Autor Wątek: [plus] rygiel/guzk drzwi kierowcy sam opada  (Przeczytany 1620 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

[plus] rygiel/guzk drzwi kierowcy sam opada
« dnia: Październik 05, 2010, 22:54:20 pm »

Offline Adampio

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 267
    • Caro Plus GSI '98
Przez jakiś czas ciężko bylo przekrecic klucz w drzwiach kierowcy. Zimą (poźną noca w trasie i przy -20oC) to nawet musialem zdjac  boczek i wypryskac do wnetrza pol spreja odmrazacza do szyb.
Podczas jakiej wizyty naprawczej zaprzyjazniony mechanik z dumą mi zakomunikowal że wreszcie zreperowal mi także te drzwi.
No i fajnie, kluczyka juz nie zlamie ale dosyc szybko okazało sie, że guzik przy szybie nie zatzymuje sie w gornym położeniu i otwarcie drzwi wymaga dwóch rąk - jedną ciagnę klamke, a drugą trzymam kluczykiem ten guzik w gorze.
Zwaliłem boczek ale jestem nadal głupi bo nie ma lusterka dentystycznego ani oczu jak slimak (na słupkach znaczy się).
Wszystko chodzi bez kłopotow, a same druty (ciegna) to powiedzialbym że nawet luźno. Niestety nie mam pojęcia co powodowało że rzeczony guzik miał dwa stabilne położenia (tak jak trzy drzwi pozostałe).  :shock:
Przekopalem archiwum pod haslem klamka, guzik, blokada, rygiel itp. ale bez skutku. Morawski też nie opisuje dokladnie zamka.
Dzisiaj to nawet latałem do domu po drugie kluczyki bo pierwsze były w stacyjce, ja trzasnalem drzwiami, guzik sobie opadł i drzwi sie grzecznie zamknęly  :evil:
Pomóżcie mi szukac tego zatrzasku!!! :roll:

[plus] rygiel/guzk drzwi kierowcy sam opada
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 06, 2010, 00:05:06 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Sprężynki brak. :)
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

[plus] rygiel/guzk drzwi kierowcy sam opada
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 06, 2010, 00:37:26 am »

Offline Adampio

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 267
    • Caro Plus GSI '98
Nie wykluczam, ale gdzie kuńkretnie ona bywszy? Bo nie chce mi sie zdejmowac drugiego boczka...

[plus] rygiel/guzk drzwi kierowcy sam opada
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 06, 2010, 01:09:15 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Tam gdzie w zamku jest dźwignia obsługiwana przez zarówno kluczyk jak i przycisk. Sprężynka jest mała i jeśli masz szczęście to leży gdzieś w drzwiach. Jeśli ją znajdziesz, to trzeba (niestety) wyjąć zamek i włożyć ją na miejsce. Jutro mogę pstryknąć fotę gdzie ona się dokładnie znajduje.
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

[plus] rygiel/guzk drzwi kierowcy sam opada
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 06, 2010, 01:17:31 am »

Offline Adampio

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 267
    • Caro Plus GSI '98
Cytat: "Grzech#1938"
Sprężynka jest mała i jeśli masz szczęście to leży gdzieś w drzwiach. Jeśli ją znajdziesz, to trzeba (niestety) wyjąć zamek i włożyć ją na miejsce. Jutro mogę pstryknąć fotę gdzie ona się dokładnie znajduje.

Polecam sie w sprawie fotki.

Sprezynki w drzwiach na 100% nie ma bo drzwi od srodka  na dole skrobalem, wymiatałem pedzlem, brunoksowalem i fluidolowalem i jakby byla to cos bym chyba zauwazył :(
Gdzie sie szuka takich sprezynek?

[plus] rygiel/guzk drzwi kierowcy sam opada
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 07, 2010, 16:21:17 pm »

Offline Adampio

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 267
    • Caro Plus GSI '98
Cytat: "Grzech#1938"
Sprężynka zaznaczona strzałką

Aaa, to już kapuje czemu guzik ma dwa polożenia stabilne. Wielkie dzieki.