Autor Wątek: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----  (Przeczytany 1579152 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #4120 dnia: Styczeń 07, 2015, 07:50:04 am »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2283
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
nie ten kolor nie ta kasa <blee>
maluchy po  6 klocków, CC700 na ujowym Aisanie za 8 tys. <rotfl2>
poldki po 15.  chyba go Chrystus opuścił,
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2015, 07:55:17 am wysłana przez Mariusz# »
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #4121 dnia: Styczeń 07, 2015, 19:03:38 pm »

Offline Mariusz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 674
    • 1.5 GLE
Hehe 5,5 klocka za auto u Bidachy, to musi być kompletny szrot. Normalna cena w tym komisie to 10+, więc to musi być słabe auto. Ciekawy przebieg, podejrzanie wysoki. Tam tylko cukierki maks 20 tys nalotu :D, ale co zrobić jak diagnosta już spisał cyfry z blatu u poprzedniego właściciela to nie da rady yebać ludzi w dupala na przebiegu.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #4122 dnia: Styczeń 09, 2015, 13:03:07 pm »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3033
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Z doświadczenia mogę polecić takie autko
http://olx.pl/oferta/daewoo-espero-CID5-ID7ucXx.html#4d3e9e6f25 :)
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

olx
« Odpowiedź #4123 dnia: Styczeń 09, 2015, 17:39:35 pm »

Offline Fobik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 346
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1,8 16V 1990r.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2015, 17:41:54 pm wysłana przez Fobik »
Przejściówka

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #4124 dnia: Styczeń 09, 2015, 18:03:30 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5110
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Cena przystępna,ale stan w sumie niewiadomy,walnięte to w kącie leży.I skąd mu tyle koni przybyło.Po co komu przepłacać za 1.8 jak tu takie mocne 1,4 za grosze jest  :jezyk2:

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #4125 dnia: Styczeń 09, 2015, 18:43:55 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Zawsze jak widzę takie ogłoszenia to się zastanawiam, jak kur... chciało im się ciąć np tą rure skoro mogli odkręcić te trzy śruby od kolektora, mniej by się przy tym urobili i rura byłaby kompletna.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #4126 dnia: Styczeń 09, 2015, 19:10:44 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5110
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
A myślisz,że im się chciało bawić?Najłatwiej zawsze uciąć,albo palnikiem przetopić,jak na złomach robią.Nie wiem,jak gdzie indziej,ale w moich okolicach to jest normalna praktyka,że rzadko używają kluczy,tylko szlifierka,albo palnik i już silnik na wierzchu.To samo z mostem/zawieszeniem.Byle tylko od budy odłączyć,bo buda zaraz w prasę.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #4127 dnia: Styczeń 09, 2015, 19:46:05 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Ciekawe gdybyście przepuszczali przez ręce tyle złomu, to czy chciałoby się Wam sprawdzać czy śruba się odkręci, czy może jednak nie. Czas to pieniądz.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #4128 dnia: Styczeń 09, 2015, 20:00:32 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5110
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Ale ja o tym wiem,to tylko kolega się dziwił,że nie modlili się nad śrubami.Na złomach,jeśli chodzi o auta typu polonez,czy jakieś inne tanie badziewia,to nikt się nie spuszcza,że tam się rura od wydechu uszkodzi,bo wiedzą,że raczej nikt o to nie zapyta.bo "to juz z mody wychodzi" Gdyby to chodziło o układ wydechowy z jakiegoś drogiego auta typu mercedes,czy jakieś audi na wypasie,to by wykręcili całość,bo to się sprzeda.Kuzyn pracuje na złomie,to dokładnie wyjaśnił,jak to teraz wygląda odnośnie polonezów.To już jest tylko złom na kilogramy i tak jest traktowany.Wedle jego słów,to nawet już ich kupować nie chcą,bo "zapłacić trzeba,a nikt nic z tego nie kupi" Co innego zachodnie drogie fury.Cena za kilogram taka sama,a ile zysku,nie?

