Autor Wątek: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----  (Przeczytany 55100 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #680 dnia: Wrzesień 12, 2022, 02:44:36 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4691
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Jeśli chodzi o kierunki, to fajnym patentem jest montaż takich ciepłobiałych ledów w oryginalnych oprawkach do 175/jawy/dniepra: https://shop.klasykmoto.pl/produkt/kierunkowskaz-dniepr-k750-ural-m72/

https://allegro.pl/oferta/led-4-cob-filament-p21w-r5w-ba15s-12v-24v-zolta-8711613101

Plus elektroniczny przerywacz: https://allegro.pl/oferta/regulowany-przerywacz-kierunkowskazow-12v-led-2pin-9257968348?fromVariant=9257968348

Wygląda z zewnątrz jak oryginał, świeci mocno, a pobór prądu znikomy :) Takie coś mam przygotowane do montażu w iżu jupiterze 4 - jeśli w końcu kolega, u którego motor stoi zechce się ruszyć i złożyć mi pomalowaną ramę do kupy...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2022, 02:48:37 am wysłana przez Daniel#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #681 dnia: Wrzesień 12, 2022, 20:19:53 pm »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
No, dzisiaj po dłuższej przerwie, zaparkowałem Poloneza na jego miejscu, pod wiatą - po wypadzie do Albanii.
Coś więcej na ten temat jeszcze napiszę, póki co rozpakowywanie, porządkowanie oraz odpoczynek.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #682 dnia: Wrzesień 15, 2022, 21:33:15 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
I tak się żyje na tej wsi... Wczoraj zasiadłem do dłubania przy lalunie. Jest dobrze a nawet średnio. Na początku wyglądało tak, że ugniło tylko ucho, w które wkłada się amortyzator. Zacząłem to rozgrzebywać i okazało się, że trzeba dorobić pół wzmocnienia mocowania amora... Te francuskie samochody są bardzo ciekawe. Albo gniją po całości, albo nie gniją praktycznie w ogóle, ale jak już coś w nich zgnije to w tak "ch*"owym miejscu, że głowa mała.

Póki laluna jest niesprawna kombi lata jako daily.

Zamówiłem graty do instalacji elektrycznej 2,0 w WuEsCe. Przełącznik zespolony mimo, że majfrendowej produkcji pasuje całkiem dobrze do klimatu epoki. Zastanawiam się tylko czy warto iść w elektrykę al'a samochody (światła, klakson etc.) na przekaźnikach czy to już przerost formy nad treścią? Zwłaszcza, że z miejscem nie jest za bogato. Chociaż jak się uprzeć to się to wszystko pomieści.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2022, 21:42:17 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #683 dnia: Październik 03, 2022, 21:52:03 pm »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3034
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Nie o Polonezie, ale niedawno meine mercedes wypluł sprężynę podczas jazdy  :jezyk2:
Na szczęście nic poważnego się nie zadziało, ale swój pierwszy przejazd na lawecie zaliczył.

BTW nie słyszał ktoś o przyczepie lawecie na sprzedaż?
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #684 dnia: Październik 04, 2022, 00:13:09 am »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2616
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
Tomasz#1969. chcesz kupić lawetę "na wszelki wypadek"?
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #685 dnia: Październik 04, 2022, 07:27:45 am »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 885
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
BTW nie słyszał ktoś o przyczepie lawecie na sprzedaż?
Nie opłacalny interes,też się rozglądałem swego czasu i jak mam dawać 6-7 tyś za przyczepę to wolę dać dychę więcej i mieć autolawete na jakimś Iveco/sprinterze
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #686 dnia: Październik 04, 2022, 09:00:51 am »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2866
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Dokładnie
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #687 dnia: Październik 04, 2022, 13:40:41 pm »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3034
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Dokładnie na wszelki wypadek.

Teraz kary za jazde bez przeglądu są na tyle odstraszające, że warto przewieźć pojazd na lawecie.

Autolawety za 15k to przeważnie złom na kołach, swoje wysłuzyły - wiadomo zawsze można trafić jakiegoś rodzynka ale te auta są na tyle poszukiwane, ze ciężko coś znaleźć.

Koszt utrzymania autolawety a lawety to też inny kaliber.

Oddzielna sprawa to ładowność, niektóre autolawety, zwłaszcza starsze mają najwięcej 1600kg ładowność, ale przeważnie to i tak jedynie na papierze. Realna ładowność 1200-1300kg to mało.

Laweta 2000kg DMC ma 1400kg ładowności a taka 2700kg DMC już ok 2000-2100kg ładowności.

Taka 2t DMC spełnia 80% mojego zapotrzebowania a taka 2700 już praktycznie 100% bo mogę i lublina na niej pustego przewieźć.

Fakt jest taki, ze ceny są duże. Przy podwyżce cen metali w pandemii ceny nowych i używanych podskoczyły a teraz przez inflację nie spadają ale rosną.

Jak za 7k są stare do poprawek to za 12k już nowa od producenta - najrozsądniej wychodzi prawie nowa, niestety praktycznie niedostępna na rynku.

