Autor Wątek: Urwalo sie mocowanie tloka  (Przeczytany 9308 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Urwalo sie mocowanie tloka
« dnia: Październik 30, 2005, 19:39:25 pm »

Andrzej1980

  • Gość
Witam  
Dzis w silnku urwal sie element co mocuje korbe z tlokiem Strasznie sie aut zaczelo tluc i sciagnolem go do domu
Teraz pytanie bo jeszcze nie zagladalem do srodka
Czy po czyms takim( silink od razu wyl ale wiadomo ze korbowod w sekundzie nie zatrzyma sie)  czy po takich wypadkach gladz cylindra nadaje sie do czegos czy trzeba robic jej szlif czy cos w tym rodzaju?
Pozdrawiam

Urwalo sie mocowanie tloka
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 30, 2005, 19:54:43 pm »

SerU#408

  • Gość
Silnik masz do wyrzucenia na złom na 99%. Też tak kiedy? mi się zrobiło i cylindry popękały a głowica tak się wygięła, że nie było co planować.

Urwalo sie mocowanie tloka
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 30, 2005, 20:46:19 pm »

kowal

  • Gość
SerU... Prawdziwy engine-killer  :twisted:

Urwalo sie mocowanie tloka
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 30, 2005, 20:55:20 pm »

Czaku

  • Gość
A mi kiedys wyszedl korbowod bokiem w ducato:)

Urwalo sie mocowanie tloka
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 30, 2005, 21:18:29 pm »

Andrzej1980

  • Gość
Aha to prognozy nie sa obecujace;( a jakie mieliscie objawy jak to cos peklo? bo u mnie zaczelo telepac silnikiem jakby stracil wyrownowazanie no i stukot

Urwalo sie mocowanie tloka
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 30, 2005, 21:23:54 pm »

Czaku

  • Gość
U mmie zapalila sie kontrolka oleju i zrobile jebut i po sprawie :twisted:

Urwalo sie mocowanie tloka
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 30, 2005, 21:47:20 pm »

DOHC

  • Gość
chyba troche przesadziles z obrotami , a z silnika to raczej juz nie naskladasz za wilee :/

Urwalo sie mocowanie tloka
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 30, 2005, 21:59:31 pm »

Andrzej1980

  • Gość
Ten silnik (1,6gle) przekraczal 170km/h   i ost taki rajd byl pol roku temu
a teraz  mialem chyba do 2500obr/min jak to poszlo wczesniej cos stukalo w silniku jakby luz gdzies byl ale jezdzil:) a teraz nie zdazylem sie zorientowac czy gorzej idzie bo jak zeczlo sie tluc to wyl zaplon ale cisnienie oleju bylo:) kiedys slyszlaem ze jak panewka czy polpanewka pojdzie to podobne sa efekty  tylko nie wiem czemu takie wibracje sie zrobily w kazdym razie slinik na zewnatrz jest w jednym kawalku i nie kapie:) a jak dokonam sekcji (mam nadzieje ze nie zwlok silnika) to napisze co to bylo

Urwalo sie mocowanie tloka
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 30, 2005, 22:35:49 pm »

domin1

  • Gość
mi tez nietakdawno rozerwało cały korbowód i wtedy pękła gład? cylindra1 korbowód podzielił sie na dwie czę?ci pękł wał i tłok a to wszystko stało sie przy przekroczeniu 8000 ty?.obr.jak paliłem gumy na każdym skrzyżowaniu w lidzbarku i robiłem b?czki w gródkach.w wyniku tego wymieniłem silnik na drugi zaraz w niedziele nastepnego dnia i kupiłem go za ?mieszne pieni?dze czyli za 150 zł.

Urwalo sie mocowanie tloka
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 31, 2005, 09:19:23 am »

DOHC

  • Gość
z tego co pizesz to mnie wyglada na urwany tlok , wes go rozłuz i napiz co se stao najlepie z fotostory , bom ciekaw ;)

pozdrawiam

Urwalo sie mocowanie tloka
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 31, 2005, 15:24:37 pm »

Tomala#1829

  • Gość
no wła?nie bez rozbiurki to nie ma co tu gadać, w moim poprzednim tez się urwał ale silnik nie był na złom chociaż po podliczeniu remontu  :shock:  :shock:  :shock:  no ale cóz.
u mnie korbowód porysował gład? tak mocno że trzeba było wstawiać tuleje i zkrzywił przy okazji wał ale dzięki temu dowiedziałem sie pare ciekawych żeczy o nim i jego porzednim wła?cicielu a taki miał być luks samochód i dobry mechanik

Urwalo sie mocowanie tloka
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 31, 2005, 20:04:07 pm »

odiss

  • Gość
Tak jak mówi Seru - silnik masz na zlom- to samo zrobiłem u siebie, gdy przesadziłem z obrotami. Z silnika nie było co zbierać praktycznie. Nie wspomne już że wywaliło mi (pewnie przez obrócony korbowód pompke olejow? razem z filtrem, uderzenie bylo tak mocne ze blok praktycznie pękł na pół.

Urwalo sie mocowanie tloka
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 01, 2005, 13:34:05 pm »

Andrzej1980

  • Gość
Witam
Dzis zdjolem pokrywe zaworow i wykrecilem swiece i kreacac walem korbowym stweirdzilem ze wszystkie dzwigienki chodza i tloki tez ale juz chyba wiem co poszlo na korbowym wale jest gigantyczny(wal rusza sie reka we wszystkiemozliwe strony gora dol lewo prawo przod tyl:)) luz przypuszczam ze rozlecialy sie panewki(czy polpanewki nie wiem jak to sie wachowo nazywa ale to cos co podtrzymuje wal:)) W najbliszym wolnym czasie wjade do sasiada na kanal i zagladne od spodu do korbowodow Czy jezeli panewki poszly w miazge to wal  mogl sie skrzywic? i czy trzeba robic szlif walu? o ile jest prosty:)?
Pozdrawiam

Urwalo sie mocowanie tloka
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 01, 2005, 18:09:24 pm »

SerU#408

  • Gość
No chłopie je?li masz aż taki luz na wale, to nie wiem co? Ty tam nawyprawiał bo osi?gnięcie takiego luzu jest możliwe chyba tylko w przypadku pęknięcia podpory wału lub jego skrzywienia. Co? tam się musiało ostro przemielić skoro wał ma aż taki luz. :twisted: Nie licz na zbyt wiele jak go rozbierzesz. Bez wymiany silnika się prawdopodobnie nie obejdzie  :(  :?

Urwalo sie mocowanie tloka
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 02, 2005, 12:09:54 pm »

Tualatin

  • Gość
A ja proponuję najpierw wyj?ć silnik, rozebrać a potem debatować czy sie da zrobić i jaki koszt tego...

Urwalo sie mocowanie tloka
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 02, 2005, 13:24:25 pm »

Andrzej1980

  • Gość
w pt wyjmuje silnik ale tez z ogledzin mechanika wynika ze wal pojdzie na zlom a co jeszcze to sie okaze jak go wyjmiemy do zrobie fote

Urwalo sie mocowanie tloka
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 03, 2005, 08:45:17 am »

Tomala#1829

  • Gość
eeee to jak juz wał masz do dupy to reszta chyba też, prponuje zebys poszykał sobie drugiego silnika, numerów silnika juz nie prowadza to możesz sobie spokojnie wymienić
jak bym wiedział że mnie remont tyle wyjdzie ile wyszedł to bym szukał drugiego silnika ale na pocz?tku miało być tylko panewki pier?cienie tuleja dwa tłoki i konieć a tu jeszcze doszedł szlif wału i takie tam ale co zrobic takie życie

Urwalo sie mocowanie tloka
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 03, 2005, 09:36:38 am »

Andrzej1980

  • Gość
No wal wyjet w 2 kawalkach miedzy 2a 3 cylidnrem sie zlamal ale nic sie nie stalo resztcie poszukam wal inny i walek rozrzadu ze szklankami sie wymieni i bedzie git przynajmniej bede wiedzial czym jezdze fotki dam wkrotce

Urwalo sie mocowanie tloka
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 03, 2005, 09:47:44 am »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
Czekamy na forki bo ukręcić wał to trzeba mieć talent

Urwalo sie mocowanie tloka
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 03, 2005, 09:51:43 am »

Tomala#1829

  • Gość
no fakt, jeszcze zrozumie wał napedowy ale wał w silniku  :shock:  :shock:  :shock: