Autor Wątek: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----  (Przeczytany 55061 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #200 dnia: Luty 13, 2022, 02:50:19 am »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1681
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
Typowe Heel & Toe się robi piętą, a w Polonezie nie ma już pedału żeby coś robić piętą.
Bo niepotrzebnie wchodzisz w szczegóły techniczne jak to się robi, a tak na prawdę liczy się efekt. A teraz zadaj sobie do tego pytanie po co się stosuje tą technikę i wtedy te wszystkie niuanse delikatnie mówiąc tracą na znaczeniu. Co najwyżej dochodzi kwestia wygody która ma tak naprawdę znaczenie tylko na początku - później to nawyk wykonywany podświadomie.
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #201 dnia: Luty 13, 2022, 19:00:22 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6602
  • Płeć: Mężczyzna
Tak jak mówiłem, jesteś zdolniejszy.
Poza tym pewnie nie miałeś kontuzjowanego stawu skokowego.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #202 dnia: Luty 13, 2022, 20:02:19 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2866
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Ludzie bez rąk więcej potrafią i czują...

W dodatku w każdym Lucasie w PN pedal gazu jest niżej niż hamulca.
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2022, 20:03:51 pm wysłana przez śledzik »
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #203 dnia: Luty 13, 2022, 21:30:28 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Rozpocząłem sezon wymiany oleju.
Wczoraj wymieniłem olej w kombajnie, znaczy w kombi. Prawie 3 lata i 4000 km od ostatniej wymiany, a olej już był czarny jak smoła. Nim spuściłem olej, silnik uraczełem płukanką, która w tym konkretnym przypadku chyba nic nie wniosła do sprawy. Po odkręceniu korka wlewu oleju, różnicy praktycznie brak.  Co ciekawe,  po takim samym zabiegu w Lali wewnątrz zrobiło się wyraźnie czyściej. A po tym samym przebiegu olej na bagnecie był jeszcze całkiem przejrzysty. Wygląda na to, że ten silnik jest tak zabity syfem, że ja je*ię... Auto od pasjonata, kurza twarz... Jak takie było podejście do serwisu polonezów na ptku to nie dziwne, że do posiadaczy tych samochodów przyległa łatka skner i gołodupców.
Tak czy siak, olej zmieniłem.  Na osłonię silnika znalazłem prawie pół bochenka chleba  <lol2> cholerne kuny. Padł, albo czujnik ciśnienia oleju, albo kontrolka w zegarach. Będę musiał się temu przyjrzeć. Zauważyłem także wyciek z pod przednich uszczelniaczy.
Przy okazji zorientowałem się, że właśnie stuknęło 10k km jak kombi jest w moich rękach. To było bardzo głośne 10k km... Muszę się w końcu zebrać i naprawić/wymienić ten most.
Lala powoli dobija do czasu gdy zaplanowałem wymianę oleju.  Czyli 8k km od ostatniej wymiany. Tylko tyle, ponieważ filtr oleju w tych renówkach jest żenująco mały i prawdopodobnie w okolicach tego przebiegu zaczyna być tylko balastem. Poza tym Hans ostatnie 2 wymiany zrobił wg zaleceń renault (co 15k km), więc lepiej dmuchać na zimne, gdyby z kanałów ruszył się jakiś rubszy syf.
Oczywiście, cały czas auta zalewam Lotosem 5W-40, w kombi wylądował filtr Boscha.
Pytanie przyszłościowe, czy do plusów jest dostępny jakiś inny pasek rozrządu niż Gates? Jakoś nie mam przekonania do tego producenta.
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2022, 21:46:16 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #204 dnia: Luty 13, 2022, 21:46:26 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1320
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
W polonez trwa w zimowym śnie, za to wczorajszy dzień upłynął mi na wzbogacaniu wozidełka żony (Clio II FL). Auto wzbogaciło się o komputer pokładowy (nazwa trochę na wyrost), orginalne radio ze sterowaniem przy kierownicy, centralny wyświetlacz współpracujący z owym radiem, wyświetlający także godzinę i temperaturę. Dokupiłem też alufelgi.Z wersji bieda staje się pomału wersją prawie full wypas. 🙂

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #205 dnia: Luty 13, 2022, 23:26:48 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3765
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Pytanie przyszłościowe, czy do plusów jest dostępny jakiś inny pasek rozrządu niż Gates? Jakoś nie mam przekonania do tego producenta.

