Autor Wątek: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----  (Przeczytany 1578861 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #5140 dnia: Grudzień 16, 2015, 10:41:41 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Nowa tapicerka na fotele. Brązowa! Znaczy to co tam jest fabrycznie. :)
http://allegro.pl/polonez-tapicerka-fso-grojec-oryginal-i5857754938.html
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #5141 dnia: Grudzień 16, 2015, 11:28:51 am »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1327
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
Nowa tapicerka na fotele. Brązowa! Znaczy to co tam jest fabrycznie. :)
http://allegro.pl/polonez-tapicerka-fso-grojec-oryginal-i5857754938.html
IMO oferta (cenowo) dla idioty.
Stare, utlenione gąbki w laminacie momentalnie skruszeją i wyjdą na wierzch w postaci żółtego kurzu. Takie właśnie "leżaki magazynowe z Górjca" mam w Borewiczu. I wszystkie ciuchy w pyle.
Za te pieniądze tapicer obok mnie (Warszawa, Wola) uszyje i założy tapicerkę z nowego materiału.
Mając w świadomości, że trzeba jeszcze to samemu, albo zlecić - założyć, mógłbym za to dać góra 200zł, (tj. więcej niż nowy materiał na to wszystko) ze świadomością, że to spełni funkcję "tapicerka na dwa lata".
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #5142 dnia: Grudzień 16, 2015, 19:31:55 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Pokazałem je moim pracownikom mówiąc że mam już 2 sztuki z tego rocznika i w ramach oszczędności zamiast służbowych Octavii od 2016 przesiądą się na nowiutkie Polonezy. Byli wniebowzięci
Znaczy, że chyba niezbyt dobrze życzą swojemu szefowi. Bo powiedzmy sobie szczerze - u większości Polaków polonez, o ile wywołuje jakieś zauważalne emocje, jest to najczęściej uśmiech politowania. Raczej słaba wizytówka, jeśli w drugiej dekadzie XXI w. chce się mieć opinię poważnego kontrahenta. Polonez, choćby był w nie wiem, jak idealnym stanie, zawsze będzie tylko polonezem; a ten, kto nim jeździ, kojarzy się ludziom głównie z tym, że... jeździ polonezem! Ja swojego "służbowo" używałem tylko do wywożenia makulatury. Jedyne zastosowania inne niż powyższe, jakie widziałbym dla niego u siebie w firmie, to zakupy w pobliskim sklepie metalowo-budowlanym albo transport profili do/z malarni proszkowej.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #5143 dnia: Grudzień 16, 2015, 22:06:32 pm »

Offline Tomekk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1303
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polskie Fiaty i inne graty
Pokazałem je moim pracownikom mówiąc że mam już 2 sztuki z tego rocznika i w ramach oszczędności zamiast służbowych Octavii od 2016 przesiądą się na nowiutkie Polonezy. Byli wniebowzięci
Znaczy, że chyba niezbyt dobrze życzą swojemu szefowi. Bo powiedzmy sobie szczerze - u większości Polaków polonez, o ile wywołuje jakieś zauważalne emocje, jest to najczęściej uśmiech politowania. Raczej słaba wizytówka, jeśli w drugiej dekadzie XXI w. chce się mieć opinię poważnego kontrahenta. Polonez, choćby był w nie wiem, jak idealnym stanie, zawsze będzie tylko polonezem; a ten, kto nim jeździ, kojarzy się ludziom głównie z tym, że... jeździ polonezem! Ja swojego "służbowo" używałem tylko do wywożenia makulatury. Jedyne zastosowania inne niż powyższe, jakie widziałbym dla niego u siebie w firmie, to zakupy w pobliskim sklepie metalowo-budowlanym albo transport profili do/z malarni proszkowej.

Widzę że bardzo przejąłeś się losem moich pracowników a raczej brakiem odpowiednio prestiżowych środków transportu dla nich. Spieszę poinformować Cię bo chyba nie kąsnąłeś intrygi i wziąłeś na serio to z czego inni się pewnie śmiali. Więc odpiszę Ci: nie ma obawy, aż takim dobrym szefem nie jestem i chłopaki nieprestiżowych Polonezów nie dostaną. Wystarczy, że ja jestem tak bardzo mało prestiżowy obciachowy i regularnie latem jeżdżę Polonezami, budząc śmiech, politowanie. Głównie na prowincji. Przeważnie u tych zakompleksionych. Sam kompleksów nie mam i nie muszę dowartościowywać się samochodem.

A profile do malarni proszkowej, części karoserii, silników i innych potencjalnie brudnych rzeczy  nie wożę Polonezami bo mi ich zwyczajnie szkoda. Do tego mam prestiżowy plastikowy współczesny samochód. 
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2015, 22:10:01 pm wysłana przez Tomekk »
Fiat 125p,'71,76, Fiat 132: '78, Fiat Fiat 131:'78, Polonez '80,1500 '86,1500 '89,Polonez 1,6 GLI '96, Fiat 126 Town '99, Audi S8 '16

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #5144 dnia: Grudzień 16, 2015, 22:14:56 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Pokazałem je moim pracownikom mówiąc że mam już 2 sztuki z tego rocznika i w ramach oszczędności zamiast służbowych Octavii od 2016 przesiądą się na nowiutkie Polonezy. Byli wniebowzięci
Znaczy, że chyba niezbyt dobrze życzą swojemu szefowi. Bo powiedzmy sobie szczerze - u większości Polaków polonez, o ile wywołuje jakieś zauważalne emocje, jest to najczęściej uśmiech politowania. Raczej słaba wizytówka, jeśli w drugiej dekadzie XXI w. chce się mieć opinię poważnego kontrahenta. Polonez, choćby był w nie wiem, jak idealnym stanie, zawsze będzie tylko polonezem; a ten, kto nim jeździ, kojarzy się ludziom głównie z tym, że... jeździ polonezem! Ja swojego "służbowo" używałem tylko do wywożenia makulatury. Jedyne zastosowania inne niż powyższe, jakie widziałbym dla niego u siebie w firmie, to zakupy w pobliskim sklepie metalowo-budowlanym albo transport profili do/z malarni proszkowej.

Jak się jeździ złomem, to ma się taką opinię. Ja na zimę w salonie sprzedażowym postawiłem fiata i poloneza. Jakoś nikt się nie odwraca i nie wychodzi, tylko często są głównym punktem rozmowy, a zakup produktu to już tylko formalność.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #5145 dnia: Grudzień 16, 2015, 23:15:16 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1151
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Utek dla większości ludzi choćbyś miał jak najbardziej idealnego poloneza,to jest to zwykły złom na kołach który dla dobra społeczeństwa powinno się zutylizować i sprzątnąć z dróg  :-)

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #5146 dnia: Grudzień 17, 2015, 08:39:50 am »

Offline LeszekR

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 521
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1980 - 58kkm Polonez 1989 - 63kkm BoroTruck 1989 - 68kkm Polonez 1996- 69kkm
Utek dla większości ludzi choćbyś miał jak najbardziej idealnego poloneza,to jest to zwykły złom na kołach który dla dobra społeczeństwa powinno się zutylizować i sprzątnąć z dróg  :-)

Owszem dla wielu Caro/atu jest takim autem, Starsze generacje w idealnym stanie wywołują już inne reakcje:)
Borewicz   1980
BoroTruck 1989
Akwarium  1989
Caro          1996

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #5147 dnia: Grudzień 17, 2015, 09:50:21 am »

Offline seraf

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 559
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p
Poczekamy 10-15 lat i troszkę się zmieni ;)
Tylko wtedy pewnie ceny borewiczów będą zaczynały się od 20 tyś zł, a caro z lat 90-tych od 10 tyś zł.
Napisałem oczywiście o autach w stanie bardzo dobrym/idealnym.

Oczywiście Limitedy, Klimatyczne polonezy itp. rządzą się innymi prawami i ich ceny sprzedaży już bywają bliskie 10 tyś zł.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #5148 dnia: Grudzień 17, 2015, 20:49:40 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Nie lubie jak ktoś w błąd wprowadza i nie pisze całej prawdy jak tutaj
http://allegro.pl/przycisk-elektrycznych-szyb-polonez-uniwersalne-i5866204668.html
Cytuj (zaznaczone)
Identyczny jak fabryczny przycisk stosowany w FSO Polonez psuje również do innych aut.
Nie jest identyczny bo ma dużo cieńszy klawisz
Cytuj (zaznaczone)
Przycisk z ramką pasuje do fabrycznych zaślepek Poloneza z lat 1978-1997.
Bez rzeźby nie pasuje bo ma zupełnie inna konstrukcje niż oryginalne ramki

Cytuj (zaznaczone)
Przycisk bez ramki pasuje do fabrycznych zaślepek Poloneza Plusa z lat 1997-2003
Mają cieńszy przycisk i po montażu wpadają w konsole

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #5149 dnia: Grudzień 17, 2015, 23:01:15 pm »

Offline seraf

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 559
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p
1. Zapewne przez cieńszy klawisz te przyciski nie działają.
2. Mam fabryczne ramki z minusa i dziwnym trafem mają identyczne wymiary jak te z uniwersalnych i miałem uniwersalne w minusie i jakoś nic nie musiałem przerabiać żeby przyciski pasowały.
Jedyna różnica to taka że fabryczne ramki mają na środku 2 kawałki plastiku które po wciśnięciu ramki blokują ramkę w dolnej części otworu po zaślepce.
3. Co do plusa fakt wpadają, ale poradzenie sobie z tym problem zarówno mi jak i wielu osobom z forum nie zajęło raczej więcej jak kilka minut.

Może ja mam jakieś inne przyciski niż miałeś w ręku bo sam osobiście miałem ich 2 rodzaje.
Ogólnie z tych przycisków korzysta wiele osób z forum bo jak wiadomo oryginalnych FSO OBRSO itp. praktycznie nie można zdobyć.
A osoby z poza forum raczej nie wiedzą, że można kupić taki zamiennik do poloneza.

Grizli czy dopisanie w opisie tych nieszczęsnych przycisków, że bez rzeźby trwającej kilka minut nie będą pasowały oraz że jest cieńszy przycisk od fabrycznych (mogę podać różnicę w mm) wystarczy żeby było ok?
Albo po prostu dodam, że jest to zamiennik?
Bo cena i tak jest najniższa na allegro jeśli chodzi o te przyciski i nic na tym nie zarabiam bo tyle samo za nie płaciłem.

Ogólnie nie licząc 2 licytacji (gdzie kogoś poniosło wg mnie) to za żaden sprzedawany przeze mnie przedmiot nie otrzymałem więcej niż na niego wydałem.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #5150 dnia: Grudzień 17, 2015, 23:32:09 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Grizli czy dopisanie w opisie tych nieszczęsnych przycisków, że bez rzeźby trwającej kilka minut nie będą pasowały oraz że jest cieńszy przycisk od fabrycznych (mogę podać różnicę w mm) wystarczy żeby było ok?
Pewnie że tak.To samo było jak kaina sprzedawała uniwersalne jako identyczne dopiero po zwróceniu uwagi zmienila opis i dodała zdjecia które wkleilem.Wiem że rzeźba nie jest skomplikowana ale jak napisałeś że są identyczne to można uznać ze pasują bez niej.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #5151 dnia: Grudzień 18, 2015, 22:02:57 pm »

Offline Tomekk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1303
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polskie Fiaty i inne graty
"Wizualnie Polonez wygląda perfekcyjnie,auto bezwypadkowe-(wszystkie szyby oryginał),brak oznak korozji,rys czy wgnieceń."

http://otomoto.pl/oferta/polonez-1-5-borewicz1-5idealny-stani-wl58-tys-przebiegrodzynekfaktura-zakupu-ID6yfeUf.html#73876a2abb

Czy ja mam coś skopane z monitorem czy tylne błotniki są pogniecione i sprajem malowane razem z listwami w kolor nadwozia?
Fiat 125p,'71,76, Fiat 132: '78, Fiat Fiat 131:'78, Polonez '80,1500 '86,1500 '89,Polonez 1,6 GLI '96, Fiat 126 Town '99, Audi S8 '16

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #5152 dnia: Grudzień 18, 2015, 22:26:35 pm »

Offline Szymon

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 353
  • Płeć: Mężczyzna
    • B01AAA
Lewy jest wgnieciony zaraz za drzwiami, listwy pofalowały, standard

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #5153 dnia: Grudzień 18, 2015, 23:03:09 pm »

Offline Tomekk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1303
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polskie Fiaty i inne graty
Lewy jest wgnieciony zaraz za drzwiami, listwy pofalowały, standard

Wychodzi zatem na to że znam nieco inną definicję "stanu perfekcyjnego" :)
Fiat 125p,'71,76, Fiat 132: '78, Fiat Fiat 131:'78, Polonez '80,1500 '86,1500 '89,Polonez 1,6 GLI '96, Fiat 126 Town '99, Audi S8 '16

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #5154 dnia: Grudzień 18, 2015, 23:41:55 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
"Wizualnie Polonez wygląda perfekcyjnie,auto bezwypadkowe-(wszystkie szyby oryginał),brak oznak korozji,rys czy wgnieceń."

http://otomoto.pl/oferta/polonez-1-5-borewicz1-5idealny-stani-wl58-tys-przebiegrodzynekfaktura-zakupu-ID6yfeUf.html#73876a2abb

Czy ja mam coś skopane z monitorem czy tylne błotniki są pogniecione i sprajem malowane razem z listwami w kolor nadwozia?

Auto było w normalnej eksploatacji, trochę poobijane, trochę zardzewiałe, jak to przeciętny 30 letni polonez. Jeździł tym starszy Pan, ale nie jakiś wyjątkowo dbający o auto, a raczej wcale. Swego czasu zastanawiałem się nawet nad jego zakupem, ale zawsze schodziło. Od roku auta nie widziałem ani pod blokami gdzie Pan mieszkał, ani w ruchu. Stwierdziłem ze poszedł na żyletki, ale jak się okazuje trafił w ręce handlarzyny (on kiedyś oferował dwa plusy z bajkowymi opisami, a zdjęcia mówiły co innego, tak samo jak teraz). Auto jest warte jakieś 1500zł, tylko z tego względu że ma 30 lat i jesteśmy w gronie pasjonatów.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #5155 dnia: Grudzień 19, 2015, 00:09:46 am »

Offline Tomekk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1303
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polskie Fiaty i inne graty
Dzięki UTEK, chciałem w Poniedziałek lecąc do W-wy zajechać do Ciechocinka obadać auto ale sądząc po opisie sprzedającego i Twojej opinii odpuszczam:)
Fiat 125p,'71,76, Fiat 132: '78, Fiat Fiat 131:'78, Polonez '80,1500 '86,1500 '89,Polonez 1,6 GLI '96, Fiat 126 Town '99, Audi S8 '16

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #5156 dnia: Grudzień 19, 2015, 00:17:51 am »

Offline Szymon

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 353
  • Płeć: Mężczyzna
    • B01AAA
Wychodzi zatem na to że znam nieco inną definicję "stanu perfekcyjnego" :)
Stan perfekcyjny to masz w garażu. :P
Patrząc na to, co fantaści allegrowi określają jako stan dobry to nawet mój zgnilec jest nówka, Polmozbyt.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #5157 dnia: Grudzień 19, 2015, 00:47:57 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Dzięki UTEK, chciałem w Poniedziałek lecąc do W-wy zajechać do Ciechocinka obadać auto ale sądząc po opisie sprzedającego i Twojej opinii odpuszczam:)

Podjechać możesz, ze zjazdu z A1 masz jakieś 4km. Auto stoi prawdopodobnie na ulicy Zdrojowej, w okolicach numeru 54.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #5158 dnia: Grudzień 19, 2015, 12:35:25 pm »

Offline trucker

  • tysionc pincet
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 269
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1.5 SLE '90
Patrząc na to, co fantaści allegrowi określają jako stan dobry to nawet mój zgnilec jest nówka, Polmozbyt.

To, co ostatnio dzieje się na allegro i olx to w ogóle jakaś katastrofa.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #5159 dnia: Grudzień 19, 2015, 19:17:58 pm »

Offline seraf

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 559
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p
Efekt bogacenia się społeczeństwa i ogólnego boomu związanego z klasykami ;)