Autor Wątek: -= FOTKI =-  (Przeczytany 1648701 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #6520 dnia: Październik 18, 2016, 00:14:14 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
A za co ta kara, jeżeli auto jest sprawne?

A czemu mam być karany za brak prawa jazdy jeżeli znam przepisy i umiem jeździć?

Gdybyś napisał, że byłbyś ukarany za to że Twoje terminowe prawo jazdy utraciło ważność, porównanie byłoby trafne. Nie posiadałeś nigdy dokumentu zwanego prawem jazdy, więc na jakiej podstawie zweryfikować to czy znasz przepisy? Auto posiadające dowód rejestracyjny i badanie techniczne z ubiegłego roku, które kilka dni temu straciło ważność, pozwala na domniemanie, że auto nadal jest sprawne. W przypadku kontroli, wystarczy zmotywować kierowcę do dokonania badania. Wystarczającym argumentem jest konfiskata dowodu rejestracyjnego.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #6521 dnia: Październik 18, 2016, 00:26:48 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6593
  • Płeć: Mężczyzna
Auto posiadające dowód rejestracyjny i badanie techniczne z ubiegłego roku, które kilka dni temu straciło ważność, pozwala na domniemanie, że auto nadal jest sprawne.

Dlatego przewidziałem że nie powinno się karać do 14 dni po przekroczeniu terminu badania.
Natomiast uproszczenie w postaci wymogu posiadania ważnych badań technicznych, jest konieczne z uwagi na skomplikowanie techniczne samochodów i skalę zjawiska jakim jest ruch samochodowy. Uczciwsze byłoby karanie za nieprzestrzeganie przepisów stworzonych dla dobra wspólnego (wymóg aktualności badań), niż za to że się nie ma czegoś co jest niepotrzebne i brak tego nikomu nie szkodzi (brak przeglądu w samochodzie który nie porusza się po drogach publicznych), a podwojenie opłaty za przegląd to de facto kara.

Wystarczającym argumentem jest konfiskata dowodu rejestracyjnego.

Ale zaświadczenie o konfiskacie nie daje takich uprawnień jak dowód rejstracyjny, więc jeżeli wracając do domu zostaniesz ponownie zatrzymany, powinieneś zapłacić mandat za brak dowodu. Z jakiej racji?


« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2016, 00:29:39 am wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #6522 dnia: Październik 18, 2016, 00:53:02 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5102
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Pisząc o administracji, miałem na myśli ogół tych wszystkich pasożytów siedzących wyżej od nas, niekoniecznie zwykłego urzędnika np. w urzędzie skarbowym.Te ustawy, przepisy, też wymyślają ludzie.Chyba nie da się stworzyć takiego systemu, żeby wszystkich zadowolić, bo to, co będzie korzystne dla jednego, dla drugiego już niekoniecznie.Piszesz na przykładzie "wioski" o porządku publicznym, wszystko rozumiem, ale porządek, a wyzysk, to dwie różne rzeczy.Prawo jest potrzebne, bo bez niego, to każdy by robił, co by chciał i rządził by silniejszy, albo ten, kto ma dobrze gadane i potrafi sobie okręcić wokół palca większą grupę ludzi.U nas wszystko jest robione dla wyzysku, żeby wydoić ze społeczeństwa ostatnią złotówkę.Każdy przepis jest tak przemyślany, żeby w pierwszej kolejności jego stosowanie generowało zysk dla "państwa". Zamiast zrobić tak, by przepisy jak najmniej utrudniały ludziom życie i drenowały kieszeń, to robią na odwrót.Głupie oc trzeba płacić na każdy samochód, a i tak non stop podnoszą i za wariatów powodujących wypadki płacą wszyscy, gównie ci, którzy przez całe życie nawet stłuczki na parkingu nie mieli.Po prostu stosują jednakowe kryteria dla dobrych i złych.To tak samo, jak z mandatami.Bogaty może zapłacić i 1000 pln, zaśmieje się i pojedzie dalej (teraz trochę ich punkty bolą) a biedny, jak by miał tyle zapłacić, to by mu do śmiechu nie było.Mandaty adekwatne do dochodów, to dobry pomysł, ale chyba nikomu nie chciało by się czegoś takiego wprowadzać, bo teraz mają łatwiej i szybciej.Nikt nad niczym nie myśli, tylko wypisują blankiecik i papa.Wiadomo, że przepisy i ogólnie prawo, są dla dobra społeczeństw itd. ale na nic prawo, gdy organy je egzekwujące same się do niego nie stosują i pozwalają na nadużycia.U nas strasznie lubią marnować bezsensownie publiczne pieniądze, a z drugiej strony, wyciągają do obywatela rękę, po kolejne.Jeden wielki bałagan,bo nie ma kto tym wszystkim mądrze zarządzić.Każdy ciągnie do siebie, co widać na każdym szczeblu, gdzie ludzie mają jakąkolwiek "władzę".