Ja do Rovera zawsze montuję tylko Gatesa. Zreszta był to fabryczny dostawca. Nigdy nie miałem z nimi żadnych problemów. Raczej do OHV nie powinien odbiegać jakościa.
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #206 dnia: Luty 14, 2022, 00:05:31 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Lala powoli dobija do czasu gdy zaplanowałem wymianę oleju.  Czyli 8k km od ostatniej wymiany. Tylko tyle, ponieważ filtr oleju w tych renówkach jest żenująco mały i prawdopodobnie w okolicach tego przebiegu zaczyna być tylko balastem. Poza tym Hans ostatnie 2 wymiany zrobił wg zaleceń renault (co 15k km), więc lepiej dmuchać na zimne, gdyby z kanałów ruszył się jakiś rubszy syf.
do silnika w ladze wchodzi 1.5l oleju, jakas przerobka miski olejowej ?
czy po prostu zwykla paranoja  ;-|
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #207 dnia: Luty 14, 2022, 09:24:22 am »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 884
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Orientujecie się co miało te same/podobne przełączniki podgrzewanych foteli co polonez? Chyba że ktoś ma dwie sztuki na zbyciu
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #208 dnia: Luty 14, 2022, 20:25:32 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
do silnika w ladze wchodzi 1.5l oleju, jakas przerobka miski olejowej ?
czy po prostu zwykla paranoja 
Skośnookie w najbardziej topowej wersji MR-2 zalecali wymianę oleju co 8k km i 5k km przy butowaniu. Tutaj producent mówi o 15k km z filtrem wielkości 1/2 małej puszki pepsi. Możesz się nie zgadzać, ale moim zdaniem ktoś, po coś jednak filtr oleju wymyślił. Nie jako ozdobę, a do tego co sama nazwa sugeruje. Wiadomo, że nie od razu po otwarciu baipasa w filtrze olej będzie pełen opiłków i zanieczyszczeń, ale ten samochód ropi dużo km pod sporym obciążeniem, dlatego wolę olej wymienić wcześniej niż później. Poza tym z moimi pieniążkami będę robił to czego mi tow. Maowiecki nie zakaże. A póki co jeszcze nie zabrania wymiany oleju, kiedy właściciel pojazdu uzna to za stosowne :P

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #209 dnia: Luty 14, 2022, 21:59:04 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1155
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Jak chcesz inny pasek, to chyba zostaje ci zmiana na koła z kwadratowymi zębami, do takich kół produkuje pasek nawet INA

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #210 dnia: Luty 14, 2022, 23:23:42 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Skośnookie w najbardziej topowej wersji MR-2 zalecali wymianę oleju co 8k km i 5k km przy butowaniu.
no i ...?
co ma wspolnego maly krecacy japoniec ze zwyklym opaslym fancuzem ? w japoncu i tak trzeba bylo wlac nowy olej, bo ten z silnika ulotnil sie do atmosfery, wiec co innego mieli zalecac ;]

Tutaj producent mówi o 15k km z filtrem wielkości 1/2 małej puszki pepsi.Możesz się nie zgadzać, ale moim zdaniem ktoś, po coś jednak filtr oleju wymyślił. Nie jako ozdobę, a do tego co sama nazwa sugeruje. Wiadomo, że nie od razu po otwarciu baipasa w filtrze olej
w ladze mialem F3P do ktorego szedl filtr mniejszy niz polowa tego z OHV,
nie wiem, czy tam sie baypas zmiescil, moze to bocznikowy,
https://allegro.pl/oferta/filtr-oleju-oryginal-renault-7700274177-oe-serwis-10687080837?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_term=desc-yes&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_czesci_czesci-samochodowe_pla_ss&ev_adgr=Czesci_samochodowe&ev_campaign_id=14491971570&gclid=Cj0KCQiAmKiQBhClARIsAKtSj-msbGLb-SNHwYiWY-QEhKg4U2c3-hLNfpNvdDkNORvnJEoMa1csuzoaAs7rEALw_wcB
nie wnikalem, bo i po co - zabojady skonstruowali, to niech sie martwia,
jeszcze mnie oszukali piszac w instrukcji, ze wchodzi 5.5l do silnika, wlalem banke 5l i musialem wyciagac, bo okazalo sie ze wchodzi mniej niz 4.5l,
najwyrazniej taki filtr wystarcza, bo wszystko chodzilo jak trzeba, oleju nie ubywalo, czarny nie robil sie

