Autor Wątek: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----  (Przeczytany 1578998 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #6800 dnia: Wrzesień 03, 2017, 05:26:38 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
1600 zł za dwa fotele do poloneza - nigdy nie sądziłem, że dożyję tych czasów...

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #6801 dnia: Wrzesień 03, 2017, 08:17:23 am »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
1600 zł za dwa fotele do poloneza - nigdy nie sądziłem, że dożyję tych czasów...
To jeszcze mało, były kiedyś akupresury chyba po 3 tys :D

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #6802 dnia: Wrzesień 03, 2017, 08:57:36 am »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1327
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
Widać, że w groclinie mięli jakąś inwentaryzację albo coś, bo te fotele można było zobaczyć przy okazji "remontu" żółtego malucha cabrio w "Samochodzie Marzeń" na TVNTurbo, a widać, że sprzedający ma jeszcze oryginalne materiały i gdyby nie to, że ostatnio trochę sandałem w portfelu wieje to przygarnąłbym przynajmniej materiał w "krzaki" :P
Co ci po zwietrzałym laminacie? Cena z kosmosu, tapicer nie jest darmowy, jeśli sam, to się narobisz a najdalej za rok gąbka z tapicerki zażółci całe auto.
Nowe. Niech wyprodukują kilka nowych rolek, na nowej PVC.
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #6803 dnia: Wrzesień 03, 2017, 10:02:13 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5110
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Kto i za ile Ci wyprodukuje nowy materiał? W groklinie mają raczej na to wywalone.Co innego, gdyby poszło duże zamówienie z jakieś hurtowni tapicerskiej, czy tam czegoś, to może by zrobili.Idźmy dalej.Gdyby nagle np. taki Fiat "produkujący" u nas samochody, złożył u nich zamówienie na konkretną ilość np. nowych akupresur w danym wzorze, choćby w krzaczki, to pewnie by się wzięli do roboty, aż by się kurzyło.Tam się raczej nie pier*olą z jakimiś fanaberiami, tylko walą konkretniejsze ilości.Oni czasem też nie mają działu produkcji mebli? Raczej nie szafki, ale chyba fotele itp? Tak w ogóle, to nie wykupił ich ktoś? Zresztą, jak wszystko u nas?

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #6804 dnia: Wrzesień 03, 2017, 10:44:00 am »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
na rezerwie126p, rok czy dwa lata temu, zrobili zamówienie na ileś tam kompletów groków do lamucha i fabryka wyprodukowała.
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #6805 dnia: Wrzesień 03, 2017, 10:48:28 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4684
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Tak, tylko to wyglądało trochę inaczej: http://forum.rezerwa126p.pl/viewtopic.php?t=7399
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #6806 dnia: Wrzesień 03, 2017, 11:01:47 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5110
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
No nie wiem, panie kolego, czy to było "wyprodukowane" czy tylko poskładane z tego, co się jeszcze po fabryce poniewierało.Czytałem o tym, ale już dawno i za bardzo nie pamiętam.Nie wiem, czy to po prostu nie "regenerowali" im ich własnych foteli, obszywając nowym materiałem, ale już nie tym "z epoki" tylko współczesnym, więc to nie takie hop siup.Tu się rozchodzi o obszycie materiałem identycznym z fabrycznym.Gdyby chcieć sobie obszyć czymś innym, współczesnym, to przecież w byle hurtowni tapicerskiej, można sobie kupić, co tylko dusza zapragnie i to na rolki, a nie na metry  :P Jedyny problem, to porozrywane gąbki, bo tego się tak łatwo nie naprawi.Taki groklin, gdyby miał jeszcze formy, w których "lali" te siedziska, to można by było po prostu wyciąć zniszczone gąbki i nalać nowe, może nawet wytrzymalsze.Ciekawe, na ile metrów musiało by być złożone zamówienie, żeby w ogóle chcieli się tym zainteresować? Na takie nowe krzaki, to by myślę, że amatorzy by się znaleźli.Szkoda, że tam niema myślących ludzi, bo gdyby się zainteresowali tematem, że jeszcze jest trochę poldków i całkiem pokaźna grupa "głupków" którzy tymi autami jeżdżą i będą jeździć i gdyby spojrzeli na ceny foteli wyciągniętych z kontenera na śmieci, to może by im się jakaś lampka w głowie zaświeciła.Jest tu w ogóle ktoś, kto ma jakikolwiek kontakt z kimś z fabryki? Może ktoś mieszka "za płotem"? Gdyby tak zapytać o możliwość zrobienia samego materiału na siedziska i oparcia? Minimalna ilość, cena itd. bo gdyby się okazało, że wycenią mb na 100 pln, to po dodaniu do tego tapicera, wyjdzie kosmos.Ciekawe, czy za czasów świetności polonezów, można było taki materiał normalnie kupić w hurtowni, jak dziś?

