Autor Wątek: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----  (Przeczytany 131592 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #460 dnia: Marzec 20, 2021, 19:04:33 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 655
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
W Omedze razem z bratem wymieniłem dziś, tuleje poliuretanowe, na poliuretanowe. Ponadto wleciały też nowe gałki marki Mapco. Nie tylko Mototechnika oszczędza na smarze, tutaj pod gumkami było tylko lekko liźnięte smarem, dołożyłem sporo smaru, zobaczę ile to pojeździ. Chciałem tez przepalić poloneza, ale jakoś mi sił zabrakło, po wybijaniu i wbijaniu tych tulei.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #461 dnia: Marzec 20, 2021, 20:29:58 pm »

Offline Chosnek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro +/- 97 1.8 16V
Serio taki dystans bez awarii polonezem to jest dla niektórych sukces?  ;-| W czerwcu wsiadłem w atu rovera wyrwanego z pod płotu i zrobiłem 1800 km na wakacje a nikt mi medalu nie dał,ot normalny wyjazd  <spoko>
Są ludzie i ludziska, kiedyś też tak panikowałem przed jakąś dłuższą trasą, ale teraz już jestem spokojny, przecież żyjemy w czasach w których można się wszędzie dostać.
A żeby nie było offtopu to dziś do SBE wleciał "nowy" zespół przepustnicy, czasami się przycina ale lekkie kopnięcie gazu i spada do 1k rpm, pojeżdżę nim trochę to się rozrusza. :D

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #462 dnia: Marzec 20, 2021, 23:51:22 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 514
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Mi też nikt medalu nie dał :) Napisałem gdzieś, że wyczyn?Nie.

Ot, napisałem posta w temacie i tyle  ;p

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #463 dnia: Marzec 21, 2021, 12:23:47 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6604
  • Płeć: Mężczyzna
w sobote zrobilem trase rowerkiem i przy wyprzedzaniu tirow na autorstradzie przy depnieciu do 150km/h nagle temp. zaczela rosnac dotykajac czerwonego pola (od razu zbilem temp. hamujac silnikiem i wlaczajac ogrzewanie na maks.),
pozniej moglem normalnie jechac tylko, gdy przez nagrzewnice szlo duzo wody, na swiatlach wlaczalem wentylator nagrzewnicy na 2 i trzymal temp. (na wylaczonym wskazowka podnosila sie),
przez chlodnice woda plynela, bo weze byly cieple,

teraz sobie mysle co tam sie znowu odwalilo w tej padaczce zrobionej z prasowanej herbaty lipton , jebnal baczek przez pierscienie ogniowe, czy po prostu termostat nie otwiera sie tyle ile powinien,
gdyby poszedl bąk, to troche dziwne, ze akurat przez nagrzewnice woda plynie prawidlowo, ale czy nagrzewnica utrzymalaby temp. silnika przy 90-120km/h ,
jakis wezyk odpowietrzajacy jest w glowicy - moze byc zatkany, bo kiedys ktos wsypal do ukladu uszczelniacz, ciekawe na ile to potrzebne temu zdechlakowi,

normalnie zajebisty silnik - strach wyjechac w trase cwierc tys. km , a wlasciwie to spizgal sie po 60km i reszte musialem zrobic puszczajac ciepelko do kabiny i usuwajac je co jakis czas szybami

Raczej jak się ma sprawny termostat, ten silnik się nie przegrzewa. Trzeba tylko wziąć pod uwagę że nowe z pudełka są często niesprawne.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #464 dnia: Marzec 21, 2021, 13:09:37 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 886
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Drogi pamiętniczku. Dzisiaj rano po przebudzeniu postanowiłem ruszyć poloneza po tygodniowym postoju celem zanabycia piwa na porannego kaca. Atu mimo pomocy przy odpaleniu z kabli całą późniejszą trasę nie sprawiało żadnych problemów, 4 kilometry pokonał dzielnie bez zająknięcia i wróciliśmy cało do domu. Zdrowie rodacy  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #465 dnia: Marzec 21, 2021, 13:40:20 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 514
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Na kaca mogłeś taki 4 kilometrowy spacer z buta pójść akurat na ochłonięcie  <lol2>

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #466 dnia: Marzec 21, 2021, 14:51:38 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Wczoraj miałem chwilę, więc zmierzyłem ciśnienie  paliwa w kombi, całe 1,5 bara, a przy pełnym bucie aż 1 bar  <blee>
Dziś zerknąłem jak to wygląda na to, że zmiana pompy nie obejdzie się bez zmiany baku. Może to i lepiej, jak wyciągnę bak będę mógł skończyć blacharkę.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #467 dnia: Marzec 21, 2021, 18:48:56 pm »

Offline maniek1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 442
  • Płeć: Mężczyzna
    • fiat 125p
Po przejechaniu kilku kilometrów skasowałem luzy na przednich łożyskach, dostałem w prezencie przyrząd do zdejmowania i zakładania kapsli osłaniających nakrętkę łożyska, po całym zabiegu założyłem dekle na felgi.
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2021, 18:50:33 pm wysłana przez maniek1 »

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #468 dnia: Marzec 21, 2021, 19:24:30 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1324
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Co to za hamulce?

