Autor Wątek: Forum za bardzo publiczne  (Przeczytany 11043 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Forum za bardzo publiczne
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 21, 2017, 01:37:55 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
A co to szkodzi, że wszyscy to widzą? Jak idziesz ulicą z kumplem to rozmawiacie szeptem żeby nikt nie słyszał? (Analogia).
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Forum za bardzo publiczne
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 21, 2017, 03:09:12 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4693
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Ale ulicą nie chodzisz z tabliczką z wyklejonym swoim numerem telefonu.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Forum za bardzo publiczne
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 21, 2017, 13:10:36 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Na forum też go nigdzie na publicznym miejscu nie masz.
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Forum za bardzo publiczne
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 21, 2017, 13:33:08 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Im chyba chodzi o giełdę, bo naszych pw, to raczej nikt nie widzi, nie?  :P Ale na giełdzie, to też nie ma obowiązku podawania telefonu, bo sposób kontaktu podaje różne opcje i jedną z nich, jest prywatna wiadomość.A poza tym, to nie boicie się robić przelewów obcym ludziom, a boicie się, że ktoś wasze numery telefonów zobaczy? Numer telefonu można bardzo szybko zmienić, lub go zablokować w, w razie draki, a z kontem bankowym, to już tak łatwo nie ma, bo zanim co, to wam wyczyszczą do zera, że nawet na waciki nie zostawią.Jedynym sposobem na uniknięcie problemów, jest nie robienie interesów z obcymi ludźmi na odległość.Niestety, nikt nie będzie dymał za byle czym 100, czy 200 km, dlatego robicie przelewy itd. a inni wam wysyłają (lub nie) zakupiony przedmiot.Przecież nawet na allegro, jak ogłaszają się sklepy, czy podobne, to jest opcja, że można odebrać osobiście na miejscu.Oszustwa były i będą, bo taki jest świat.Nie wypisujcie swoich danych i nie będzie problemu, a pieniądze, czy przesyłki, wysyłajcie gołębiem pocztowym  <lol2> Tylko najpierw musi wiedzieć, gdzie ma lecieć  :P Czym się różni użytkownik zarejestrowany, od gościa? Myślicie, że jak ktoś jest zarejestrowany, to jest bardziej wiarygodny, że nie oszuka? Podawać dane adresowe, konta, telefony,wyłącznie na pw i wtedy nikt nie będzie mógł tego zobaczyć.Forum jest otwarte, bo ma taki charakter.To nie jest zamknięta grupa uprzywilejowanych buców, tylko ludzi o wspólnych zainteresowaniach i może akurat ktoś obcy zajrzy, poczyta i zapragnie kupić takie auto, (lub sprzedać) Poza tym, "ukrywanie" działu giełda dla niezalogowanych, tez nie jest dobrym pomysłem, bo czasem ktoś może przeczytać, że ktoś czegoś szuka, zarejestruje się i się odezwie na pw, czy w temacie, że coś ma, a czy ktoś mu zaufa, jako nowemu, niezweryfikowanemu użytkownikowi, to już jego prywatna sprawa.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2017, 13:36:03 pm wysłana przez Buźka »

Odp: Forum za bardzo publiczne
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 21, 2017, 17:34:27 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
O właśnie. Kolega Buźka dobrze to opisał. :) To powoływanie się na rejestracje miało by sens gdyby do niej były niezbędne dokument tożsamości i kompletne dane z miejscem zamieszkania i datą urodzenia. A i wtedy zawsze można trafić na osobę będącą nie w porządku.  :d
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2017, 17:44:35 pm wysłana przez Grzech#1938 »
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Forum za bardzo publiczne
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 21, 2017, 18:05:58 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Tak, tylko gdyby wprowadzić takie dokładne dane, oczywiście dostępne do wglądu tylko  dla administratora, to chyba zarejestrowanych użytkowników,było by nie więcej, niż 20-stu.Chociaż, z drugiej strony, zrobił by się szybki "odsiew" różnego rodzaju hołoty (nie obrażając nikogo) Z drugiej strony, na takim pejsbuku, ludzie bardzo chętnie podają swoje nazwiska itd. i nikt nie płacze.A na "dojechanie" ewentualnego cwaniaka, czy to kupującego, czy sprzedającego, to przecież nadal jest szansa, bo przy wysyłce, musi być nazwisko i adres.Numery kont też podają.Dlatego, ja zawsze preferowałem wysyłkę za pobraniem.może droższa, ale przynajmniej nikt mi po koncie nie "buszuje" Oczywiście jest też opcja, że kupujący nas oleje i nie odbierze.Na allegro, to na wielu aukcjach piszą, że nie wysyłają za pobraniem, ciekawe, dlaczego  :p Temat rzeka.Żeby to się tak dało kupować tylko w promieniu 50-100 km od miejsca zamieszkania, to jeszcze by się człowiek przejechał, ale dalej, to już nieopłacalny interes, jeśli zakup nie przekracza 200pln.Po ciężkie rzeczy typu silnik, most, czy gabarytowe, jak fotele, to jeszcze można jechać.Kolega z tego forum, Pold20 był nawet na Śląsku po grokliny, więc można.

Odp: Forum za bardzo publiczne
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 21, 2017, 18:18:03 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3765
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Kolega z tego forum, Pold20 był nawet na Śląsku po grokliny, więc można.

Z Buska to jest rzut beretem. Chyba, że o Dolnym mowa.
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: Forum za bardzo publiczne
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 21, 2017, 18:24:30 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
On chyba w Katowicach wtedy był, nie pamiętam już.Ktoś tu wtedy na forum parę gratów ogłosił i standardy w pomarańczowe paski, bo kończył z FSO.Pojechał wtedy i zbiorczo to wszystko zabrał.

Odp: Forum za bardzo publiczne
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 21, 2017, 19:20:21 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3439
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Kolega z tego forum, Pold20 był nawet na Śląsku po grokliny, więc można.

Z Buska to jest rzut beretem. Chyba, że o Dolnym mowa.

Mało tego , kolega Pold20 był nawet w W-Wie po pomarańczowe STD, więc można.
 
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: Forum za bardzo publiczne
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 21, 2017, 19:37:31 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2616
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
koledzy, nie rozmawiamy tu o tym gdzie, kto i co kupił. sprawa dotyczy zbyt dużej otwartości forum. nasze dane powinny być dostępne tylko dla nas a nie dla wszystkich. bo w innym przypadku nie widzę różnicy między nami a niezarejestrowanymi gośćmi. na wszystkich forach dane zarejestrowanych użytkowników są dostępne tylko dla nich, goście nie mają do nich dostępu. goście nie czytają także wiadomości o planowanych zlotach i imprezach. istnieją fora na których zajrzenie do działu techniki wymaga rejestracji. i mimo istnienia fejsbuka tamte fora mają się dobrze, działają i organizują zloty ale zaproszenie na zlot to wyróżnik i byle kto go nie dostaje. otwartość forum PTK doprowadziła do tego, że nikt zlotu nie chce zorganizować ze strachu przed ekipą rozrabiaczy- bo przyjadą i będą rozrabiać. to zmieńmy sposób działania forum jeśli dotychczasowy zawiódł. forum powinno być otwarte dla nas a zamknięte dla obcych.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: Forum za bardzo publiczne
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 21, 2017, 19:54:31 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Panie Włodku, ale przecież "rozrabiacze" są zarejestrowani na tym forum.Czemu boicie się głośno to powiedzieć? Problemem nie jest to, że byli na zlocie, tylko to, że nikt nie zareagował, kiedy uczyli "kultury" jednego z kolegów.Nie ma się co dziwić, że zloty upadają, skoro ludzie jadą podyskutować i poznać innych, a dostają po przysłowiowym ryju.Właśnie dlatego, nasze forum jest uznawane w niektórych kręgach za wiochę i patologię.
A dane w profilu, typu miejsce zamieszkania i co bardziej drażliwe rzeczy, nie są przecież wymagane obowiązkowo.Adres email też można ukryć.naprawdę, nie wiem, co mam powiedzieć na to wszystko i  jak się do tego ustosunkować.Skoro wola większości i samej administracji tego forum, jest zostawić wszystko, jak jest, to nic nie zmieni puste gadanie.A może zorganizować ankietę z pytaniem, czy takie  i takie działy forum, powinny być ukryte dla "obcych"? Każdy zagłosuje i będzie po temacie.Niezadowolenie jednej osoby naprawdę nic nie zmieni i szkoda ciągnąć temat.

Odp: Forum za bardzo publiczne
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 21, 2017, 20:41:39 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3439
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Powiem tak, nie ma przymusu bycia na tym forum, rejestracji jak i podawania danych  itp.
Wszystko można ukryć, można podać fikcyjne dane np.na Stasia z Orzysza.
Od tego jest PW.
Nie wiem w czym jest problem, podawanie danych w tym adresu czy nr telefonu jest przecież dobrowolne. Do handlu i transakcji giełdy też nikt nikogo nie zmusza.
. Masz życzenie-jedziesz na zlot- nie masz życzenia- nie jedziesz. Każde forum o podobnej tematyce jest specyficzne itp.

