Autor Wątek: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----  (Przeczytany 55135 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #120 dnia: Styczeń 22, 2022, 04:13:40 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6603
  • Płeć: Mężczyzna
Głupieje mi w Punto elektronika gdy jest zimno. Po całonocnym postoju na dworze, gdy w nocy jest -5 lub zimniej, po odpaleniu wyskakuje komunikat: Zbyt niskie ciśnienie oleju zgaś silnik. Byłem u mechanika, ciśnienie oleju jest bardzo dobre, silnik nie wykazuje problemów, profilaktycznie poszedł nowy czujnik ciśnienia oleju ale problem nie zniknął. Gdy jest powyżej zera tego problemu nie ma. Tak samo, gdy jest jakkolwiek na minusie, nie działają kierunkowskazy dopóki całe auto się nie rozgrzeje  ;-| Wprowadziłem do garażu i jak się uda, to do końca stycznia będę go garażował żeby stał w nocy w ciepłym, ale mam dość jego humorów, bo dupowóz jest mi najbardziej potrzebny właśnie zimą. Zacząłem całkowicie na serio przymierzać się, żeby na wiosnę zmienić dupowóz.



Styki na Body Computer prawdopodobnie.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #121 dnia: Styczeń 22, 2022, 09:18:28 am »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1322
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
pamietam jak navigator2 szedl po sniegu prawie jak frigoDIR i tak widze caloroczna opone
Navigator 2 jest dobry jak jest nowy. Pierwsze dwie zimy było ok, ale teraz trzecia zima na nich, ubyło bieżnika (z 8mm zrobiło się 5-6) i zaczyna się kicha.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #122 dnia: Styczeń 22, 2022, 11:49:41 am »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
U mnie we Fav Nav2 na przodzie wytrzymywał 3 lata - po tym czasie zużycie było do ogranicznika.

A tak z dzisiejszych obserwacji - trasa ~100km, świeży śnieg; posolone --> breja na drodze. Wywaliłem cały zbiornik płynu od spryskiwaczy w O2. Masakra jak niektóre auta syfią za sobą...
Chlapacze powinny być montowane seryjnie.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #123 dnia: Styczeń 22, 2022, 12:01:09 pm »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
pamietam jak navigator2 szedl po sniegu prawie jak frigoDIR i tak widze caloroczna opone
Navigator 2 jest dobry jak jest nowy. Pierwsze dwie zimy było ok, ale teraz trzecia zima na nich, ubyło bieżnika (z 8mm zrobiło się 5-6) i zaczyna się kicha.
jezdzilem Lagą na navi2 do wysokosci bieznika 4-5mm (co zajelo jakies 5 lat) i nie zauwazylem roznic przekraczajacych standardowe zuzycie bieznika, bo w zimowkach tez efekt oslabienia skutecznosci kopania w sniegu wraz ze zuzyciem bieznika wystepuje,
navi2 jest po prostu slaby na cieplym mokrym asfalcie i na to trzeba brac poprawke,
ciagle mam te opony i mam zamiar dojezdzic kiedys, rozmiar 185/70/14, wiec jakos do PN sie zmieszcza,
tylko felg mi brakuje, a wlasciwie uslugi piaskowania
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #124 dnia: Styczeń 22, 2022, 12:40:31 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 886
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Bo jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego,w obu audi mam założone najtańsze zimowe bieżnikowane po 500 zł/komplet i gryzą śnieg jak głupie w moim górskim terenie. Głośno jest w cholerę to fakt ale jeszcze przyczepności nie brakło nawet na kubalonce. Zapraszam na tych śmiesznych wielosezonówkach do większego śniegu niż 5 cm  <spoko>
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2022, 12:42:59 pm wysłana przez Morfina »
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #125 dnia: Styczeń 22, 2022, 13:24:56 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 655
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
https://images.app.goo.gl/dT3EQ3XoMTPknpqg9  I nic więcej nie potrzeba, ten wzór bieżnika dobrze sobie radzi i na śniegu i na mokrym asfalcie.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #126 dnia: Styczeń 22, 2022, 14:34:54 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2235
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Kolega ma Michellin CrossClimate w swoim Nissanie Primera, jeździłem tym autem na tych oponach, nawet niedawno i... dla mnie super. Jeździłem tylko po mieście, głównie po brei ale jak ktoś rzadko opuszcza miasto to super opona.

Sam u siebie eksploatuje Kleber Quadraxer we Fiacie, wcześniej w Favoritce miałem Nokiany, weatherproof bodajże i też byłem bardzo zadowolony. Nie planuje wracać do opon lato/zima w daily.

Za to Navigatory 2 miałem w Poldoroverze jak go kupiłem, uznałem je za tak złe, że sprzedałem komplet rocznych czy dwuletnich za jakieś śmieszne pieniądze, żeby tylko się ich pozbyć. Zimą nie testowałem, natomiast latem na mokrym tragedia  ;-| Nie wiem jak obecny Navigator 3, ale o pierwszej i drugiej generacji tych opon nie mam dobrego zdania.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #127 dnia: Styczeń 22, 2022, 15:48:51 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6603
  • Płeć: Mężczyzna
Z tego co kojarzę to ktoś na forum montował z przodu na zimę zimówki, a z tyłu Navigatory żeby auto cały czas leciało bokiem.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #128 dnia: Styczeń 24, 2022, 10:30:54 am »

