Autor Wątek: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----  (Przeczytany 55132 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #280 dnia: Luty 25, 2022, 19:21:44 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Przy sekwencji to nie takie proste a nawet niebezpieczne. Bo czasem LPG wspomaga się benzyną.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #281 dnia: Luty 25, 2022, 19:43:47 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2866
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
To nie wiem jak źle dobrane muszą byc podzespoły LPG aby nie wyrabialy przy OEM Pb. Chyba,że przy N/A 250KM zrobiły z tego 400KM, wtedy LPG może nie wyrobić. Ale przy OEM mocach, wystarczy odpowiedni dobór poszczególnych elementów i kumata osoba regulująca instalacje i nie ma "ch*"a, aby to źle dzialalo

A odcięcie pompy przy sekwencji jest tak samo proste jak przy jednopunktowym wtrysku typu Abimex/Bosch
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2022, 19:48:52 pm wysłana przez śledzik »
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #282 dnia: Luty 25, 2022, 21:43:01 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4691
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Dokładnie, dotrysk paliwa to chyba bardziej przy 5 generacji i tym żałosnym, bezpośrednim wtrysku benzyny, wtedy instalacja jest droga, skomplikowana, i faktycznie musi się wspomagać benzyną.

Stara (tzn klasyczna) sekwencja przełączy się na benzynę przy jakichś dziadowskich wtryskiwaczach typu czerwone waldemary, albo mocno zużyte wtryski po bardzo dużym przebiegu/złej regulacji.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #283 dnia: Luty 25, 2022, 22:09:15 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
spod uszczelki pompy przecieka
Prawdopodonie brak było.
Ja właśnie mam przekaźnik
Przy sekwencji to nie takie proste a nawet niebezpieczne.
Przede wszystkim nie dozwolne. Praca na LPG nie może powodować wyłączenia się pompy paliwa bazowego. Tako rzeczy pismo.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #284 dnia: Luty 25, 2022, 22:11:48 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4691
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Ojej. To ja jeżdżąc bez zbiornika paliwa przez 3 lata chyba robiłem to... nielegalnie  ]:->

Pismo rzecze, że auto z wtryskiem paliwa powinno mieć 2 generację lpg, a z wielopunktem-sekwencję. Szkoda, że w praktyce ciągle normą jest wstawianie śrubki, nieważne, czy masz wielopunkt, czy jednopunkt.

A czy pismo tłumaczy, co takiego niebezpiecznego się dzieje, jak auto jeździ z odłączoną pompą paliwa (z wyjątkiem wyłączenia jednego ze sposobów zasilania, czyli np. mniejszemu ryzyku nieprzyjemnych niespodzianek w wypadku nieszczelności na przewodach paliwa)?
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #285 dnia: Luty 25, 2022, 22:57:45 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Pismo rzecze, że auto z wtryskiem paliwa powinno mieć 2 generację lpg, a z wielopunktem-sekwencję. Szkoda, że w praktyce ciągle normą jest wstawianie śrubki, nieważne, czy masz wielopunkt, czy jednopunkt.
Pierdolicie Hipolicie. Jest napisane, że bodaj od 1 rej. Po 2002r. ma mieć automatyczną regulację składu mieszanki. Nie rozgranicza między sekwencją, II gen czy wtryskiem w fazie ciekłej. Jak szamani na forach LPG, tak piszą ich sprawa. Bardzo fajnie, że ich znajomość przepisów kończy się na tym "co na szkoleniach powiedzą" potem wychodzą dziwne jaja.
A czy pismo tłumaczy, co takiego niebezpiecznego się dzieje, jak auto jeździ z odłączoną pompą paliwa (z wyjątkiem wyłączenia jednego ze sposobów zasilania, czyli np. mniejszemu ryzyku nieprzyjemnych niespodzianek w wypadku nieszczelności na przewodach paliwa)?
Pismo nie tłumaczy. I w sumie sumie tylko przy sekwencji w razie W sterownik LPG mógłby wykorzystać pracującą pompę paliwa  w przypadku awarii wtryskiwacza LPG.

