Autor Wątek: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----  (Przeczytany 55096 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #720 dnia: Październik 16, 2022, 10:00:25 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Jeśli ktos ma kolekcje aut to samochód może mieć i 3 lata lub mniej i będzie rejestracja na żółte blachy.

Dlatego pytam. Nie widziałem żeby wcześniej kolega chwalił się kolekcją na żółtych.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #721 dnia: Październik 16, 2022, 10:18:32 am »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 884
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Puki w przepisach dalej się nie zmieni że te "zabytki" mają mieć obowiązkowy przegląd co rok to na ulicach dalej większość aut na żółtych blachach to będą trupy zagrażające bezpieczeństwu.Kilku znajomych porejestrowało auta na zabytki właśnie poto by co roku nie musieć się kopać z diagnostą na przeglądzie ze względu na stan techniczny pod względem mechaniki,ot gówna w papierku po cukierku  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #722 dnia: Październik 16, 2022, 10:37:54 am »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3439
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Jeśli ktos ma kolekcje aut to samochód może mieć i 3 lata lub mniej i będzie rejestracja na żółte blachy.

Dlatego pytam. Nie widziałem żeby wcześniej kolega chwalił się kolekcją na żółtych.
Gdzie tam, żadna kolekcja. Po prostu udało się to w końcu ogarnąć ( u nas na Mazowszu jest wymóg 30 lat, lecz jeszcze jest jedno województwo gdzie można było ogarnąć temat do 25 lat).

« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2022, 10:40:29 am wysłana przez mruk1313 »
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #723 dnia: Październik 16, 2022, 13:00:26 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 564
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
W sumie spoko że Ci się udało, ale 2022 - 1998 = 24 coś tu się nie dodaje  ;p . Chyba że konserwator jak zobaczył że polonez plus to ma wywalone 97 czy 02 żadna różnica.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #724 dnia: Październik 16, 2022, 14:17:26 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Jeśli ktos ma kolekcje aut to samochód może mieć i 3 lata lub mniej i będzie rejestracja na żółte blachy.

Dlatego pytam. Nie widziałem żeby wcześniej kolega chwalił się kolekcją na żółtych.
Gdzie tam, żadna kolekcja. Po prostu udało się to w końcu ogarnąć ( u nas na Mazowszu jest wymóg 30 lat, lecz jeszcze jest jedno województwo gdzie można było ogarnąć temat do 25 lat).

Dlatego pytanie. W jaki sposób. 24lata ma Polonez.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #725 dnia: Październik 16, 2022, 15:51:06 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
O Boże... A po co w ogóle pytasz?! Najpierw pisze, że nic się nie zmieniło, a potem pisze, że większość województw ma już wymóg 30 lat. Jakie ma znaczenie, co napisze tym razem - o ile nie będzie miał całkiem wywalone na Twoją ciekawość, rzecz jasna?

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #726 dnia: Październik 16, 2022, 17:32:17 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
O to pytam, jakim sposobem 24 letnie auto dostało żółte blachy, skoro wymogiem jest 25 lub kolekcja / stowarzyszenie / muzeum, którego nie ma.

Jeżeli się pochwalił, to chyba nie jest tajemnica. A może poznamy jakąś furtkę, jeżeli ktoś ma młodsze auto.

« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2022, 17:34:20 pm wysłana przez utek »

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #727 dnia: Październik 16, 2022, 19:06:52 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
moze pojechal na dwa baty, starsze 2szt ma na zoltych, to trzeci do kolekcji przeszedl na ćwierć wieku, czyli "prawie" 25lat  ;>
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #728 dnia: Październik 16, 2022, 20:15:31 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3439
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
moze pojechal na dwa baty, starsze 2szt ma na zoltych, to trzeci do kolekcji przeszedl na ćwierć wieku, czyli "prawie" 25lat  ;>

KGB jak najbardziej.
 
