Autor Wątek: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----  (Przeczytany 1579315 razy)

0 użytkowników i 14 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7020 dnia: Październik 01, 2017, 21:03:01 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5110
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Ale nie masz 61u;P tylko 74u takie to mam kombi:)
Ja mam 70U, bo to już 2001 rok.Ale i tak osobiście z plusów, to wolał bym ten liściasty "multecowy"

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7021 dnia: Październik 01, 2017, 21:13:52 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Korbki starego typu... Plastikowe korbki w tym wydaniu to swap, czy może być też oryginał?

Wszystkie jakie do tej pory widziałem, zawsze miały klamki i korbki starego typu. Te polonezy wychodziły jeszcze razem z pełnym MR93, więc nie wykluczone, że mogły pojawić się i plastikowe.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7022 dnia: Październik 01, 2017, 21:23:08 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Szeroki zawias, ale metalowe podszybie, maska z przetłoczeniem i wiatrołapem, deska bez przetłoczenia na środku tak jak w ogłoszeniu, które wkleiłem wyżej i kwadratowe zegary. Słowem wersja przejściowa.

Mam identyczne wydanie. Nie wiem tylko dlaczego napisałeś wąski. Paradoksalnie, to jest "najszerszy" Polonez jaki seryjnie występował. Na Lucasie był już węższy. :)
Pewnie tak, ale różnica 2 mm na stronę w cywilnym użytku nie jest aż tak odczuwalna, żeby zrzucać czapki z głów. Choć raczej skłaniałbym się do twierdzenia, że to miejska legenda, ponieważ szerokie zawieszenie było wdrożone, gdy o Lucasie nie było mowy, więc te 59 mm szerzej raczej było podane licząc z dystansami, a piasta Lucasa ma płaszczyznę mocowania tarczy ~3mm bardziej do zewnątrz niż Bendix. Także ostatecznie wychodziłoby na to, że Lucas jest szerszy od szerokiego Bendixa o ~6 mm ;]
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2017, 21:34:32 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7023 dnia: Październik 01, 2017, 21:29:41 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3439
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Korbki starego typu... Plastikowe korbki w tym wydaniu to swap, czy może być też oryginał?

Wszystkie jakie do tej pory widziałem, zawsze miały klamki i korbki starego typu. Te polonezy wychodziły jeszcze razem z pełnym MR93, więc nie wykluczone, że mogły pojawić się i plastikowe.
Dokładnie, tu jak widać że jest z połowy roku- czerwiec coś takiego, ojciec miał z sierpnia, ja miałem z końca sierpnia  i co najlepsze był już szeroki wlot na podszybiu , okrągłe zegary, nowa decha a stare fotele i nowy typ klamek i korbek.
Co najlepsze pamiętam jak wuj miał z września 1993, z 1.6 GLE i był już całkowicie w z nowym wnętrzem.


FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7024 dnia: Październik 01, 2017, 21:50:10 pm »

Offline Michał M#1985

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 292
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 1.6 GLI & Polonez Atu Plus 1.6 GLI
Wąski i szeroki na raz :)
http://allegro.pl/piekny-polonez-caro-i-wlasciciel-garazowany-i6888283668.html#thumb/8
Ten Polonez stoi jakieś 3 km od mojego miejsca zamieszkania... chyba podjadę go obejrzeć. Jakbyś nie dodał tutaj linku do ogłoszenia, pewnie bym o nim nie wiedział :)

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7025 dnia: Październik 01, 2017, 22:14:35 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Szeroki zawias, ale metalowe podszybie, maska z przetłoczeniem i wiatrołapem, deska bez przetłoczenia na środku tak jak w ogłoszeniu, które wkleiłem wyżej i kwadratowe zegary. Słowem wersja przejściowa.

Mam identyczne wydanie. Nie wiem tylko dlaczego napisałeś wąski. Paradoksalnie, to jest "najszerszy" Polonez jaki seryjnie występował. Na Lucasie był już węższy. :)
Pewnie tak, ale różnica 2 mm na stronę w cywilnym użytku nie jest aż tak odczuwalna, żeby zrzucać czapki z głów. Choć raczej skłaniałbym się do twierdzenia, że to miejska legenda, ponieważ szerokie zawieszenie było wdrożone, gdy o Lucasie nie było mowy, więc te 59 mm szerzej raczej było podane licząc z dystansami, a piasta Lucasa ma płaszczyznę mocowania tarczy ~3mm bardziej do zewnątrz niż Bendix. Także ostatecznie wychodziłoby na to, że Lucas jest szerszy od szerokiego Bendixa o ~6 mm ;]

Ja nie napisałem o różnicy w prowadzeniu, a o tym że jest najszerszy. A szerszy od Lucasa jest na 100%, bo widzę to choćby po felgach i ich odstępie od sprężyny.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7026 dnia: Październik 01, 2017, 22:26:46 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Nie mam do czego porównać, bo u mnie nawet wąski siedzi na Lucasie, ale jakoś tego nie widzę, biorąc pod uwagę, że przy Lucasie zwrotnica została ta sama, a FSO zmieniło tylko: tarcze kotwiczne, piastę i oczywiście same elementy wykonawcze; przynajmniej tak mi się wydaje.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7027 dnia: Październik 01, 2017, 23:45:33 pm »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13833
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
więc te 59 mm szerzej raczej było podane licząc z dystansami, a piasta Lucasa ma płaszczyznę mocowania tarczy ~3mm bardziej do zewnątrz niż Bendix. Także ostatecznie wychodziłoby na to, że Lucas jest szerszy od szerokiego Bendixa o ~6 mm ;]
dystans ma 5mm grubosci ,wiec gdy go zabierzesz i dodasz 3mm z piasty lucasa to jestes -2mm  a nie +3mm
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7028 dnia: Październik 02, 2017, 00:36:47 am »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
Kogoś fantazja poniosła z tymi błotnikami
https://www.otomoto.pl/oferta/polonez-1-5-polonez-1-5-borewicz-ID6z4ykV.html
77 tak miały. pewnie normalne produkcyjne już nie, ale jakoś bardzo bym się nie zdziwił, jakby to była fabryka.
btw. ten z ogłoszenia ma niższy nr nadwozia, niż nasz 78 w mim-ie.
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7029 dnia: Październik 02, 2017, 08:40:35 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
więc te 59 mm szerzej raczej było podane licząc z dystansami, a piasta Lucasa ma płaszczyznę mocowania tarczy ~3mm bardziej do zewnątrz niż Bendix. Także ostatecznie wychodziłoby na to, że Lucas jest szerszy od szerokiego Bendixa o ~6 mm ;]
dystans ma 5mm grubosci ,wiec gdy go zabierzesz i dodasz 3mm z piasty lucasa to jestes -2mm  a nie +3mm
W sumie racja, w atu mam założone destanse z bendixa na przodzie i mi się poje***o, że w Lucasie dystanse też są...

:|

https://sprzedajemy.pl/polonez-1-6-gsi-warszawa-6bea9f-nr53785786
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2017, 09:36:42 am wysłana przez Gomulsky »

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7030 dnia: Październik 02, 2017, 11:33:14 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6594
  • Płeć: Mężczyzna
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2017, 11:38:51 am wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7031 dnia: Październik 02, 2017, 20:02:55 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7032 dnia: Październik 02, 2017, 20:53:52 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5110
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Prawdziwa okazja <lol2>

https://www.olx.pl/oferta/polonez-fso-uszkodzony-CID5-IDoUPr0.html#ea774f6a50
A ja głupi myślałem, że już wszystko widziałem.Toć lepsze ludzie na złom oddają, tzn. w jednym kawałku, a tu sprzedaż "tylko w całości" Przecież to się wyklepie.
https://sprzedajemy.pl/polonez-1-6-gsi-warszawa-6bea9f-nr53785786
Komuś się sufit zawalił na głowę.
A tu jak wyżej, tylko zamiast "widziałem" to "czytałem" Zapomniał tylko wspomnieć, że osobiście robił odlewy bloku silnika, skrzyni i mostu.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7033 dnia: Październik 02, 2017, 21:27:21 pm »

Offline Varisella

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 489
  • Płeć: Mężczyzna
  • POLONEZ
    • (f)FSO Prima 1.6 16V
Byłbym ostrożny w tym co piszecie. Jak pewnie wiecie pracowałem w FSO i widziałem pracowników "starej daty" pamiętających jeszcze czerwony regulamin jak sami składali sobie elementy Poloneza korzystając z fabrycznych urządzeń. Wybierali ich zdaniem najlepsze graty, mierzyli, parowali ze sobą- no "ch*"u muju dzikie węże. Mówię tu akurat o silnikach i elementach karoserii- te bez grama wtrąceń czy kraterkó w blasze. Także zupełnie mnie nie dziwi to co ten człowiek napisał.
"Główną przyczyną awarii Poloneza jest jego użytkownik"
~ mistrz zmiany FSO: Stanisław Majak.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7034 dnia: Październik 02, 2017, 21:56:19 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Cytuj (zaznaczone)
Więcej szczegółów i opowieści przy butelce tylko zdecydowanemu nabywcy
Zdecydowany nabywca za tę kwotę, musiałby być już po dobrych kilku takich butelkach i raczej nie dałby już rady więcej pić.

