Autor Wątek: Jaki most będzie pasował do Atu + 97r.  (Przeczytany 9743 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jaki most będzie pasował do Atu + 97r.
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 03, 2009, 23:05:43 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Jak ci most cieknie na półosiach pod bębnami, to simmeringi do wymiany.. czyli uszczelka za 30 groszy.. ale do tego trzeba wyjąć półoś... co przy bębnach nie jest niczym atrakcyjnym.
 Wiem bo u mnie też cieknie. Ale chrzanie to :) Poczekam na wymiane hamulców z tyłu do środy i wtedy moze wymienie simmering.


A skąd tobie dokładnie cieknie ?

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Jaki most będzie pasował do Atu + 97r.
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 04, 2009, 02:06:16 am »

Offline adamek9026

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 109
    • Passat b5 FL 05'
Tomasz-350, łożyska są inne niz w zwykłych plusach czy zwykłych od tych z trucka czy kombi

Jaki most będzie pasował do Atu + 97r.
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 04, 2009, 09:09:21 am »

polofix

  • Gość
tam nie ma simmeringu tylko jest oring.ja go wywalilem bo nie moglem zalozyc,wyciagnal sie poprostu.silicon zalatwil sprawe w 100%.

Jaki most będzie pasował do Atu + 97r.
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 04, 2009, 09:48:44 am »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Silikon powiadasz ?
Hmm.. może to nie jest złe rozwiązanie ?
Tyle że ja jeszcze śruby muszę wywalić, bo mam Imbusowe, i przy wymianie satelit szlag mnie trafiał.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Jaki most będzie pasował do Atu + 97r.
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 05, 2009, 15:15:37 pm »

Tomasz-350

  • Gość
polofix, W truck plusie na półosi jest simering i do tego jeszcze silikonem się smaruje. Czyli ja niekoniecznie źle złożyłem tylko złe części dostałem. łożysko jest stożkowe i po skręceniu wydaje sie że za ciasno siedzi na bieżni i dlatego ciężko chodzi i sie szybko wyrabia. W takiej flanszy jest jeszcze taki aluminiowy pierścień i ponoć przy montażu powinien byc on sprasowany na odpowiednią odległość żeby dobrze pasował.

Jaki most będzie pasował do Atu + 97r.
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 04, 2009, 18:53:16 pm »

Offline mateusz19

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 55
Witam panow. Jesli mozna podlacze sie do tematu. Mianowicie ostatnio zajezdzilem most i skrzynie. W moscie obydwie satelity padly i kawalek  zablokowal kolo talerzowe oraz walek glowny co w ekefcie zablokowalo calkowice wal a nastepnie ukrecil sie walek wychodzacy ze skrzyni do walu napedowego.  :shock:    :|  . Wiec wszedlem pod auto i zobaczylem ze padla skrzynia to nie marnujac czasu podjechalem na zlom i wyrwalem skrzynie od PN 1.6 caro podbono z kat. za 50zl no to zalozylem ja na miejsce uruchamiam auto i lipa nie jedzie .Rozebralem most a tam  meksyk :/. A dokladnie cale wnetrze.  Chcialbym wymienic cale bebechy. Teraz mam kilka pytan:
1. Czy skrzynia ktora nabylem ma takie same przelozenia jak ta montowana w Atu + 97r.
2. Sprawa mosu. Szukac innego od atu 11/43 czy kupic inny np. od Caro wyjac cale bebechy i przelozyc do mojego?(sklaniam sie ku tej opcji)Byc moze uda mi sie wyrwac jeszcze most od tego PN co mam skrzynie.  Czy taki zabieg ma sens i jak dobrze poskladam to bedzie jezdzic ?.

Jaki most będzie pasował do Atu + 97r.
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 04, 2009, 21:46:49 pm »

Offline BARTEK1925

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 4230
  • Płeć: Mężczyzna
  • 000086
    • Laguna I kombi 1.8 + sekwencja 2000 r.
Czytamy uważnie forum, bo o skrzyniach to nawet jest ART napisany:
http://www.fsoptk.pl/forum2/viewtopic.php?t=20340

po co chcesz się bawić z przekładaniem kosza mechanizmu :?: przerzuć cały most i po ptokach.
Paździoch 2.0 OHC ford 1990 r - 2003/2016 r. auto odjechało 14.05.2016 do nowego domu.
A codziennie granatowe Mondeo kombi MK1 1.6 + LPG - zwany też czołgiem-sprzedany wrzesień 2017
Obecnie: Laguna 2000 r. kombi 1.8 + sekwencja
             Berlingo 2008 r. I lift 1.6 + sekwencja

Jaki most będzie pasował do Atu + 97r.
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 04, 2009, 22:08:50 pm »

Offline mateusz19

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 55
Dzieki Bartek za info. o skrzyniach jakos przegapilem i w artykulach nie szukalem  :|

 
Cytuj (zaznaczone)
po co chcesz się bawić z przekładaniem kosza mechanizmu

hmm sam nie wiem. moze chcem narobic sobie wiecej pracy.  Ale z drugiej strony to caly most bedzie duzo drozszy i ciezko dostac od atu  :|   A w mojej okolicy jakos same Caro widac.  Moze w Koszalinie cos znajde.

Jaki most będzie pasował do Atu + 97r.
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 05, 2009, 00:18:41 am »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Cytuj (zaznaczone)

po co chcesz się bawić z przekładaniem kosza mechanizmu :?: przerzuć cały most i po ptokach.

Bo jest przy tym mniej i to lżejszej roboty.
Wiem po sobie jak zmieniałem satelitki.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Jaki most będzie pasował do Atu + 97r.
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 05, 2009, 08:20:38 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Cytat: "mateusz19"
jakos same Caro
Szukaj plusa. Tam też są skośne amorki jak w atu i most będzie pasował. W ostateczności wsadzisz i zwykły jak dospawasz mocowanie amora. Było nie raz o tym na forum.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Jaki most będzie pasował do Atu + 97r.
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 16, 2009, 23:14:32 pm »

Offline mateusz19

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 55
Witam. Po dluzszej przewie. Wiec, panowie kupilem most o caro  bo od atu nie moglem nigdzie dostac a po drugie mialem go na wyciagniece reki i za nieduze pieniadze.  okazalo sie ze jest on waski i na tarczach. To postanowilem przelozyc cale bebechy.:D Fakt roboty troche bylo itd. ale wszystko poszlo jak nazlezy i bez problemow.  Juz zrobilem kilka setek km i jestem zaskoczony bo jest bardzo cichy praktycznie wcale go nie slychac tylko w zakresie mniej wiecej 93-97.. potem cisza :D A co do tarcz to zastanawiam sie czy ich nie zamontowac  czy moze sprzedac.

Jaki most będzie pasował do Atu + 97r.
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 18, 2009, 10:30:43 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Cytat: "mateusz19"
okazalo sie ze jest on waski i na tarczach.
Cytat: "mateusz19"
estem zaskoczony bo jest bardzo cichy praktycznie wcale go nie slychac

Bo wąskie mosty są o niebo lepsze od szerokich. Tylko szkoda że tak obciachowo wygląda potem auto. A jakie przełożenie dorwałeś 3,9 czy 4,1??
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Jaki most będzie pasował do Atu + 97r.
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 18, 2009, 15:32:25 pm »

Offline graczol1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 563
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borek 1.4 & Caro 1.6
Cytat: "Bocian_s#313"
wąskie mosty są o niebo lepsze od szerokich
wnętrzności też? jakoś się różnią?
nic się tak wzajemnie nie uzupełnia jak szlifierka kątowa i migomat...
...i sto koni w Borku goni...
FSO POLONEZ Your best discovery

Jaki most będzie pasował do Atu + 97r.
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 18, 2009, 20:01:52 pm »

Offline mateusz19

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 55
Nie nie Panowie. Przelozylem tylko cale wnetrznosci  półośki zostaly te co byly. Trafilem na przlozenie 11/43 takie jak miałem. Wnetrze w moscie waskim i szerokim wyglada tak samo.  Oba mosty roznia sie tylko rozstawem(szerokoscia) tak na pierwszy rzut oka.

Jaki most będzie pasował do Atu + 97r.
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 18, 2009, 20:56:05 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Cytat: "mateusz19"
Przelozylem tylko cale wnetrznosci półośki zostaly te co byly

To kiedy grasz w Lotto?? To się nazywa fart  :lol:  :lol:
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Jaki most będzie pasował do Atu + 97r.
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 18, 2009, 22:04:36 pm »

Offline mateusz19

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 55
Cytuj (zaznaczone)
To kiedy grasz w Lotto?? To się nazywa fart  
heheh:). Nooo w lotto zeby tak wygrac:) ...  Ale to fart ze działa?? Jak dla mnie wszystko bylo takie same wystarczylo tylko przlozyc i po sprawie:)  poloski  mialy takie same naciecia na koncach i wszstko elegancko pasowalo niczym Plug&Play . :D dobra tam, najwazniejsze ,ze auto jezdzi (jak dlogo tego nie wiem) most juz tak nie wyje i jednak taka opercja jest mozliwa:D

Jaki most będzie pasował do Atu + 97r.
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 19, 2009, 08:06:18 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Mechanicznie to jest pluj&wypluj tyle że o wyciu decyduje odpowiednie ustawienie między wałkiem atakującym a kołem tależowym. A to przy takiej przekładce to już praktycznie Lotto.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.