Ciężki temat -
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #688 dnia: Październik 04, 2022, 15:59:48 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 885
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Tyle że taką przyczepą z kolei jeździ się ultra "ch*"owo,o cofaniu pod górę z autem na niej i paleniu sprzęgła w holowniku nie wspominając. Miałem okazję kilka razy robić trasę na Austrię jednym i drugim, zdecydowanie autolaweta wygrywa w tym przypadku więc jak trafi się coś sensownego w budżecie około 18 tyś jadę nawet dzisiaj  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #689 dnia: Październik 04, 2022, 16:16:59 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Teraz kary za jazde bez przeglądu są na tyle odstraszające, że warto przewieźć pojazd na lawecie.
jakie kary, cos mnie ominelo ?
to ze mandat za jazde z zabranym dowodem wzrozl z 500+ do ChWI to wiem,
ale zeby wprowadzili mandat za brak przegladu to nie slyszalem

do wyznawcow dostawczaka lawety, czyli autolawety to :
do codziennego wozenia gratow jest to opcja nieodzowna, najwygodniejsza i najpraktyczniejsza,
ale do sporadycznego ciagania gruzow przyczepka ma kilka wyraznych przewag, a wszystkie sa zwiazane z pieniedzmi  :P
jest tansza w zakupie i znacznie tansza w utrzymaniu,
OC na mala przyczepke kosztuje 60pln to na taka do 2t pewnie ~100pln ,a na dostawczaka, czyli samochod ciezarowy juz pod 1000pln,
utrzymanie w znosnym stanie technicznym przyczepki a samobieznego starego gruza to juz koszty o wielokrotnosci trudnej do oszacowania,

na minus przyczepy mozna przyjac potrzebe posiadania auta o odpowiednim uciagu na haku, do 2t to niestety bedzie niezly troglodyta,
na pewno odpada jakis zgrabny ladny kabriolet  <cwaniak2>
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2022, 16:19:08 pm wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #690 dnia: Październik 04, 2022, 17:08:07 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 564
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
Nie wiem jak często będziesz jej potrzebował, ale jeśli ma być do sporadycznego wożenia swoich gratów to nie taniej i prościej będzie po prostu wynająć kiedy będzie potrzeba ?

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #691 dnia: Październik 04, 2022, 18:10:52 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1169
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Tak tylko czasami wynajęcie na jakiś czas może być droższe niż zakup. Jak znajomy co chciał sam ocieplić domek. Poszedł zapytać się ile firma by chciała za wynajęcie rusztowań, to jak mu zaśpiewali cenę chyba za miesiąc. To on kupił rusztowania, ocieplił i odsprzedał. Strata na sprzedaży  wyniosła go 1/4 tego coby musiał zapłacić za wynajem.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #692 dnia: Październik 04, 2022, 18:26:27 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1681
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
Poszedł zapytać się ile firma by chciała za wynajęcie rusztowań
A poszedł do firmy co robi takie ocieplenia czy faktycznie zajmuje się wynajmem takiego badziewia? Bo jak to pierwsze to nie dziwne, że dali cenę zaporową.

Tomek, a czym to masz zamiar ciągać?
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #693 dnia: Październik 04, 2022, 21:52:55 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1169
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Wynajmują rusztowania i inne potrzebne sprzęty na budowach.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #694 dnia: Październik 04, 2022, 23:16:16 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Nie wiem jak często będziesz jej potrzebował, ale jeśli ma być do sporadycznego wożenia swoich gratów to nie taniej i prościej będzie po prostu wynająć kiedy będzie potrzeba ?
teoretycznie to najlepsza opcja, ale w praktyce, gdy chcialem wypozyczyc przyczepo-lawete w stolcu(wwa) to okazalo sie, ze albo nie ma gdzie, albo akurat nie ma na placu, albo trzeba gonic ~20km w jedna strone (przeciwnie do celu),
i taka prozaiczna sprawa, ze przewazajaca wiekszosc wypozyczalni nie dziala calodobowo,

i w rezultacie spod palacu kultury ciagnalem auto na lince, co ociera sie o hardcorowe przezycie nawet w poznych godzinach wieczornych
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #695 dnia: Październik 05, 2022, 00:15:10 am »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2866
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
I tak nadal nie wyobrażam sobie wciągnięcia takiego Merca na lawete przyczepe, z urwanym kielichem z przodu. Aczkolwiek kiedyś miałem przyjemność gościć takiego delikwenta, ale pamiętam, że ja nie brałem udziału rozładunku lawety a gość wrócił dopiero po ponad godzinie zabawy odkąd oznajmił, że w ogóle przybył
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #696 dnia: Październik 05, 2022, 00:52:57 am »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Z autem mechanicznie niestety nic nie ruszyłem . Za to udało mi się kupić 2.5 fotela z Reno na dawcę materiału żeby naprawić moje szare Grocliny bo jakiś łeb jeżdżąc w nich w poprzednim aucie powywalał kiepami dzury na siedziskach



Dla porównania tapicerka na grokach:

"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #697 dnia: Październik 05, 2022, 03:21:43 am »

Offline Młody#

  • To jest bardzo ładny polonez
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 903
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1.5C / 125p
Skończyłem akwarium. Słupek gsi na gaźniku chodzi jak zły :D teraz kolejne auto do zrobienia, potem moje atu wlatuje na parę zmian no i trzeba będzie fiata przywieźć - tak by na wiosnę wyjechał :)
Poloneza, za milion czterysta?

