Autor Wątek: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----  (Przeczytany 1579035 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9940 dnia: Grudzień 29, 2022, 20:38:27 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3439
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
https://www.otomoto.pl/oferta/polonez-atu-fabryczna-klimatyzacja-skory-swietne-wyposazenie-ID6FbNY2.html#gallery-open

Ja rozumiem wszystko ale bez przesady.......i kogoś chyba fantazja poniosła.....
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9941 dnia: Grudzień 29, 2022, 20:46:30 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1312
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Gdyby to co jest czerwone było czarne to by wyglądał fajniej, a tak to jest kicz.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9942 dnia: Grudzień 29, 2022, 21:32:53 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1168
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
No to muszę zintensyfikować staranie o zakupie ATU Plus z fabryczną klimą, tylko nie wiem czy sprawna bo ma pasek zdjęty,   i LPG, Fakt , że jest optycznie w stanie opłakanym, czyli na silniku chyba z taczka piachu, podobnie we wnętrzu też chlew, ale jeżdżący co ciekawe. Ale jak takie ceny chodzą, to może warto go doprowadzić do stanu używalności.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9943 dnia: Grudzień 29, 2022, 21:40:56 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1312
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Nie wiem czemu klimatyzacja z poloneza to jest jakiś biały kruk powodujący szybsze bicie serca i (chyba) erekcję u poloneziarzy skoro można skompletować układ  klimy za niewielkie pieniądze i zamontować go w polonezie o ile ma się smykałkę to mechaniki.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9944 dnia: Grudzień 29, 2022, 22:13:03 pm »

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9945 dnia: Grudzień 29, 2022, 22:34:49 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5110
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Gdyby to co jest czerwone było czarne to by wyglądał fajniej, a tak to jest kicz.
Tak zwane, "skóry burdelowe" czy jakoś tak. Tak poza tym, to zgadzam się, kicz i wiocha na całego, aż mi wstyd, choć to nie moje auto. Chciało by się powiedzieć, nech się ktoś zlituje i go odkupi. Parę lat temu, u mnie w okolicy zajumali jednemu gościowi sprintera. i wtedy właśnie jeden mój znajomy stwierdził, że "ktoś się zlitował nad tym autem i je ukradł właścicielowi", bo notorycznie było przeładowywane i to na grubo.
No to muszę zintensyfikować staranie o zakupie ATU Plus z fabryczną klimą, tylko nie wiem czy sprawna bo ma pasek zdjęty,   i LPG, Fakt , że jest optycznie w stanie opłakanym, czyli na silniku chyba z taczka piachu, podobnie we wnętrzu też chlew, ale jeżdżący co ciekawe. Ale jak takie ceny chodzą, to może warto go doprowadzić do stanu używalności.
Tu ktoś nie miał problemu. Zdjęcie z dziś, atu z klima, tylko oczywiście już wybebeszone.

Resztę zdjęć wrzucę w innym temacie.
Nie wiem czemu klimatyzacja z poloneza to jest jakiś biały kruk powodujący szybsze bicie serca i (chyba) erekcję u poloneziarzy skoro można skompletować układ  klimy za niewielkie pieniądze i zamontować go w polonezie o ile ma się smykałkę to mechaniki.
Wiesz, dla jednych, dokładana klima jest ok, a drudzy szukają oryginału. Każdy ma jakieś odchyłki. Zamontować klimę, żaden problem. Największy problem, to parownik, żeby coś tam w miarę wsadzić w fabryczną nagrzewnicę, a reszta, to już wolna amerykanka. Tzn, mówie o plusie.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9946 dnia: Grudzień 29, 2022, 22:57:26 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1312
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Wiesz, dla jednych, dokładana klima jest ok, a drudzy szukają oryginału. Każdy ma jakieś odchyłki. Zamontować klimę, żaden problem. Największy problem, to parownik, żeby coś tam w miarę wsadzić w fabryczną nagrzewnicę, a reszta, to już wolna amerykanka. Tzn, mówie o plusie.
Przy okazji miałbym pytanie dotyczące fabrycznej klimy w polonezach. Z tego co wiem to w minusie był dokładany "agregat" w miejscu schowka, niepołączony w żadnen sposób z układem ogrzewania. A jak to wyglądało w plusie?

