Autor Wątek: Seat Toledo vs. Alfa Romeo 159  (Przeczytany 4292 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Seat Toledo vs. Alfa Romeo 159
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 14, 2010, 18:29:31 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6611
  • Płeć: Mężczyzna
Ten Toledo to w ogóle starsze auto. Co do Alfy Romeo to jeden z niewielu nowych samochodów jaki toleruję... Chętnie bym widział w garażu wersję 3.2 V6 Q4 ti- napęd jest na haldexie ale podobno odczucia są jakby działał stale bo reakcję ma błyskawiczną ,a ti to oznaczenie modelu obniżonego i utwardzonego. :) Piękne i szybkie auto.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Seat Toledo vs. Alfa Romeo 159
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 14, 2010, 21:36:02 pm »

Offline GRAND

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 44
Zwróciliście uwagę, że odkąd Polonezy zostały wysłane na emeryturę (swoją drogą - zasłużoną :) ) ze służb społecznych, stały się przez to jakby nieco... egzotycznymi autami na polskich drogach? :D

Sądzę, że gdybym wystawił do konfrontacji Poloneza z jakimś innym autem dostępnym przeciętnemu zjadaczowi chleba, wówczas też nie wypadłby najgorzej. :D
Alfa też jest niezbyt często spotykanym autem na drodze, a przez to stała się bardziej egzotyczna.  8)

Seat Toledo vs. Alfa Romeo 159
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 14, 2010, 21:58:44 pm »

polon

  • Gość
Obawiam sie ze dla przecietnego zjadacza chleba jak to okresliles, to polonez jednak z prakrtycznie kazdym zachodnim autem nie ma nawet startu, przynajmniej ja tak wnioskuje z mojego otoczenia


ladniejsza alfa, ale oba bezplciowe takie troche

Seat Toledo vs. Alfa Romeo 159
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 14, 2010, 22:08:48 pm »

MarcinVK

  • Gość
Cytat: "polon"
Obawiam sie ze dla przecietnego zjadacza chleba jak to okresliles, to polonez jednak z prakrtycznie kazdym zachodnim autem nie ma nawet startu, przynajmniej ja tak wnioskuje z mojego otoczenia


To samo zauważyłem, ale pięknie jest zobaczyć ich miny jak Poldek po swapie rusza ze świateł... bezcenne. Ja mam GLI, ale byłem świadkiem jak Borewicz ruszył ze świateł w Mińsku Maz i narobił wstydu jakimś tam zagranicznym samochodom (ciekawe co miał pod maską) . Piękna rzecz  zobaczyć te miny :)

A w temacie, zdecydowanie Alfa.

Seat Toledo vs. Alfa Romeo 159
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 14, 2010, 22:15:46 pm »

Offline Alien#174

  • Mój Polonez - jako JEDYNY od początku w PTK
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Mężczyzna
  • ***$karbnik PTK ***
    • PN CARO 1.6GLE MR'91
Trochę nietrafione porównanie ze względu na przepaść konstrukcyjną dzielącą oba auta, przepraszam starego pustaka i auto. Toledo w tej budzie porusza mnie równie mocno jak zasmarkana chusteczka higieniczna :wink: Alfa to dla mnie synonim włoskiego stylu seksapilu i tego czegoś co odróżnia kierowcę od miłośnika motoryzacji.
Minister Zdrowia ostrzega! Polonez uzależnia!
PN Caro - burgundowe cacuszko 92' ( Polina )

Seat Toledo vs. Alfa Romeo 159
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 14, 2010, 23:36:28 pm »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
A mnie zastanawia czemu ma słuzyc porownanie samochodu produkowanego od 1998 roku do 2004 roku z autem produkowanym od 2005 roku ?? Juz lepiej było porównywać przynajmniej Alfę 159 z Toledo III


Jezeli juz porównywac to z takim przynajmniej... (choć to wygląda tez nie szczególnie)


Poniewaz tamto Toledo z pierwszego postu można byłoby równie dobrze zastąpić takim:



Wracając do tematu to jakoś mnie ani to Toledo nie rusza , ani ta alfa  :lol: . Alfa jest jak dla nie brzydka tak samo jakto toledo  :lol: .

A co do przechodzenia ciarek , to nedługo jak bedziecie za szybko jechac i zobaczycie taką alfę w lusterku to będą Was ciarki przechodzic :D , mają takie nieoznakowane jezdzić z wideorejestratorami :D.
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

Seat Toledo vs. Alfa Romeo 159
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 14, 2010, 23:44:08 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Paradoksalnie to Toledo na dole ma najwięcej charakteru i spokojnie jak dla mnie wygrywa z Alfą. :D
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Seat Toledo vs. Alfa Romeo 159
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 14, 2010, 23:56:49 pm »

Offline GRAND

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 44
Cytat: "Sterciu"
A mnie zastanawia czemu ma słuzyc porownanie samochodu produkowanego od 1998 roku do 2004 roku z autem produkowanym od 2005 roku ?? Juz lepiej było porównywać przynajmniej Alfę 159 z Toledo III


Na początku tematu napisałem - mam na myśli wyłącznie o stylistykę. :)
Chodziło Nam wyłącznie o te dwa samochody.
A lata produkcji? Cóż... zadbany Ford Probe z 1991, czy w takim samym stanie Daewoo Matiz z 2007 roku? :D

Myślę, że Matiza - chociaż młodszy - wybrałby masochista. :P

Seat Toledo vs. Alfa Romeo 159
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 15, 2010, 00:31:19 am »

mogles

  • Gość
Mam seata altea z 2006 i od toledo różni się tylko tyłkiem. W środku szmelc plastik fantastic :) tylko z zewnątrz w miarę ale to tez zależy od gustu