Offline kliper

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 54
    • Bosch 97 -> 1.4
W zeszłym tygodniu bosz postanowił połączyć sobie 3 i 4 cylinder. Naprawa zrobiona w weekend na sztukę, byle pół roku pojeździł.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #129 dnia: Styczeń 24, 2022, 14:50:41 pm »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Kolega ma Michellin CrossClimate w swoim Nissanie Primera, jeździłem tym autem na tych oponach, nawet niedawno i... dla mnie super. Jeździłem tylko po mieście, głównie po brei ale jak ktoś rzadko opuszcza miasto to super opona.
nie wiem co uwazasz za breje, ale wyzej napisalem jak te opony ladnie slizgaja sie wlasnie po brei na asfalcie - chyba nikt nie przypuszczal,ze jezdzilem po lesie w kopnym sniegu,
na miasto to najlepsze sa zimowe nalewki, bo maja 9mm bieznika za 2/3 ceny najtanszej nowej opony i maja duze szanse wycisnac beje miedzy klockami bieznika,
a michalek CC ma marne szanse,zeby cos gestego wycisnac rowkami, ten bieznik nie ma nawet zadnych lameli, ktore beda chcialy wgryzc sie asflat,
sorki, ale opona kosztujaca 500+ (tyle kosztowala w 2020, rok temu 370) w rozmiarze 205/55/16 to raczej nie jest narzedzie do turlania sie po miescie i jak moje doswiadczenie wskazuje nie nadaje sie do tego,
na trasach drogi sa mniej zasniezone i to bynajmniej nie dzieki lepszemu odsniezaniu niz w miescie, tylko dzieki gestemu ruchowi TIRow,
i tam michas CC czuje sie na tyle dobrze, ze nie mam oporow ustawic 120km/h na tempomacie,
nie mam zastrzezen do pracy tej opony na suchym czy nawet mokrym asfalcie, aby mial temp. powyzej 1*C,
ale na blocie posniegowym nie radzi sobie zupelnie,

przy czym o blocie posniegowym,czyli brei mowimy, w sytuacji, gdy temp. asfaltu jest ponizej 1*C

Naprawa zrobiona w weekend na sztukę, byle pół roku pojeździł.
co to znaczy na sztuke, skleiles uszczelke poxipolem ?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #130 dnia: Styczeń 24, 2022, 15:21:18 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Ja mam Vredestein quatrac 5 i na sniegu bez problemu.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #131 dnia: Styczeń 24, 2022, 19:52:00 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Z tego co kojarzę to ktoś na forum montował z przodu na zimę zimówki, a z tyłu Navigatory żeby auto cały czas leciało bokiem.
Ha ha! Ale to chyba nie w tylnonapedowym, co?

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #132 dnia: Styczeń 25, 2022, 08:01:08 am »

Offline kliper

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 54
    • Bosch 97 -> 1.4
co to znaczy na sztuke, skleiles uszczelke poxipolem ?
Tak, dokładnie. A tak serio to poskładane szybko bez planowania i rozbierania hydroszklanek. Dodatkowo znalazłem prawdopodobną przyczynę szybowania krokowca lpg na wolnych - poluzowała mi się śruba od podciśnienia do serwa, nie przypuszczałem takiej możliwości nawet i wyszło dopiero teraz.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #133 dnia: Styczeń 25, 2022, 15:36:51 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 514
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
kliper więcej optymizmu, mi po takiej właśnie naprawie "na sztukę" jeździ prawie 4lata i jakieś 20 tys km-może nie nabiłem dużo km, ale tak od razu jak widać się nie rozleciało nic ;p

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #134 dnia: Styczeń 25, 2022, 15:39:49 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4691
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Loteria - koledze taka "naprawa" wytrzymała całe 1000km  :d
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #135 dnia: Styczeń 25, 2022, 17:26:50 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 655
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Ja taka naprawę zrobiłem w okolicach 2013r. Działa do dziś (choć od ~ 2015 autko jeździ niewiele).

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #136 dnia: Styczeń 25, 2022, 21:13:28 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 886
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Mi by się nie chciało z tym bawić i tracić czasu żeby na takiej bombie potem jeździć,planowanie kosztuje 50 zł a jeździsz spokojnie  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #137 dnia: Styczeń 25, 2022, 21:36:55 pm »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
A tak serio to poskładane szybko bez planowania
szkoda czasu i pieniedzy, bo uszczelki do OHV juz dawno po 10pln nie leza w sklepach,
bez planowania to mozna sie bawic, gdy zdejmuje sie glowice ze sprawnej uszczelki, a i wtedy trzeba sprawdzic plaskosc,
gdy uczelka jest wypalona miedzy cylindrami, to glowica w tym miejscu jest odksztalcona,

znajomy zalozyl glowice bez planowania w merolu 2.3 K i wytrzymala 16km - co prawda musial cos uszkodzic w trakcie, bo kompresja jest, ale plyn ucieka do miski olejowej, ale jednak pozalowac do 100pln, gdy roboty jest od cholery (jeszcze dodatkowo kompresor przeszkadza, bo zaslania napinacz lancucha rozrzadu) to frajerowanie siebie samego,
w PN nieszczesciem jest bardzo latwa i szybka robota z wymiana UPG, ale juz jestem za leniwy, zeby robic to co tydzien z powodu pozalowania 50pln na planowanie,
zreszta co to za oszczednosc, gdy UPG kosztuje w promocji na alledrogo ~30pln ,a normalnie 50-60pln
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #138 dnia: Styczeń 25, 2022, 21:46:12 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4691
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Otóż to :) Szkoda czasu na takie zabawy.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #139 dnia: Styczeń 26, 2022, 01:03:06 am »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2090
po to się mierzy głowicę, by wiedzieć co trzeba zrobić. Czasami trzeba planować, czasami nie trzeba.