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #698 dnia: Październik 05, 2022, 12:44:30 pm »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3034
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
ale zeby wprowadzili mandat za brak przegladu to nie slyszalem

Jeżeli kierowca zapomni o badaniu technicznym, powinien liczyć się z karą za brak przeglądu. Ukaranie może nastąpić w przypadku zatrzymania pojazdu przez organ uprawniony. Jeżeli zostaniesz zatrzymany do kontroli przez policję lub Inspekcję Transportu Drogowego, brak ważnego badania technicznego oznacza karę w wysokości od 1500 do 5000 zł oraz zatrzymanie dowodu rejestracyjnego.

źródło: https://rankomat.pl/samochod/brak-badan-technicznych-samochodu-kary?rt_dev=c&rt_camp=361763918&rt_kw=125888153895&rt_med=cpc&rt_so=google&rt_kwmatch=&gclid=Cj0KCQjw1vSZBhDuARIsAKZlijTUzFwazwNMXyXva1VfPAfN-Nv0DshHEWlowptgXGy1sW88uCvW8_AaAsbYEALw_wcB

Nie wiem jak często będziesz jej potrzebował, ale jeśli ma być do sporadycznego wożenia swoich gratów to nie taniej i prościej będzie po prostu wynająć kiedy będzie potrzeba ?

Teoretycznie tak, wynajem na dobe to 100PLN ale KGB napisał jakie są trudności. Zjada to dużo czasu i paliwa wbrew pozorom -  tutaj miałem dalej do wypożyczalni niż do zepsutego auta.

Utrata wartości używanej przyczepy jest praktycznie zerowa więc jedynie inflacja może ukraść kase za jej posiadanie - przykładowo teraz kupisz za 7k a za 3 lata sprzedasz za 8k ale inflacja 20% zrobi swoje i te 8k będzie mniej warte niż 7k 3 lata wcześniej.

Tomek, a czym to masz zamiar ciągać?
Rextonem głównie, awaryjnie lublin ale on ma tylko 2t na haku. Rexton 3,5t

I tak nadal nie wyobrażam sobie wciągnięcia takiego Merca na lawete przyczepe, z urwanym kielichem z przodu.

No jakoś wjechał na szczęście, trochę wykorzystałem fakt że obok był zjazd w boczną uliczkę i to w dół, więc ustawiłem lawetę w dołku tak żeby zmiejszyć kąt natarcia. leciutko przytarł. Na podwórku nie było takich opcji ale poratowałem się deskami i podestami rusztowania i zjechał bez problemu.
Problem wjeżdzania niskimi autami jest obu przypadkach, z tym że przyczpę mozna upolować niskopodwoziową.


OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #699 dnia: Październik 09, 2022, 21:27:48 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Więc NIE!
Jakiś czas temu dorobiłem ucho amortyzatora wspomniane kilkanaście postów wcześniej. Pierwsze podejście zakończyło się lekką wtopą, ponieważ zamiast zmierzyć sobie dokładną wysokość na jakiej ma być ono przyspawane zasugerowałem się długoscią amortyzatora i wyszło ~15 mm niżej niż powinno, wyciąłem dorbiłem ponownie, tym razem tak jak powinno być. Loklanie odnowiłem konserwację.

Kombi zaraz po tym jak uzdrowiłem lalunę przeszło OBT. Diagnosta nie dowierzał, że polonez, który z zewnątrz wygląda dyskusyjnie od spodu wygląda bdb :) Generalnie nie pojawiło się nic nowego i poważnego, więc klepnął na następny rok.

W WueSce jednak postanowiłem iść na bogato i zacząłem robić instalację na przekaźnikach. Idzie mi to jak krew z nosa, ale do przodu. Nie powiem trochę musiałem pogłówkować jak rozmieścić skrzyneczkę bezpieczników i przekaźniki, ale finalnie dało się to zrobić bez jakichkolwiek przeróbek, więc w razie czego do pełnego oryginału będzie się dało wrócić. Poza tym dorobiłem blaszki do mocowania kierunków, przednie wyszły dość fajne, ale tylne tak średnio. Porażkę trzeba będzie przekuć w sukces, więc na ewentualnych zlotach będę wciskał kit, że to "smaczek" z czasów PRL :P

Dzis zmieniłem w lali klocki hamulcowe. Zauważyłem, że w gumce na jendym zacisku pojawiła się dziurka... Także zaniebawem trzeba będzie myśleć o zmianie zacisku. Zmieniłem też przednie wycieraczki.

Przepaliłem atu coby się nie zastało. Za miesiąc jego przegląd, więc czas mobilizować się do pospawania tłumika.

Słowem nic spektakularnego.