W temacie tym razem 125p 91rok na żółtych tablicach oczywiście, wpadły z tyłu lampki w słupki od fiata 132 oraz dokończyłem bawić się w dopasowywanie od Poloneza akwarium wykładziny bagażnikowej ( jako że mam fotele w brązowym welurze i wykładzinę podłogową w brązie) . Wszystko ładnie zgrywa się kolorystycznie, jedynie trzeba troszkę pokombinować z bokami zasłaniające nadkole i jest w miarę. Wykładzina jak i dykty wraz ze styropianami pasują bez problemu.
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #729 dnia: Październik 16, 2022, 20:58:54 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Zubożony Polonez chyba dostawał wykładzinę z 125 więc w drugą stronę też pasuje.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #730 dnia: Październik 18, 2022, 08:13:47 am »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3033
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Z tego co ja się dowiadywałem furtką jest muzeum. Niedawno kupiłem auto na zółtych z muzeum ale niestety nie udało się ich zachować. Własciciel muzeum może w każdym momencie wypisać samochód i tracisz żółte. Czyli jak nie jesteś kolegą muzeum to nic nie chroni auta i to nawet jak ma 30+ lat.

W różnych województwach są różne limity, gdzieś w PL jest nawet taki konwerwator że wpisze takie auto które nie ma 25lat. Jest  w wawie gościu co to ogarnia, ale im młodsze tym drożej. Normalna cena za 30+ to u niego ok 600pln, 25+ ok 900pln młodsze min 1200pln, jakby ktoś potrzebował to dam namiar na priv żeby nie robić zbędnej reklamy.

Teoretycznie od 1.01.2023 już tylko 30+ uprawnia do żółtych. No i przestrzegam przed stanem technicznym aut na żółtych bo dożywotni przegląd zwalnia z troski o stan techniczny więc część zabytków na zółtych to przeważnie trupy na kołach
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #731 dnia: Październik 18, 2022, 10:31:59 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4691
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Tak, w Katowicach już chyba pięć lat temu podnieśli do 30.
A mnie wczoraj, gdy leżałem pod lublinem, zagadał posiadacz żuka z ostatniego wypustu. Mówił, że na żółte zaraz zarejestruje. Taaa...
Swoją drogą, pogadałem z nim chwilę. I przyznał, że na mechanice się nie zna.
Takim sprzętem normalnie jeździć, nie mając pojęcia o regulacji gaźnika, to trzeba mieć sporo szczęścia, wydaje mi się. Albo to ja jestem strasznym pechowcem, bo zawsze trafiam na jakieś miny.

Regulacji gaźnika... zdziwiłbyś się, ile takich osób jeździ tymi sprzętami, nie mając np. pojęcia jak wymienić żarówkę w kabinie, a co dopiero regulować gaźnik :D

Znałem gościa, co jeździł wymuskanym 125p, na żółtych, ale na 3 garach, bo nie miał pojęcia, jak go ustawić, więc jeździł nim tak cały czas, kopcąc i spalając ogromne ilości benzyny. No ale za to wiedział wszystko o woskowaniu lakieru.
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2022, 10:33:39 am wysłana przez Daniel#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #732 dnia: Październik 19, 2022, 19:51:24 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2235
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Polonez stoi w garażu, uprzednio umyty.

Subaru stoi i czeka na... lepsze czasy. Nie zrobiłem 80% rzeczy które miałem zrobić przed zimą, włącznie ze zrobieniem konserwacji. Dlatego podjąłem decyzję, że na zimę również wstawiam je do garażu i liczę, że na wiosnę hurtowo zrobię wszystko.

Ponieważ zimą czymś jeździć trzeba, kupiłem najbardziej budżetowe Tico jakie udało się trafić w okolicy. Co nie było łatwym zadaniem, szukałem dłuższy czas. Jak tylko trafiło się tanio i w centralnej Polsce to nieraz nie utrzymało się kilka godzin. Nie chciałem ładnego Tico za większą kasę. Chciałem Tico-grata który przeżyje zimę i sprzeda się na wiosnę dalej. Ostatecznie trafiłem egzemplarz z przebiegiem 81tyś km, niesamowicie zmęczony wizualnie. Rdzy jako takiej nie ma dużo i raczej powierzchownie, ale z każdej możliwej strony jest obity lub porysowany. We wnętrzu taki chlew, że wczoraj na dwa razy musiałem go sprzątać, i jest na tyle czysto, że po prostu się nie brudzę od jazdy nim  <lol2> Do wymiany opony przód, bo są stare S-30 absolutnie pozbawione bieżnika, serio, mają może z 1-1,5mm bieżnika i całe spękane. Termostat, bo standardowo nie może się nagrzać ( jakaś wada tego modelu bo każde Tico z którym miałem do czynienia miało termostat do wymiany ) No i olej, bo od ostatniej wymiany minęło 22.000km. 3 Litry Specola 5W40 już czekają. W przyszłym tygodniu przegląd... Dałem za taki wóz 1200zł i w dobie obecnej inflacji, szaleństwa i naprawdę braku ,,tanich gruzów" które do czegoś się nadają, jestem zadowolony. Mam nadzieję, że gdzieś do Maja przejeździ bez większych inwestycji.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #733 dnia: Październik 19, 2022, 22:34:29 pm »

