Autor Wątek: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----  (Przeczytany 1578987 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7940 dnia: Kwiecień 01, 2018, 07:42:42 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Widzę, że dla wielu z nas rover w polonezie nadal jest oznaką prestiżu w porównaniu do oryginału FSO.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7941 dnia: Kwiecień 01, 2018, 09:01:46 am »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2233
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Rover pod maską Caro to też oryginał FSO. Jako ,,topowa" i rzadziej spotykana jednostka, jest bardziej ceniony. Jak w przypadku aut każdej marki. Co do tamtego Poloneza, właściciel swego czasu mocno się nim chwalił na facebooku. Jak dla mnie naprawdę ładny, zadbany Polonez, do tego nieco doposażony. Na pewno wart uwagi, bo blacha ideał  <spoko> Jeśli cena do negocjacji, to można próbować się dogadać, wyjściowa wcale taka zła nie jest biorąc pod uwagę stan auta.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7942 dnia: Kwiecień 01, 2018, 11:09:04 am »

Offline BialySC

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 121
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Polonez Caro 1.4 16V GLI
https://www.olx.pl/oferta/polonez-caro-1-4-16v-gli-CID5-IDrWloX.html  tu podobna sztuka ale z tym ,,topowym''  :] motorem.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7943 dnia: Kwiecień 01, 2018, 12:18:31 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Rover pod maską Caro to też oryginał FSO.
Miał oznaczenie FSO? Jeżeli tak, to częściowo zwracam honor.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7944 dnia: Kwiecień 01, 2018, 12:57:56 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2233
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Silnik nie miał takiego oznaczenia, ale montował go producent w fabryce.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7945 dnia: Kwiecień 01, 2018, 13:17:44 pm »

Offline BialySC

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 121
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
A kogo obchodzi co pisze na silniku. Wazne ze bylo to lepsze od ohv Fso i zawsze podnosi wartosc auta. Tu przykład
https://www.olx.pl/oferta/polonez-caro-rover-1-4-16v-CID5-IDt3BGZ.html  za takiego samego  plusa z ohv nie dostaniesz wiecej jak 3-4 tys.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7946 dnia: Kwiecień 01, 2018, 13:35:16 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1151
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Za tego też nie dostanie 7 tys,nie wiem skąd się biorą te ceny z dupy. Ze 2 miechy temu caro rovera próbowałem sprzedać w stanie 9/10,za 4500 z bardzo ładnymi groclinami. Masa prywatnych wiadomości,pytań,a przyjechał tylko jeden kupujący,który stwierdził ze pierwszy raz widzi tak uczciwy samochód odkąd ogląda się za polonezami. Koniec końców i tak się rozmyślił,a ja sobie odpuściłem temat sprzedaży.  :-)

