Autor Wątek: tak skończy też twój samochód.  (Przeczytany 10101 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: tak skończy też twój samochód.
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 06, 2011, 23:40:14 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak

Mój kuzyn na przykład,jest do tego stopnia zatwardziały,że swego czasu w 2001 roku walnął nową octavię "żeby pokazać"
Pokazał, że nie stać go na VW i kupił sobie jego podróbę :d <lol2>

Dobre posunięcie zrobił, bo podróba okazała się lepsza od oryginału.

Ale gość rzeczywiście pokazał, kupił tanie nowe auto. Nienawidzę tych lanserów w skodach, daciach, tatach i chevrioletach. Niepotrzebnie szastają kasą i kupują takie drogie auta.

Odp: tak skończy też twój samochód.
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 06, 2011, 23:45:54 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Do tych osób tak żałujących polskiego przemysłu.


Na jakich olejach jeżdżą wasze samochody?

Jakiej firmy filtry kupujecie?

Jakiego producenta są opony na waszych alufelgach?

Tankujecie na małych polskich stacjach czy mega dobre paliwo na stacjach zachodnich koncernów?

Odp: tak skończy też twój samochód.
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 07, 2011, 01:07:23 am »

Offline KristofX

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro+ 1.4GSi16v :D
Na jakich olejach jeżdżą wasze samochody?
Lotos, raz zalałem Wiśnię Castrolem to jej nie przypasował bo go spaliła prawie w cąłości, a na Lotosie jest spokój :D
Jakiej firmy filtry kupujecie?
Filtron/Sędziszów
Jakiego producenta są opony na waszych alufelgach?
Dębica na wszystkich felgach, na wszystkich autach
Tankujecie na małych polskich stacjach czy mega dobre paliwo na stacjach zachodnich koncernów?
Megadobre paliwo na stacjach polskiego koncernu :P

Mam świadomość, że należę do zdecydowanej mniejszości, ale przynajmniej mogę z czystym sumieniem narzekać na stan polskiego przemysłu.
Cytat: BMW Autoklub
...wstąp do PTK... Poza doradzeniem w kwestii silnika i ustawień samochodu, potrafią przeprojektować pół auta na odległość.

'97 FSO Polonez Caro 1.6GLi "F-18"
'00 Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.4GSi16v "Wisienka"
'98 Subaru Impreza GT

Odp: tak skończy też twój samochód.
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 07, 2011, 01:57:19 am »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2616
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
opony mam polskie, filtry też. tankuję na stacji małej ale czy polskiej- kto to wie. polskiego oleju nalałem raz i już nigdy więcej nie naleję.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: tak skończy też twój samochód.
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 07, 2011, 07:58:14 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
No, a wystarczy wejść w tematy na forum na temat zmian oleju, filtró, opon, akumulatorów itd. Później jest bezrobocie w kraju.

Odp: tak skończy też twój samochód.
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 07, 2011, 09:58:19 am »

Offline OZi1845

  • MG
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1171
  • Płeć: Mężczyzna
    • Volvo S80 2.4 20V :P
Moj polonez tez sie powinien znalesc na tamtej stronie :P W stanie lepszym niz wiekszosc aut na drogach wyladowal w stacji demontażu.

A co do opon, to polskie sa dla samobojcow i kropka, filtr oleju z filtrona lubi sie rozmakac, swego czasu po zatankowaniu na malej stacji, benzyna zmienila swoj stan skupienia.  "Dobre bo polskie" to dzisiaj juz troche na wyrost.
Był: Polonez Caro Plus 1.4GTi [109KM]
Było: BMW 318TDS Touring
Jest: Volvo i DL650

Odp: tak skończy też twój samochód.
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 07, 2011, 10:34:33 am »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2235
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
u mnie pół na pół , Olej - elf , opony na lato dunlop na zimę polskie bieżnikowane , filtry albo Sędiszów albo filtron , tankuje w 95% tylko na bliskiej i orlenie

Odp: tak skończy też twój samochód.
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 07, 2011, 10:57:15 am »

Offline Rafał

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Renault Laguna I phII 1.9 dTi RXE+
A co do opon, to polskie sa dla samobojcow i kropka, filtr oleju z filtrona lubi sie rozmakac, swego czasu po zatankowaniu na malej stacji, benzyna zmienila swoj stan skupienia.
Otóż to.
Dębica jaka by nie była nie nadaje się do jazdy. Chyba, że dla starego dziadka.

Na zimę mam Fulde.

Na lato dopiero będę coś kupował.

Filtry oleju czy paliwa filtrona lubią stwarzać problemy. Spotkałem się z kilkoma przypadkami braku ciśnienia oleju po założeniu filtrona i to samo z paliwem. Silnik nie chciał odpalić bo filtr nie przepuszczał wystarczającej ilości paliwa (i nie było to paliwo kiepskiej jakości, poprostu tak jak pisze OZI, filtr się rozmókł).

Paliwo tankuje na Lotosie i jestem zadowolony.

Olej zalewam ELF albo Valvoline.
Były: Caro: 1.6 GLI Bosch, 1.4 GLI 16V, 1.4 GTI 16V, 1.6 GTI 16V, 1.6 GTC 16V 1997; Atu: 1.6 GLI Bosch 1997, Peugeot 106 1.0 Itinea 1997
Jest: Renault Laguna I phII 1.9 dTi 1999 RXE+

Odp: tak skończy też twój samochód.
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 07, 2011, 11:57:15 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6603
  • Płeć: Mężczyzna
Na jakich olejach jeżdżą wasze samochody?

Castrol ale następny będzie Orlen

Jakiej firmy filtry kupujecie?

Filtron

Jakiego producenta są opony na waszych alufelgach?

Barum ale nie ja je kupowałem. Nawiasem mówiąc g jakich mało.

ankujecie na małych polskich stacjach czy mega dobre paliwo na stacjach zachodnich koncernów?

Na Orlenie. Poza tym stacje Orlenu i tak kontrolują jakieś 50% rynku w Polsce, następnych 20% ma Lotos.

, to polskie sa dla samobojcow

Passio 2 jest dobra, testowałem to i kolega na tym jeździ. Furio też podobno jest dobra.

"Dobre bo polskie" to dzisiaj juz troche na wyrost.

Chyba że mówimy o jedzeniu, kosmetykach i meblach albo produktach Fabrica Italania di Automobili Tychy  :P

Dębica jaka by nie była nie nadaje się do jazdy

To zależy bo Frigo 1 jest bardzo dobra na śniegu ale tylko na śniegu. Może frigo 2 jest lepsza na wodzie.
Ale co się dziwicie jak Dębica należy do zachodniego koncernu i ma przykazane produkować tanie badziewie.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: tak skończy też twój samochód.
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 07, 2011, 12:12:57 pm »

Offline krzychumy4

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 829
Tak więc, olej do silnika (dla rovera) Mobil 10/40 pól syntetyk i płyn chłodniczy Shella. Paski rozrządu i alternatora GATES.

Opony jakie polecam to Pirelli do jazdy całorocznej jak ja jeździłem :D :)
a zimówki można tylko na tylni napęd dać :>

Barumy (których nie polecam) są bardzo tanie i dostępne, ale w deszczową porę mogą zaskoczyć jakie to są zabójcze opony na których jeździłem u kolegi w lanosie.

Benzynę leje głównie na Shellu Orlenie lub na swojej stacji w mojej wiosce (prywaciarz) jak mi się nigdzie z wioski nie chce ruszać :P
LPG też lałem głównie na Shellu i Orlen ewentualnie jak trzeba było zaoszczędzić to na bielanach :D ale bardzo rzadko tam jeździłem :P

Akumulator jakie polecam to polskie oczywiście Centra lub na inny który bym się zdecydował to boscha ;)
a flirty to filtrona kupuje głównie ;)

np przeguby i drążki kierownicze dla poloneza TYLKO DELPHI bo reszta bardzo szybko się kończy...

Jedno mnie dziwi czemu wszyscy mi mówią żebym co innego kupił jak wszyscy np Audi, WV czy Hondę... (które mnie nie przekonują)  po poldek... bo poldek... Czy trzeba być takim jak wszyscy... ? NIE ! :>
Je*ie mnie to co kto mówi bo auto chce mieć dla siebie i wiem że będę szczęśliwy mając poloneza ;)

Na polonezie nie oszczędzałem i nie będę oszczędzać jak zakupie następnego bo przekonałem się że to są super autka (choć byłem kiedyś sceptycznie nastawiony do FSO)  bez względu jakie miałby wady czy zalety ;)   FSO FOR EVER ! :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2011, 12:26:40 pm wysłana przez krzychumy4 »

Odp: tak skończy też twój samochód.
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 07, 2011, 13:03:22 pm »