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #4129 dnia: Styczeń 09, 2015, 20:24:30 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Buźka, hmmm powiem Ci tak u mnie rzeczy, które da się łatwo odkręcić i sprzedać kupisz w jednym kawałku bez większych albo żadnych uszkodzeń, natomiast sprawy takie jak węże, instalacje elektryczne, uszczelki itp. nóż albo "bosch and go" (jak mawia mój tata :) ). Inaczej się sprawa ma w dalszej okolicy, jest np. taki złom, gdzie podstawowym narzędziem demontażu jest... siekiera z resoru od wagonu... także jak kiedyś kumpel potrzebował maskę od astry to mu ją dosłownie odrąbali z zawiasami :)
ultek, no nie wiem, to jest jeszcze względnie tania sprawa i już raczej nikt się o to nie pyta, ale jak np. ktoś wyrzucił na złom spawarkę tzw. "wirówkę" to od razu zagadnęliśmy typa czy by nie odsprzedał (chyba za 300 chcieliśmy ja wziąć) gość się nie dał jąć, będzie rozwalał i koniec. Siedział nad tym cały dzień, za to co ważyła obudowa zgarnął ~20zł, za miedź ~150, zużywając przy tym pół butli propanu, 5 tarcze od "dużego" boscha i rame fajek :P więc chyba bardziej opłacało mu się pchnąć to nawet za 250 zł niż yebać się z tym cały dzień zarabiając przy tym max stówe. Inny przykład to jak znajomy, który prowadzi autozłom kupił łade nive za 800 zł niby na zezłomowanie, 10 min po tym jak przyjechał z nią na baze wstawił ogłoszenie w OLXa, za 2400 poszła dwa dni później praktycznie od ręki, w sumie to nawet jej z lawety nie ściągnął :D Wszystko kwestia jak kto myśli i kalkuluje :)

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #4130 dnia: Styczeń 09, 2015, 20:44:17 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5110
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Inny przykład to jak znajomy, który prowadzi autozłom kupił łade nive za 800 zł niby na zezłomowanie, 10 min po tym jak przyjechał z nią na baze wstawił ogłoszenie w OLXa, za 2400 poszła dwa dni później praktycznie od ręki, w sumie to nawet jej z lawety nie ściągnął
To ciekawe jak on to kupił,że mógł to odsprzedać.Śmierdzi mi tu dzikim złomowaniem.U kuzyna to takie restrykcje,że ja nie mogę.Jak go swego czasu pytałem,czy by budy z poldka nie sprzedali,to hoho,o czym mowa.Stwierdził,że jak by go na trzy części podzielić,to "może by jakoś przeszło". Porąbane prawo z tym złomowaniem.Ustawa stworzona pod dyktando lobby "złomiarzy" żeby mogli kasę trzepać na tym.Ale zapytaj jednego z drugim,to ci zacznie płakać,że na tym słabo wychodzą,albo wcale,bo każdemu trzeba dużo zapłacić za auto,a przyjdzie klient i tanio chce kupić.Tacy oni biedni.Ilu z was tak miało,że chcieliście coś kupić i dawaliście swoją cenę,oni śpiewali swoją,nie dogadaliście się,a oni potem to i tak zniszczyli/rozwalili i tyle z tego?

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #4131 dnia: Styczeń 09, 2015, 21:35:53 pm »

Offline Maćko

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1946
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.8 LPGTi 23E
Wiele razy widziałem na szrocie jak zamiast kwitu ze złomowania piszą normalną umowę KS, więc mogą spokojnie odsprzedać w takim wypadku.
Był: Caro '93
Jest: LPGTi - Atu Plus 1.8 VVC 160+KM 23E | Renault Laguna 3 GT 2.0 dCi 178KM