Co do silnika,to fakt w porównaniu do klepiącej ohvki bez hydro,taki rover to przepaść i wrażenia z jazdy w przypadku jazdy roverem są jakby się jechało autem całkiem innej klasy,w przypadku np. zdrowego gsi,te róznice już maleją. Wręcz bym powiedział ze do jazdy miejskiej czy spokojnego toczenia się,gsi w moim wrażeniu jest przyjemniejsze do jazdy.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7947 dnia: Kwiecień 01, 2018, 15:28:05 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6593
  • Płeć: Mężczyzna
Lepsze zdrowe OHV niż ukatrupiony Rover. OHV nawet idzie całkiem przyzwoicie.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7948 dnia: Kwiecień 01, 2018, 15:45:12 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Tak się zastanawiam właśnie czy swapować gsi na rovera. Ale w sumie to 1.6 stoi całe a 1,8 do poskładania, że o motorowni z czarnego nie wspomnę... resztę do swapa też myślę że bym wygrzebał w rupieciach... nawet z klimą już mam pomysł jak zrobić. Tylko ten wieczny brak czasu.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7949 dnia: Kwiecień 01, 2018, 16:14:29 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Nie przemawia do mnie argument, że coś jest słuszne, "bo fabryka tak robiła". Popular też był fabryczną wersją, chociaż to może akurat złe porównanie, bo trudno znaleźć motywację, by tę właśnie wersję naśladować. Silniki rovera może i są fajne do objeżdżania cwaniaków w nazistowskich bolidach, ale tę rozrywkę zostawiam już dla kierowców... innych nazistowskich bolidów. Nie po to jestem miłośnikiem poloneza, by gustować we wszystkim, co stoi w antytezie do poloneza jako takiego, "bo fabryka tak robiła". Sami piszecie, że silnik FSO może być równie trwały, kiedy pracuje na dobrym oleju. Te wszystkie PSA, rovery, elektryczne szyby, elektryczne lusterka, grzane siedziska, klimatyzacja orciari... Wszystko dla ludzi - no dobra. Tylko ile wtedy tego "poloneza w polonezie". Siermiężna buda z czasów Gierka, na siłę szpikowana bajerami, nadal była tą samą siermiężną budą z czasów Gierka. I choć może miało to swój urok, z dawną konkurencją polonez nie mógł już konkurować, ponieważ ta zostawiła go daleko w tyle. Możliwość doposażenia we wszystkie możliwe luksusy niewiele tu pomogła. Polak potrafił wstawić do poloneza wszystko. Wersji nadwozia też chyba żaden inny model nigdy się tylu nie doczekał. Tylko że to nie robiło większego wrażenia na odbiorcach z zagranicy. Dla nich ważne było, żeby samochód miał "porządny" (tzn. ich rodzimej produkcji) silnik. U nas też do OHV mało kto czuł jakiś szczególny sentyment i coś innego niż nudne 1,5 czy 1,6 pod maską, było miłą odskocznią. Wtedy nie było klubów miłośników polonezów; było natomiast wyjeżdżanie z piskiem opon z salonu nowym pupowozem z FSO, bez zastanawiania się nad... choćby konsekwencjami niewymienienia rozrządu na czas.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7950 dnia: Kwiecień 01, 2018, 16:30:18 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Możliwość doposażenia we wszystkie możliwe luksusy niewiele tu pomogła
Łooo Panie, jest taki co twierdzi, że we wszystko doposażony Polonez dupą pożera BieMdablju serii 7 <lol><lol><lol> Ale ogólnie zgadza się konstrukcja poloneza to raczej skansen, który nigdy nie doczekał się sensownej modernizacji, wszystkie zmiany były odgrzaniem tego samego, już mocno sfatygowanego kotleta.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7951 dnia: Kwiecień 01, 2018, 17:37:30 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Ale nam i tak ten kotlet smakuje..
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7952 dnia: Kwiecień 01, 2018, 19:17:35 pm »

Offline BialySC

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 121
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Dokładnie jak wyzej , i po co te lamenty powtarzane milionowy raz. Historia Fso sie juz dawno zakonczyla. Cieszmy sie z tego co mamy w garazach i na parkingach kolo bloku a nie placzmy ze skanseny czy komuna.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7953 dnia: Kwiecień 01, 2018, 19:22:30 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Od mr93 to i ten kotlet był całkiem rozsądnie podgrzewany, szkoda że nie pozmieniali nic w tylnym zawiasie, no ale złote oszczędności rzecz święta...

"Daje 900 i bierze"
http://www.tarnowiak.pl/ogloszenie/1320787/polonez-caro-plus-witam-sprzedam-poloneza-1-6-gli-z-1997-roku-auto-stoi-w-garazu-od-pol/
A na stole w garażu najwiekszy wróg walka nierządu.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7954 dnia: Kwiecień 01, 2018, 23:20:15 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2085
Nie ma co płakać - trzeba produkować współczesne części które powalą na kolana jakością ... bo chyba jednak rzemo lat 90 dobiło te auta.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7955 dnia: Kwiecień 02, 2018, 16:58:27 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2233
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Dokładnie jak wyzej , i po co te lamenty powtarzane milionowy raz. Historia Fso sie juz dawno zakonczyla. Cieszmy sie z tego co mamy w garazach i na parkingach kolo bloku a nie placzmy ze skanseny czy komuna.
Zgadzam się w 100%

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7956 dnia: Kwiecień 02, 2018, 19:18:32 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Nikt tu nie płakał po zeszłorocznym śniegu - doprowadzenie fabryki do ruiny pozostawiamy sumieniom tych, od których zależały jej losy. Po prostu pojawiła się dygresja na temat tego, co jest bardziej polonezem "z krwi i kości", a co jest tylko pseudoszpanerską wydmuszką polonezopodobną. Tematem wątku są ogłoszenia, a w nich - brat-bliźniak mojego Trupka (no prawie, bo u mnie AGA bez bocznego włazu):
https://www.olx.pl/oferta/polonez-truck-1997-5-cio-osobowy-CID5-IDtdo4r.html#8489f3f0e1
Ciekawe, za ile pójdzie, bo nie sądzę, że ktoś zaoferuje podobną sumę.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7957 dnia: Kwiecień 04, 2018, 16:41:24 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4684
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Zaoferowałem znajomemu ze Zgierza pomoc w obejrzeniu auta, którym był zainteresowany, i wybrałem się na oględziny:

https://www.olx.pl/oferta/polonez-z-1987r-1-5-benzyna-dla-konesera-marki-CID5-IDtgqmT.html