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #469 dnia: Marzec 21, 2021, 19:27:30 pm »

Offline maniek1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 442
  • Płeć: Mężczyzna
    • fiat 125p

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #470 dnia: Marzec 21, 2021, 19:46:23 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1324
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Zdradz więcej szczegółów. Średnica tarczy, tloczka? Tarcze chyba nie z alfy bo tam jest mocowanie kola na 5 śruby.
Na jakiej pompie to jest postawione?

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #471 dnia: Marzec 21, 2021, 20:01:52 pm »

Offline maniek1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 442
  • Płeć: Mężczyzna
    • fiat 125p
Zdradz więcej szczegółów. Średnica tarczy, tloczka? Tarcze chyba nie z alfy bo tam jest mocowanie kola na 5 śruby.
Na jakiej pompie to jest postawione?

http://forum.fsoptk.pl/index.php?topic=11170.280

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #472 dnia: Marzec 21, 2021, 20:05:14 pm »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
Tales, też ma takie zakupione; czekają na montaż - dawca to Alfa (np. https://allegro.pl/oferta/zwrotnica-tarcza-zacisk-lewy-przod-alfa-147-156-8752050899 ), natomiast tarcze pasują od kilku modeli fiatów.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #473 dnia: Marzec 22, 2021, 03:16:34 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Wczoraj miałem chwilę, więc zmierzyłem ciśnienie  paliwa w kombi, całe 1,5 bara, a przy pełnym bucie aż 1 bar  <blee>
Dziś zerknąłem jak to wygląda na to, że zmiana pompy nie obejdzie się bez zmiany baku. Może to i lepiej, jak wyciągnę bak będę mógł skończyć blacharkę.
Warto od razu zaopatrzyć się w nowy filtr. Przykręcony jest w wyjątkowo niewygodnym miejscu. U mnie były również w kiepskim stanie przewody między nim, a pompą.
A w temacie, to podłączyłem tymczasowo wyloty dużej plusowskiej nagrzewnicy do deski od Caro. Było "trochę" kombinowania ale nawet całkiem przyjemnie teraz leci powietrze.
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2021, 03:18:38 am wysłana przez Grzech#1938 »
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #474 dnia: Marzec 22, 2021, 18:18:19 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Filtr paliwa zmieniłem zaraz po tym jak go kupiłem i obecnie jest taka trochę prowizorka.
Zgłębiłem dziś temat zbiorników paliwa do atu/kombi i nie jest dobrze, w prawdzie nie jest też źle; można powiedzieć, że jest średnio. Jedyna sensowna opcja na bak to allegrodrogo. Ale jest takie,  że nikt nie podaje rozmiaru dużego dekla. A drugie ale jest takie, że jakością to to raczej nie porywa. Jednak jak mus to mus.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #475 dnia: Marzec 22, 2021, 18:30:48 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 886
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Niema tragedii,jakiś czas temu u siebie w atu zmieniałem bak na rzemiosło z allegro i siadł fajnie. Wlew jest prosty to też nie mają tego jak spierdolić  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #476 dnia: Marzec 22, 2021, 18:42:55 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 564
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
A co z tymi słynnymi przegrodami ? Da się jeździć poniżej 1/2 paliwa w baku ?

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #477 dnia: Marzec 22, 2021, 19:08:35 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 886
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
W moim są,tak samo w przypadku zbiorników do caro też się zdarzają przegrody tylko wlew trzeba przespawać
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #478 dnia: Marzec 22, 2021, 19:50:13 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1324
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Jak bak to tylko oryginał. To jest niebo a ziemia porównując oryginał do tych gówien z allegro. Że swoim walczyłem ok miesiąca ale mam bak który pasuje idealnie.
Rozcięcie, piaskowanie wewnątrz i zewnątrz, spawanie, lakierowanie proszkowe. Dla chętnych przed lakierowaniem może być jeszcze ocynk. Nie jest tanio ale jak ma być dobrze to nie będzie kosztowało 50zl.
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2021, 19:53:21 pm wysłana przez Tales »

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #479 dnia: Marzec 22, 2021, 20:37:19 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13838
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Ale jest takie,  że nikt nie podaje rozmiaru dużego dekla. A drugie ale jest takie, że jakością to to raczej nie porywa. Jednak jak mus to mus.
najlepszy zbiornik do kombi to 650/300 i dojazdowka na pake lub dach  :-)
badz latwiej dostepny 650/270,
zmiane konstrukcyjna na onlyLPG podbijesz sobie sam w robocie ;>

a jezeli twardo chcesz finansowac nieruchomosci Don Orleone wachą95 to nie wazne jaki bedziesz miar rozmiar dekla w baku, bo i tak jedyne sensowne miejsce na pompe zamiennik znajduje sie poza bakiem
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.