To ja jeżdżąc bez zbiornika paliwa przez 3 lata chyba robiłem to... nielegalnie 
To, że OBT w tym kraju to jest pierdolina kpina to piszę od momentu, gdy wdepnąłem w to bardzo mocno śmierdzące gówna. Niemniej tak, robisz to nielegalnie i reksio, który klepie ci "przegląd" pierwszy nominuje się do odstrzału.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #286 dnia: Luty 25, 2022, 23:05:03 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4691
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Tylko oprócz przepisów istnieje jeszcze coś takiego jak zdrowy rozsądek, i uważam, że w moim aucie odcięcie pompy paliwa po przekaźniku szkód nie robi, a wręcz jest bezpieczniejsze, niż jazda z pracującą nie wiadomo po co pompą, a józek jeżdżący na wielopunkcie ze śrubką, walący strzałami w kolektor od ubogiej mieszanki, czy przelany na amen, owszem, robi.

Cytuj (zaznaczone)
Pierdolicie Hipolicie. Jest napisane, że bodaj od 1 rej. Po 2002r. ma mieć automatyczną regulację składu mieszanki.

Czepiłeś się mniej istotnej rzeczy. Faktycznie, wielopunkt może mieć 2 gen jako automatyczną reg. składu. Tylko, że istotniejszym fragmentem mojej wypowiedzi, była sugestia, że dużo wielopunktów/jednopunktów (zdecydowana większość niestety patrząc po autach które kupili znajomi/ja chciałem kupić/regulowalem) jeździ na chamskiej śrubie, bo najpopularniejsza naprawa 2 generacji u nas jak np. sonda lambda padnie, czy jak gazownik nie umie obsługiwać laptopa (albo brakuje mu kabelka), to władowanie śruby  :]
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2022, 23:09:52 pm wysłana przez Daniel#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #287 dnia: Luty 25, 2022, 23:36:12 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 886
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Ojej. To ja jeżdżąc bez zbiornika paliwa przez 3 lata chyba robiłem to... nielegalnie  ]:->
Nieno legalnie bo mimo że nie miałeś zbiornika to mechaniczna pompka przy silniku nadal pracowała,wuj że była tylko zaślepką i szła na sucho ale wykonywała ruch czyli przepisowo. No chyba że ją też zdemontowałeś to sory ale dzwonimy do prokuratury  <lol2>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #288 dnia: Luty 26, 2022, 00:05:55 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Czas 276, wznios 6,4 mm. Także nie takie zwierzę, ale mamy dogadany jeszcze jeden na 290 st.
to mniejszy skok niz fabryczny, troche dziwne, ale co zrobisz jak nz nie zrobisz ;>

Dokładnie, dotrysk paliwa to chyba bardziej przy 5 generacji
nie, V gen jest samowystarczalna i to nie tylko na polu zasilania paliwem

i tym żałosnym, bezpośrednim wtrysku benzyny, wtedy instalacja jest droga, skomplikowana, i faktycznie musi się wspomagać benzyną.
w IV gen na bezposrednim nie ma wspomagania benzyna, tylko wtrysk benzyny jest zawarty w charakterystyke pracy takiej instalacji - takie obejscie problemu

Przede wszystkim nie dozwolne. Praca na LPG nie może powodować wyłączenia się pompy paliwa bazowego. Tako rzeczy pismo.
i jak to sprawdzisz, bedziesz sluchal pracy pompy, wskoczysz do bagaznika ?
tutaj mozna miec wyjebane jajca, ale inne rownie idiotyczne przepisy od lat zatrzymuja i juz chyba wlasciwie uwalily VI gen potencjalnie polskiej produkcji,
jedna zagraniczna firma sie przebila, nie wiadomo jakimi sztuczkami prawnymi, i oferuje VI gen w cenie ~11kpln - swietna alternatywa dla auta za ~10kpln <lol>

i jeszcze taka zagadka logiczna : skoro w moim aucie oba paliwa maja swoja pompe, to ktore traktowac jako podstawowe ;]
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #289 dnia: Luty 26, 2022, 00:22:25 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Przyznać się ilu tu jeszcze mamy przestępców jeżdżących z odłączonymi pompkami?

