Autor Wątek: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----  (Przeczytany 1588279 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7060 dnia: Październik 05, 2017, 20:39:43 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2235
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Ten rozbity z 1993 wbrew pozorom nie jest taką głupią opcją o ile remont silnika był zrobiony dobrze. Przy obecnych cenach OZ to +/- 800zł, silnik po remoncie myślę, że wart z 500-600zł. Na pewno coś by się zbiło a pewnie inne rzeczy też do odzyskania. Po wyjęciu tego co dobre resztę na złom i z 300zł się zwróci.

Plus fajny i z ciekawą historią, ale nie za te pieniądze  ;-| Czytając o cichym moście aż się rozmarzyłem, chyba trzeba przycisnąć z kasą i odłożyć na regenerację mostu w GLD na wiosnę  <mysli>

Akurat cichy, wąski most jeszcze da się przecież znaleźć. Z tego, co widzę, one znacznie mniej chętnie wyły od szerokich (choć to może przypadek, miałem więcej styczności z głośnymi szerokimi...)

Ciche wąskie 3.9 lub 4.1 może tak ( sam miałem opcje kupić tanio pewne 3.9 ) ale w 1.9 jest most o przełożeniu 3.7 a mosty od GLD rzadko występują na rynku, jeśli już to szerokie, nie spotkałem się żeby w ogóle był jakiś wąski 3.7 na sprzedaż, że nie mówiąc już o tym, że chciałbym ciche 3.7  :P Gdyby nie czynnik finansowy to już bym regenerował swój ale to kosztowna zabawa a teraz spinam się żeby jak najwięcej zrobić w Roverze przed zimą

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7061 dnia: Październik 05, 2017, 20:55:44 pm »

Offline dzikson

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V | Żuk A11B 87' | VW Passat B3 1.6td 93' | Seat Ibiza Cupra 1.8t 03'
Ciekawe jak te silniki znoszą gaz, po włożeniu butli powinien być akurat seryjny balans 53-47%

Niby te V-ki dobrze znoszą. Kumpel ma Omegę 2,5 w gazie to nie narzeka, spalanie też w normie  <spoko>
Dokąd mamy iść, my którzy przemierzamy pustkowia w poszukiwaniu lepszych siebie

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7062 dnia: Październik 05, 2017, 21:15:55 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Banned może by Ci Tomek spóścił z ceny ;)

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7063 dnia: Październik 05, 2017, 21:20:44 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13838
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
chciałbym ciche 3.7
ale chwilunia, chcesz cichy most do diesla ?
czy da sie ta ciesze uslyszec w dieslu ;>  ,czy to zachcianka z tych wirtualnych ??
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7064 dnia: Październik 05, 2017, 21:25:18 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2235
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
chciałbym ciche 3.7
ale chwilunia, chcesz cichy most do diesla ?
czy da sie ta ciesze uslyszec w dieslu ;>  ,czy to zachcianka z tych wirtualnych ??


Chyba się da bo słyszę, że most hałasuje  :P Przy prędkościach z przedziału 60-100km/h silnik nie jest tak głośny żeby zagłuszał wszystko inne, za to most hałasuje cały czas, nie tyle wyje (choć trochę też ) co dudni i terkocze  ;-|

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7065 dnia: Październik 05, 2017, 21:36:14 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6604
  • Płeć: Mężczyzna
Banned może by Ci Tomek spóścił z ceny ;)

Niech mu się robota za auto zwróci, biorąc pod uwagę koszt silnika, innych części, planowania i robocizny, 15k to rozsądna cena.
Ja przy tych autach nic nie robiłem, więc nie widzę też podstaw do obniżek.
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2017, 21:37:52 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7066 dnia: Październik 05, 2017, 22:49:31 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
nie tyle wyje (choć trochę też ) co dudni i terkocze
półosie sprawdzałeś? Może to ich łożyska hałasują.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7067 dnia: Październik 05, 2017, 23:55:24 pm »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1328
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
Mnie też wcale nie dziwi ta opowiastka. Może pan Heniu był brygadzistą albo nawet zwykłym monterem tylko znał pana Kazia z działu silników i pana Józka z działu przekładni a tamten znał kogoś w KJ i zwyczajnie mu złożyli samochód taki jaki powinien być a nie taki jaki akurat im wyszedł. Pewnie mieli jakieś laboratorium gdzie potrafili dodatkowo przebadać elementy na głośność i tak to poskładać żeby było cicho.
Nie było laboratorium badającego głośność podzespołów, na pewno nie na Żeraniu.
Pracownik średniego szczebla (jak na fabrykę w tamtych czasach) z dziesięcioletnim stażem, bez problemu mógł "załatwić" lepiej wypunktowany na hamowni - silnik oraz "załatwić" dopilnowanie poprawnego montażu podzespołów na taśmie. To ostatnie było najłatwiejsze, bo najtańsze...
Najlepszym miejscem była końcówka, czyli Zakład nr9 oraz przyfabryczny salon, gdzie zwyczajnie wybierało się ten najlepiej spasowany, z silnikiem najwyżej puntkowanym i dobrymi notami z toru jazd testowych.
Nic nadzwyczajnego, działa to w każdej fabryce ale lekka historyjka o selekcji nie zaszkodzi.
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7068 dnia: Październik 06, 2017, 04:30:39 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
ale chwilunia, chcesz cichy most do diesla ?
czy da sie ta ciesze uslyszec w dieslu

Da się, lublinowe są przeważnie ciche.  :P

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7069 dnia: Październik 07, 2017, 12:06:51 pm »

Offline dzikson

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V | Żuk A11B 87' | VW Passat B3 1.6td 93' | Seat Ibiza Cupra 1.8t 03'
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1533587603388366&set=gm.10155634139498971&type=3&theater
Ktoś ostatnio szukał oryginalne orurowanie, trzeba by się z gościem dogadać  :]
Dokąd mamy iść, my którzy przemierzamy pustkowia w poszukiwaniu lepszych siebie

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7070 dnia: Październik 07, 2017, 12:47:55 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
https://www.olx.pl/i2/oferta/polonez-atu-1-6-do-7-x-kup-w-ten-weekend-CID5-IDlcUUm.html#:5b3ad3f637 zdrowe atu plusie wioskę od mnie za dobre pieniądze w małym przebiegu jak by ktoś chciał mogę obejrzeć szkoda trochę autka bo z tego co je tak z zewnątrz oglądałem to nadaje się na jakiś fajny projekt z czymś mocniejszym pod maską ;)
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2017, 12:49:40 pm wysłana przez Macfly »
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7071 dnia: Październik 08, 2017, 07:16:57 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Korbki starego typu... Plastikowe korbki w tym wydaniu to swap, czy może być też oryginał?

Wszystkie jakie do tej pory widziałem, zawsze miały klamki i korbki starego typu. Te polonezy wychodziły jeszcze razem z pełnym MR93, więc nie wykluczone, że mogły pojawić się i plastikowe.


A co myślisz o tym? Przejściowa maska, przejściowa deska. Znam taki jeden egzemplarz, też z 1993 r., i ma jeszcze chromowane korbki.
Albo może lepiej nie odpisuj, bo zaraz nam wyjdzie legenda, że jest to pełna przejściówka - jedyny, który wyszedł z czarnymi korbkami i chromowanymi klamkami; choć równie dobrze posiadacz sam mógł te korbki kiedyś wymienić...
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2017, 07:24:30 am wysłana przez mp79 »

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7072 dnia: Październik 08, 2017, 09:29:28 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Korbki starego typu... Plastikowe korbki w tym wydaniu to swap, czy może być też oryginał?

Wszystkie jakie do tej pory widziałem, zawsze miały klamki i korbki starego typu. Te polonezy wychodziły jeszcze razem z pełnym MR93, więc nie wykluczone, że mogły pojawić się i plastikowe.


