Autor Wątek: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----  (Przeczytany 1579367 razy)

0 użytkowników i 11 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #6940 dnia: Wrzesień 29, 2017, 09:50:11 am »

Offline Ciastek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1295
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 1.8 16v, AR 147 1.9jtd, Ducati Monster 900
w moim dawcy z ~czerwca 96r nie było rogala, sprzęt od dziadka więc prawdopodobnie tak było od nowości

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #6941 dnia: Wrzesień 29, 2017, 12:11:20 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3765
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Rogal na filtrze powietrza pojawił się w 96r
Jak już to w późnym końcu roku, bo ile poldoroverów z 96 r. widziałem, żaden nie miał rogala. Ba nawet nie we wszystkich plusach był.

W Plusach był w każdym. W 96 w zdecydowanej większości. Wynika to ze skarg na hałas w 1.4 przy większym obciążeniu, więc nie zakładali ich losowo.
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #6942 dnia: Wrzesień 29, 2017, 12:14:16 pm »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
co było przed wprowadzeniem rogala, tylko to gumowe kolanko?
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #6943 dnia: Wrzesień 29, 2017, 12:34:10 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3765
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Spłaszczona rura, skierowana w stronę przodu auta. Raz krótsza, raz dłuższa, nie wiem od czego to zależało. Pawlak np. miał tą gumę skierowaną w stronę chłodnicy i wsuniętą w środek plastikową zwężającą się rurę, która zaczynała się mniej więcej na środku dolnej części chłodnicy.
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #6944 dnia: Wrzesień 29, 2017, 12:35:39 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Rogal na filtrze powietrza pojawił się w 96r
Jak już to w późnym końcu roku, bo ile poldoroverów z 96 r. widziałem, żaden nie miał rogala. Ba nawet nie we wszystkich plusach był.

W Plusach był w każdym. W 96 w zdecydowanej większości. Wynika to ze skarg na hałas w 1.4 przy większym obciążeniu, więc nie zakładali ich losowo.

Przejrzałem wszystkie ogłoszenia z poldoroverami z '96 r. jakie obecnie widnieją w bardziej znanych portalach i rogale na dolocie miały tylko Atu i ŻADEN Caro. W sumie to miałoby nawet sens, gdyż FSO chełpiło się tym, że Atu przez swoją konstrukcję jest cichsze niż Caro. Więc może przykładali większą wagę do wyciszenia kabiny.

Spłaszczona rura, skierowana w stronę przodu auta.
Masz może jakieś zdjęcie tego?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2017, 12:37:39 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #6945 dnia: Wrzesień 29, 2017, 12:47:01 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1151
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Mam caro rovera 96 i jest rogal,a nie jest to jakis pozny egzemplarz

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #6946 dnia: Wrzesień 29, 2017, 13:02:06 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3765
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Kupowałem dwa lata temu Caro 1.4 96' i miał rogala. Zresztą wiele Caro, które widziałem miało.

Coś takiego :

Dodam tylko, że buczy na nim bardzo miło. Nie jest to ryk jak bez gumy, a rasowe, basowe buczenie. :D
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #6947 dnia: Wrzesień 29, 2017, 13:17:58 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Takie coś to faktycznie widziałem. Jak szarpałem graty z dawcy do swojego atu widziałem też taki ciekawy patent, że w tą spłaszczoną rurę była wetknięta inna na początku spłaszczona rura, która potem zakręcała w stronę silnika i tam schodziła w dół tak jakby zasysając powietrze spod samochodu. Nie wiem na ile to była autorska przeróbka właściciela tego samochodu, a na ile wytwór FSO, ale trzeba przyznać, że patent ciekawy.
Mam caro rovera 96 i jest rogal,a nie jest to jakis pozny egzemplarz
A jaka data I rej.? Bo mój carorover był rejestrowany końcem lutego (jeszcze na małym deklu we wnęce koła zapasowego), dawca SWAPa do Atu był gdzieś w lipcu '96  i też miał kolanko + dziki patent z rurą. To co widziałem na necie wątpię, żeby było wyprodukowane w tym samym momencie.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #6948 dnia: Wrzesień 29, 2017, 13:27:52 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13833
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
pierwsza seria Atu to miala pionowo amory jak w Caro i tylne lampy z bialym plastikiem,
czy to moze nie szlo na sprzedaż i bedzie raczej zerową seria ?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #6949 dnia: Wrzesień 29, 2017, 13:28:34 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Moja dopiero co sprzedana czerwona atomówka była z końca 96. Miała rogala i nie miała 3go stopu... fotki jeszcze chyba są na giełdzie.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #6950 dnia: Wrzesień 29, 2017, 13:58:46 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
pierwsza seria Atu to miala pionowo amory jak w Caro i tylne lampy z bialym plastikiem,
czy to moze nie szlo na sprzedaż i bedzie raczej zerową seria ?
Skąd Ty żeś takie rewelacje wytrzasnął? Lampy może i tak, ale amory zawsze były skośne.



Nawiasem mówiąc już wiem o co się rozbija temat zderzaków w tym Atu, mianowicie:

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2017, 14:11:30 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #6951 dnia: Wrzesień 29, 2017, 14:15:37 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13833
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Skąd Ty żeś takie rewelacje wytrzasnął? Lampy owszem, ale amory zawsze były skośne.
przeciez to prototyp zawieszenia na sprezynach ,gdzie nawet nie ma miejsca na pionowy amor, bo sprezyna egzystuje w jego przestrzeni
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #6952 dnia: Wrzesień 29, 2017, 14:22:21 pm »

Offline Varisella

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 489
  • Płeć: Mężczyzna
  • POLONEZ
    • (f)FSO Prima 1.6 16V
Nigdy, ale to NIGDY zderzaki w seryjnej ani nie seryjnej produkcji nie były malowane tak jak u pajaca w ogłoszeniu. Typek podpatrzył to na jakiejś fotce a lokalny lakiernik dopełnił dzieła. I tym sposobem powstał larytas z obrso falenica annopol. To jest garażowa rzeźba tak samo jak folia na słupkach, białe boczne kierunki czy światło stopu w tylnej szybie. Dajcie sobie spokój z tym autem bo sprzedaje to jakis psychopata i nie wiadomo jakie niespodzianki tam sie jeszcze kryją.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2017, 14:25:50 pm wysłana przez Varisella »
"Główną przyczyną awarii Poloneza jest jego użytkownik"
~ mistrz zmiany FSO: Stanisław Majak.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #6953 dnia: Wrzesień 29, 2017, 14:26:42 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Mówisz to tej krótkiej serii przedprodukcyjnej, w której klapa wybijała tylną szybę, czyli m.in. tego z którego (chyba) Bolim wyciągał silnik i tego fioletowego z WWLu?

Z ciekawostek to w teście poloneza Atu z czasopisma "Motor" zauważyłem rurę o której pisał Multec
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2017, 14:39:09 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #6954 dnia: Wrzesień 29, 2017, 14:58:31 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13833
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Mówisz to tej krótkiej serii przedprodukcyjnej, w której klapa wybijała tylną szybę, czyli m.in. tego z którego (chyba) Bolim wyciągał silnik i tego fioletowego z WWLu?
fioletowego w bagazniku nie ogladalem, ale skoro mial proste to najwyrazniej o tym musze pisac ;]
dlatego napisalem, czy to byla pierwsza puszczona do salonow ,czy tez zerowa nie przeznaczona do obiegu zewnetrznego,
w podstawowce widzialem bialego 1.6 16v w ktorym na amory nie zwracalem uwagi, ale wykladzine mial identyczna jak w Caro, ze styropianem
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #6955 dnia: Wrzesień 29, 2017, 16:21:01 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5110
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
FSO- fabryka cudów, jak sami nieraz piszecie.To o ilu jeszcze rzeczach nie wiemy i o ilu się nigdy nie dowiemy? Z tym filtrem w 1.4, gdybyście nie pokazali fotek, to też kiedyś ktoś mógłby takie autko wystawić i też by może nikt nie wierzył.Ja tylko obserwuję z boku, ale tak mi się wydaje, że kim by gość nie był i czy pisze prawdę, czy farmazony, to musi mieć niezłą polewkę, że jednym ogłoszeniem, wywołał dyskusję na trzy strony, włącznie ze wstawianiem zdjęć przeróżnych samochodów  :P A tak jeszcze mówiąc żartem, to jak tak dalej pójdzie, to zaraz się okaże, że FSO robiło eksperymenty z K16 1.8VVC, tylko jak zwykle, nic z tego nie wyszło  <lol2> Żeby tylko ktoś nie ogłosił takiego, jako "nieznany prototyp". To by dopiero była dyskusja  ;p
P.S. Gomulsky, wrzuciłbyś zdjęcia/skany tego artykułu? (jak masz)  Bo nie wiem, czy to widziałem.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #6956 dnia: Wrzesień 29, 2017, 16:49:29 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
fioletowego w bagazniku nie ogladalem, ale skoro mial proste to najwyrazniej o tym musze pisac 
Nie wiem czy miał czy nie, Ciebie się pytam. Jest jeszcze takie zdjęcie i widać, że ma to to skośny amorek (długa śruba w poprzek mostu z prawej strony), a wersją produkcyjną na pewno nie był :]


Buźka, proszę Cię bardzo: http://magazynauto.interia.pl/rozrywka/motor-z-przeszlosci/news-przegrana-w-atu,nId,1414178

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #6957 dnia: Wrzesień 29, 2017, 17:17:33 pm »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
proszę jaka rzeczowa dyskusja się wywiązała, nawet bez gównoburzy.  :P dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #6958 dnia: Wrzesień 29, 2017, 19:01:36 pm »

Offline Varisella

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 489
  • Płeć: Mężczyzna
  • POLONEZ
    • (f)FSO Prima 1.6 16V
Burze rozpętał autor ogłoszenia pisząc stek bzdur dla naiwniaków. Ja tylko te ogłoszenie udostępniłem.
"Główną przyczyną awarii Poloneza jest jego użytkownik"
~ mistrz zmiany FSO: Stanisław Majak.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #6959 dnia: Wrzesień 29, 2017, 19:50:06 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Kurcze patrzcie na zderzaki w kombi.... Kolego Brysiek sprawdź proszę to Atu bo jednak zderzaki były a gościa zhejtowaliście i od agro tuningu opisaliście....

Kombi, to makieta. Do tylnych drzwi prawdziwy polonez, reszta ulepiona i pomalowana.