Autor Wątek: bezwładnościowy wyłącznik zderzeniowy pompy paliwa ...  (Przeczytany 9343 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bezwładnościowy wyłącznik zderzeniowy pompy paliwa ...
« dnia: Listopad 21, 2008, 18:11:59 pm »

radziu

  • Gość
Witam:D
     
  Jestem nowy także uprzejmie proszę o wyrozumiałość dla mnie:)

  Mój problem polega na tym:
   
     Posiadam poloneza ATU + z r 98 i dzieją się nie typowe sytuacje, takie jak np jadę sobie samochodem w słoneczny dzień i wycieraczki się same włączają i nie chciały się wyłączyć jakieś 5 minut one same chodził i nic, próbuje wyłączyć a one nic...ale po chwili zatrzymały się i to  na szczęście bo kończył mi się płyn w spryskiwaczach...a gdy przyszedł taki dzień gdy padał deszcz to musiałem włączyć wycieraczki to one nic, na pierwszej pozycji one nic , stoją zatem reszta działa, szybszy i ten najszybszy chociaż one już nie powracają, tylko zatrzymują się tam gdzie wyłącza przełącznik na pozycje 0...TAKŻE w tej sytuacji nie mam pojęcia o co chodzi.  :?  :?   :?
   
    Kolejny problem jaki niekiedy występuje, to silnik poradzi sam zgasnąć chociaż on robi również wtedy kiedy lekko szarpnę przy ruszaniu itp...I nie chce odpalić, także muszę podnieść klapę przednią i koło akumulatora jest taki czerwony przycisk i jak wcisnę raz albo niekiedy 2 to auto odpala od razu...ostatnio to coś często mi się to robi że gaśnie tak jakby ten czujnik czy coś tam , za bardzo reaguje :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  

 Także proszę o pomoc od was...

/edytowałem tytył tematu - bocian

bezwładnościowy wyłącznik zderzeniowy pompy paliwa ...
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 21, 2008, 18:24:46 pm »

Offline Piotrek#1923

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 831
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO 1.4_1.6_1.8
radziu, musisz sobie kupić nowego "pająka" tego co występuje pod kierownica i jest odpowiedzialny za wybór poziomu wycieraczek, kierunkowskazów i świateł...

bezwładnościowy wyłącznik zderzeniowy pompy paliwa ...
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 21, 2008, 18:31:51 pm »

radziu

  • Gość
Cytat: "Piotrek#1923"
radziu, musisz sobie kupić nowego "pająka" tego co występuje pod kierownica i jest odpowiedzialny za wybór poziomu wycieraczek, kierunkowskazów i świateł...



"pająka"??? nie bardzo wiem o co chodzi...

bezwładnościowy wyłącznik zderzeniowy pompy paliwa ...
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 21, 2008, 18:33:44 pm »

Offline Piotrek#1923

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 831
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO 1.4_1.6_1.8

bezwładnościowy wyłącznik zderzeniowy pompy paliwa ...
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 21, 2008, 18:38:19 pm »

radziu

  • Gość
Cytat: "Piotrek#1923"
http://www.allegro.pl/item466150636_polonez_fso_przelacznik_zespolony_pajak.html
Coś takiego ale do Twojego modelu auta.


aha...to już wiem a jesteś pewny czy to będzie to...a może coś z tych mikroprocesorów???

bezwładnościowy wyłącznik zderzeniowy pompy paliwa ...
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 21, 2008, 18:39:53 pm »

Offline Piotrek#1923

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 831
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO 1.4_1.6_1.8
Cytat: "radziu"
mikroprocesorów

Też bardzo możliwe. Póki nie kupisz drugiego/ nie pożyczysz od kogoś na dosłownie chwile to sie sam nie przekonasz.

bezwładnościowy wyłącznik zderzeniowy pompy paliwa ...
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 21, 2008, 18:44:12 pm »

radziu

  • Gość
no tak...a na ten drugi problem co  mam to nie wiesz co to może być ???

bezwładnościowy wyłącznik zderzeniowy pompy paliwa ...
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 21, 2008, 19:29:26 pm »

Offline MichalSW

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 857
  • Płeć: Mężczyzna
Drugi problem - może przycisk uderzeniowy Ci szwankuje i jest zbyt czuły? Jeśli nie jest zbyt drogi to może warto wymienić?
Pomóżmy Jackowi!

bezwładnościowy wyłącznik zderzeniowy pompy paliwa ...
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 21, 2008, 19:32:33 pm »

radziu

  • Gość
Cytat: "MichalSW"
Drugi problem - może przycisk uderzeniowy Ci szwankuje i jest zbyt czuły? Jeśli nie jest zbyt drogi to może warto wymienić?


no właśnie też tak myślałem nad tym...ale nie mam pojęcia gdzie to jest zamontowane :evil:  :evil:  :evil:

bezwładnościowy wyłącznik zderzeniowy pompy paliwa ...
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 21, 2008, 20:10:30 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Pomiędzy akumulatorem a błotnikiem. Odepnij kabelki i je zewrzyj, to zobaczysz czy to to.
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

bezwładnościowy wyłącznik zderzeniowy pompy paliwa ...
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 21, 2008, 20:28:14 pm »

radziu

  • Gość
Cytat: "matucha#1931"
Pomiędzy akumulatorem a błotnikiem. Odepnij kabelki i je zewrzyj, to zobaczysz czy to to.