A co myślisz o tym? Przejściowa maska, przejściowa deska. Znam taki jeden egzemplarz, też z 1993 r., i ma jeszcze chromowane korbki.

Też? Wszystkie jakie widziałem miały chromowane i o tym kilka postów wyżej.

Albo może lepiej nie odpisuj, bo zaraz nam wyjdzie legenda, że jest to pełna przejściówka - jedyny, który wyszedł z czarnymi korbkami i chromowanymi klamkami; choć równie dobrze posiadacz sam mógł te korbki kiedyś wymienić...

Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Potrafisz czytać ze zrozumieniem? Napisałem że nie wykluczone. Wtedy pewnie też byłby cały komplet plastikowy.

Druga sprawa, wrzuciłeś zdjęcie Trucka, a one praktycznie w żaden sposób nie pokrywały się z osobówkami. Przejście modelu bardzo opóźnione i jeszcze zbieranina części.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7073 dnia: Październik 08, 2017, 10:53:10 am »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2235
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
nie tyle wyje (choć trochę też ) co dudni i terkocze
półosie sprawdzałeś? Może to ich łożyska hałasują.

Łożyska robiłem po zakupie, tez były do roboty, ale jest głośno mimo to

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7074 dnia: Październik 08, 2017, 11:32:14 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Wnętrze trucka, o którym wspomniałem powyżej. Jakość żadna, ale chromy widać:


Dziwne zestawienie tych korbek z klamkami w tym niebieskim, ale moim zdaniem to mogła być fabryka, chociaż to bez znaczenia, bo w tych fabrykach też pracowali robotnicy, którzy, podobnie do posiadaczy, kładli lachę na rasowość modelu. A później ludzie się fascynowali, że zestawienie czegoś starego typu z czymś nowego typu i wersja przejściowa/unikat - a robotnikowi po prostu nie chciało się dobierać korbek do klamek albo odwrotnie. :)

wrzuciłeś zdjęcie Trucka, a one praktycznie w żaden sposób nie pokrywały się z osobówkami. Przejście modelu bardzo opóźnione

Niby tak, ale akurat w tym roczniku przejściowa deska i przejściowa maska były nowością również w osobówkach.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7075 dnia: Październik 08, 2017, 12:11:14 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Trucki to zupełnie inny temat więc nie ma co porównywać do osobowego. Korbki były dawane losowo, deski również, tutaj dodatkowo jest to deska do klimatyzacji, w 94 dawali też do trucków unikalne deski z 2 wlotami prostokątnymi. Zmiany uspokoiły się dopiero koło 95 roku.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7076 dnia: Październik 08, 2017, 20:27:46 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Wnętrze trucka, o którym wspomniałem powyżej. Jakość żadna, ale chromy widać:



Ale co Ty chcesz udowodnić? Mam Poloneza MR91/MR93 z taką deską, chromowanymi korbkami, klamkami, nakładką na rynienkę, chromowaną anteną i wcale mnie to nie dziwi. I to samo napisałem wcześniej. Pytałeś czy mogły być plastikowe korbki, odpisałem że tak. Wiadomo że kładli to co było pod ręką, dlatego są też MR93 z chromami wewnątrz i na rynience.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7077 dnia: Październik 08, 2017, 20:52:44 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3439
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Wnętrze trucka, o którym wspomniałem powyżej. Jakość żadna, ale chromy widać:



Ale co Ty chcesz udowodnić? Mam Poloneza MR91/MR93 z taką deską, chromowanymi korbkami, klamkami, nakładką na rynienkę, chromowaną anteną i wcale mnie to nie dziwi. I to samo napisałem wcześniej. Pytałeś czy mogły być plastikowe korbki, odpisałem że tak. Wiadomo że kładli to co było pod ręką, dlatego są też MR93 z chromami wewnątrz i na rynience.

Oczywiście że tak i się z tym zgadzam i bez nakładek na progi.

FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7078 dnia: Październik 10, 2017, 08:41:56 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7079 dnia: Październik 10, 2017, 12:01:03 pm »