Może ktoś wrzucić te zapiski o pracy pompy? Jest tam jeszcze coś ciekawego?


Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #290 dnia: Luty 26, 2022, 02:01:33 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4691
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Ojej. To ja jeżdżąc bez zbiornika paliwa przez 3 lata chyba robiłem to... nielegalnie  ]:->
Nieno legalnie bo mimo że nie miałeś zbiornika to mechaniczna pompka przy silniku nadal pracowała,wuj że była tylko zaślepką i szła na sucho ale wykonywała ruch czyli przepisowo. No chyba że ją też zdemontowałeś to sory ale dzwonimy do prokuratury  <lol2>

Miałem. Uf, czyli nie byłem nieświadomie przestępcą. Tylko miała zaślepiony wlot i wylot, bo na pusto robiła "puf puf" podczas pracy silnika i to mnie denerwowało, powinna pfukać, czy może być zaślepiona?

Cytuj (zaznaczone)
nie, V gen jest samowystarczalna i to nie tylko na polu zasilania paliwem

A co z chłodzeniem wtryskiwaczy pb przy wtrysku bezpośrednim?
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2022, 02:04:36 am wysłana przez Daniel#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #291 dnia: Luty 26, 2022, 08:25:06 am »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
To może podzielcie się pomysłem, w jaki sposób sterować odcięciem pompy paliwa przy sekwencji? Ręcznie odcinać? Zresztą po wyłączeniu pompy zapali się check...

Ja wczoraj wymieniałem katalizator i opróżniałem resztę wydechu z pumeksu po starym katalizatorze, Zaraz jadę rzępolić obolałymi rękoma na altówce,  mam przejechać 100 km, a śnieg spadnął  <uoee>
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2022, 08:27:28 am wysłana przez altowiolista »
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #292 dnia: Luty 26, 2022, 08:27:18 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Gaz jest podawany wtryskiwaczami benzynowymi.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #293 dnia: Luty 26, 2022, 10:51:39 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Może ktoś wrzucić te zapiski o pracy pompy? Jest tam jeszcze coś ciekawego?
Zapisu bezpośredniego nie ma jest tylko lakoniczne:
Cytuj (zaznaczone)
§ 2.2. Wyposażenie pojazdu w instalację nie powinno zakłócać pracy podstawowego zasilania, jeśli pozostało ono w pojeździe.
A w przypadku sekwencji, która w pewnych specyficznych warunkach pracy silnika może wykorzystywać dotrysk paliwa, a z wyłączoną pompą paliwa może to być trudne/zakłócone.

i jak to sprawdzisz, bedziesz sluchal pracy pompy, wskoczysz do bagaznika ?
Przepisy są do tyłu względem tego co jest wprowadzane na rynek. Weżmy pod lupę zapis mówiący o tym, że zdjęcie zasilania z dowolnego elektro zaworu w instalacji ma skutkować zatrzymaniem silnika. Życzę powodzenia w przypadku pojazdów z sekwencją, na pewno się uda <ok>
Generalnie takie coś to jest szczegół. Często bardzo trudny do sprawdzenia (dodatkowy przekaźnik od pompy niekoniecznie jest na widoku). W przypadku I i II gen. w sumie nic nie wnoszący do całości. Natomiast jakby ktoś mi przyjechał na stację pojazdem, bez zbiornika paliwa bazowego, a w DR miałby LPG/P, na dokładkę z sekwencją, no to przepraszam, jedna i druga instalacja ma być kompletna i sprawna. Wynik badania - N i wrócić z brakującym zbiornikiem.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #294 dnia: Luty 26, 2022, 11:26:31 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4691
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Dobrze, że nie jestem diagnostą, bo szybko bym wyleciał z pracy  <lol2>

