Autor Wątek: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----  (Przeczytany 1579060 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9360 dnia: Kwiecień 17, 2020, 21:56:28 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13833
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Pokazać to Tobie może Pani jak zapłacisz
nie mierz ludzi wlasna miara, to ze Ty musisz placic za ogladanie nie oznacza, ze wszyscy tak robia,
ja ogladam za darmo, a nawet dotykam za darmo - uczucie, ktorego nigdy nie poznasz <hahaha>

mam fakturę zakupu z 1994 i wiem co jest napisane
mozesz jedynie myslec, ze wiesz, jednak weryfikacja innych osob moze okazac sie bolesnym zderzeniem z rzeczywistoscia


To wyjaśnij mi ten fenomen:

Felgi 13 FSOwskie, opony 185/70 Barum strasznie stare, w ogóle nie trzymały nawet na suchym. Auto jedzie gdzie chce.

Felgi 14 Truck, opony 175/65, nowe, dramatyczna poprawa stabilności.

Na pół roku powrót do 13tek, znowu jedzie gdzie chce, tył się buja na wszystkie strony, powyżej setki każdy ruch kierownicą sprawa że auto kilka razy zmienia kierunek.

Pamiętam też wrażenia z jazdy jak z tyłu były FSOwskie felgi 13, i na to zużyte zimówki 155/80R13. Prowadził się całkiem precyzyjnie, tyle że oczywiście bardzo łatwo wchodził w poślizg nadsterowny.
rozne opony roznych producentow maja rozne parametry, a kat znoszenia bocznego do nich nalezy,
jezeli chcesz wyciagac wnioski co do wplywu szerokosci felgi na prowadzenie, to musisz wziac dany komplet opon np. 185/70/13 i sprawdzic go na felgach 5j , 5.5j  i  6j  ,ewentualnie 5j i 6j , zeby sie nie rozdrabniac,

185/70/13 na 5j vs. zupelnie inne 175/65/14 na 5j  nie pozwala wysnuc zadnych wnioskow odnosnie szerokosci felgi
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9361 dnia: Kwiecień 18, 2020, 02:11:22 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6593
  • Płeć: Mężczyzna

Pamiętam też wrażenia z jazdy jak z tyłu były FSOwskie felgi 13, i na to zużyte zimówki 155/80R13. Prowadził się całkiem precyzyjnie, tyle że oczywiście bardzo łatwo wchodził w poślizg nadsterowny.
rozne opony roznych producentow maja rozne parametry, a kat znoszenia bocznego do nich nalezy,
jezeli chcesz wyciagac wnioski co do wplywu szerokosci felgi na prowadzenie, to musisz wziac dany komplet opon np. 185/70/13 i sprawdzic go na felgach 5j , 5.5j  i  6j  ,ewentualnie 5j i 6j , zeby sie nie rozdrabniac,

185/70/13 na 5j vs. zupelnie inne 175/65/14 na 5j  nie pozwala wysnuc zadnych wnioskow odnosnie szerokosci felgi
[/quote]

Jasne i zgoda, ale wydaje mi się że to jest pomijalny parametr w porównaniu do stosunku szerokości opony do felgi.

Jeżeli np. na feldze poszerzonej do 7 cali mam naciąg z opony 165 mocno napompowanej, to nie ma się gdzie co ruszyć, a jeżeli opona na 2 bar jest szersza od felgi to opona może sobie swobodnie pływać.

I stąd te róznice. Dlatego jak szerkość opony pokrywa się z szerokością felgi i jeszcze jest niski profil to mniej pływa, a na naciągu nie pływa wcale bo nie może- musiałoby rozerwać oponę albo opona musiałaby się odkleić od felgi.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9362 dnia: Kwiecień 18, 2020, 07:04:48 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Zmieniły się warunki, zmieniły się wymagania. Kiedyś było dziurawo na drogach o jechało się wolno s balon zapweniał komfort. Teraz na równym asfalcie ciśnie się dobrze to szukamy opon z lepszym trzymaniem...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9363 dnia: Kwiecień 18, 2020, 10:45:01 am »

Offline Łukasz!842!