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #6523 dnia: Październik 18, 2016, 00:58:49 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak

Wystarczającym argumentem jest konfiskata dowodu rejestracyjnego.

Ale zaświadczenie o konfiskacie nie daje takich uprawnień jak dowód rejstracyjny, więc jeżeli wracając do domu zostaniesz ponownie zatrzymany, powinieneś zapłacić mandat za brak dowodu. Z jakiej racji?

A kto napisał, że powinien być mandat? Policjant wydaje dokument ważny jakiś okres czasu i pozwala on na kontynuację jazdy.

Pisząc o konfiskacie dowodu, miałem na myśli zmotywowanie kierowcy na udanie się na badanie techniczne pojazdu i zapłacenie za nie, bo o to przecież chodzi.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #6524 dnia: Październik 18, 2016, 01:12:48 am »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
A może tak każdemu sprawcy nawet kolizji zabierać od razu prawo jazdy i ponowny egzamin z teorii i praktyki od razu byłoby spokojniej

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #6525 dnia: Październik 18, 2016, 01:32:55 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6593
  • Płeć: Mężczyzna
Pisząc o konfiskacie dowodu, miałem na myśli zmotywowanie kierowcy na udanie się na badanie techniczne pojazdu i zapłacenie za nie, bo o to przecież chodzi.

To też się sprowadza do jednej rzeczy: zrobić przegląd czy nie zrobić. Jeżeli przeglądy są droższe niż ew. kary za ich brak, a szansa poniesienia takiej kary w dodatku jest niska, to liczba aut jeżdżących bez przeglądów będzie jeszcze większa niż w obecnym systemie gdzie ten przelicznik nie jest tak jednoznacznie niekorzystny dla wykonywania przeglądu.


A może tak każdemu sprawcy nawet kolizji zabierać od razu prawo jazdy i ponowny egzamin z teorii i praktyki od razu byłoby spokojniej

To może w drugą stronę: brak praw jazdy, brak przeglądów, brak prawa, policji itd. pełna anarchia :]

żeby wydoić ze społeczeństwa ostatnią złotówkę.

Chcecie mieć wszystko za darmo i jeszcze zasiłki na dzieci, to ktoś musi za to zapłacić, zwłaszcza że to wszystko jest zrobione niewydajnie.
0 nie równa się 1 i dopóki ludzie nie zrozumieją tej reguły i nie nauczą się wyciągać konsekwencji ekonomicznych i politycznych z tego, dopóki będą przekupywani własnymi pieniędzmi i okradani.

Pisząc o administracji, miałem na myśli ogół tych wszystkich pasożytów

Niestety, nawet gdybym miał wolną rękę, mógł wykasować cały istniejący porządek prawny, wziąć sobie do pomocy kogo chcę i mógł napisać całe prawo od nowa, to bym się raczej tego nie podjął, bo nawet gdybym stworzył lepszy system, naciskom i bluzgom nie byłoby końca. Ludzie na ogół nie znają się na niczym poza własną robotą i nawet gdyby państwo było komputerem który po załadowaniu złego systemu wyświetla niebieski ekran, a po załadowaniu mojego, po raz pierwszy w dziejach ten komputer działał bez błędów, to i tak by były wrzaski że ekran świeci się we wszystkich kolorach tęczy i krzywda się dzieje.  :]
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2016, 01:36:17 am wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #6526 dnia: Październik 18, 2016, 06:42:33 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Panowie, wątek jest zatytułowany "-= FOTKI =-", a nie "-= PAPLANINA =-". Nie powiem, temat ciekawy i też mam sporo do dodania w tej dyskusji, ale nie róbmy tutaj bajzlu.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #6527 dnia: Październik 18, 2016, 12:02:11 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
To może w drugą stronę: brak praw jazdy, brak przeglądów, brak prawa, policji itd. pełna anarchia :]
A ja napisałem całkiem serio bo to co jest teraz to kpina a nie kara 300zł i 6pkt które kasują się po roku nawet nie skłoni takiego głąba do refleksji nad tym co zrobil.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #6528 dnia: Październik 21, 2016, 19:19:49 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6593
  • Płeć: Mężczyzna
A oto i przykład jak samochód na glebie "lepiej" się prowadzi niezależnie od braku odpowiednich amortyzatorów.

Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #6529 dnia: Październik 21, 2016, 19:40:12 pm »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1327
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
A oto i przykład jak samochód na glebie "lepiej" się prowadzi niezależnie od braku odpowiednich amortyzatorów.


Internet jest pełen fotek, profesjonalnie przygotowanych samochodów, którym w jakimś zakręcie od podłoża ogrywa się koło.
Ktoś, kto szuka setnych sekundy, sekund a nawet dziesiątek sekund nie ma parcia na "cięte trucki" i "T4" (nawiasem mówiąc, zgadzam się,  B4 te żółte mts, są syfkami - wiem, bo mam w zwykłym Caro, w ulicznej jeździe),
bo zwykle budżet pozwala mu na skorzystanie z profesjonalnego tunera albo przynajmniej polskiego przerabiacza bilsteinów.

Jest granica tego hejtu?
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #6530 dnia: Październik 21, 2016, 20:48:59 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6593
  • Płeć: Mężczyzna
Internet jest pełen fotek, profesjonalnie przygotowanych samochodów, którym w jakimś zakręcie od podłoża ogrywa się koło.

W linkowisku dałem nagranie tego przejazdu. To nie jest oderwanie spowodowane nagłym skrętem i ukształtowaniem toru, tylko brakiem tłumienia co na tym filmie można dokładnie obejrzeć.

Jest granica tego hejtu?
Stwierdzam tylko fakty.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #6531 dnia: Październik 21, 2016, 20:54:09 pm »

Offline Brysiek#1957

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1047
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zostań ninja
    • Borek 87' X20SED, Atu+00'GSI, S210 e430 4Matic
To jeszcze pokaż przejazd na seryjnym zawieszeniu z tą samą prędkością...
Pozdrawiam Dominik
www.youtube.com/user/brysiekFSO
Cytat: dr. Grejfrut
.... jedynie słuszne dogmatyczne gadki zachowaj na czas zatwardzenia...

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #6532 dnia: Październik 22, 2016, 21:29:20 pm »

Offline zayon

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 43
  • Płeć: Mężczyzna
W linkowisku dałem nagranie tego przejazdu. To nie jest oderwanie spowodowane nagłym skrętem i ukształtowaniem toru, tylko brakiem tłumienia co na tym filmie można dokładnie obejrzeć.
To może ja Ci odpowiem, bo tak się składa że to moje testy.
To nie jest gleba na siłę, tylko szukanie rozwiązań na tor (nie mam zamiaru jeździć tym samochodem po ulicach).
Odrywał się przód bo skok amortyzatora w dół był za mały. Tył się praktycznie nie odrywał, a jak się oderwał to głównie przez "fruwający" przód, ot cała filozofia.
Wklejając link w linkowisku z przejazdu białego Poloneza, równie dobrze mógłbyś wkleić film z przejazdu Poloneza z OBRSO.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #6533 dnia: Październik 22, 2016, 22:07:48 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6593
  • Płeć: Mężczyzna
To nie jest gleba na siłę, tylko szukanie rozwiązań na tor (nie mam zamiaru jeździć tym samochodem po ulicach).

Nikt nie twierdził że to jest gleba na siłę. Dałem to tylko jako przykład zawieszenia które nie działa prawidłowo. Tu na forum mieliśmy już nawet przypadek zawieszenia w którym stabilizator wyrywa drążek reakcyjny.

Odrywał się przód bo skok amortyzatora w dół był za mały.

To nie ma znaczenia czy się odrywa czy nie. Chodzi o to że po dobiciu jest odbicie którego być nie powinno gdyby amortyzator działał prawidłowo. Jak sam się przekonałeś, tłumienie jest za słabe. W ogóle wygląda to tak jakby samochód jechał na odbojach.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #6534 dnia: Październik 22, 2016, 22:38:32 pm »

Offline zayon

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  To nie ma znaczenia czy się odrywa czy nie. Chodzi o to że po dobiciu jest odbicie którego być nie powinno gdyby amortyzator działał prawidłowo. Jak sam się przekonałeś, tłumienie jest za słabe. W ogóle wygląda to tak jakby samochód jechał na odbojach.
No przecież Ci napisałem że był za krótki skok amortyzatora w dół i już nie miało co tłumić, bo zawias wisiał na amortyzatorze.
Tłumienie jest za słabe, według Ciebie za mocna sprężyna czy amortyzator?

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #6535 dnia: Październik 23, 2016, 02:46:52 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6593
  • Płeć: Mężczyzna
No przecież Ci napisałem że był za krótki skok amortyzatora w dół i już nie miało co tłumić, bo zawias wisiał na amortyzatorze.

Porównaj to co się dzieje w Twoim wozie z nagraniami samochodów z profesjonalnie zestrojonymi zawieszeniami, ot chociażby seryjnych aut sportowych. Dobrze zestrojone auto przy skręcie ugina się raz i tak zostaje, a u Ciebie ugina się i natychmiast odbija mocno do góry jak piłeczka. Tak nie powinno być.

Tłumienie jest za słabe, według Ciebie za mocna sprężyna czy amortyzator?

Nie wiem, bo nie znam obecnego ustawienia ani nie jestem specjalistą. Ale jak widzę że auto zachowuje się jak piłka, a inne wozy tego nie robią, w tym Polonezy z OBR też nie, to wydaje mi się oczywiste że amortyzatory sobie nie radzą z tym do czego są podłączone.
Seryjny by się rozciągnął, wiec zgaduję że to amortyzator do T4. To że one się nie nadają to już mamy stwierdzone, ale jak auto stoi na odboju albo na sprężynie od Żuka to raczej na żadnym amortyzatorze nie będzie trzymać się dobrze.
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2016, 02:53:21 am wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #6536 dnia: Październik 23, 2016, 17:55:41 pm »

Offline zayon

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 43
  • Płeć: Mężczyzna
No przecież Ci napisałem że był za krótki skok amortyzatora w dół i już nie miało co tłumić, bo zawias wisiał na amortyzatorze.

Porównaj to co się dzieje w Twoim wozie z nagraniami samochodów z profesjonalnie zestrojonymi zawieszeniami, ot chociażby seryjnych aut sportowych. Dobrze zestrojone auto przy skręcie ugina się raz i tak zostaje, a u Ciebie ugina się i natychmiast odbija mocno do góry jak piłeczka. Tak nie powinno być.

A ten dalej swoje, no przecież już Ci pisałem powód braku tłumienia i nikt tu nie twierdzi że tak jak to wyglądało w moim przejeździe jest zajebiście.
Uspokoję Twoje skołatane nerwy, wyjeżdżam na tor, a później kupuję filmik właśnie po to żeby wiedzieć co jest do poprawy.

Tłumienie jest za słabe, według Ciebie za mocna sprężyna czy amortyzator?

Nie wiem, bo nie znam obecnego ustawienia ani nie jestem specjalistą. Ale jak widzę że auto zachowuje się jak piłka, a inne wozy tego nie robią, w tym Polonezy z OBR też nie, to wydaje mi się oczywiste że amortyzatory sobie nie radzą z tym do czego są podłączone.
Seryjny by się rozciągnął, wiec zgaduję że to amortyzator do T4. To że one się nie nadają to już mamy stwierdzone, ale jak auto stoi na odboju albo na sprężynie od Żuka to raczej na żadnym amortyzatorze nie będzie trzymać się dobrze.

Specjalistą nie jesteś, i wygląda jakbyś nigdy nie jeździł po torze, bo porównanie zawieszenia rajdowego z wyścigowy jest trochę z dupy.
Tak, masz rację mam na obecną chwilę mtsy, ale coś się uparł tych odbojów. Na żadnym odboju moje auto nie stoi, a tym bardziej na sprężynie od Żuka, mam seryjne skrócone sprężyny.
Wolisz serię, Twój wybór. Ja wiem, że nawet w tym jednym dniu upalania na bardziej miękkim zawieszeniu fiknął bym kozła przynajmniej raz.
Z mojej strony tyle, pozdrawiam.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #6537 dnia: Październik 23, 2016, 20:58:14 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6593
  • Płeć: Mężczyzna
A ten dalej swoje, no przecież już Ci pisałem powód braku tłumienia i nikt tu nie twierdzi że tak jak to wyglądało w moim przejeździe jest zajebiście.

Dobrze, to napiszę jeszcze raz to samo innymi słowami: problem jest NIE TYLKO po tej stronie która zostaje odciążona, i na filmie to wyraźnie widać że po ugięciu i dobiciu wóz odbija do góry PO TEJ STRONIE KTÓRA JEST DOCIĄŻONA W ZAKRĘCIE! A tak nie dzieje się w żadnym wozie, ani rajdowym ani wyścigowym, wyjąwszy jakieś pojedyncze wyjątkowo wyboiste miejsca.

Specjalistą nie jesteś, i wygląda jakbyś nigdy nie jeździł po torze, bo porównanie zawieszenia rajdowego z wyścigowy jest trochę z dupy.
Wolisz serię, Twój wybór.

Niczego widzę już nie można napisać, żeby ktoś tego opacznie nie zrozumiał.
A seryjnych sprężyn z MTSami nie było co testować, z góry wiadomo że to nie ma prawa działać prawidłowo.


« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2016, 21:10:42 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #6538 dnia: Październik 29, 2016, 00:29:46 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Ot taka niespodzianeczka!  :d

Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #6539 dnia: Październik 30, 2016, 13:09:29 pm »

Offline El-Portero2

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 698
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN 5d 1.5 1980r -> PN 3D V6 2.8i. Polonez 5D 1.5 SLE 1989r -> PN Coupe 1.5X, Polonez 1986 1.5 LE Milicja
Cześć przesyłam Wam małą zapowiedź tego co zobaczycie w przyszłym sezonie

FSO Polonez Borewicz Station Wagon export USA by Portero Performance

Temat założę i wszystko opiszę jak auto będzie dopasowane i po lakierce do składania więc musicie uzbroić się w cierpliwość :P















Pozdrawiam
Cytuj (zaznaczone)
"Moze potnij jakiegoś malucha , świat pełen jest tych co tną ale tych co spawają policzysz na palcach jednej dłoni." CRUISER