Poza tym z moimi pieniążkami będę robił to czego mi tow. Maowiecki nie zakaże. A póki co jeszcze nie zabrania wymiany oleju, kiedy właściciel pojazdu uzna to za stosowne
sa rzeczy wazniejsze niz pieniadze np. zdrowie,
a jak ci Gretta jajca urwie, to zdrowym chlopem nie bedziesz ;>

ale ten samochód ropi dużo km pod sporym obciążeniem, dlatego wolę olej wymienić wcześniej niż później.
juz nie przesadzaj z tym sporym obciazeniem, bo niby gdzie i czym go obciazasz na polskich drogach,
zeby sporo obciazac silnik, to musialbys miec spore jajca, a wtedy wymienialbys olej co 30kkm  ]:->
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #211 dnia: Luty 15, 2022, 00:55:03 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6602
  • Płeć: Mężczyzna
W dodatku w każdym Lucasie w PN pedal gazu jest niżej niż hamulca.

Może jak zdusisz przepustnicę na pół przepływu. Nawet bez nakładki pedał gazu zawsze miałem wyżej i próba jego użycia przy hamowaniu to była męka i nawet jak się udało to złe obroty wchodziły. Dlatego robiłem przegazówkę przy redukcji tylko wtedy kiedy nie używałem hamulców, czyli przy spokojnej jeździe. Na ostro wolałem już żeby tył zarzucił do "ryby", ale dwójki nie wrzucałem bez zduszenia silnika bo synchronizator wymiękał.
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2022, 00:56:35 am wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #212 dnia: Luty 15, 2022, 00:59:23 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6602
  • Płeć: Mężczyzna
Jak takie było podejście do serwisu polonezów na ptku to nie dziwne, że do posiadaczy tych samochodów przyległa łatka skner i gołodupców.

Nagar po mineralnym rżnąłem nożem a i nie dało się w wielu miejscach dobić do metalu. Urzynasz pół centrymetra gnoju, nóż się krzywi, a tam dalej czarna skorupa.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #213 dnia: Luty 15, 2022, 12:18:41 pm »

Offline OLO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1179
Wnetrze silnika ładnie myje chemia. Robisz roztwór z wodą, psikasz i patrzysz jak syf spływa.
Były:
PNC 1.6 GLE 95
PNC 1.6 DOHC 91
PNC 1.5 GLE 93 EVO 1
PNC 1.5 GLE 94 EVO 2
PNC 1.6 GLI 95 EVO 3
PNC 1.5 GLE 94 EVO 4
PNC 1.4 GLI 96 EVO 5
PNC 1.9 D 96 EVO 6
PNC 1.6 GSI 99 EVO 7

Karetka 1.6 GLI 97 EVO 8
PN 1.5 SLE 90 EVO 9

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #214 dnia: Luty 15, 2022, 12:25:14 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 884
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Z 4 konkretnie zawalone silniki (2.4 i 1.6 td VW,jeden francuz i ohv z FSO) puściłem 10 minut na wolnych na samej ropie zamiast oleju tylko z nowym filtrem,tak to zawsze przed wymianą 0.5 nafty do oleju i wsio. Uprzedzając pytania to tak chodzą bez zarzutu do dzisiaj i nie było potrzeby wymiany panewek ani jakiegokolwiek remontu <spoko>
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2022, 12:29:04 pm wysłana przez Morfina »
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #215 dnia: Luty 15, 2022, 13:21:09 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4691
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
W końcu się zebrałem i w przerwie między remontem mieszkania, a pracą zawiozłem odbłyśniki do caro do regeneracji - dla siebie i znajomych :)
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #216 dnia: Luty 18, 2022, 21:01:32 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
psy pisowskie pachołki reżimu wjebaly mi dzis mandat,
trzy stowy za przekroczenie 24km/h - jechalem 64 na 70,
zapytacie jak to mozliwe ? otoz juz co namniej dwa miesiace nikt nie odebral remontu obwodnicy, a remont polegal na polozeniu swiezego asfaltu,
oczywiscie zostaly ograniczenia do 40 i nie ma namalowanych linii,
wrzawa w miescie o to jest juz od kilku tygodni, ale jakos wlodarze maja w dupie (bo im psy mandatow nie wlepia, jak tak kolegom wypisywac), a psiarnia ma uzywanie,

co ciekawe, pies nie powiedzial mi o ile przekroczylem, tylko podal kwote, a jaw sumie nie potrzebnie wzialem ten mandat,
bo nie mogli mi zmierzyc 64 z tej przyczyny, ze moze chwile jechalem 65, przez wiekszosc 62, a oni caly czas powoli zblizali sie do mnie,
sfrajerowalem sie, bogdybym cisnal na przekroczenie 20 to wtedy sa dwie stowy,

w ogole wychodzi na to, ze nie mozna rano wstawac, bo ponosi sie odpowiedzialnosc finansowa,
do dentysty tylko na pozniejsze godziny, bo ja pierdole,
czlowiek wzbrania sie wydawac setki zlotych na dodatkowe badania, ktore naleza sie z ubezpieczenia, a jebani lekarze ich zaluja,
a zajezdzaja cie od tylu takie "ch*"ki i zabieraja ci kase, za ktore mozna zbadac kilka enzymow

ma ktos moze doswiadczenie z odwolywaniem sie od mandatow ? gdzie sie dowiedziec jak i gdzie to zrobic
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #217 dnia: Luty 18, 2022, 22:17:16 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Jak chcesz się odwołać to piszesz do sądu właściwego dla miejsca wykroczenia, że chcesz się odwołać od mandatu seria numer z dnia itd. Ale realia są takie, że jak już przyjąłeś i nie masz nagranej rozmowy z psem, na której widać wszystkie nieprawidłowości I nadużycie z jego strony to masz niemal zerowe szanse na uchylenie mandatu, bo w końcu przyjmując go przyznajesz się do winy, więc dlaczego niby zmieniłeś zdanie?

Generalnie mandatów za prędkość raczej nie należy przyjmować. Ponieważ gdy posiedzisz i pokminisz to w większości przypadków będziesz w stanie udowodnić, ze pachoły źle dokonały pomiaru itp. Tak np. jakieś 2 tydognie temu ci debile chwalili się na fb pobliskiej kpp, że skasowali gościa na 2,5 klocka za przekroczenie prędkości w zabudowany. Najlepsza beka była w tym, że na zdjęciu z lasera było widać tylko 2 plamy światła (powinien  być też widoczny nr rej. pojazdu) I dodatkowo urządzenie było ustawione na pomiar pojazdu oddalającego się, a nie zbliżającego się. Jakby nie trafili na frajera to sprawa powinna wylądować w sądzie, a ten zjeb co pomiaru dokonał, oczywiście po wyroku uniewinniającym kierowcę, z miejsca pożegnał by się z pracą zgodnie z art. 223 k.k. Ale pewnie szczylowi nagadali, że jak się nie przyzna i pójdzie do sądu to sąd mu dojebie 30 koła mandatu i będzie spłacał przez następne 15 lat...

W temacie, ponownie zmieniłem olej. Tym razem nie w swoim aucie, a w aucie brata. Powiem szczerze, że nie mogę wyjść z podziwu. Matka przez 10 lat jazdy tym samochodem może ze 2 razy wymieniła olej (a rocznie robiła po 10k km). Od 7 lat olej jest wymieniany regularnie co 10k km, a w filtrze oleju dalej jest od cholery nagarów i innego syfu. Wręcz niewiarygodne jak długo mogą się ciągnąć konsekwencje takich zaniedbań.
Do Laguny w końcu dokupiłem sprawną zapasową kartę. Ba łopatki położyła mnie cena programowania... 150 zł za 7 min. roboty. Polski wał działa <ok>

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #218 dnia: Luty 18, 2022, 22:50:09 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Kup sobie programator, zdobądź wiedzę.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #219 dnia: Luty 18, 2022, 23:35:57 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4691
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Jakaś k&^*&^&%^ ukradła mi w Olkuszu z samochodu yanosika. Zostawiłem trucka na 2 minuty, zapomniałem zamknąć, wróciłem, sprzętu już nie było. Żeby się wypchał nim, i tak zgłoszę kradzież do producenta i zablokują sprzęt. 500zł w plecy i szukanie kolejnego. Tylko teraz będzie zamocowany blaszaną obejmą do deski.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...