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 609
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO POLONEZ 2000/TC/MPI
    • http://www.fso.ptk.prv.pl
nie mierz ludzi wlasna miara, to ze Ty musisz placic za ogladanie nie oznacza, ze wszyscy tak robia,
ja ogladam za darmo, a nawet dotykam za darmo - uczucie, ktorego nigdy nie poznasz

Zabolała dupa, nie umiesz nic konkretnego napisać więc piszesz takie bzdety za które możesz wyrwać w sagan, gówno wiesz i na gównie się znasz tyle Twoje wypowiedzi są warte. Ja już skończyłem z komentowaniem tego gówna.
 

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9364 dnia: Kwiecień 18, 2020, 13:36:47 pm »

Offline Franz Maurer

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 37
  • Płeć: Mężczyzna
    • Były: Polonez Caro 1.6 GLE, Polonez Caro 1.6 GLI 16v, Polonez Atu 1.6 GLI, Polonez Caro Plus 1.6 GSi Jest: Polonez Caro 1.9 GLD
Mój Plus z 98 roku wyjechał na 185/70/R13, mam na to fakturę  :jezyk2:
W życiu cenię sobie spokój. Dlatego wybrałem Poloneza z silnikiem OHV

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9365 dnia: Kwiecień 18, 2020, 14:47:09 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Ciekawa dyskusja, tylko nie zapominajcie że to FSO. Nie ma o co się kłócić.
Rok 1993, szerokie zawieszenie.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9366 dnia: Kwiecień 18, 2020, 16:44:22 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4684
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Ważna informacja, nawet nie wiedziałem, że wtedy stosowali jeszcze ten rozmiar. Zawsze myślałem, że caro = szer. 185. U siebie zamierzam założyć właśnie 165/80 przy następnej wymianie opon, bo miałem okazję się przejechać akwarium na takich oponach - na tych kraterach Katowickich i Sosnowieckich zamiast normalnych dróg jechało się bardziej komfortowo.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9367 dnia: Kwiecień 18, 2020, 20:35:42 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
A ja napiszę, że przesiadka ze 165/80 R13 na 185/70 R13 była większym przeskokiem poprawy prowadzenia, niż przesiadka ze 185/70 R13 na 185/60 R14.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9368 dnia: Kwiecień 18, 2020, 20:52:01 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Instrukcja Caro Plus, wyd.1998.  W instrukcji Atu Plus jest to samo, tylko na innej stronie :). W kartach gwarancyjnych rozmiar ogumienia już nie był wpisany.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9369 dnia: Kwiecień 20, 2020, 11:36:00 am »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9370 dnia: Kwiecień 21, 2020, 18:32:25 pm »

Offline arek1995

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 387
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1997r 1,6 bosch/abimex/GSI
https://www.olx.pl/oferta/polonez-atu-plus-1-6-i-lpg-CID5-IDE3Y0t.html#d80300a931

Unikat jedyny taki zobacz.
"od kilku lat stoi nieużywany" ,"przegląd do czerwca 2020"  to jak on przegląd zrobił ? :D
Praktyka - Jest wtedy gdy wszystko działa, ale nie wiemy dlaczego.
Teoria - Jest wtedy gdy wiemy wszystko, a nic nie działa.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9371 dnia: Kwiecień 21, 2020, 21:33:37 pm »

Offline Joker

  • Żyj Jakbyś Miał Umrzeć Jutro, Marz Jakbyś Miał Żyć Wiecznie
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 457
  • Płeć: Mężczyzna
  • DRIFTER
    • Drift-borek 1.6 16V
https://www.olx.pl/oferta/polonez-atu-plus-1-6-i-lpg-CID5-IDE3Y0t.html#d80300a931

Unikat jedyny taki zobacz.
"od kilku lat stoi nieużywany" ,"przegląd do czerwca 2020"  to jak on przegląd zrobił ? :D


trzeba by zobaczyc jak w CEPIKU zmienial sie przebieg na przegladach :P
17.07.2011 - Cycu - [']
22.02.2018 - Czaku - [']
"Żyj Jakbyś Miał Umrzeć Jutro, Marz Jakbyś Miał Życ Wiecznie"
http://www.youtube.com/user/jokerfso/videos
http://vimeo.com/user5582520/videos

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9372 dnia: Kwiecień 23, 2020, 21:18:14 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4684
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Najlepsze i najmniej problemowe przeglądy - takie, na które jeździ sam dowód  <spoko>
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9373 dnia: Kwiecień 23, 2020, 22:39:44 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Najlepsze i najmniej problemowe przeglądy - takie, na które jeździ sam dowód  <spoko>
No niestety zawodowych żuli na SKP ci dostatek, a im bardziej na wschód tym ich więcej. Więc nie dziwi, że na co 2giej stacji są takie Rysie i Zbysie, które albo do emerytury dorabiają albo chcą do niej bez większych stresów dobić  i wisi im zupełnie pod czym się podbiją bo, w ich mniemaniu, "ch*"a im moja zrobić...

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9374 dnia: Kwiecień 23, 2020, 23:35:13 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13833
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
lepsze stare dziadki, ktorzy podbija przeglad w ciemno, niz mlode szczeniaki, ktore przywalaja sie do nieistotnych rzeczy, zeby pokazac jaka niby maja wladze  :d
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9375 dnia: Kwiecień 24, 2020, 00:00:16 am »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1312
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
U mnie w mieście jest inaczej. Jest taka skp gdzie pracuje dziadek co do wszystkiego się doczepia. Nie wiem czy taki charakter czy liczy na jakas łapówkę. Na szczescie od kilku lat nie jeżdżę do niego bo mam bliżej nową skp gdzie pracuja młodzi goście co nie robią przesadnych problemów. Co nie znaczy że na wszystko przymykaja oko.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9376 dnia: Kwiecień 24, 2020, 11:05:32 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
lepsze stare dziadki, ktorzy podbija przeglad w ciemno, niz mlode szczeniaki
Ty jesteś idealnie po środku, więc rób kwity i pokaż jak trzeba diagnostykować ;>
Jest taka skp gdzie pracuje dziadek co do wszystkiego się doczepia. Nie wiem czy taki charakter czy liczy na jakas łapówkę. Na szczescie od kilku lat nie jeżdżę do niego bo mam bliżej nową skp gdzie pracuja młodzi goście co nie robią przesadnych problemów. Co nie znaczy że na wszystko przymykaja oko.
Mi się wydaje, że na tej pierwszej gość ma stałą pensję, albo zaraz przy SKP jest warsztat i w ten sposób naraja im klientów. Opcja nr 3 to jego szef ma/miał kwity diagnosty i zdaje sobie sprawę z ew. konsekwencji bicia się pod wszystkim jak leci. A na tej drugiej stacji pewnie mają płacone od przerobu, więc wolą przymknąć oko na to i owo, niż wbijać zęby w ścianę przez kolejny miesiąc i tracić klientów. W dodatku szef pewnie z tych "bezproblemowych", tj. nigdy nie widzi problemu w stanie technicznym auta klienta i tak się im jakoś ten biznes kula.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9377 dnia: Kwiecień 24, 2020, 12:29:58 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1312
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Mi się wydaje, że na tej pierwszej gość ma stałą pensję, albo zaraz przy SKP jest warsztat i w ten sposób naraja im klientów. Opcja nr 3 to jego szef ma/miał kwity diagnosty i zdaje sobie sprawę z ew. konsekwencji bicia się pod wszystkim jak leci. A na tej drugiej stacji pewnie mają płacone od przerobu, więc wolą przymknąć oko na to i owo, niż wbijać zęby w ścianę przez kolejny miesiąc i tracić klientów. W dodatku szef pewnie z tych "bezproblemowych", tj. nigdy nie widzi problemu w stanie technicznym auta klienta i tak się im jakoś ten biznes kula.
W obu dwóch przypadkach przy skp jest warsztat ale o dziwo ten dziadek nigdy nie namawiał mnie na naprawę u nich. Za to w tej drugiej skp jak miałem jeszcze Seicento, podczas przeglądu okazało się że tył słabo hamuje. Wynik negatywny, dwa tygodnie na poprawkę. Oczywiście diagnosta mówi: U nas może to Pan naprawić.
Naprawiłem sam i po tygodniu przegląd był ok.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9378 dnia: Kwiecień 25, 2020, 14:38:48 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5110
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
https://www.olx.pl/oferta/kanapa-tyl-polonez-caro-derma-CID5-IDEnZIV.html#7a61bccab8
To ta słynna, pożądana przez wszystkich, skajowa kanapa, na którą to według obiegowej opinii, srali i szczali menele?

