Autor Wątek: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----  (Przeczytany 1578840 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #6540 dnia: Maj 15, 2017, 22:07:22 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4684
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Mógłby jakiś janusz biznesu zrobyć interes i zainwestować w końcu w formę wtryskową. Zainwestuje w to parę ładnych tysięcy, ale dwa zestawy orciari i się zwróci  ]:-> Szok, że za parę głupich plastików dałeś równowartość ładnego poldka, ale przynajmniej w złe ręce nie trafiły.

nie wiesz co piszesz...

To był żart. Hehe.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #6541 dnia: Maj 16, 2017, 20:25:57 pm »

Offline Varisella

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 489
  • Płeć: Mężczyzna
  • POLONEZ
    • (f)FSO Prima 1.6 16V
"Główną przyczyną awarii Poloneza jest jego użytkownik"
~ mistrz zmiany FSO: Stanisław Majak.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #6542 dnia: Maj 16, 2017, 20:42:33 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Niezły ślubowóz. To nic, że bardziej przypomina karawan.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #6543 dnia: Maj 16, 2017, 22:36:50 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5110
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Nie śmiejąc się, ale z imieniem, to trafił w dziesiątkę  :-) No i  zdjęcie "profilowe" na olx rozbraja.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #6544 dnia: Maj 17, 2017, 10:05:36 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6593
  • Płeć: Mężczyzna
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #6545 dnia: Maj 17, 2017, 11:17:57 am »

Offline trucker

  • tysionc pincet
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 269
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1.5 SLE '90
https://www.otomoto.pl/oferta/fso-polonez-borewicz-ID6yTLiJ.html
Imię jednak sporo tłumaczy  <cwaniak2>
O, a jakoś zimą widziałem ten wóz w ruchu, pokryty breją błotno-solno-śniegową aż po dach. Nie żeby mi to jakoś przeszkadzało, bo auto jest po to, żeby jeździć, niemniej jednak takie traktowanie tego pięknie odrestaurowanego klasyka nieszczególnie koresponduje z ceną w ogłoszeniu :D

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #6546 dnia: Maj 17, 2017, 11:25:26 am »

Offline miedzian

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 637
  • Płeć: Mężczyzna
  • a.k.a jama
    • C+ '98 23E, Truck El Camino '89, Atu AE86
Fajne Suzuki do kupienia

https://www.youtube.com/watch?v=MP06gvFWW64

Fury może nie sprzeda, ale robotę przy efektach specjalnych znajdzie na pewno, hehe.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #6547 dnia: Maj 17, 2017, 13:21:24 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
O tej witarce było na tvn-t jakiś czas temu...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #6548 dnia: Maj 19, 2017, 00:45:05 am »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #6549 dnia: Maj 19, 2017, 11:54:37 am »

Offline JanekEG

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro MR91 1.6 GLE
Kolejne tanie elektryczne szyby
http://allegro.pl/mechanizmy-szyb-elektrycznych-fso-polonez-nowe-i6825805318.html

Trafiłem na tego sprzedawcę gdy szukałem obudowy termostatu do 1.4 i byłem w lekkim szoku widząc niektóre ceny.

Tu chyba coś świeżego. Szkoda, że jestem daleko od domu, bo obejrzałbym i pojeździł, choćby z ciekawości, to rzut beretem.
https://www.olx.pl/oferta/polonez-caro-super-stan-CID5-IDm1Rrs.html#a87f6d203f

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #6550 dnia: Maj 20, 2017, 22:14:03 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3438
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
https://www.otomoto.pl/oferta/polonez-atu-polonez-atu-1-4-rover-stan-bardzo-dobry-ID6yUt3D.html#xtor=SEC-8

A tu ktoś naczytał się znawców z PTKu, za taką dawkę mógłby ogarnąć ramki, i pokrętło od regulacji świateł.
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #6551 dnia: Maj 21, 2017, 10:34:00 am »

Offline Varisella

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 489
  • Płeć: Mężczyzna
  • POLONEZ
    • (f)FSO Prima 1.6 16V
https://www.otomoto.pl/oferta/polonez-atu-polonez-atu-1-4-rover-stan-bardzo-dobry-ID6yUt3D.html#xtor=SEC-8

