Autor Wątek: -= LINKowisko =-  (Przeczytany 1308721 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8460 dnia: Grudzień 20, 2022, 16:15:06 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1312
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Zamiast mandatów publiczna chłosta. Dostałby taki cwaniak za kierownicy 30 batów na gołe plecy to by spokorniał. 🙂🙂

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8461 dnia: Grudzień 20, 2022, 16:23:08 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
W takim sensie: 100euro = 100zł.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8462 dnia: Grudzień 21, 2022, 17:04:04 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6593
  • Płeć: Mężczyzna
Ja wiem, ze ktoś się cieszy, ale takie zachowanie jest żenujące.

No to na wyspach mniej więcej jedna czwarta przechodniów zachowuje się tak cały czas. U nas jest powiedzmy 5% skrajnej patologii, a tam to jest 25%.

Co do pieszych, to wczoraj po zmroku dosłownie mi wbiegła pod auto pani w czarnym płaszczu. W ogóle jej nie widziałem aż mi nie wyszła przed maskę.

Wiadomo, że jedynym lekarstwem na takie potrącenia jest wprowadzanie sygnalizacji świetlnej na przejście przez więcej niż 1 pas ruchu w danym kierunku.

Raczej okresowy testy z przepisów i percepcji. Jeżeli ktoś nie widzi pasów i znaków, to równie dobrze może zignorować światła.
Albo powiedzmy że światła się zepsują, i co wtedy? Kierowcy przyzwyczajeni do świateł, pojadą i kogoś rozwalą.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2022, 17:08:09 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8463 dnia: Grudzień 22, 2022, 20:23:54 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Albo powiedzmy że światła się zepsują, i co wtedy? Kierowcy przyzwyczajeni do świateł, pojadą i kogoś rozwalą.
Zagubienie kierowców jeżdżących na pamięć, gdy wyłączona jest sygnalizacja - to akurat klasyk.
Ale w moim mieście są jeszcze zdolniejsi kierowcy...
Na zwykłym skrzyżowaniu dróg dwujezdniowych, przez kilka lat od jego wybudowania, co i rusz dochodziło do kolizji. Dlaczego? Ponieważ wielu kierowców traktowało je jak rondo, chociaż tak naprawdę nie ma ono nawet geometrii klasycznego skrzyżowania o ruchu okrężnym. Miasto poszło na rękę gapom - i namalowało nawet na pasach ogromne  znaki A-7:
https://www.google.com/maps/place/Bia%C5%82ystok/@53.1291011,23.2230875,61m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x471ffc048f41971d:0x72317dcc8bf07b2c!8m2!3d53.1324886!4d23.1688403
Niestety, nie pomogło....

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8464 dnia: Grudzień 22, 2022, 22:37:15 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Na Podlasiu macie o tyle dobrze że jest biuro interwencji obywatelskich,zgłaszasz sprawę służbom i działają  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8465 dnia: Grudzień 23, 2022, 04:07:38 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8466 dnia: Grudzień 23, 2022, 12:00:03 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13829
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
na mapie jest podpisane jako rondo, jezeli jeszcze nawigacja mowi w ktora strone skrecic na rondzie, to nie ma co sie dziwic,
po prostu bardzo nieintuicyjne jest jechanie 3 pasmowka i ustepowanie pierwszenstwa,
na takich skrzyzowaniach musza byc swiatla
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8467 dnia: Grudzień 23, 2022, 12:27:26 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4677
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Reflektory powinny być ustawione dobrze, poprawnie, a nie po wariacku, żeby oślepiały. Dość tego bandyctwa i łajdactwa drogowego, powinny się zająć tym odpowiednie organa, BIO jest dobrym kandydatem. W internecie są namiary na tą firmę.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8468 dnia: Grudzień 23, 2022, 15:11:05 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
na takich skrzyzowaniach musza byc swiatla
Na tym też już od dawna są - a co myślałeś. Siła przyzwyczajeń w narodzie jest nie do zwalczenia. Eksperyment nie wyszedł. To tak, jakby zrobić skrzyżowanie z ruchem okrężnym i pierwszeństwem dla tych z prawej, czyli wjeżdżających na rondo. NB, z tego co pamiętam, dawno temu było jedno znane mi takie rondo, i to nawet w Ełku. ;)

powinny się zająć tym odpowiednie organa, BIO jest dobrym kandydatem.
He he he; widzę, że owa instytucja ma mocną reprezentację na Górnym Śląsku. I jak będę potrzebował coś tam załatwić, najszybciej chyba będzie przez forum FSOPTK. :d

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8469 dnia: Grudzień 24, 2022, 14:08:42 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6593
  • Płeć: Mężczyzna
Co z tego że reflektory są ustawione poprawnie, kiedy nowe SUVy mają mocne LEDy na takiej wysokości że jest się legalnie oślepionym przez cały czas.

Ludzie którzy to homologowali, powinni siedzieć w więzieniu.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8470 dnia: Grudzień 24, 2022, 15:20:04 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2083
coś w tym jest. Mam nowego Hyundaia Konę z LEDami i muszę jeździć non stop na regulacji 2 albo 3 bo inaczej oślepiam ludzi z przeciwka. Auto ma 9 msc ...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8471 dnia: Grudzień 24, 2022, 17:22:41 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5102
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Coś o tym wiem. Bywało, że jeździłem w nocy w okularach przeciwsłonecznych, bo nie szło normalnie wytrzymać przez te światła. Każda jedna nowsza fura dawała po oczach.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8472 dnia: Grudzień 24, 2022, 20:41:21 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4677
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG

powinny się zająć tym odpowiednie organa, BIO jest dobrym kandydatem.
He he he; widzę, że owa instytucja ma mocną reprezentację na Górnym Śląsku. I jak będę potrzebował coś tam załatwić, najszybciej chyba będzie przez forum FSOPTK. :d

Filia BIO na Śląsku zaprasza. Cała prawda, całą dobę, pomagać ludziom w nieszczęściu i chorobie!

Ludzie którzy to homologowali, powinni siedzieć w więzieniu.

Przynajmniej powinni być wykurzeni ze stanowiska. Po wczorajszej trasie oznajmiam, że oślepianie w Polsce jest legalne. Można włączać halogeny, długie, całą elektrownię. Świateł już nikt nie sprawdza, byleby nie przekraczać prędkości, bo 10+ zabija!  <cwaniak2>
« Ostatnia zmiana: Grudzień 24, 2022, 20:42:57 pm wysłana przez Daniel#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8473 dnia: Grudzień 24, 2022, 21:07:15 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1312
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Ci co to homologują, czyli uprawnione jednostki (Instytuty) działają w zgodzie z istniejącymi regulaminami ONZ. Jeżeli chodzi o oświetlenie to jest to regulamin EKG ONZ R48. Ogólnie nie ma żadnej samowolki.  Wszystko jest prawnie dopuszczone.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8474 dnia: Grudzień 24, 2022, 21:24:32 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
pomagać ludziom w nieszczęściu i chorobie!
I najlepiej zacząć od siebie, więc brawo za dobre chęci...
ciekawe jak tam z terminami w Choroszczy
Od głównej siedziby to raptem kilka kilometrów. Powinniście się załapać na jakiś turnusik. Sami wiecie... zdrowie najważniejsze! <ok>

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8475 dnia: Grudzień 24, 2022, 21:33:30 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5102
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
A tak odnośnie przeglądów, to tutaj
https://www.youtube.com/watch?v=1uNfTUGuyE0
redaktor Rygas, ku pokrzepieniu serc, utrzymuje, że na razie "wyrok" ma być oddalony w czasie, a na ile, to nie wiadomo. Czyli chyba na spokojnie będę mógł sobie ogarnąć auto na wiosnę, a nawet, jeśli nie, to i tak już (ewentualnie) zabulę podwójnie, bo nie mam zamiaru się spieszyć w tym roku, skoro i tak nim nie jeżdżę.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8476 dnia: Grudzień 24, 2022, 21:39:26 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Ogólnie nie ma żadnej samowolki.  Wszystko jest prawnie dopuszczone.
Nie wszystko, co jest prawnie dopuszczone, jest logiczne; i nie wszystko, co jest logiczne, jest prawnie dopuszczone. Prawo w paragrafach to jedno, a moralne prawo i zwykla kultura - to całkiem co innego. I raczej właśnie normy społeczne powinniśmy brać pod uwagę w naszym postępowaniu. Bo jeżeli policjant, którego mocodawcy okradają nasz wspólny budżet na miliony - i jest to zgodne z prawem - zatrzymuje mnie na obwodnicy, za to, że jadę 98 km/h, a dozwolone jest 70, proponuje mi mandat i mówi mi "popełnił pan przestępstwo", to jak ja mogę nie zaśmiać mu się w twarz...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8477 dnia: Grudzień 25, 2022, 16:10:16 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6593
  • Płeć: Mężczyzna
Wszystko jest prawnie dopuszczone.

Tylko że chyba nikt nie zweryfikował normy, w momencie kiedy zmieniły się technologie oświetleniowe.
Co innego halogen 50W, a co innego LED który nominalnie ma mniejszą moc, ale lumenów produkuje dużo więcej.


popełnił pan przestępstwo

Raczej wykroczenie. Za przestępstwo to jest wpis do rejestru karanych.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2022, 16:12:13 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8478 dnia: Grudzień 25, 2022, 17:39:41 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Jakiś czas temu krążyły słuchy, że wykroczenia drogowe mają być traktowane jako przestępstwa. Nie wiem, co z tego wyszło i mało mnie obchodzi ta polska parodia prawa. Ja w tym momencie tylko cytuję  policjanta - użył dokładnie słowa "przestępstwo", czym mnie szczerze rozbawił.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2022, 17:41:57 pm wysłana przez mp79 »

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8479 dnia: Grudzień 25, 2022, 19:00:34 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5102
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Prawo jest dla szaraczków. Jak masz układy/pieniądze, to możesz więcej.
A co do definicji wykroczenie/przestępstwo, to u nas jest wszystko możliwe. Choćby dla samego poprawienia statystyk "wykrywalności". To tak samo, jak z pijanymi kierowcami. Ładnie to brzmi i wygląda na papierze w statystykach, ale ilu z nich, to np rowerzyści, to już nikt nie podaje, bo po co psuć sukcesy?
Parodia państwa i parodia prawa, to co się dziwić? Debil, będący komendantem głównym ładuje z granatnika w gabinecie, w biały dzień, w godzinach pracy i teraz ma status pokrzywdzonego, bo coś mu tam dali, on nie wiedział, nie sprawdzał, a teraz zdziwiony. Cały świat się z nas powoli śmieje i ma rację. Nasi czempioni robią za podnóżek dla wszystkich dookoła i jeszcze dodatkowo, trwonią nasze pieniądze na zakup jakiegoś badziewia za ciężką kasę, jak słyszę.