Przez telefon kolega podpytał właściciela o kilka spraw. Miało być jak w opisie - "Blacharka samochodu w stanie dobrym, podłogi nie skorodowane..Samochód jest ubezpieczony , nie posiada przeglądu.Silnik zapala. " Facet przez telefon zarzekał się, że zdejmował nadkola, opukiwał wszystko i auto jest zdrowe. Po przyjechaniu na miejsce zastałem typowe podwórko z żukiem w kiepskim stanie, który jak się okazało, zastąpił tego poloneza, gdyż właściciel chciał nim wozić węgiel (w tym celu wyrzucił tylne siedzenie), ale poległ na próbach naprawy, poleciało wszystko po kolei.

Na początku wyjechał z tekstem "o, caro, to już nie jest tak koneserski (naprawdę!) egzemplarz, jak ten "borewicz". Po takim czymś już się uruchamia mi w głowie czerwona lampka. Otworzyłem maskę, w komorze silnika warstwa syfu, silnik częściowo rozmontowany, w gaźniku jakieś śmieci, wszystko zgnite i zapyziałe. Jak sam właściciel przyznał, stał od 10 lat w stodole, nieodpalany, nic w nim nie działa. We wnętrzu taki sam syf i gnój, jak w komorze silnika, widać, że auto było typowym wołem roboczym, zanim totalnie zdechło i zostało wepchnięte do tej stodoły.

Blacharsko wóz to kompletny złom, drzwi nie istnieją, do linii listew sama odpadająca płatami szpachla i włókno szklane. Podłużnice przednie zgnite, z czego jedna wymieniana z zaspawanymi otworami, dach zgnity, podszybie zgnite, tylne podłużnice zapaćkane taką warstwą biteksu, że trudno opukać, zresztą w momencie, jak je zacząłem opukiwać facet sobie zażartował, że "może młotek dam?", po czym po mojej pozytywnej odpowiedzi kazał wyjść i opuścić podwórko, bo "ja chcę nowe auto, a to jest 30-letni klasyk". Jak mu powiedziałem, co myślę na temat robienia robienia sobie jaj z ludzi, pokazałem na te spróchniałe elementy nadwozia, które po mocniejszym kopnięciu poddałoby się zapewne sile grawitacji, odburknął tylko, że nie znam się na zabytkowych autach i powiedział, że mam sobie jechać, bo koneser z Krakowa się dobija do niego od kilku godzin i błagał, że dopłaci, byleby mu sprzedał, i w ogóle "spadaj, bo zaraz cię obrażę".  <lol>. Typowy chamski wsiur szukający kretyna i myślący, że nie wiadomo jaki skarb trzyma na podwórku , i pół dnia zmarnowane na taką amebę i oglądanie gruza.  <blee>

W skrócie: auto składa się głównie ze śmieci, cementu i rdzy, każdy element rzeźbiony i lepiony byle jak, jak ktoś ma ochotę zmarnować czas i pieniądze, można się przejechać.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2018, 16:45:51 pm wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7958 dnia: Kwiecień 04, 2018, 16:54:06 pm »

Offline statystyczny_polak

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 96
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Kombi 1.6MPi
Nie rozumiem jednego. Dlaczego nie żądałeś od tej "ch*"ozy zwrotu kosztów podróży? Przecież koleś jawnie Cię oszukał- oferował do sprzedaży zupełnie coś innego niż pokazał w garazu?
http://allegro.pl/fso-polonez-caro-plus-2001-rover-1-8-vvc160-i7271728311.html
Urywa jaja przy samej dupie. Ciekawe kto i dlaczego zdecydował się na desperacki krok sprzedaży takiej Carówki? Jeżeli samochod jest faktycznie w takim stanie jak przedstawia sprzedawca to schowałbym to po prostu do garażu "na lepsze czasy".

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7959 dnia: Kwiecień 04, 2018, 16:56:33 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6593
  • Płeć: Mężczyzna
A to nie jest Multeca samochód?
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E