A tu ktoś naczytał się znawców z PTKu

Ale teraz spójrzmy na to ogłoszenie obiektywnie. PN Atu 1.4, oprócz wersji 3d/Coupe jest najrzadszym modelem Poloneza produkowanym przez Żerań. Sam model Atu był produkowany tylko przez rok, z czego wersji 1.4 wyszło... (strzelam) 1000szt? Widać że samochód jest ogarnięty, niski przebieg. Dla mnie cena adekwatna do egzemplarza. My jako użytkownicy FSO nadal mentalnie tkwimy w latach '90 gdzie Polonezy kupowało się po 2500,- ale pamiętajmy że to było... 20 lat temu ;)
Dziś się śmiejemy z tych cen, że koleś odleciał, że Januszowanie się załącza etc, itd. Ale nie długo będziemy prosić aby ktoś odsprzedał za taką kwotę auto bo z każdym miesiącem, rokiem, kolejnym smutnym dniem na wołominie- ktoś katuje i złomuje Poloneza. Pamiętacie jak kształtowały się ceny Syreny lub Trabanta? Ludzie to oddawali za wino "Czar PGRu" i jeszcze w rączkę całowali żeś uprzątnął pierdolnik przed stodołą. Dziś ceny 30kzł na nikim nie robią wrażenia.
https://www.otomoto.pl/oferta/polonez-atu-polonez-atu-1-4-rover-stan-bardzo-dobry-ID6yUt3D.html#xtor=SEC-8
 mógłby ogarnąć ramki, i pokrętło od regulacji świateł.

Lepij niech tego nie robi. Bo będzie więcej krzywdy niż pożytku. Sam wiesz jak sztukuje się fury na handel...
"Główną przyczyną awarii Poloneza jest jego użytkownik"
~ mistrz zmiany FSO: Stanisław Majak.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #6552 dnia: Maj 21, 2017, 10:47:19 am »

Offline Marko1925

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 66
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1992 Audi 80 B4 2.0 8v 115KM
Wiesz co jak co Atu z 1.4 często się pokazuje w rozsądniejszych kwocie ;)
Mój znajomy ma Orignała Atu diesla to jeszcze większy rarytas :) jak ten za tego chce 10k to ciekawe i kumpel za swoje musiał by krzyknąć.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #6553 dnia: Maj 21, 2017, 11:13:44 am »

Offline Paki68

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
Według mnie diesle są rzadsze niż 1.4. Dużo łatwiej znaleźć rovera

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #6554 dnia: Maj 21, 2017, 11:43:55 am »

Offline Michał M#1985

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 292
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 1.6 GLI & Polonez Atu Plus 1.6 GLI
https://www.otomoto.pl/oferta/polonez-atu-polonez-atu-1-4-rover-stan-bardzo-dobry-ID6yUt3D.html#xtor=SEC-8

A tu ktoś naczytał się znawców z PTKu, za taką dawkę mógłby ogarnąć ramki, i pokrętło od regulacji świateł.
Bo sprzedający ten samochód ma konto na forum. Nawet jest założony temat o tym samochodzie. Oglądałem go w lipcu zeszłego roku. Autko w fajnym stanie.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #6555 dnia: Maj 21, 2017, 11:44:10 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4684
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
"?": 30K za syrenę? Chyba fabrycznie nową lub rzadsze modele, jak jeden z dalszych znajomych kupił syrenę 105 w bardzo dobrym stanie 3 lata temu za 7 tysięcy, to się śmialiśmy, że przepłacił trzykrotnie.

A wracając do auta:
-Najmniej pożądana wersja nadwoziowa, ładne autu o dziwo można jeszcze tanio wyrwać w dziadkowym stanie, inaczej jest z caro, tutaj już dużo trudniej,
-Najpospolitszy, nudny wzór tapicerki,
-Zero informacji w jakim stanie są elementy nośne, klasyka, to, że ładnie wygląda z góry nie znaczy, że od spodu jest tak samo,
-Przebieg wcale nie taki niski, pół żartem pół serio napiszę, że zostało 35 tysięcy do UPG,

I za co taka cena? 3-4 tysiące może to auto jest warte i tyle ktoś by dał, jak od spodu jest "igła", ale 10 tysięcy to cena z kosmosu.

BTW ja kupiłem caro z podobnym przebiegiem w bardzo dobrym stanie blacharskim za 2500, i nie w latach `90, a w grudniu zeszłego roku :P. I nie szukałem po dziadkach garażowych, tylko na otomoto.
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2017, 11:48:02 am wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #6556 dnia: Maj 21, 2017, 11:48:27 am »

Offline Michał M#1985

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 292
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 1.6 GLI & Polonez Atu Plus 1.6 GLI
-Najmniej pożądana wersja nadwoziowa, ładne autu o dziwo można jeszcze tanio wyrwać w dziadkowym stanie, inaczej jest z caro, tutaj już dużo trudniej,
Kwestia gustu
-Najpospolitszy, nudny wzór tapicerki,
Można wrzucić Grocliny STD
-Zero informacji w jakim stanie są elementy nośne, klasyka, to, że ładnie wygląda z góry nie znaczy, że od spodu jest tak samo,
-Przebieg wcale nie taki niski,
Auto od prywatnego sprzedawcy, nie handlarza. 65 000 km to nie jest niski przebieg?

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #6557 dnia: Maj 21, 2017, 11:54:26 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4684
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Dla mnie auto w cenie 10k powinno mieć przebieg śladowy, w tym roku poszło do handlarza bardzo fajne szerokie caro abimex z przebiegiem bodajże kilkunastu tysięcy kilometrów za 4000zł, przy czym wisiało co najmniej tydzień na OLX, więc jakoś po "nowe" auto nie polecieli od razu koneserzy go kupić, tylko musiało poczekać na Janusza handlu, który później je wrzucił za 10 tysięcy na otomoto. Jak się poczeka i poszuka, to się znajdzie w znacznie mniejszych pieniądzach fajny wóz.

Co do "kwestii gustu", to mam wrażenie, że jednak znacznie więcej osób woli kupić caro, niż atu. Jak ktoś ze znajomych pakuje się w atu, to słyszę, że "było tanie i w fajnym stanie", a nie, że jest ładne, praktyczne itd.

Co do "wrzucania groclinów", wszystko się da, tylko ile to będzie kosztować. Poza tym, nie każdemu się podobają grocliny, ja wybitnie nie lubię, caro miało jednak też inne, fajniejsze wzory tapicerki  ;p .

A prywatny sprzedawca jak wystawia stare auto (nie kolekcjonerskie) za taką sumę, to chociaż powinien zrobić obszerną fotorelację elementów nośnych, polakierować te ramki i wyprać tapicerkę. A nie "pierdolnę sobie 4 fotki, zażądam 10k, napiszę, że zmieniłem olej, pasek rozrządu, tłumik, wstawię radio i przyleci jakiś konesuar zaraz kupić". No, chyba, że podłużnic nie ma, to można czekać na napalonego idiotę z pieniędzmi od taty, który pod spód nawet nie zajrzy, podobno tacy też się trafiają  ;p To, że pod maską siedzi rover według mnie nie podbija od razu ceny o parę tysięcy. To tylko zwykłe atu z innym silnikiem.

Jeśli facet myśli, że ktoś mu tyle da za to atu mogę tylko napisać: Dream on, baby. Dream on...
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2017, 11:59:33 am wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #6558 dnia: Maj 21, 2017, 12:15:04 pm »

Offline Mariusz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 674
    • 1.5 GLE


 z czego wersji 1.4 wyszło... (strzelam) 1000szt? na handel...


Mocno popłynąłeś... .

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #6559 dnia: Maj 21, 2017, 15:45:15 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6593
  • Płeć: Mężczyzna
Klasyki wbrew pozorom są ogólnie rzecz biorąc na świecie dosyć tanie, wyjąwszy samochody które był bardzo drogie i rzadkie jako nowe. Rzadko który samochód osiąga nominalną wartość z czasów kiedy był nowy, nie mówiąc już o wartości równowartej dla rzeczywistej siły nabywczej pieniądza w danym okresie.

Jeżeli Atu które w żaden sposób spektakularnym klasykiem nie jest ma być warte 10 tys. to ile powinien być warty borewicz?
Są już wystawiane za ceny rzędu 40 tys. tylko że tyle to jest wart Mercedes SL z lat 70tych, albo Volvo P1800 którym jeździł Święty w serialu z Rogerem Moorem.
10tys. jest wart kompletny borewicz z pierwszej serii w stanie bdb, a Atu najwyżej połowę tego. Większe sumy to przesada, porównując do globalnych tendencji cenowych dla samochodów klasycznych.

Żeby FSO produkowało jakieś rzeczywiście specjalne wersje, to te by były warte więcej, ale 1.4 GLI i GTI to tylko zwykłe Polonezy z innym silnikiem i przekładnią główną.
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2017, 15:52:58 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E