Co do caro po rance z czołgiem (a może wyrwanego spod prasy na złomie?), w ogłoszeniu brakuje mi określenia "do poprawek blacharskich". Od razu straszą, że uszkodzony...
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2017, 22:02:57 pm wysłana przez mp79 »

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7035 dnia: Październik 02, 2017, 21:59:14 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5110
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Byłbym ostrożny w tym co piszecie. Jak pewnie wiecie pracowałem w FSO i widziałem pracowników "starej daty" pamiętających jeszcze czerwony regulamin jak sami składali sobie elementy Poloneza korzystając z fabrycznych urządzeń. Wybierali ich zdaniem najlepsze graty, mierzyli, parowali ze sobą- no "ch*"u muju dzikie węże. Mówię tu akurat o silnikach i elementach karoserii- te bez grama wtrąceń czy kraterkó w blasze. Także zupełnie mnie nie dziwi to co ten człowiek napisał.
No cóż, po prostu ciut ciężko w to uwierzyć i dziwne to jest, biorąc pod uwagę całe FSO i w ogóle, nasz piękny kraj.A że pracownicy sami sobie składali auta? Czy ja wiem? Nie każdy tam "robił" i nie możemy tego zweryfikować.Że dla jakieś tam "szychy" złożono by samochód najmniej chu*owy spośród najmniej chu*owych, to jest możliwe, ale jakiś tam szary pracownik? A może nie był szarym pracownikiem?

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7036 dnia: Październik 02, 2017, 22:01:37 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2233
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Ten rozbity z 1993 wbrew pozorom nie jest taką głupią opcją o ile remont silnika był zrobiony dobrze. Przy obecnych cenach OZ to +/- 800zł, silnik po remoncie myślę, że wart z 500-600zł. Na pewno coś by się zbiło a pewnie inne rzeczy też do odzyskania. Po wyjęciu tego co dobre resztę na złom i z 300zł się zwróci.

Plus fajny i z ciekawą historią, ale nie za te pieniądze  ;-| Czytając o cichym moście aż się rozmarzyłem, chyba trzeba przycisnąć z kasą i odłożyć na regenerację mostu w GLD na wiosnę  <mysli>

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7037 dnia: Październik 02, 2017, 22:24:38 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Byłbym ostrożny w tym co piszecie. Jak pewnie wiecie pracowałem w FSO i widziałem pracowników "starej daty" pamiętających jeszcze czerwony regulamin jak sami składali sobie elementy Poloneza korzystając z fabrycznych urządzeń. Wybierali ich zdaniem najlepsze graty, mierzyli, parowali ze sobą- no "ch*"u muju dzikie węże. Mówię tu akurat o silnikach i elementach karoserii- te bez grama wtrąceń czy kraterkó w blasze. Także zupełnie mnie nie dziwi to co ten człowiek napisał.
No cóż, po prostu ciut ciężko w to uwierzyć i dziwne to jest, biorąc pod uwagę całe FSO i w ogóle, nasz piękny kraj.A że pracownicy sami sobie składali auta? Czy ja wiem? Nie każdy tam "robił" i nie możemy tego zweryfikować.Że dla jakieś tam "szychy" złożono by samochód najmniej chu*owy spośród najmniej chu*owych, to jest możliwe, ale jakiś tam szary pracownik? A może nie był szarym pracownikiem?
Już to widzę, jak gość biega po taśmach, szuka najlepszych elementów i układa je tak, że trafiają do tego konkretnego egzemplarza, a potem jeszcze kupuje konkretnie ten egzemplarz w przyzakładowym salonie... Logistycznie temat bardzo ciężki do zgrania. Rozumiem taką akcję z tym limitedem dla jak to niektórzy się podśmie"ch*"om "wiecznego dyrektora", ale Caro Plus dla szeregowego pracownika? Swoją drogą skoro tak dokładał wszelkich starań, żeby mieć jak najbardziej zajebisty egzemplarz to, czemu jest to zupełny golas (patrz "new age" by Tomekk)? Jakoś mi to nie licuje jedno z drugim...

Dawid, sprzedałbyś komuś komplet alufelg po jak widać dość konkretnym dzwonie? I to jeszcze za 800 zł? Dla mnie co najmniej felgi z przedniej ośki powinny iść na przetop, a nie trafić do dalszego użytku.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7038 dnia: Październik 02, 2017, 22:48:16 pm »

Offline Tomekk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1303
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polskie Fiaty i inne graty
Mnie też wcale nie dziwi ta opowiastka. Może pan Heniu był brygadzistą albo nawet zwykłym monterem tylko znał pana Kazia z działu silników i pana Józka z działu przekładni a tamten znał kogoś w KJ i zwyczajnie mu złożyli samochód taki jaki powinien być a nie taki jaki akurat im wyszedł. Pewnie mieli jakieś laboratorium gdzie potrafili dodatkowo przebadać elementy na głośność i tak to poskładać żeby było cicho.

Wyposażenie to rzecz wtórna, pamiętajcie że Polonez to nie było wtedy auto dla bogaczy, tylko tani samochód w którym poszczególne elementy wyposażenia bardzo podnosiły cenę a ta była jednym z głównych argumentów zakupowych.
Fiat 125p,'71,76, Fiat 132: '78, Fiat Fiat 131:'78, Polonez '80,1500 '86,1500 '89,Polonez 1,6 GLI '96, Fiat 126 Town '99, Audi S8 '16

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7039 dnia: Październik 02, 2017, 22:53:48 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
.
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2017, 23:01:53 pm wysłana przez Macfly »
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "