Autor Wątek: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----  (Przeczytany 1579108 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #5760 dnia: Październik 27, 2016, 19:00:38 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13833
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Grizli,
"samochod oryginalny jest tylko raz"  (temat codzienny, post 586) i nie sposob sie z tym nie zgodzic,
kazda ingerencja powoduje,ze juz nie jest oryginalny,
skoro wymiana progu czyni go nieoryginalnym, to tak samo dolozenie wyposazenia sprawia,ze to juz nie jest ten sam samochod, ktory opuscil salon,
wlasciwie,to nawet wymiana klockow hamulcowych robi to samo,mimo ze to material eksploatacyjny, bo oryginalnych na pierwszy montaz nie dostaniesz,
powiedzmy,ze wymiana plynow jest wyjatkiem, bo te w sklepach sa takie same, ale tylko przez okres produkcji danego asortymentu,

przy okazji zaznacze,ze mam wyjebongo na to, czy samochod jest oryginalny, czy tez nie,
ale skoro ktos sie podnieca takimi rzeczami, to niech robi to konsekwentnie,
inaczej wywody  o oryginalnosci sa dwulicowe
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #5761 dnia: Październik 27, 2016, 19:11:08 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
W fabryce karoseria była zgrzewana nie spawana to raz a dwa wyposażenie montujesz dokładnie takie samo i w ten sam sposób jak fabryka czy diler to robił.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #5762 dnia: Październik 27, 2016, 19:19:46 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
W fabryce karoseria była zgrzewana nie spawana to raz a dwa wyposażenie montujesz dokładnie takie samo i w ten sam sposób jak fabryka czy diler to robił.
Nikt nikomu nie broni przepłacać za oryginalność ale znowu dany model z takim dodanym wyposażeniem nie będzie już oryginałem i zapewne w perspektywie czasu mniej warty niż taki bez przeróbek :D To tak jakby wsadzać el. szyby do borewicza. A tak poza tematem to fabryczne rozwiązania są mocno do bani, umiejscowienie joysticka, przycisków szyb - lipa, grzanie lusterek - lipa, grzanie foteli - lipa, jak ktoś chce zakładać tylko dla oryginalności to ok ale dla funkcjonalności szkoda kasy na te nówki za tysiące, są lepsze rozwiązania za grosze :)

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #5763 dnia: Październik 27, 2016, 19:44:46 pm »

Offline Daniel#1981

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1732
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez atu+ 1.4 98, 125p 1.8 16V 88
Nie wiem jakimi narkotykami się uraczyliscie skoro porównujecie montaż wyposażenia dodatkowego do wspawywania innych elementów. Ciekawe który egzemplarz przedstawia większą wartość, ten co był zgnity śmieciem i jest po blacharce czy ten który jest w dziewiczym stanie i ma pełne fabryczne wyposażenie. Po za tym polonez to nie BMW które wyposażenie ma wpisane w numer VIN.
1.4 GLI 16V

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #5764 dnia: Październik 27, 2016, 19:48:53 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Z fabryki to klima musiała wyjechać reszte mogli i dokładali dilerzy

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #5765 dnia: Październik 27, 2016, 20:04:31 pm »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
Panowie jednak to nie miejsce na takie przemyślenia  >:D

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #5766 dnia: Październik 27, 2016, 20:09:08 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13833
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
lecz dilerow dzisiaj nie ma, i co Ty na to powiesz ?

za to sa reczne zgrzewarki do napraw karoserii, skoro juz podniosles ta kwestie i rzekomy spaw robi roznice,
po prostu apeluje o konsekwencje, a nie wywyzszanie sie, bo ty musiales zmieni prog to twoj juz nie jest oryginalny ,a ja nie musialem wlozyc silniczkow w drzwi, ale to zrobilem i jestem lepszy,bo wlozylem oryginalne,
tak byc nie bedzie ,albo rybka, albo pipka
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #5767 dnia: Październik 27, 2016, 20:26:24 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Nie musiałem wymieniać progów a wyposażenie jest pełne dostępne do poloneza oparte na nowych fabrycznych zestawach z poprawioną przeze mnie funkcjonalnością.Przyjemnie się to montuje i działają jednak lepiej niż używane wymontowane ze starego samochodu.Co do oryginalności to nie jestem żadnym ortodoksem wisi mi to mówiąc krótko ale to co jest zamontowane ma wyglądać jak z fabryki a nie jak z odpustu.To co jest w samochodzie warte jest patrząc na dzisiejsze ceny spokojnie 5000zł

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #5768 dnia: Październik 27, 2016, 20:33:09 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13833
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Co do oryginalności to nie jestem żadnym ortodoksem wisi mi to
mi tez, wiec nie wiem, dlaczego dyskutujemy o tym
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #5769 dnia: Październik 28, 2016, 19:38:16 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Bo wy już inaczej nie możecie...

Dobrze że mój był oryginalny daawno temu. Przynajmniej moge go psuć do woli...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #5770 dnia: Październik 29, 2016, 00:08:18 am »

Offline Tomekk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1303
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polskie Fiaty i inne graty
Tak jak kilka postów wyżej: Polonez to nie BMW i nie ma żadnego znaczenia co miał w VIN wpisane dla takich pierdół jak centralny zamek, el. szyby cze lusterka czy nawet klima czy alufelgi. To było najczęściej dokładane do dilera, 20 lat temu ludzie brali z placu co było, raczej mało kto "konfigurował" sobie Poloneza do produkcji i czekał nie wiadomo ile na auto.
Fiat 125p,'71,76, Fiat 132: '78, Fiat Fiat 131:'78, Polonez '80,1500 '86,1500 '89,Polonez 1,6 GLI '96, Fiat 126 Town '99, Audi S8 '16

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #5771 dnia: Październik 29, 2016, 00:35:48 am »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Klima była montowana w fabryce ze względu na inną przegrodę czołową(otwór na przewody parownika i odprowadzenie skroplin).Cała reszta mogła być i była montowa przez dilera.Zestawy były tak przygotowane że montaż był bezproblemowy.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #5772 dnia: Październik 29, 2016, 11:19:35 am »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2233
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
umiejscowienie joysticka, przycisków szyb - lipa
Nie mogę się zgodzić. Co do umiejscowienia przycisków szyb, to w plusach i ostatnich Caro zgodę się, że lipa. Natomiast pierwszą wersję elektrycznych szyb czyli ,,półeczkę" pod lewarkiem zmiany biegów uważam za najwygodniejszą możliwą lokalizację tego w aucie i nie wiem czemu producenci aut upierają się dzisiaj montować to w drzwiach - w czasie jazdy wymusza to nienaturalne wykręcanie ręki, do tego lewej a większość ludzi jest praworęcznych.
W fabryce karoseria była zgrzewana nie spawana to raz a dwa wyposażenie montujesz dokładnie takie samo i w ten sam sposób jak fabryka czy diler to robił.
Dokładnie tak samo, uważam, montując to samo co fabryka, nawet jeśli auto nie wyjechało z tym fabrycznie - dalej jest zgodne z oryginałem ( ale wtedy jeśli miało prawo z tym wyjechać w danym roczniku czyli np borewicz z el. szybami nie )  ale to moje zdanie ;)

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #5773 dnia: Październik 29, 2016, 12:11:14 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Nie mogę się zgodzić. Co do umiejscowienia przycisków szyb, to w plusach i ostatnich Caro zgodę się, że lipa. Natomiast pierwszą wersję elektrycznych szyb czyli ,,półeczkę" pod lewarkiem zmiany biegów uważam za najwygodniejszą możliwą lokalizację tego w aucie i nie wiem czemu producenci aut upierają się dzisiaj montować to w drzwiach - w czasie jazdy wymusza to nienaturalne wykręcanie ręki, do tego lewej a większość ludzi jest praworęcznych.

Wykręcanie ręki? Szczerze mówiąc to nigdy nie miałem problemu (nawet nie zauważyłem że może to być niewygodne) z obsługą elektryki pod lewą ręką pomimo tego że jestem praworęczny. Panel znajduje się chyba nawet pod dłonią, w "naturalnej" pozycji. Muszą się temu przyjrzeć, bo obsługuję go intuicyjnie.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #5774 dnia: Październik 29, 2016, 14:24:21 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Między fotelami jak np w lanosie jest całkiem wygodnie
Parownik do minusa
http://allegro.pl/polonez-caro-atu-parowacz-klimatyzacji-nawiew-i6583692759.html#

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #5775 dnia: Październik 29, 2016, 18:21:16 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1151
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Nie mogę się zgodzić. Co do umiejscowienia przycisków szyb, to w plusach i ostatnich Caro zgodę się, że lipa. Natomiast pierwszą wersję elektrycznych szyb czyli ,,półeczkę" pod lewarkiem zmiany biegów uważam za najwygodniejszą możliwą lokalizację tego w aucie i nie wiem czemu producenci aut upierają się dzisiaj montować to w drzwiach - w czasie jazdy wymusza to nienaturalne wykręcanie ręki, do tego lewej a większość ludzi jest praworęcznych.

Wykręcanie ręki? Szczerze mówiąc to nigdy nie miałem problemu (nawet nie zauważyłem że może to być niewygodne) z obsługą elektryki pod lewą ręką pomimo tego że jestem praworęczny. Panel znajduje się chyba nawet pod dłonią, w "naturalnej" pozycji. Muszą się temu przyjrzeć, bo obsługuję go intuicyjnie.

Teraz to piszesz z perspektywy posiadanego samochodu,a sa takie samochody że przełączniki są w drzwiach,ale nie "pod ręką"

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #5776 dnia: Październik 29, 2016, 18:58:48 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13833
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
w czasie jazdy wymusza to nienaturalne wykręcanie ręki, do tego lewej a większość ludzi jest praworęcznych.
to niech lepiej trzymaja prawa na kierownicy jednak ;]
uważam, montując to samo co fabryka, nawet jeśli auto nie wyjechało z tym fabrycznie - dalej jest zgodne z oryginałem ( ale wtedy jeśli miało prawo z tym wyjechać w danym roczniku
myslenie zyczeniowe, dam przyklad Ci bliski,
jezeli wezme GLE lub GLI i przeswapuje na XUDa ,to bede mial oryginalne GLD wg. Ciebie
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #5777 dnia: Październik 29, 2016, 19:02:38 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Nie mogę się zgodzić. Co do umiejscowienia przycisków szyb, to w plusach i ostatnich Caro zgodę się, że lipa. Natomiast pierwszą wersję elektrycznych szyb czyli ,,półeczkę" pod lewarkiem zmiany biegów uważam za najwygodniejszą możliwą lokalizację tego w aucie i nie wiem czemu producenci aut upierają się dzisiaj montować to w drzwiach - w czasie jazdy wymusza to nienaturalne wykręcanie ręki, do tego lewej a większość ludzi jest praworęcznych.

Wykręcanie ręki? Szczerze mówiąc to nigdy nie miałem problemu (nawet nie zauważyłem że może to być niewygodne) z obsługą elektryki pod lewą ręką pomimo tego że jestem praworęczny. Panel znajduje się chyba nawet pod dłonią, w "naturalnej" pozycji. Muszą się temu przyjrzeć, bo obsługuję go intuicyjnie.

Teraz to piszesz z perspektywy posiadanego samochodu,a sa takie samochody że przełączniki są w drzwiach,ale nie "pod ręką"

Jeżdżę kilkoma autami, w żaden sposób ze sobą nie powiązanymi. Wszędzie jest podobnie / tak samo. Może są jakieś auta gdzie jest inaczej. Może wskaż najlepiej, nie jeździłem wszystkimi.
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2016, 19:57:11 pm wysłana przez utek »

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #5778 dnia: Październik 29, 2016, 19:37:05 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2233
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
myslenie zyczeniowe, dam przyklad Ci bliski,
jezeli wezme GLE lub GLI i przeswapuje na XUDa ,to bede mial oryginalne GLD wg. Ciebie
Nie zupełnie, bo VIN nie będzie się zgadzał. Na szczęście FSO nie kodowało w numerach VIN wyposażenia wnętrza ;)

co do przycisków, kwestia pewnie konkretnego auta i przyzwyczajenia. Pisząc o niewygodnym umieszczeniu przycisków w drzwiach opierałem się na własnych doświadczeniach, pewnie są auta gdzie te przyciski są zrobione ,,pod ręką".

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #5779 dnia: Październik 29, 2016, 20:46:29 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Natomiast pierwszą wersję elektrycznych szyb czyli ,,półeczkę" pod lewarkiem zmiany biegów uważam za najwygodniejszą możliwą lokalizację tego w aucie
No tak tylko masz mniejsze korytko które i tak jest małe i brak możliwości montażu multilocka jeśli już chcemy mieć full mega wypas opcje wyposażenia oryginalnego :)