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9379 dnia: Kwiecień 28, 2020, 09:51:50 am »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2233
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Najlepsze i najmniej problemowe przeglądy - takie, na które jeździ sam dowód  <spoko>
No niestety zawodowych żuli na SKP ci dostatek, a im bardziej na wschód tym ich więcej. Więc nie dziwi, że na co 2giej stacji są takie Rysie i Zbysie, które albo do emerytury dorabiają albo chcą do niej bez większych stresów dobić  i wisi im zupełnie pod czym się podbiją bo, w ich mniemaniu, "ch*"a im moja zrobić...

Oby takim Rysiom i Zbysiom chciało się robić jak najdłużej ;)

lepsze stare dziadki, ktorzy podbija przeglad w ciemno, niz mlode szczeniaki, ktore przywalaja sie do nieistotnych rzeczy, zeby pokazac jaka niby maja wladze  :d
Tutaj muszę się zgodzić z KGB. Uważam dokładnie tak samo.

Mam w Łodzi ,,swoje" SKP, gdzie już mnie kojarzą i niezależnie czym bym przyjechał, zawsze wychodzę z podbitym przeglądem, bo w końcu stałego klienta traktuje się inaczej  <cwaniak2>

A prawda jest taka, że szlag mnie trafia kiedy na przeglądzie jakiś ,,młody" dowala się do wszystkiego w 25 letnim aucie  ;-| Na ,,moim" SKP jest 3 diagnostów, jeden nowy, dwóch normalnych. Jak ostatnio byłem Tico, i zobaczyłem, że jest nowy, to odjechałem i stwierdziłem, że przyjadę jak będzie stara gwardia  <spoko> Gość doczepiał się do... nie działającej lampki podświetlenia tablicy rejestracyjnej w aucie które było przede mną  <do bani>

A druga sprawa jest taka, że jeżdżę na przeglądy tylko dlatego, że są obowiązkowe, chciałbym, żeby u nas było jak na Ukrainie pod tym względem, tam obowiązkowości przeglądów nie ma. W Tico przegląd wyszedł mi w grudniu. Zrobiłem nowy w kwietniu z myślą o sprzedaży auta, bo bez przeglądu trudno jest sprzedać. Gdybym miał dalej nim jeździć to bym nie robił, bo mnie to do szczęścia potrzebne nie jest w samochodzie którym jeździłem tylko do pracy i z powrotem, kilka km w jedną stronę. Co innego w autach którymi jeżdżę po całej Polsce, tam już pieczątka w dowodzie musi być.

Za to bardzo lubię kupować auta bez przeglądu albo kiedy przegląd się kończy, zawsze to punkt wyjściowy do zbicia ceny  :P