanie już ;p

Tomek to po sąsiedzku masz tego CC, może kiedyś na drodze ustrzelę, bo w okolicach Piaseczna bywam dość często :)

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #107 dnia: Styczeń 18, 2022, 20:44:40 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1681
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
W temacie, zbroimy się na sezon  :P





Jeszcze tylko ostatnia przymiarka na aucie czy się gdzieś nie walnąłem i jak ok, to można pospawać.
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #108 dnia: Styczeń 18, 2022, 21:26:08 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2866
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Bardzo dobra robota!!! :D
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #109 dnia: Styczeń 19, 2022, 02:13:39 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6603
  • Płeć: Mężczyzna
Jakbyś się postarał to chyba mógłbyś wykorzystać te przyciski z właściwym przeznaczeniem. Szkoda że zagłębienie na logo nie jest okrągłe bo można by wstawić logo FSO.

E tam. Dać nadwymiarowe logo, nadlać kleju i podejdzie.

Co do legalności, mnie się chyba tylko raz diagnosta spytał czy kierownica ma homologację. Pokazałem nabicie i tyle.
Że naba nie miała, to już nie zauważył. Od tamtego czasu nie miałem problemu. Nawet jak policja mnie zatrzymywała za przekroczenie prędkości. Teoretycznie mogli się przyczepić np. do braku tylnej kanapy podczas gdy samochód jest zarejestrowany na 5 osób, ale takie niuanse nigdy ich nie interesowały.

Co do tej sprawy z BMW, modyfikacje samochodu to była raczej tylko podpórka żeby uznać zdarzenie za zabójstwo, a nie za wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Jeżeli nikomu krzywdy nie zrobicie, a części będą miały homologację ECE, to raczej nie powinniście mieć problemów, a jeżeli już to w najgorszym razie niepodbicie przeglądu albo zabranie dowodu. A jeżeli ktoś np. dał większe hamulce, jest dobrana pompa i wypadek nie będzie z powodu awarii hamulców, to przy dobrym prawniku taka modyfikacja by działała na Waszą korzyść. Samochód został zmodyfikowany w celu poprawienia bezpieczeństwa.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2022, 02:38:58 am wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #110 dnia: Styczeń 19, 2022, 09:54:09 am »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3034
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Tomek to po sąsiedzku masz tego CC, może kiedyś na drodze ustrzelę, bo w okolicach Piaseczna bywam dość często

No już go w piasecznie nie uświadczysz, bo zmieniło właściciela na mnie :P
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #111 dnia: Styczeń 19, 2022, 11:46:28 am »

Offline OLO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1179
WPA to rezerwowy wyróżnik powiatu piaseczyńskiego
Radek wybrał wszystkie WPI :)
Były:
PNC 1.6 GLE 95
PNC 1.6 DOHC 91
PNC 1.5 GLE 93 EVO 1
PNC 1.5 GLE 94 EVO 2
PNC 1.6 GLI 95 EVO 3
PNC 1.5 GLE 94 EVO 4
PNC 1.4 GLI 96 EVO 5
PNC 1.9 D 96 EVO 6
PNC 1.6 GSI 99 EVO 7

Karetka 1.6 GLI 97 EVO 8
PN 1.5 SLE 90 EVO 9

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #112 dnia: Styczeń 19, 2022, 11:57:04 am »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3034
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Piaseczno i pruszków szybko wybrało pierwszy wyróżnik. Chyba jeszcze Wołomin ma drugi wyróżnik na zabytkowych.
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #113 dnia: Styczeń 21, 2022, 20:26:28 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2235
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Głupieje mi w Punto elektronika gdy jest zimno. Po całonocnym postoju na dworze, gdy w nocy jest -5 lub zimniej, po odpaleniu wyskakuje komunikat: Zbyt niskie ciśnienie oleju zgaś silnik. Byłem u mechanika, ciśnienie oleju jest bardzo dobre, silnik nie wykazuje problemów, profilaktycznie poszedł nowy czujnik ciśnienia oleju ale problem nie zniknął. Gdy jest powyżej zera tego problemu nie ma. Tak samo, gdy jest jakkolwiek na minusie, nie działają kierunkowskazy dopóki całe auto się nie rozgrzeje  ;-| Wprowadziłem do garażu i jak się uda, to do końca stycznia będę go garażował żeby stał w nocy w ciepłym, ale mam dość jego humorów, bo dupowóz jest mi najbardziej potrzebny właśnie zimą. Zacząłem całkowicie na serio przymierzać się, żeby na wiosnę zmienić dupowóz.


Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #114 dnia: Styczeń 21, 2022, 22:33:19 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1681
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
To GP?
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #115 dnia: Styczeń 21, 2022, 22:44:54 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2235
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Evo, czyli GP po Lifcie

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #116 dnia: Styczeń 21, 2022, 22:54:24 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4691
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Głupieje mi w Punto elektronika gdy jest zimno. Po całonocnym postoju na dworze, gdy w nocy jest -5 lub zimniej, po odpaleniu wyskakuje komunikat: Zbyt niskie ciśnienie oleju zgaś silnik. Byłem u mechanika, ciśnienie oleju jest bardzo dobre, silnik nie wykazuje problemów, profilaktycznie poszedł nowy czujnik ciśnienia oleju ale problem nie zniknął. Gdy jest powyżej zera tego problemu nie ma. Tak samo, gdy jest jakkolwiek na minusie, nie działają kierunkowskazy dopóki całe auto się nie rozgrzeje  ;-| Wprowadziłem do garażu i jak się uda, to do końca stycznia będę go garażował żeby stał w nocy w ciepłym, ale mam dość jego humorów, bo dupowóz jest mi najbardziej potrzebny właśnie zimą. Zacząłem całkowicie na serio przymierzać się, żeby na wiosnę zmienić dupowóz.





A z kierunkami, to trochę słabo, bo machać przez lewą szybę jeszcze się da, ale z prawej... trzeba jeździć z pasażerem
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2022, 22:58:08 pm wysłana przez Daniel#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #117 dnia: Styczeń 21, 2022, 23:30:39 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
zmien na BMW to problem uzywania kierunkowskazow zniknie,
albo przynajmniej zmien blachy na warszawskie ;]
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #118 dnia: Styczeń 22, 2022, 00:13:04 am »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 886
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Głupieje mi w Punto elektronika gdy jest zimno. Po całonocnym postoju na dworze, gdy w nocy jest -5 lub zimniej, po odpaleniu wyskakuje komunikat: Zbyt niskie ciśnienie oleju zgaś silnik. Byłem u mechanika, ciśnienie oleju jest bardzo dobre, silnik nie wykazuje problemów, profilaktycznie poszedł nowy czujnik ciśnienia oleju ale problem nie zniknął. Gdy jest powyżej zera tego problemu nie ma. Tak samo, gdy jest jakkolwiek na minusie, nie działają kierunkowskazy dopóki całe auto się nie rozgrzeje  ;-| Wprowadziłem do garażu i jak się uda, to do końca stycznia będę go garażował żeby stał w nocy w ciepłym, ale mam dość jego humorów, bo dupowóz jest mi najbardziej potrzebny właśnie zimą. Zacząłem całkowicie na serio przymierzać się, żeby na wiosnę zmienić dupowóz.




Stary patent,jak mi w 80tce świeciła cały czas kontrolka od ABS-u to się w końcu wkurwiłem i wyjąłem żarówkę. Naprawione szybko i przyjemnie było  <lol2>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #119 dnia: Styczeń 22, 2022, 01:21:57 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
ABS dziala, caly czas kopie pedalem, bo michelin crossclimate na sniegu klei jak letnia,
tak popatrzylem po modelach opon, to caloroczne moze bieznikiem przypominaja zimowki, ale problem w tym, ze zimowki przypominaja letnie,
pamietam jak navigator2 szedl po sniegu prawie jak frigoDIR i tak widze caloroczna opone - a nie to co teraz jest dostepne, czyli caloroczna na asfalt czysty przez caly rok <lol2>
o zimowke do jazdy po sniegu tez trzeba zabiegac i selekcjonowac, bo coraz mniej ich dostepnych,
jakos drogowo aspirujemy do I swiata, szkoda tylko ze mentalnie pisdzielce cofneli nas do III
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2022, 01:24:07 am wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.