raz to wyciągłem tą wtyczkę z tego gniazda i auto nie odpalało...ale jak wsadziłem to spowrotem, to odpalił silnik...wydaje mi się że to jest tak zwany "reset" który po wciśnieciu już odblokowywuje dopływ paliwa i auto działa, tylko że już mnie to zaczyna wkurzać bo nawet niewielki wstrząs czy też dziura i silnik gaśnie....a czujnik będzie gdzieś indziej zamontowany...chyba że idzie jakoś obejść to całe gówno, tak jakby jego nie było wcale...

bezwładnościowy wyłącznik zderzeniowy pompy paliwa ...
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 21, 2008, 20:29:09 pm »

Offline Piotrek#1923

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 831
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO 1.4_1.6_1.8
radziu, wymień ten przycisk. Po twoim opisie mozna wywnioskowac, ze to on jest winny...

bezwładnościowy wyłącznik zderzeniowy pompy paliwa ...
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 21, 2008, 20:29:35 pm »

radziu

  • Gość
Cytat: "matucha#1931"
Pomiędzy akumulatorem a błotnikiem. Odepnij kabelki i je zewrzyj, to zobaczysz czy to to.


raz to wyciągłem tą wtyczkę z tego gniazda i auto nie odpalało...ale jak wsadziłem to spowrotem, to odpalił silnik...wydaje mi się że to jest tak zwany "reset" który po wciśnieciu już odblokowywuje dopływ paliwa i auto działa, tylko że już mnie to zaczyna wkurzać bo nawet niewielki wstrząs czy też dziura i silnik gaśnie....a czujnik będzie gdzieś indziej zamontowany...chyba że idzie jakoś obejść to całe gówno, tak jakby jego nie było wcale...

bezwładnościowy wyłącznik zderzeniowy pompy paliwa ...
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 21, 2008, 20:32:32 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
No napisałem :P To nie reset tylko wyłącznik bezwładnościowy. Zlutuj te 2 kabelki i wtedy nie będzie się rozłączać. Albo wyłącznik ze szrotu z jakiegokolwiek auta.
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

bezwładnościowy wyłącznik zderzeniowy pompy paliwa ...
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 21, 2008, 20:41:51 pm »

radziu

  • Gość
Cytat: "matucha#1931"
No napisałem :P To nie reset tylko wyłącznik bezwładnościowy. Zlutuj te 2 kabelki i wtedy nie będzie się rozłączać. Albo wyłącznik ze szrotu z jakiegokolwiek auta.


a ty miałeś taką sytuacje z takim czymś???

bezwładnościowy wyłącznik zderzeniowy pompy paliwa ...
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 21, 2008, 21:01:53 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Nie. Ale bodajże kolega VAN miał. A poza tym "biblię" o Polonezie przeczytałem kilka razy ;)
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

bezwładnościowy wyłącznik zderzeniowy pompy paliwa ...
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 21, 2008, 21:13:51 pm »

radziu

  • Gość
Cytat: "matucha#1931"
Nie. Ale bodajże kolega VAN miał. A poza tym "biblię" o Polonezie przeczytałem kilka razy ;)



a powiem Ci że zrobiłem raz że wyciągnołem tą wtyczkę z tego czujnika i wsadziłem kabelek w te gniazdo to tak samo by było jak bym zlutował to jeżdziłem tak tydzień i mi to samo robił gasł silnik...jak wyciągłem ten kabel z tego gniazda i wsadziłem spowrotem to sinik odpałił na dotyk...także wydaje mi się że problem tkwi gdzieś dalej

bezwładnościowy wyłącznik zderzeniowy pompy paliwa ...
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 21, 2008, 21:52:26 pm »

Offline mateo#1939

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1340
  • Płeć: Mężczyzna
    • C22XE
sprawdz przekaznik od pompy i wtryskiwaczy... polaczenie kabli miedzi pompa a wiazka...

a powiedz mi jeszcze kiedy dokladnie gasnie Ci silnik jak wpadniesz w dziure czy jak juz z niej wyjedizesz???
Cytat: Senn#1869
A to SS-man sie nam pojawil

bezwładnościowy wyłącznik zderzeniowy pompy paliwa ...
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 21, 2008, 22:09:33 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Niestety, która to część konretnie nie sprawdzisz, chyba że w momencie zgaśnięcia auta miernikiem polecisz. Ale skoro wyłącznik bezwładnościowy wciskasz i jedziesz, to nie rozumiem czemu by to miał nie być właśnie ten wyłącznik.
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

bezwładnościowy wyłącznik zderzeniowy pompy paliwa ...
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 21, 2008, 22:13:43 pm »

radziu

  • Gość
Cytat: "matucha#1931"
Niestety, która to część konretnie nie sprawdzisz, chyba że w momencie zgaśnięcia auta miernikiem polecisz. Ale skoro wyłącznik bezwładnościowy wciskasz i jedziesz, to nie rozumiem czemu by to miał nie być właśnie ten wyłącznik.


no to jak ten przycisk jest wyłącznikiem bezwładności to musi gdzieś być jeszcze jakiś czujnik lub coś w tym stylu co odcina paliwo jak bym wiedział gdzie to jest to bym to najchętniej wywalił..pozbyć się tego bajeru i jeździć normalnie a nie że niekiedy poradzi zgasnąć na krzyżówce i i szybko muszę wybiec z auta i maskę otworzyć i przycisk...aż żal :x  :x  :x