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #4132 dnia: Styczeń 09, 2015, 21:39:10 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Jakie złomowanie na dziko? Kupił samochód teoretycznie na części i słupa, czyli siebie, znając życie wmawiał właścicielowi, że złomowanie drogie, ale jeśli ten zejdzie z ceny to weźmie formalności (w tym koszty) na siebie, a dokładnie na firmę, którą prowadzi (ma ona wszelkie licencje i pozwolenia na złomowanie), a że nie rozebrali auta jak to zazwyczaj robią, ani go też nie wyrejestrowali to poszło dalej w świat, w szczegóły nie wnikałem bo mnie to gówno obchodzi, chciałem tylko pokazać, że to co dla jednego jest nie warte zachodu dla innego jest najlepszym interesem.
No nie da się ukryć, że czepią hajs na złomie, aż gwiżdże, ale jak się przyjdzie o coś zapytać np. pierwszy tłumik to było "no minimum co musze wziąć to 15 zł bo też muszę na tym zarobić", tak było jak byłem "pierwszym lepszym z ulicy", ale jak tylko wyszło, że mój wujek jest jednym z najlepszych mechaników w okolicy ( w dodatku takim co jak ktoś go wych*ja to suchej nitki na tym kimś nie zostawi) to nagle pompę od Astry II Isuzu dało się opchnąć za 120 a nie 220zł jak początkowo była mowa i w ogóle jakbym z innymi ludźmi rozmawiał :) A czy wszyscy tak koniec końców rozwalają stare części, nie jestem pewien, koło Tarnowa jest taki złom, gdzie nie długo chyba zaczną części piętrowo układać bo tyle ich mają (i z tego co sięgam pamięcią to tych części z roku na rok przybywa zamiast ubywać) i jakoś nie zanosi się, żeby poszło to na kilo, a mają tam niektóre bardzo ładne graty, np. zderzak od minusa, który wyglądał prawie jak nówka, aż wstyd było mi się z gościem targować o tą dyche w dół przy tej cenie, którą za niego zaśpiewał.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #4133 dnia: Styczeń 09, 2015, 22:06:47 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5110
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Jakie złomowanie na dziko? Kupił samochód teoretycznie na części i słupa, czyli siebie, znając życie wmawiał właścicielowi, że złomowanie drogie, ale jeśli ten zejdzie z ceny to weźmie formalności (w tym koszty) na siebie, a dokładnie na firmę, którą prowadzi (ma ona wszelkie licencje i pozwolenia na złomowanie), a że nie rozebrali auta jak to zazwyczaj robią, ani go też nie wyrejestrowali to poszło dalej w świat, w szczegóły nie wnikałem bo mnie to gówno obchodzi, chciałem tylko pokazać, że to co dla jednego jest nie warte zachodu dla innego jest najlepszym interesem.
Czyli suma sumarum i tak kombinacje,no ale jak sam piszesz,taki se poradzi.Prawo nie działa tak samo dla każdego w tym kraju.
Cytuj (zaznaczone)
A czy wszyscy tak koniec końców rozwalają stare części, nie jestem pewien, koło Tarnowa jest taki złom, gdzie nie długo chyba zaczną części piętrowo układać bo tyle ich mają (i z tego co sięgam pamięcią to tych części z roku na rok przybywa zamiast ubywać) i jakoś nie zanosi się, żeby poszło to na kilo, a mają tam niektóre bardzo ładne graty, np. zderzak od minusa, który wyglądał prawie jak nówka, aż wstyd było mi się z gościem targować o tą dychę w dół przy tej cenie, którą za niego zaśpiewał.
Nie wszędzie rozwalają,ale jak byś wpadł na nasze złomy w okolicy,to byś zobaczył.  :P
A tego delikwenta w Brzozówce (bo zapewne o niego chodzi) to dobrze znam.Tam faktycznie niedługo mu miejsca braknie.Za chwilę to on tam nawet nie przejdzie swobodnie.To jest kawał pazernej mendy,ja z nim już miałem do czynienia.Ceny takie,ze w Warszawie by pewnie taniej kupił.Pewnie dlatego mu to zalega.Wywalić mu szkoda,ale kupić ciężko,bo nie wie ile wziąć.
Wiele razy widziałem na szrocie jak zamiast kwitu ze złomowania piszą normalną umowę KS, więc mogą spokojnie odsprzedać w takim wypadku.
W takim przypadku jak najbardziej wszystko jest legalne.Normalnie to da się niby zarejestrować auto kupione na szrocie,czyli w świetle przepisów wycofane z eksploatacji itd. ale jest to droga przez mękę i kosztowna sprawa.czytałem raz gdzieś jakiś artykuł o fiacie 125 kombi.Gość w końcu auto zarejestrował,ale co przeżył,to jego.Ten wspaniały kraj przyjazny obywatelowi  :-)

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #4134 dnia: Styczeń 09, 2015, 22:16:56 pm »

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #4135 dnia: Styczeń 09, 2015, 22:24:52 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
A tego delikwenta w Brzozówce (bo zapewne o niego chodzi) to dobrze znam.Tam faktycznie niedługo mu miejsca braknie.Za chwilę to on tam nawet nie przejdzie swobodnie.To jest kawał pazernej mendy,ja z nim już miałem do czynienia.Ceny takie,ze w Warszawie by pewnie taniej kupił.Pewnie dlatego mu to zalega.Wywalić mu szkoda,ale kupić ciężko,bo nie wie ile wziąć.
Dokładnie ten sam. Ja tam nie miałem z nim jakiś większych problemów, może kwestia farta, ale cały komplet IG Std. (boczki, nadkola, fotele) do lekkich poprawek tapicerskich wyszarpałem za psie pieniądze ten zderzak też nie był jakoś specjalnie drogi na tle konkurentów, bo chciał chyba 40 zł a najtańszy jaki znalazłem w podobnym stanie był za 20. Ale np. ojciec jak szukał kiedyś rozrusznika do kanta to z braku laku kupił tam, jak się okazało 30 zł taniej od nowy w sklepie, więc opinia o tym gościu niestety nie jest taka bezpodstawna :/