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #6807 dnia: Wrzesień 03, 2017, 12:07:12 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Wątpię. Te tkaniny były produkowane na potrzeby producenta tapicerek samochodowych, a nie po to, żeby każdy mógł je kupić. Chyba że gdzieś "na lewo" nieoficjalnie po cichu coś pod ladą puścili albo za pośrednictwem FSO, tzn. z dodatkową marżą, która sprawiała, że każdy wolał machnąć ręką na oryginalne szmaty. Tym bardziej, że można było kupić gotowe obicie albo w ogóle obciągnąć siedzenia pokrowcami, ewentualnie obszyć. Nikt tak się nie spuszczał nad polskimi złomami jak teraz i nikogo nie interesowała kwestia regeneracji obić tapicerskich do stanu 100 % nówka oryginał. Tym bardziej, że trzeba było trochę czasu, aby się to przetarło. A kawałek tkaniny to nie klocek hamulcowy - po pierwsze: dało się jeździć i z uszkodzonym, a po drugie: naprawić można było byle czym.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #6808 dnia: Wrzesień 03, 2017, 13:26:59 pm »

Offline Trefl

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 18
    • Fiat
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2017, 13:28:48 pm wysłana przez Trefl »

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #6809 dnia: Wrzesień 03, 2017, 13:40:11 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13833
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Buźka to nigdy nie byly fotele do PN, tylko produkowane aktualnie przez IG modele foteli z szynami dostosowanymi do PN i to dokrecanymi na 4 sruby do plaskiej powierzchni,
te fotele jezdzily w wielu autach z samodzielnie aranzowanym wnetrzem np. jezdzilem Transitem (dwoma) z szescioma fotelami STD czerwone paski, ktos widzial autobus wypelniony STD (a moze AKU)
aktualnie zapewne maja w produkcji inne modele, chociaz gdyby chcieli zrobic kilka STD to nie byloby to dla nich duzym problemem technicznym,bo stelaż STD sklada sie glownie z drewna
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #6810 dnia: Wrzesień 03, 2017, 14:54:58 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5110
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Nigdzie nie napisałem, że to były fotele typowo do poloneza, tylko rzuciłem przykładem naszego forum i podobnych, że gdyby oferowali chociaż taki materiał, to zbyt by był.A czy technicznie nie robiło by to im problemu, to nie wiadomo, bo przecież stelaże, z czego by one nie były, są umieszczane chyba w formach, w których "odlewa się" gąbki i nie wiadomo, czy jeszcze to mają, skoro nie produkują już do niczego tych foteli.U nas, to się nic nie trzyma, tylko wszystkiego się pozbywają, bo "już niepotrzebne". Podejrzewam, że nawet, gdyby zamówić u nich komplet taich nowych foteli i rzucić konkretną kasą, to byłby problem, bo zajęci pewnie regularną produkcją.Kto tu jakis czas temu coś kombinował z groklinami właśnie w fabryce? Słabą mam pamięć, ale pisał coś o "dojściach" więc to nie tylko kwestia kasy.Pal licho ich fotele, niechby tylko materiały obiciowe były dostępne, to tapicerzy by zarobili, jeśli oni nie chcą  :P