W 2004 roku jednak było to inne forum, z biegiem lat pozmieniało się jak i cały świat.
Jest jak jest, co najważniejsze jest to największa i najtreściwsza  kopalnia wiedzy o Polonezie....
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: Forum za bardzo publiczne
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 21, 2017, 20:59:32 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2616
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
ten temat podjąłem już kilka lat temu. wtedy ludzi którzy mieli podobne zdanie było więcej. dziś już się ludziom nawet pisać nie chce bo choć sprawa nie wymaga wielkich działań nikomu nie chcę się dokonać zmian. w każdej ważnej sprawie nikt nie chce zmian, niech się wali, niech się pali...  my będziem narzekać i tkwić w miejscu. nie po to zapisałem się do Klubu aby się temu biernie przyglądać. ale tu wszyscy są przeciwni zmianom. wszystkim pasuje bezruch i stagnacja a PTK powoli chyli się ku upadkowi. ankieta- dobra sprawa. czekam więc na ankietę w tym temacie.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: Forum za bardzo publiczne
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 21, 2017, 23:12:45 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3765
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
wrb, zmiany nie pasują głównie tym, którym nie są potrzebne. Np. na zloty nie jeżdżą. :) To na cholerę to organizować? :)
Grzech, Ciebie to ja na oczy nie widziałem, a na ponad 15 zlotach byłem już. :)
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: Forum za bardzo publiczne
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 22, 2017, 00:18:18 am »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2616
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
nie mogłeś Grzecha widzieć bo na żadnym nie był i palcem nie kiwnął żeby się do organizacji czegokolwiek dołożyć.
 wracając do meritum- postuluję o dokonanie zmian które uniemożliwią gościom zaglądanie do następujących działów- lista użytkowników, cała Polska, forum klubowe, PTK CLASSIC, NA SZYBKO, USŁUGI, ZLOTY OGÓLNOPOLSKIE,  KOSZ.
postuluję również o natychmiastowe usunięcie kont ludzi którzy zarejestrowali się i nie napisali żadnego postu. takich jest około 300.
usunięcie kont nieaktywnych od 1 stycznia 2016.
usunięcie kont mających w ostatnim roku mniej niż 20 postów.


Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: Forum za bardzo publiczne
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 22, 2017, 00:48:17 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Z tym ostatnim, to bym nie szarżował, bo czasem może się okazać, że dużo takich jest.KGB nic nie grozi, ale ja mogę wylecieć  :P A na forum klubowe, w sensie, dla klubowiczów, to przecież nawet zarejestrowani nie mają wjazdu, a tym bardziej goście.Coś się zmieniło?  ;>

Odp: Forum za bardzo publiczne
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 22, 2017, 01:09:51 am »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3439
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Raczej Nie,  zwykli userzy nie mają wglądu w forum klubowe.
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: Forum za bardzo publiczne
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 22, 2017, 08:00:03 am »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2616
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
nic się nie zmieniło, do forum klubowego mają dostęp tylko członkowie klubu. gdybym forum klubowego nie wymienił to z pewnością znalazłby się ktoś kto by zapytał czy goście będą mogli na nie wchodzić. nie mogą i niech tak zostanie.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: Forum za bardzo publiczne
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 22, 2017, 13:35:31 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2235
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Osobiście, nie widzę potrzeby zaostrzania prywatności forum, Fora prawie wszystkich marek ( przynajmniej te które znam ) są ,,otwarte" podobnie jak i nasze forum, taka dostępność wiedzy to jedna z zalet internetu. Dane takie jak miejscowość pochodzenia czy numer telefonu w ogłoszeniu to również dane jakie podaje się na olx itp, w internecie jest pełno tego. Uważam, że nie są to jakieś dane szczególnie wrażliwe i nie ma potrzeby uniemożliwiać dostępu do forum gościom, tym bardziej, że dla wielu Poloneziarzy, niekoniecznie zarejestrowanych jest ono skarbnicą wiedzy.

Odp: Forum za bardzo publiczne
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 22, 2017, 17:38:39 pm »

Offline Tomekk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1303
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polskie Fiaty i inne graty
Panowie, nie strzelajmy do muchy z armaty. Nie róbcie z forum drugiego FSO Autoklubu.
Tak jak jest teraz jest zupełnie ok, poziom wypowiedzi jest raczej na wyższym niż niższym poziomie, nie ma bluzgów, gdy robi się bagno to moderator ingeruje. To nie jest forum dotyczące budowy rakiet strategicznych tylko wysokiej klasy kopalnia wiedzy w większości z sympatycznymi ludźmi. Klub sympatyków i użytkowników.

Zamykanie się na obcych i stawianie wysokich płotów to prosta droga do zwijania interesu.

Usuwanie użytkowników piszących miej niż 20 postów czy coś w tym stylu  to zły pomysł. Sam jestem na forum Fiata 125p od lat ale piszę tam stosunkowo mało, więcej czytam, tam niestety zarządcy nie ogarnęli sposobu na bezproblemowe wrzucanie zdjęć przez co forum zniechęca mnie i kilku znanych mi kolekcjonerów do bardziej aktywnego użytkowania.

To forum ma część typowo klubową, można tam załatwiać różne istotne sprawy, można też wysyłać na PW informacje zbiorcze dla zarejestrowanych użytkowników np. dotyczące szczegółów zlotów czy tego typu imprez. Nikt nikogo nie zmusza do podawania swoich numerów kont, adresów, telefonów. Do tego służy PW i tam powinno być używane.
 
Fiat 125p,'71,76, Fiat 132: '78, Fiat Fiat 131:'78, Polonez '80,1500 '86,1500 '89,Polonez 1,6 GLI '96, Fiat 126 Town '99, Audi S8 '16