Offline Conrado967

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 63
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Atu 1.8 16V
    • GTA Polish Mods
Tico spoko dupowóz.
Co do termostatu to ponoć Tica miały jakiś problem z dokładnością czujników i wskazań ogólnie na wskaźniku. Sprawdź jaką temperaturę ma płyn w układzie jakimś pirometrem albo innym czujnikiem, a w zasadzie jak się nie gotuje i grzeje to jeździć obserwować. Kolega ma tikolota i dokładnie to samo z tymi termostatem i olał temat - tico padło z innego powodu, zerwał się rozrząd i chyba bym poszedł w wymianę paska co najmniej.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #734 dnia: Październik 19, 2022, 23:59:19 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
zgruzowane Tico na zime najlepsze, chociaz nie doskonale,
gdyby mialo wieksze kola i przeswit bylo by znacznie lepsze,
ale koniecznie musi miec LPG i wywalilbym ten popieprzony gaznik, a zamontowal jednopunkta
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #735 dnia: Październik 20, 2022, 08:14:39 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4691
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Prędzej ktoś po prostu przez lata nie wymieniał termostatu, jak miałem tico (przez jakieś 2 tygodnie), na nowym termostacie trzymało temperaturę.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #736 dnia: Październik 20, 2022, 22:19:55 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Podziwiam zamiłowanie do Tico... gdybym był w takiej sytuacji, że musiałbym na szybko kupić jakiś dupowóz to kupiłbym cokolwiek innego niż ten wyrób samochodopodobny...

W temacie,  kolejny dzień przegrywam z WSKą... nowa elektryka skończona praktycznie w 100%, pozostaje tylko rozkminić dlaczego stacyjka nie dowiera masy do modułu zapłonowego. No i ten pie***liny chiński gaźnik doprowadza mnie już do szewskiej pasji. Muszę zgłębić temat dellorto, bo faktycznie bez tego się nie obędzie...
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2022, 22:59:36 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #737 dnia: Październik 21, 2022, 09:51:38 am »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2284
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
wywalilbym ten popieprzony gaznik, a zamontowal jednopunkta
nie pamiętam o co chodziło z TICO ale chyba z brakiem miejsca pod maską pod kolektor ssący dla wtrysku , dlatego  tico było na gaźniku a matiza postawili na wtrysku ale nie dam głowy uciąć.
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #738 dnia: Październik 21, 2022, 09:56:53 am »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 884
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Serio trzeba podziwiać ludzi którzy przy obecnym wyborze samochód idą w posiadanie Tico i jeszcze za to płacą. Kumpel kilka dni temu kupił za 8 stówek cordobę 99 rok po pierwszym właścicielu tyle że trzeba zrobić progi. Kwestia szukania i można trafić coś normalnego co nie wbije Ci kierownicy w klatkę piersiową przy zderzeniu z rowerzystą  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #739 dnia: Październik 21, 2022, 10:08:41 am »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2235
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Tico spoko dupowóz.
Co do termostatu to ponoć Tica miały jakiś problem z dokładnością czujników i wskazań ogólnie na wskaźniku. Sprawdź jaką temperaturę ma płyn w układzie jakimś pirometrem albo innym czujnikiem, a w zasadzie jak się nie gotuje i grzeje to jeździć obserwować. Kolega ma tikolota i dokładnie to samo z tymi termostatem i olał temat - tico padło z innego powodu, zerwał się rozrząd i chyba bym poszedł w wymianę paska co najmniej.