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #6811 dnia: Wrzesień 03, 2017, 14:58:11 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Grocki czy to STD czy AKU to Konig w wersji dla ubogich. Nawet najdroższe z oferowanych AKU, na prospekcie ma możliwość regulacji długości podudzia, a w seryjnych z tego zrezygnowali. Wszystkie materiały stosowane przez IG prawdopodobnie też były dostarczane przez Koniga, bo teraz można znaleźć po olxach, allegrach i ebayach na fotelach firmy Konig np. fioletowe, zielone i czerwone krzaki, pasy (zielone, czerwone, pomarańczowe, szare wąskie i szerokie), sam swego czasu widziałem dwa czarne kubełki koniga z  tapicerką w wąskie czerwone pasy, ale ponieważ koleś śpiewał sobie za nie chyba 1200 zł to nawet nie myślałem o kupnie.
Ale to co, w fabryce byli, czy jak?
Tak byli w fabryce, oczywiście było to okraszone komentarzem, że to specjalnie dla programu itp. pierdolety. Całość wyszła im coś pod 2,5 koła, ale klient zażyczył sobie całą tapicerkę w skórze, więc w sumie cena chyba i tak niezła. Jaki to był odcinek nie pamiętam, wiem, że rozciągnęło się to na 2 odcinki, na Playerze powinieneś znaleźć bez problemów.
Co ci po zwietrzałym laminacie? Cena z kosmosu, tapicer nie jest darmowy, jeśli sam, to się narobisz a najdalej za rok gąbka z tapicerki zażółci całe auto.
De facto i tak byłoby to lepsze niż aktualnie przeze mnie posiadane czerwone paski, które są już tak wysiedziane, że najpewniej w niedalekiej przyszłości przetrą się i tak czy tak coś trzeba będzie kminić. Co do tapicera to jak dobrze pamiętam, jakieś 2 lata temu obszycie całego wnętrza poldka nowymi materiałami wycenił na 800-1000 zł, więc chyba bez tragedii.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #6812 dnia: Wrzesień 03, 2017, 17:22:38 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5110
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
A to ktoś widział?
https://www.olx.pl/oferta/polonez-nowy-material-inter-groclin-krzaki-CID5-IDokJZQ.html#e1529b9cff
Szkoda tylko, że nie czerwone, lub niebieskie.Tak właśnie powinien być normalnie w sprzedaży, z metra, niekoniecznie za takie pieniądze  :P Ale biorąc pod uwagę dostępność i "rarytasowość" nie jest wygórowana, jak ktoś się uprze.Żeby to takie coś ktoś gdzieś zrobił za normalna kasę.Żeby tylko wyglądało tak samo, jak fabryka.Idealnie by było, gdyby dermę wyprodukować w takich kolorach  :-) Przyjemne z pożytecznym, jeśli ktoś oczywiście lubi, jak mu się dupa klei w lecie do tego.
A jeszcze takie coś znalazłem, dla amatorów przepłacania  :d
https://www.olx.pl/oferta/nowy-oryginalny-przelacznik-podgrzewanych-foteli-polonez-plus-CID5-IDnFV0v.html#d68aef40ae
Fajnie, że fabryczny i podświetlany, ale gdybym miał tak po prostu wyciągnąć dwie stówy na byle przełącznik, to bym się mocno zastanowił.Chyba bym wolał jednak je wydać na ten nowy materiał w krzaki.
A i jeszcze to.Okazja  :] Maćko, jesteś tu? Szukałeś takich  :P
https://www.olx.pl/oferta/fotele-inter-groclin-kjs-kubelki-polonez-1-4-oricari-CID5-IDm7FjI.html#d68aef40ae
W tej cenie, to widziałem jeszcze takie coś
https://www.olx.pl/oferta/polonez-fabrycznie-nowe-fotele-inter-groclin-akupresura-CID5-IDnBACC.html
Ogłoszenie nieaktualne, to pewnie ktoś łyknął?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2017, 17:33:53 pm wysłana przez Buźka »

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #6813 dnia: Wrzesień 03, 2017, 17:35:41 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Cena jest z całą szpule, 110 zł za mb. to nie okazja, ale jak na ciężko dostępny materiał dopiero wkracza w ździerstwo, więc pewnie znajdzie nabywcę.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #6814 dnia: Wrzesień 03, 2017, 17:55:41 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13833
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Szkoda tylko, że nie czerwone, lub niebieskie.Tak właśnie powinien być normalnie w sprzedaży, z metra, niekoniecznie za takie pieniądze  :P Ale biorąc pod uwagę dostępność i "rarytasowość" nie jest wygórowana, jak ktoś się uprze.Żeby to takie coś ktoś gdzieś zrobił za normalna kasę.Żeby tylko wyglądało tak samo, jak fabryka.Idealnie by było, gdyby dermę wyprodukować w takich kolorach  :-) Przyjemne z pożytecznym, jeśli ktoś oczywiście lubi, jak mu się dupa klei w lecie do tego.
chodzi o zielone:P
kiedys kupowalem welur po 15 czy 20pln/mb, wiec 110pln za szaro-czarny wzor ze starej rolki materialu podpierdzielonej z fabryki jest przesada,
nie wiem co sie tak podniecasz tym,zeby fotel obic takimi samymi materialami i tak samo jak fabryka - po co ? fabrycznie nowe nie beda i nie beda tez z fabrycznie nowego PN (ani do),
po co ograniczac sie do takich zachcianek, ktore ktos na pewno wykorzysta, gdy zobaczy napalenca,
materialow jest do wyboru,do koloru - boczki STD i AKU az sie prosza o dermę,
welury sa dostepne w wielu kolorach i wzorach,
a wykonanie fabryczne ? po co je nasladowac, skoro mozna to zrobic lepiej - nie wierzysz to zobacz sobie fotele Bryśka
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2017, 17:57:33 pm wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #6815 dnia: Wrzesień 03, 2017, 18:08:41 pm »

Offline Tomekk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1303
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polskie Fiaty i inne graty
https://www.olx.pl/oferta/rarytas-parapety-drewniane-i-ramki-nawiewnikow-fso-polonez-borewicz-CID5-IDnWh2C.html#:8e4fef57f8
Oryginał? Nawet drewno ładowali do poldków <spoko>

Hehe, ostatnio zastanawiałem się czy wydać na to 50 złotych.
Na szczęście kupiłem ufff.... przezorny byłem  :)
Fiat 125p,'71,76, Fiat 132: '78, Fiat Fiat 131:'78, Polonez '80,1500 '86,1500 '89,Polonez 1,6 GLI '96, Fiat 126 Town '99, Audi S8 '16

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #6816 dnia: Wrzesień 03, 2017, 18:40:13 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5110
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
nie wiem co sie tak podniecasz tym,zeby fotel obic takimi samymi materialami i tak samo jak fabryka - po co ? fabrycznie nowe nie beda i nie beda tez z fabrycznie nowego PN (ani do),
po co ograniczac sie do takich zachcianek, ktore ktos na pewno wykorzysta, gdy zobaczy napalenca,
materialow jest do wyboru,do koloru - boczki STD i AKU az sie prosza o dermę,
Słuchaj, to nie jest tak, że się podniecam.Po prostu podoba mi się ten wzór i tyle.Ale też nie na tyle, żeby płacić 110 pln za mb materiału "podpierdzielonego z fabryki" jak piszesz.Nie jestem napaleńcem, bo gdyby tak było, to już bym dzwonił za tym przełącznikiem do grzania dupy  :-) Za 110 pln, to sobie mogę kupić kawał ładnej dermy i to nie takiej po 18 pln za mb, tylko droższej, za taką fajną strukturą.Ja w swoich standardach w "zielone" (może tak być?) krzaki, sam sobie zastąpiłem czarny materiał dermą, a tylko środki zostały fabryczne, z powodów, jak wyżej.Ja tu raz widziałem na forum, jak ktoś sobie obszył standardy takim fajnym, kolorowym materiałem, w różne takie wzorki, kółka, kreski itp. ślaczki.nie wyglądało to źle, a tam chyba też boczki plusowe były tym obite.Materiałów jest sporo, jak piszesz, ale jakoś ciężko mi wybrać coś, to będzie mi się podobało równie mocno, co te nieszczęsne krzaczki.Zaletą groklinów jest, poza wygodą, również fajny wygląd, więc tym bardziej nie chciałbym rezygnować z tego wzoru.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #6817 dnia: Wrzesień 03, 2017, 19:23:17 pm »

Offline Maćko

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1946
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.8 LPGTi 23E
A to ktoś widział?
https://www.olx.pl/oferta/polonez-nowy-material-inter-groclin-krzaki-CID5-IDokJZQ.html#e1529b9cff
Szkoda tylko, że nie czerwone, lub niebieskie.
Miał też w czerwone krzaki:



Byłem z gościem umówiony na całą rolkę(10m), ale niestety trochę przespałem temat, a gość puścił obok za większą kasę :]
Cytuj (zaznaczone)
A i jeszcze to.Okazja  :] Maćko, jesteś tu? Szukałeś takich  :P
https://www.olx.pl/oferta/fotele-inter-groclin-kjs-kubelki-polonez-1-4-oricari-CID5-IDm7FjI.html#d68aef40ae
Wiszą co najmniej od roku jak nie więcej i jeszcze długo będą wisiały, bo cena z dupy. A ich stan wcale nie jest rewelacyjny. Oferowałem 200zł za kanapę, ale nawet nie odpisał.
Był: Caro '93
Jest: LPGTi - Atu Plus 1.8 VVC 160+KM 23E | Renault Laguna 3 GT 2.0 dCi 178KM

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #6818 dnia: Wrzesień 03, 2017, 19:37:36 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Nie mam zaufania do starych materiałów z gąbką pod spodem.Nie ma szans żeby po tylu latach nie kruszyło się to.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #6819 dnia: Wrzesień 03, 2017, 20:35:26 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5110
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Oferowałem 200zł za kanapę, ale nawet nie odpisał.
To już tyle płacisz? Zaczynam się zastanawiać  :P Zgódź się na zamianę na czerwone paski, a dam Ci za przednie krzaki cały komplet z kanapą i jeszcze dorzucę dwa relaxy, będziesz miał materiału pod dostatkiem  :]
Standardy w wersji składanej.