Offline OZi1845

  • MG
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1171
  • Płeć: Mężczyzna
    • Volvo S80 2.4 20V :P
Cytat: OZi1845 w Dzisiaj o 09:58:19

    , to polskie sa dla samobojcow


Passio 2 jest dobra, testowałem to i kolega na tym jeździ. Furio też podobno jest dobra.
To polecam przejazdzke na dunlopach np sport maxx w trakcie ulewy, napewno zmienisz zdanie
Był: Polonez Caro Plus 1.4GTi [109KM]
Było: BMW 318TDS Touring
Jest: Volvo i DL650

Odp: tak skończy też twój samochód.
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 07, 2011, 13:24:51 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Na Passio to ja jeździłem zimą w śnieżycę przy 15 cm leżącym śniegu. Spokojnie się da trzeba tylko delikatnie operować gazem. Ale zdecydowanie najlepsze były Kormorany. A co do reszty to używam polskiego akumulatora, polskiego oleju, polskich filtrów, polskich opon od zawsze.
Jakbyście np poszli z Holendrem do sklepu w Holandii i kupili nie coś krajowego tylko zagraniczny odpowiednik, to by Wam zrobił awanturę. To samo jest w innych krajach Europy. W niemieckich czasopismach zawsze niemieckie samochody wygrywają "obiektywne testy".
 Tylko w Polsce ludzie byli tacy zapatrzeni na zachód na szczęście już nam to powoli przechodzi. Jak się np pójdzie do sklepu z żarciem, to większość ludzi pyta czy towar na pewno polski, bo zachodniego nie chcą. Jeszcze trochę latek i Polonezy wrócą do łask, zwłaszcza że to będą już youngtimery.
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: tak skończy też twój samochód.
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 07, 2011, 14:58:14 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6603
  • Płeć: Mężczyzna
dunlopach np sport maxx

Nie stać mnie.

Ale inwestuję w siebie i liczę że kiedyś będzie mnie stać.
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2011, 19:10:03 pm wysłana przez Sparrow »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: tak skończy też twój samochód.
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 07, 2011, 16:26:48 pm »

Offline P!otrek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1948
  • Płeć: Mężczyzna
  • GSI power :P
    • malinka metalik :)
olej leje mobil pol sytetyk
opony SAWA :P
filtry filtrona
paliwo leje u znajomego na stacji:P
FSO Polonez 1.6GSI 280000km praktycznie 340000 Rest In Pepperoni... jeszcze doczeka się następcy :)
wiem że nie powinienem ale kupiłem passata :D

Odp: tak skończy też twój samochód.
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 07, 2011, 17:28:37 pm »

Offline michal235c

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 628
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 1.6GLI 1997r.--> (Polonez Atu "Orciari" 1.6 GLI 16V) Polonez Atu Plus 1.4 GTI 16V 1997r.
Na jakich olejach jeżdżą wasze samochody?
Lotos
Jakiej firmy filtry kupujecie?
Filtron
Jakiego producenta są opony na waszych alufelgach?
Lato- Dębica Passio, Zima- Dębica Frigo (takie ojciec kiedyś kupił do niego i narazie ja na nich latam)
Tankujecie na małych polskich stacjach czy mega dobre paliwo na stacjach zachodnich koncernów?
Orlen

Furio też podobno jest dobra.
Ojciec kupił w tym roku nowe na Skode, i moge polecic ten model Dębicy.
Jest Atu  ?.? GLI ?V :d, jest i Atu Plus K16 :d, było Caro ale się rozpadło :P
http://www.polskajazda.pl/Samochody/FSO/Polon

Odp: tak skończy też twój samochód.
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 07, 2011, 17:31:51 pm »

Offline damian6819

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1260
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1.4 95' PB/ LPG =>swap 1.6 16v LPG
Kolejno:

Lotos
FILTRON, Sędziszów
Dębica, tegoroczna zima bieżnikowane z Bielska Białej :d

Bliska, orlen, lukoil
totalitarne forum fso jednak zweryfikuje wszystkich - pełna lustracja
Samochód jest dla człowieka, a nie człowiek dla samochodu.

Odp: tak skończy też twój samochód.
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 07, 2011, 19:43:32 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2235
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
wracając do tematu opon, do zeszłej zimy miałem na tyle dębice frigo directional 185/70 i byłem mega zadowolony  <ok> auto wszędzie mogło wjechać i wyjechać, opony były z 2003 albo 2004 roku, bieżnik by jeszcze sezon wytrzymał , ale musiałem wyrzucić bo jedna dostała takiego bicia ze nie dało się jeździć... teraz chciałem kupić dębice frigo S-30 165/80 , niestety nie było mnie stać.. dlatego kupiłem również polskie opony bieżnikowane , zobaczymy jak się spiszą zimą  <mysli> na przodzie latają jeszcze jakieś chińskie zimówki , kupione używki , bo tanie były a potrzebowałem ale jakoś dają radę... kolega w polonezie miał na lato dębice passio 1 i jak dla mnie tragiczna opona, szczególnie na mokrym, akumulator mam Polski , części staram się kupować jak najlepszej jakości , nie zawsze Polskie... np. klocki hamulcowe mam TRW, ale i tak większość podzespołów Polskich :) natomiast kupując w sklepie , wszystko co tylko się da w miarę możliwości staram się kupować Polskie :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2011, 19:45:12 pm wysłana przez Dawid91 »

Odp: tak skończy też twój samochód.
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 07, 2011, 19:47:40 pm »

piciek

  • Gość
ja ogólnie posiadam
opony letnie - uniroyal rainexperty, zimowe - hankooki,
klocki trw,
tarcze atm mikoda,
filtry filtron,
olej castrol magnatec,
tankuję LPG na Orlenie, beznzynę tankuję na BP.
siłowniki tylnej klapy i amortyzatory DELPHI
akumulator Centra
owiewki HEKO
więc pół na pół z polskością

Odp: tak skończy też twój samochód.
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 07, 2011, 20:27:24 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6603
  • Płeć: Mężczyzna
owiewki HEKO
Nie liczy się bo nikt inny do Poloneza tego nie robił

beznzynę tankuję na BP.

Wydaje mi się i tak i na BP, i na Shellu i na Statoilu benzyna jest i tak z rafinerii Lotosa i Orlena, wyjątkiem jest chyba V-Power Racing 100 sprzedawany w małej ilości na niewielu stacjach.

amortyzatory DELPHI

I znowu, koncern zachodni ale fabryka polska.

W Wałbrzychu zachodni koncern otwiera teraz fabrykę układów ESP i części hamulcowych, a w Dąbrowie Górniczej właśnie uruchomiono powiększoną fabrykę Brembo. Roczny wzrost produkcji przemysłowej w Polsce mamy 10%, na równi z Niemcami. Firmy wzrastają ,a to że wielka produkcja jest kontrolowana przez obcy kapitał... no trudno. Za to dobrze rozwijają się małe przedsiębiorstwa wysokich technologii które są poddostawcami rozwiązań hi-tech dla dużych koncernów- to jest dobry biznes, tyle że mało efektowny.

Gospodarka jednak nieźle się rozwija. Nie jest np, problemem znalezienie w serwisach ogłoszeniowych tumanów ofert dobrze płatnej pracy. Tylko że aby taką pracę zdobyć trzeba sporo pieniędzy wydać- na dodatkowe studia, kursy i szkolenia. Ja np. dosyć łatwo się porozumiewam po angielsku ale kaleczę gramatykę. Mam zamiar iść na dodatkowy kurs po międzynarodowy certyfikat, ale patrząc na ogłoszenia pod siebie to żeby dobrze się urządzić na rynku pracy to z moim docelowym wykształceniem potrzebuję nauczyć się jeszcze 1-2 języków obcych i się pewnie jakieś podyplomowe coś przyda.
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2011, 20:32:37 pm wysłana przez Sparrow »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: tak skończy też twój samochód.
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 07, 2011, 20:40:51 pm »

Offline KristofX

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro+ 1.4GSi16v :D
A co do opon, to polskie sa dla samobojcow i kropka,
Odkąd pamiętam u mnie w rodzinie jeździe się na Dębicach lub Kormoranach i nigdy nie było z nimi problemu.
filtr oleju z filtrona lubi sie rozmakac
Taka sama sytuacja jak z oponami. Praktycznie stosowane od zawsze i nigdy nie stwarzały problemów.
Cytat: BMW Autoklub
...wstąp do PTK... Poza doradzeniem w kwestii silnika i ustawień samochodu, potrafią przeprojektować pół auta na odległość.

'97 FSO Polonez Caro 1.6GLi "F-18"
'00 Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.4GSi16v "Wisienka"
'98 Subaru Impreza GT