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9947 dnia: Grudzień 29, 2022, 23:10:35 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5110
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
W plusie "element chłodzący" / parownik jest wsadzony w fabryczną obudowę nagrzewnicy, od strony wentylatora, czyli za wentylatorem, ale przed grzejnikiem. Wycięty jest dodatkowy otwór w ścianie grodziowej na wejście na przewody i na dole na wężyk odprowadzający skropliny. Wejdź sobie w temat "co dziś zrobiłem" tam jest zdjęcie komory.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9948 dnia: Grudzień 29, 2022, 23:16:24 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1312
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Aha, czyli tak jak powinno być. Jeszcze powiedz ze jak włączasz nawiew na szybę to klimatyzacja włącza się automatycznie to w ogóle będzie lux.
Rozumiem że przepływ powietrza jest nastepujacy: wentylator, filtr kabinowy (chyba nie ma), parownik, nagrzewnica?

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9949 dnia: Grudzień 29, 2022, 23:27:38 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Jeszcze powiedz ze jak włączasz nawiew na szybę to klimatyzacja włącza się automatycznie to w ogóle będzie lux.
To tylko polonez :P To, że w ogóle miał klimę to już jest niemal kopernikański przełom. Nie wymagaj zawiele, zwłaszcza od leśnych dziadów z OBRSO <lol>

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9950 dnia: Grudzień 29, 2022, 23:34:53 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1312
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Nie wymagam 4strefowego climatronika tylko prostego automatu. :-)

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9951 dnia: Grudzień 30, 2022, 00:21:43 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5110
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Aha, czyli tak jak powinno być. Jeszcze powiedz ze jak włączasz nawiew na szybę to klimatyzacja włącza się automatycznie to w ogóle będzie lux.
Tak ogólnie, to klima działa w ten sposób, że włączasz przycisk AC na panelu, ale sprzęgło wentylatora załączy się dopiero, gdy ustawisz pokrętło od wentylatora nawiewu na pierwszy biegi. No i taka ciekawostka, instrukcja podaje, żeby w zimie odparowywać szyby za pomocą klimatyzacji, a w praktyce, w niskich temperaturach, blisko zera, klima już się nie włącza. Nie pozwala na to czujnik na osuszaczu. Sprawdziłem to dokładnie w zimie i w lecie. Czujnik nie puszcza napięcia na przycisk w panelu, dopiero w ciepłych porach roku. Można to oczywiście obejść, ale nie jest to raczej zbyt rozsądne, bo w przypadku małej ilości czynnika, możemy tylko zaszkodzić.
Rozumiem że przepływ powietrza jest nastepujacy: wentylator, filtr kabinowy (chyba nie ma), parownik, nagrzewnica?
Tak, dokładnie. Filtra kabinowego nie ma, ale trwały tu  dyskusje nad tym, co i jak zamontować. Ktoś chyba nawet coś upchnął.
Nie wymagam 4strefowego climatronika tylko prostego automatu. :-)
A jeszcze apropo klimatronika
https://www.youtube.com/watch?v=VFySJ3vybEA
https://www.youtube.com/watch?v=i9khrbFvoHI
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2022, 00:25:42 am wysłana przez Buźka »

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9952 dnia: Styczeń 11, 2023, 13:26:56 pm »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3033
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-salon-polska-2-wlasciciel-stan-perfekcyjny-119tys-ID6EX20Y.html?

Zawsze mi się podobał ten model, zwłaszcza w tym kolorze ale czy aby na pewno pora na takie ceny?  :jezyk2:

Ktoś ogólnie ostatnio szukał auta do zakupu? Przeglądam różne oferty z ciekawości i jak przeważnie jest i tak posucha w ogłoszeniach to teraz już podchodzi pod totalny dramat i bezsens...
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9953 dnia: Styczeń 11, 2023, 13:30:55 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3765
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V

To tylko polonez :P To, że w ogóle miał klimę to już jest niemal kopernikański przełom. Nie wymagaj zawiele, zwłaszcza od leśnych dziadów z OBRSO <lol>

Akurat w OBRze to pracowało sporo względnie młodych i ambitnych ludzi. Ale niestety co fajniejsze kończyło się na pomyśle, ewentualnie maksymalnie prototypie. A oprzyrządowanie jakie tam było, to na tamte czasy robiło mega wrażenie. A z klimą w Plusie to raczej w większości dzieło korańskich inżynierów. ;)

Buźka - z panelu idzie 12V na prestostat, nie odwrotnie. :P
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9954 dnia: Styczeń 11, 2023, 13:59:59 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13833
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-salon-polska-2-wlasciciel-stan-perfekcyjny-119tys-ID6EX20Y.html?

Zawsze mi się podobał ten model, zwłaszcza w tym kolorze ale czy aby na pewno pora na takie ceny?  :jezyk2:
piecio cyfrowa cena moze wydawac sie dziwna, ale z drugiej strony to ten model juz sie wykruszyl (doslownie), tombak coraz mniej wart,
jezeli nie ma czego zarzucic pod wzgledem stanu, to cena moze okazac sie adekwatna, chociaz kazdy by wolal 2.0 16v przy tak duzej kwocie,
ciekawe, czy to stan idealny, czy rzniecie glupa

Ktoś ogólnie ostatnio szukał auta do zakupu? Przeglądam różne oferty z ciekawości i jak przeważnie jest i tak posucha w ogłoszeniach to teraz już podchodzi pod totalny dramat i bezsens...
przegladam Cuore i Ypsilony, czasami zerkne na C2,
to zawsze byl margines popularnosci, wiec nie zauwazylem roznic,
w popularnych markach moze byc gorzej
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9955 dnia: Styczeń 11, 2023, 16:51:53 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5110
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Buźka - z panelu idzie 12V na prestostat, nie odwrotnie.
Niech będzie, już mi się wszystko powoli pierdoli, ale mniej więcej wiadomo, o co chodzi, a konkluzja jest jedna, że czujnik wali w "ch*"a i nie puszcza plusa na zimnie. Dopiero niedawno czytałem artykuł, że warto (a nawet trzeba) włączać klimę w zimie, a weź tu w polonezie włącz. Ciekawe, czy jakby założyć ten czujnik od innego auta, to sprawa by się rozwiązała? A jak to jest w minusach z fabryczną klimą, tam też nie uruchamia się w niskich temperaturach?
w popularnych markach moze byc gorzej
Ponoć bracia ze wschodu wywieźli parę aut od nas do siebie i stąd taka posucha.
A tak w temacie drogich aut, czyja ta zabawka? Koś "od nas"?
https://www.olx.pl/d/oferta/polonez-caro-plus-2-0-c20xe-190km-250nm-CID5-IDSwwB7.html

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9956 dnia: Styczeń 11, 2023, 18:54:39 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Ktoś ogólnie ostatnio szukał auta do zakupu? Przeglądam różne oferty z ciekawości i jak przeważnie jest i tak posucha w ogłoszeniach to teraz już podchodzi pod totalny dramat i bezsens...
Z perspektywy sprzedającego mogę poniekąd potwierdzić, bo dzisiaj pogoniłem mastera z rozwalonym silnikiem i skrzynią biegów, i chyba pierwszy raz w życiu mogę powiedzieć, że sprzedałem samochód za tyle, za ile chciałem, i to mimo iż zszedłem o tysiąc. Auto powisiało tydzień na sprzedajemy.pl i dzisiaj przyjechała po nie laweta z głębi Polski.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9957 dnia: Styczeń 11, 2023, 21:32:18 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3765
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
A był katalizator?
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9958 dnia: Styczeń 11, 2023, 22:05:44 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2866
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Pewno był :D
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9959 dnia: Styczeń 11, 2023, 22:51:25 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6593
  • Płeć: Mężczyzna
Jeszcze powiedz ze jak włączasz nawiew na szybę to klimatyzacja włącza się automatycznie to w ogóle będzie lux.
Tego tylko by brakowało... Jak mnie to wkur... jak samochód za mnie podejmuje decyzje.
Tak to jest, że jak jeżdżę czasami taką jedną Kią, to ciągle wyłączam klimatyzację bo się h... samo włącza. (Tak, wiem że osusza powietrze, ale po pierwsze mi to niepotrzebne do czystej szyby, wolę zaoszczędzić paliwo, a po drugie ja nie cierpię suchego powietrza!)
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E