Dzisiaj żegnam się z truckiem, i dostaję w ręce z powrotem swojego poloneza. Szkoda, że sobie nie mogę go zatrzymać, bo taki szybki, zwinny i mały dostawczak przydał się jak nie wiem. Na szczęście co miałem przewieźć dużego i ciężkiego, przewiozłem.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #295 dnia: Luty 26, 2022, 11:33:05 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Dobrze, że nie jestem diagnostą, bo szybko bym wyleciał z pracy 
No chyba nie. To taka śmieszna branża, gdzie im mniej umiesz, im mniej wiesz i im więcej podbijesz tym lepiej zarobisz. Zarówno ze strony pracodawcy jak i kienteli (tzw. wyrazy wdzięczności). A jak się zeszmacisz do tego stopnia, że będziesz "klepał" same dowody to już w ogóle wszystkie stacje będą się o Ciebie zabijać. Oczywiście w razie wtopy zostajesz sam sobie, bo pracodawca nigdy się nie przyzna, że czeprał korzyści z twojej prawnie wątpliwej działalności. Ale póki kasa spływa szerokim strumieniem to jesteś traktowany jak skarb.
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2022, 11:42:10 am wysłana przez Gomulsky »

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #296 dnia: Luty 26, 2022, 12:05:48 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1322
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Apropo diagnostów ostatnio miałem nietypową sytuację. Wymieniłem w Clio II zegary na "nowe" bo nie działał obrotomierz. Po wymianie przebieg spadł z 218tys na 185. Pojechałem i mówię w czym rzecz, że chcę to zalegalizować. Diagnosta w ogóle nie wiedział co z tym zrobić. W zasadzie to sugerował mi sam coś namieszałem "To dziwne że się panu tak cofnęło". Wydzwaniał wuj wie gdzie. Na stacji spędziłem półtorej godziny.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #297 dnia: Luty 26, 2022, 12:21:17 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 886
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Jak ja się cieszę że w mojej okolicy są normalni diagności a nie debile po kursach. W 80tkach zmieniałem licznik z 3 razy i za każdym razem 51 zł,adnotacja w cepiku i po płaczu. Tak samo przy zmianie pojemności przy swapie na opla w FSO, robiłem to z 5 razy i zawsze krótka piłka na przegląd rozszerzony i do wydziału z kompletem dokumentów bez problemów i dylematów ze strony diagnosty  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #298 dnia: Luty 26, 2022, 17:32:30 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
A co z chłodzeniem wtryskiwaczy pb przy wtrysku bezpośrednim?
NIC - V gen to tylko i wylacznie wtrysk wielopunktowy posredni (choc da sie wykonac w formie mono),
mimo, ze teoretycznie jest to mozliwe, to nie powstaly instalacjie V i III gen (ani I i II, zeby byc dokladnym) do wtrysku bezposredniego,
do bezposredniaka masz IV i VI gen, w przypadku pierwszej co kilka cykli wtryskiwana jest benzyna, dlatego jej zuzycie wynosi 10-20% calosci paliwa,
w drugim przypadku, czyli VI gen, wtryskiwacze benzynowe podaja LPG
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #299 dnia: Luty 27, 2022, 15:12:16 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 514
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Naprawiłem (mam nadzieję  ;p ) urwany zawias klapy bagażnika (ktoś już przede mną tam rzeźbił)

Przy okazji: mam mały problem z podświetleniem wskaźników-po kilku, kilkunastu minutach jazdy gaśnie podświetlenie po stronie wskaźnika temp. cieczy-pytanie, czy może to być wina żarówki (na moje oko wątpliwe, raczej by świeciła cały czas lub wcale, ale...) czy jakiś np. zimny lut w zestawie?