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #4136 dnia: Styczeń 09, 2015, 22:32:19 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5110
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Raz tam były standardy w czerwone paski,to pytając tak "z ciekawości" na dzień dobry usłyszałem 250pln tylko za sam przód.Pompę paliwa chciałem do rovera,to "nie sprzeda samej,bo się śruby w zbiorniku pourywają" za Całość chyba chciał 70,jakoś tak.Zbiornik jak to używka,nie wiadomo co warta,pompa też.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #4137 dnia: Styczeń 09, 2015, 22:32:25 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Buźka, hmmm powiem Ci tak u mnie rzeczy, które da się łatwo odkręcić i sprzedać kupisz w jednym kawałku bez większych albo żadnych uszkodzeń, natomiast sprawy takie jak węże, instalacje elektryczne, uszczelki itp. nóż albo "bosch and go" (jak mawia mój tata :) ). Inaczej się sprawa ma w dalszej okolicy, jest np. taki złom, gdzie podstawowym narzędziem demontażu jest... siekiera z resoru od wagonu... także jak kiedyś kumpel potrzebował maskę od astry to mu ją dosłownie odrąbali z zawiasami :)
ultek, no nie wiem, to jest jeszcze względnie tania sprawa i już raczej nikt się o to nie pyta, ale jak np. ktoś wyrzucił na złom spawarkę tzw. "wirówkę" to od razu zagadnęliśmy typa czy by nie odsprzedał (chyba za 300 chcieliśmy ja wziąć) gość się nie dał jąć, będzie rozwalał i koniec. Siedział nad tym cały dzień, za to co ważyła obudowa zgarnął ~20zł, za miedź ~150, zużywając przy tym pół butli propanu, 5 tarcze od "dużego" boscha i rame fajek :P więc chyba bardziej opłacało mu się pchnąć to nawet za 250 zł niż yebać się z tym cały dzień zarabiając przy tym max stówe. Inny przykład to jak znajomy, który prowadzi autozłom kupił łade nive za 800 zł niby na zezłomowanie, 10 min po tym jak przyjechał z nią na baze wstawił ogłoszenie w OLXa, za 2400 poszła dwa dni później praktycznie od ręki, w sumie to nawet jej z lawety nie ściągnął :D Wszystko kwestia jak kto myśli i kalkuluje :)

Nie bardzo wiem o co Ci chodzi, bo był temat o sensie odkręcania śrubek zamiast wycięcia elementu, co jest ekonomicznie uzasadnione, a Ty dajesz jakieś przykłady biznesu złomowego. To chyba normalne ze złomiarz segreguje poszczególne metale i normalne, że jak ktoś kupi coś tanio, to po to żeby sprzedać drożej.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #4138 dnia: Styczeń 09, 2015, 22:41:23 pm »

Offline seraf

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 559
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p
http://allegro.pl/polonez-rarytas-klima-wspom-super-stan-i4960117481.html a jeszcze kilka dni temu cena była 2350 zł...co ciekawsze sprzedający nadal ten sam.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #4139 dnia: Styczeń 09, 2015, 23:05:12 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Chodzi o to, że gość cały dzień się biedził nad tą spawarką i powiedzmy, że był do przodu 100 zł. A jeśli sprzedałby ją od razu, bez dewastacji dobrego sprzętu, to miałby zysk przykładowo 3 razy większy bez kiwnięcia palcem. No ale niech będzie, że ten przykład nie był zbyt trafiony, więc inaczej powiedzmy, że przyszedł do niego samochód to często zamiast coś co jest zamontowane na dwóch śrubach odkręcić w 5 min woli wziąć majzel młota i bawić się z tym 10 czy 15 min. Po prostu, zastanawia mnie  jaka jest logika działania pracowników chociażby złomu tego znajomego od nivy bo jeśli np. rozebranie czegoś w taki sposób, że da się to ponownie wykorzystać zajmie 3 godz, a szarpanie się z nożem, żeby kable poobcinać, kombinowanie boschem jak podejść, żeby uciąć np. półoś zajmuje 2 godz, to jaki jest sens takiego działania, zwłaszcza, że goście nie robią tego w stodole tylko mają do dyspozycji podnośniki, duuuużo kluczy ręcznych i pneumatycznych, a czas ich nie goni, na nadmiar pracy też narzekać nie mogą...