Autor Wątek: Jaki olej do skrzyni  (Przeczytany 9674 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jaki olej do skrzyni
« dnia: Lipiec 07, 2008, 20:18:27 pm »

tebe

  • Gość
Witam,

Jaki polecacie najlepszy olej do skrzyni biegów (na którym łożyska nie rzępolą, nie niszczą się mechanizmy, itd)?

Pozdrawiam.

Jaki olej do skrzyni
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 07, 2008, 20:44:12 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2616
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
każdy mechanizm ulega zużyciu, każde łożysko też. nie istnieje olej który dawałby wieczną trwałość. jak masz dużo kasy, kup jakiś wysoko- markowy, jeśli masz mniej kup Hipol do skrzyń biegów- przekładniowy. w moim poldku jest właśnie Hipol i działa bez zarzutu.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Jaki olej do skrzyni
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 07, 2008, 20:51:20 pm »

e_gregor

  • Gość
Ja do skrzyni forda leję ATF bo taki zaleca producent. Nie wiem czy w zamian zwykłego hipolu nie można takiego zalać do skrzyni poldkowej. Ale jak skrzynia już rzecholi to olej jej nie poratuje...

Jaki olej do skrzyni
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 08, 2008, 11:49:11 am »

marcij

  • Gość
Ja zalalem transelfa, do skrzyni i do mostu. Kosztowal prawie 2x wiecej niz hipol. Mam wrazenie ze biegi chodza ciut lzej , zwlaszcza na zimnym silniku , oraz wycie walu przenioslo sie o jakies10-15km/h wyzej. Ale nie twierdze ze to kwestia marki oleju , prawdopodobnie tylko tego ze jest nowy. Ja osobiscie jestem jakos uprzedzony do koncernu ORLEN, nawet nie wiem dlaczego.

Jaki olej do skrzyni
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 08, 2008, 13:23:08 pm »

Offline Alien#174

  • Mój Polonez - jako JEDYNY od początku w PTK
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Mężczyzna
  • ***$karbnik PTK ***
    • PN CARO 1.6GLE MR'91
też nalałem Hipola i zimą jest nieźle, tam nie ma takich obciążeń jak w silniku więc w tym wypadku uprzedzenia do Orlenu można odłożyć (wyciągnąć je ewentualne przy poszukiwaniach oleju silnikowego)
Minister Zdrowia ostrzega! Polonez uzależnia!
PN Caro - burgundowe cacuszko 92' ( Polina )

Jaki olej do skrzyni
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 14, 2008, 21:56:14 pm »

tebe

  • Gość
Do silinika to akurat leję Mobil 1 5W/50 i jestem bardzo zadowolony :) Przejechałem już 11.000 km na nim w ciągu 3 miesięcy i.... zero ubytku oleju, nawet o milimetr poziom nie spadł. Polecam.

Jaki olej do skrzyni
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 16, 2008, 23:09:58 pm »

sobi

  • Gość
...ja od zarania dziejów w autach używam Hipola stary produkt socjalistyczny i niezawodny.POLECAM

Re: Jaki olej do skrzyni
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 23, 2008, 12:21:32 pm »

blacksentinel

  • Gość
Cytat: "tebe"
Witam,

Jaki polecacie najlepszy olej do skrzyni biegów (na którym łożyska nie rzępolą, nie niszczą się mechanizmy, itd)?

Pozdrawiam.


ja polecam Mobilube GX-A 80W lub esso 85w/90 - moj smiga na nich calkiem dobrze.
z kolei na shell 80w/90 jakas tylni most mi szarpal czasem przy ruszaniu.
moze to i przypadek niezaleznie od marki oleju ale tak bylo i na esso przestał i jak potem wymienilem na mobil to tez byl spokoj. ja bym nie dawal hipola bo to raczej slaby produkt.

pozdrawiam

Re: Jaki olej do skrzyni
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 23, 2008, 23:50:27 pm »

Offline Plus98

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 115
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Kombi 1.6 MPi
Cytat: "blacksentinel"
ja bym nie dawal hipola bo to raczej slaby produkt.

pozdrawiam


Hipol to dobry produkt moim zdaniem tylko trzeba kupić odpowiedni a nie najtańszy a jest ich co najmniej 15 rodzajów HIPOL Parametry dobierz zgodnie z instrukcją obsługi samochodu.

Jaki olej do skrzyni
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 28, 2008, 23:46:53 pm »

Grzesiek

  • Gość
zapożyczę temat ile oleju wchodzi na ful do skrzyni i do mostu gdzie mają jakieś wlewy i jak wlewać olej? i czy do mostu też hipol?

Jaki olej do skrzyni
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 29, 2008, 09:24:53 am »

CycuE30

  • Gość
do mostu i skrzyni hipol 85W/90

połóż się pod auto i szukaj śrub imbusowych ta wyzej to wlew,nizej spust (jesli jest jakas po srodku to jest to otwor ktory sygnalizuje odpowiedni stan,niepamietam czy polonez mial taki otwor, -C-E-N-Z-U-R-A-*)

* Moderator rządzi, moderator radzi. Moderator nigdy Cię nie zdradzi! Żeby oskrażenia o cenzurę na PTK nie były bezpodstawne to cenzuruję i się z tym nie kryję. A tak na poważnie to wyciąłem fragment nic nie wnoszący do tematu a mający charakter prowokacyjny i pretensjonalny pod adresem innych użytkowników forum PTK.

e_gregor#1917

Jaki olej do skrzyni
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 29, 2008, 09:38:14 am »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3414
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
Cytat: "Grzesiek32211"
zapożyczę temat ile oleju wchodzi na ful do skrzyni i do mostu gdzie mają jakieś wlewy i jak wlewać olej? i czy do mostu też hipol?


Olej wlewaj strzykawką, lub zrób sobie lejek z butelki PET. korki są na klucz imbusowy 12. W sumie w most i skrzynię wchodzi ~3l hipolu.
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

Jaki olej do skrzyni
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 29, 2008, 14:47:58 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
jimo#1921, do skrzyni chyba butelką nie dojdzie bo ten korek po boku jest. Ja to robiłem ostatnio specjalną "strzykawą" do oleju ;)
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Jaki olej do skrzyni
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 29, 2008, 15:47:40 pm »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3414
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
Cytuj (zaznaczone)
jimo#1921, do skrzyni chyba butelką nie dojdzie bo ten korek po boku jest. Ja to robiłem ostatnio specjalną "strzykawą" do oleju


napisałem zeby sobie zrobil z tego lejek - tniesz na połowe butelke po coli lifcie czy zywcu i masz juz lejek.
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

Jaki olej do skrzyni
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 30, 2008, 07:52:54 am »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Zrozumiałem, że lejek. Chodzi mi o to, że butelkę z olejem musisz mieć wtedy wyżej niż lejek. Musi kupić 3 litry, jeśli kupi do tego nie w małych tylko w dużej butelce to w życiu nie dojdzie. Lepiej żeby na sucho nie jeździł autem i nie szukał czegoś do wlania oleju ;)
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Jaki olej do skrzyni
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 30, 2008, 07:57:51 am »

Offline Adim

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 128
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mazda 626 GE 1.8 1994
Ja do mostu to wlewam byteką z tzw. "smoczkiem" poj 50 ml. Smoczek idealanie pasuje w otwór po korku.
Moje auta: FSO Polonez 1.5 SLE 1989, FSO Polonez Caro 1.6 GLE 1995, FSO Polonez Caro Plus 1.4 MPi 1997,  FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 2001 :)
Aktualnie: Mazda 626 GE 1.8 1994

Jaki olej do skrzyni
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 30, 2008, 09:00:04 am »

Grzesiek

  • Gość
ech w sobotę niedziele leje ten olej z ciekawości są jakieś miarki w skrzyni moście? Co pokazuje poziom oleju?

[ Dodano: 30 Lip 2008 09:00 ]
I jakbym przelał to chyba nic się. nie sanie bo niema tam wielkiego ciśnienia

Jaki olej do skrzyni
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 30, 2008, 09:55:41 am »

CycuE30

  • Gość
człowieku czytaj wszystkie posty !!!!!
jesli nie jest tak jak napisalem wczesniej to bedziesz mial dwa otwory ,spustowy i wlewu,jesli olej zacznie wyciekac otworem WLEWOWYM to go zakręć i stan jest dobry

zmiana oleju w skrzyni/moscie wymaga tylko TROCHE logicznego myslenia ... boze....

[ Dodano: 30 Lip 2008 09:56 ]
skoro juz zadajesz pytania tego typu to pamietaj o ustawieniu auta na równym podlozu i nie podnos go na lewarku

Jaki olej do skrzyni
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 30, 2008, 09:57:13 am »

Grzesiek

  • Gość
Spokojnie spytam sie bo chce być zabezpieczony z każdej strony a ty może z całym szacunkiem ochłoń to jest forum tu się pytasz co i jak!!

Jaki olej do skrzyni
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 30, 2008, 10:05:38 am »

CycuE30

  • Gość
rozumiem pytac o rzeczy ktorych nie bylo,ale ten temat jest tak banalny ze szkoda gadac,pozatym byl poruszany chyba z 10 razy

http://www.fsoptk.pl/forum2/viewtopic.php?t=17415&start=0
http://www.fsoptk.pl/forum2/viewtopic.php?t=18246&start=0
http://www.fsoptk.pl/forum2/viewtopic.php?t=17462&start=0

i dziesiatki innych

i nie uspokajaj mnie