Autor Wątek: Nie laduje sie aku a kontrolka ladowanie sie NIE świeci!  (Przeczytany 22432 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Nie laduje sie aku a kontrolka ladowanie sie NIE świeci!
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 13, 2013, 16:27:29 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
moze przerwa w uzwojeniu - na zimno jest styk ,a na cieplo material sie rozszerza i uszkodzone elementy sie rozchodza
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Nie laduje sie aku a kontrolka ladowanie sie NIE świeci!
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 14, 2013, 00:18:04 am »

Offline skyer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Audi A3 1.8T
Tylko ładowanie jest w dalszym ciągu wzorowe.Pada po prostu kontrolka akumulatora, która ożywa na zimnym silniku.
Jutro pojadę do innego elektryka , może uda mu się coś stwierdzić na zamontowanym altku.



Po wnikliwych poszukiwaniach  i testowaniu kabla od kontrolki okazało się, że winowajcą była żarówka w liczniku:/
Jakimś cudem po rozgrzaniu przestawała kontaktować....
Mam nadzieję , że problem z głowy;)
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2013, 09:29:22 am wysłana przez skyer »

Odp: Nie laduje sie aku a kontrolka ladowanie sie NIE świeci!
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 01, 2014, 20:19:22 pm »

kawka90

  • Gość
Witam.
Dzisiaj wracając z Olsztyna do Gdańska po przekroczeniu magicznej granicy 120 km/h (wyprzedzałem TIRa) w poldku coś zatrukało (przez chwile było słychać dzwięk taki, jakby wentylator zaczął bardzo głośno pracować [trrrr]) i skończyło mi się ładowanie (wnioskuje to po tym, że obrotomierz zaczął wariować, oświetlenie zaczeło przygasać, radio przestawało grać i a wycieraczki chodziły bardzo powoli). Naszczęście aku mam dobry więc po wyłączeniu wszystkich odbiorników elektrycznych jakoś dojechałem te 30 km do domu. Jak dojechałem i zgasiłem auto, to gdy chciałem odpalić samochód jeszcze raz, rozrusznik już nie kręcił. Po przeczytaniu tego wątku wróciłem do Poldka. Kontrolka ładowania (mały czerwony aku) po przekręceniu stacyjnki nie pali się, ale samochód odpala, alternator kręci się, lecz podświetlenie dalej świeci słabo. Dodam jeszcze, że przed tą sytuacją pasek trochę piszczał po odpaleniu (ale nie zawsze). Jutro niestety muszę wyjechać w delegacje i nie wiem czy jechac do pracy autem. No i zależy mi na jak najszybszym rozwiązaniu problemu bo jakoś musze dojeżdzać do pracy. Drodzy forumowicze, co to może być?

Odp: Nie laduje sie aku a kontrolka ladowanie sie NIE świeci!
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 01, 2014, 20:48:31 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1160
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
No to wyciągnij alternator, bo jak się skończyło łożysko to wirnik ociera czyli styka o stojan i wtedy może właśnie być trrr, ewentualnie szczotki się rozpadły i sprężynki robią za połączenie. Bez wyciągnięcia altka to tak trudno coś zdiagnozować. 

Odp: Nie laduje sie aku a kontrolka ladowanie sie NIE świeci!
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 01, 2014, 20:56:10 pm »

kawka90

  • Gość
Ten dzwięk było słychać tylko przez chwilę. A i dodam jeszcze, że kontrolka ładowania nie paliła się po tym zdażeniu w czasie jazdy. I alternatorem można zakręcić na wyłączonym silniku (koło pasowe ślizga się na pasku), sprawdziłem to przed chwilą.

Odp: Nie laduje sie aku a kontrolka ladowanie sie NIE świeci!
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 02, 2014, 07:57:55 am »

Offline Osfald

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 690
    • JAGUAR XJL 3.0 Supercharged 380KM
Jak wygląda pasek? Nie jest popękany, przytarty?

Jeśli pasek jest tylko poluzowany do napnij go alternatorem i sprawdź.

Na przyszłość pamiętaj, że jazda z luźnym paskiem to oprócz braku ładowania także brak chłodzenia silnika i ryzyko zatarcia.
FSO Car Team
12 lat przejeździłem wyrobami FSO. Są powody do dumy :)

Odp: Nie laduje sie aku a kontrolka ladowanie sie NIE świeci!
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 02, 2014, 21:32:41 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Zanim zaczniesz od najczarniejszych scenariuszy sprawdź dwie rzeczy:

Po pierwsze czy w liczniku po prostu nie spaliła ci się żarówka (jak będzie przepalona to NIE BĘDZIE ŁADOWANIA)
Jeśli żarówka jest sprawna to odłącz od alternatora FIOLETOWY PRZEWÓD i przy włączonym zapłonie ZEWRZYJ go do masy.
Jeśli kontrolka zaświeci to wina leży w alternatorze. Jeśli nie zaświeci - gdzieś dalej (kostka licznika np albo przepalona ścieżka w liczniku)

Jeśli dopiero to nie da efektu zabierz się za alternator.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Odp: Nie laduje sie aku a kontrolka ladowanie sie NIE świeci!
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 16, 2014, 17:40:27 pm »

Offline Dariusz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 450
  • Płeć: Mężczyzna
Po pierwsze czy w liczniku po prostu nie spaliła ci się żarówka (jak będzie przepalona to NIE BĘDZIE ŁADOWANIA
Od siebie dodam , że były dwa typy żarówek ładowania z czarną obudową (1.2W) lub niebieską (3W) jeśli była 3W nie możesz założyć 1.2W bo nie będzie wzbudzenia :)

Odp: Nie laduje sie aku a kontrolka ladowanie sie NIE świeci!
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 16, 2014, 19:29:40 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Będzie wzbudzenie spokojnie, tylko przy wyższych obrotach. u mnie jest właśnie taki efekt że wzbudzenie pojawia się dopiero powyżej 1800RPM.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Odp: Nie laduje sie aku a kontrolka ladowanie sie NIE świeci!
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 16, 2014, 19:30:45 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
W nowszych niektórych licznikach jest tam jeszcze rezystor właśnie o mocy 2W :)

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...