Oryginalny termostat kosztuje 20zł. Nie mam aparatury do sprawdzania inaczej temperatury płynu, a przy tak niskich cenach części, po prostu nie chcę mi się bawić w takie rzeczy ;)


zgruzowane Tico na zime najlepsze, chociaz nie doskonale,
gdyby mialo wieksze kola i przeswit bylo by znacznie lepsze,
ale koniecznie musi miec LPG i wywalilbym ten popieprzony gaznik, a zamontowal jednopunkta

Prawdopodobnie kupię felgi od Matiza, bo są dostępne i mega tanie. Nie idzie dostać opon 12". Rynek używanych nie istnieje, albo ludzie chcą po 100zł za sztukę za jakieś skruszałe śmietniki  <rotfl2>
Ten gaźnik nie jest zły. Ma automatyczne ssanie, co lubię. A w Łodzi jest aż dwóch fachowców którzy go ogarniają, i biorą tanio.

Podziwiam zamiłowanie do Tico... gdybym był w takiej sytuacji, że musiałbym na szybko kupić jakiś dupowóz to kupiłbym cokolwiek innego niż ten wyrób samochodopodobny...
Nie za bardzo jest alternatywa. Właściwie, pozostają tylko modele Fiata. Uno drugiej generacji nie lubię, a te zubożone 900 z końca produkcji uważam za kompletne śmietniki i w ogóle nie brałem pod uwagę. Na jakieś fajne zdrowe 1.4 - za mały budżet. CC/SC uznaję tylko z silnikami 1.1. CC Sporting to spory wydatek bo to już youngtimer. Na sejo 1.1 w stanie choćby znośnym nie było mnie stać. Głównym kryterium była cena - Do 1500zł i stan taki, żeby przeżyło zimę i żeby ktoś kupił na wiosnę. Przy tych założeniach zostaje albo Tico albo CC 700, ale żebym jeździł CC 700 musieliby mi dopłacać, bo dla mnie to męczarnia i najgorszy horror.
Tico natomiast to filozofia japońskiego kei cara i... naprawdę pasuje mi taka wizja małego auta, dość dobrze się w tym odnajduje. Dobrze, że nie mam dobrego egzemplarza bo jeszcze tak by mi się spodobało, że chciałbym przeinwestować  :P

Na olx było Subaru Justy Kad1 1.2 75KM za 1400zł i miałem na nie ochotę, ale stało pod Słowacką granicą, a gdy zadzwoniłem, sprzedający uczciwie powiedział, że auto nie ma blacharki, przerdzewiałe kielichy, tylny amortyzator jeden właściwie nie ma się już czego trzymać, auto nie ma przeglądu i go nie przejdzie. Do tego za 3 dni kończyło się OC. Odpuściłem.

Oglądałem też Felicję od znajomego, ale 1.3 bez LPG ( zimą dojdzie mi do 9 litrów spalanie ) do tego stan... powiem szczerze, po zimie musiał bym to odstawić na złom bo raczej nikt już by jej nie kupił, ze względu na całokształt.

Czas ciekawych ,,tanich gruzów" już się skończył i raczej nie wróci. Przynajmniej nie w tym budżecie. Teraz żeby kupić coś sensownego i taniego to od 3tyś w górę ( chyba, że jesteś mechanikiem i sam ogarniesz w garażu grube naprawy zajechanych aut ) Od dłuższego czasu bardzo dobrze czuje się w japońszczyźnie i chciałem szukać w tym kierunku, jakaś stara Corolla czy Swift. Zwiększyłem budżet do 2tyś, ale w tym przedziale tych aut albo nie ma, albo to są dosłownie wraki które cudem jeżdżą o własnych siłach. Pojawił się Yaris jedynka 1.0 za 1500zł z jakimś kosmicznym przebiegiem ( około 400tyś ) i bez zdjęć. Sprzedał się w 5 godzin, nawet nie zdążyłem podjechać obejrzeć bo akurat byłem w pracy.

Apropo pracy, rozważałem przez zimę w ogóle przemęczyć się bez auta, ale to nie wykonalne. Mam do pracy około 6km w jedną stronę. Na ranne zmiany muszę być w pracy między 4 a 6 zależnie od dnia, a na popołudnie kończę 21-24 zależnie od dnia. Transport miejski, zapomnij w tych godzinach + dość sporo do dojścia. a iść piechotą w każdy dzień roboczy tyle km, po prostu mi się nie chce, będę zmęczony w pracy, na co nie mogę sobie pozwolić.