Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019  (Przeczytany 236391 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1620 dnia: Wrzesień 25, 2019, 19:39:03 pm »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
Usunąłem jedno gniazdo os

Jaki masz kolor ? Jak 69E to standard bo u siebie też miałem wiele takich gniazd (cztery co najmniej; stał długo).  ;p
Przyznam Ci rację, do czasu aż nie musiałem robić czegoś przy ich gnieździe to były nad wyraz spokojne.

Miałem telefon ze szlifierni - blok jest już gotowy. Tłoki dzięki koledze wypolerowaliśmy prawie na lustro. Hydro opróżniłem ze starego oleju przed włożeniem do zrobionego bloku. Zamontowałem broki wału uprzednio je mrożąc w zamrażalniku parę dni (czy coś pomogło to nie wiem) i zaklepując aby nie wypadły. Powinny nie wypaść skoro tak ciężko wchodziły.  :-)
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1621 dnia: Wrzesień 25, 2019, 20:26:51 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Jaki masz kolor ? Jak 69E to standard
Podobny tylko z symbolu, bo L-69. Raczej czas postoju, a nie kolor, jest tu decydujący. Wyczuwają wrosta. ;)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1622 dnia: Wrzesień 25, 2019, 20:50:14 pm »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
Raczej czas postoju, a nie kolor, jest tu decydujący. Wyczuwają wrosta. ;)

Myślałem, że załapiesz żart. ;)

Swoją drogą u mnie zrobiły sobie gniazdo nawet w tylnych błotnikach i podczas cięcia całej budy na złom ochoczo sobie zaczęły ze słupków C (a zasadniczo D jak uwzględnić trzecie okienko) wychodzić w trybie przyspieszonym.  <lol2>
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1623 dnia: Wrzesień 26, 2019, 21:35:32 pm »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
Dzisiaj się obijałem przy Polonezie i poza pościemnianiem nic konkretnego nie zrobiłem.  <lol2> Poprzychodziły dzisiaj paczuszki z uszczelkami, filtrami, klinem wału korbowego, olejem i płynem chłodniczym. Odebrałem również głowicę po portingu od Morfiny - wygląda rewelacyjnie.  <lol>

Czy głowica ma jakiś punkt graniczny gdzie wiadomo ile można ją jeszcze zeszlifować ? Za mojej kadencji ta głowica była szlifowana trzy razy, pytanie jak za poprzedniego właściciela (przelot głowicy 270k km). Płaszczyzna głowicy jest prawie na równo z zaworami ssącymi. Zaznaczone miejsce również jest prawie na równo. Czyżby to był jakiś punkt graniczny czy pozostałość po odlewie ?

Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1624 dnia: Wrzesień 26, 2019, 21:58:54 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13838
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
co to znaczy prawie na rowno z zaworami ? widze, ze zawory nie zostaly drasniete przy planowaniu, ale mozliwe, ze ktos planowal bez zaworow,
nie widac jednak,czy zawor wystaje ponad plaszczyzne glowicy - przyloz linijke i sprawdz
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1625 dnia: Wrzesień 26, 2019, 22:06:15 pm »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
co to znaczy prawie na rowno z zaworami ? widze, ze zawory nie zostaly drasniete przy planowaniu, ale mozliwe, ze ktos planowal bez zaworow,
nie widac jednak,czy zawor wystaje ponad plaszczyzne glowicy - przyloz linijke i sprawdz

Morfina oczywiście całą głowicę rozbierał do portingu. Przyłożyłem i nie są na równo, tak jak pisałem są prawo (zawór jest jeszcze lekko schowany). Aczkolwiek czy ten punkt zaznaczony może pełnić tą funkcje ? Dziwnym trafem wysokość płaszczyzny to zaworu jest bardzo podobna jak płaszczyzny do tego punktu stąd pytanie.  :-)
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1626 dnia: Wrzesień 26, 2019, 22:50:17 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13838
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
ten punkt nie pelni zadnego zadania informacyjnego, nie spotkalem sie z takimi informacjami,
pewnie jest podfrezowany, zeby nie stykac sie z uszczelka bez potrzeby,

jezeli zawory nie wystaja, to mozesz jeszcze planowac w razie potrzeby
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1627 dnia: Wrzesień 26, 2019, 23:14:06 pm »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
jezeli zawory nie wystaja, to mozesz jeszcze planowac w razie potrzeby

Uff... to mnie uspokoiłeś. Choć mam nadzieję, że szybko to już nie nastąpi.  ;p
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1628 dnia: Wrzesień 27, 2019, 19:44:36 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4697
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Zmieniony olej w skrzyni - tym razem na Fuchs 75W90 GL-5  :] Biegi trochę lżej wchodzą, stary był przepracowany po tych ponad 30kkm (jakoś świeżo po kupnie auta wymieniałem na mannola 75w90).
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1629 dnia: Wrzesień 27, 2019, 21:56:37 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3130
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
A mi się na amen zacięła stacyjka w Atu. Tak się zastanawiam czy stacyjka padła na amen czy po prostu wytarł się dorobiony kluczyk <mysli>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1630 dnia: Wrzesień 28, 2019, 06:41:03 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
W starym lublinie kiedyś mi się zacinała, bo klucz za głęboko wchodził. Wystarczyło nie wsadzać go na max albo cofnąć o milimetr - i normalnie się przekręcał.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1631 dnia: Wrzesień 28, 2019, 19:07:29 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 655
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Konserwacja w toku, ale nie jest tak jakbym chciał bo znalazłem dziurę w podłodze i znów muszę spawać, z dobrych wiadomości podłużnie przód i te przy tunelu środkowym jak dzwon zdrowiutkie.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1632 dnia: Wrzesień 28, 2019, 22:55:29 pm »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
Może nie przy aucie ale w garażu zmodernizowałem system ogrzewania na zime.

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka

Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1633 dnia: Wrzesień 28, 2019, 23:08:44 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13838
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
to ktory jest po modernicacji ?
bo wydajniejszy jest ten na pierwszym zdjeciu
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1634 dnia: Wrzesień 28, 2019, 23:27:02 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4697
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Dzisiaj zrobiłem parę km i zobaczyłem wyciek oleju pod autem. Okazało się, że filtr oleju się odkręcił  <lol2> Jednak muszę go mocniej dociągać, bo zawsze wychodzę z zasady, że lepiej niedokręcić, niż ukręcić, ale tym razem trochę przesadziłem. Mam osłonę miski z plusa, więc teraz mam małe jeziorko pod nim. A ja się zdziwiłem, co mi nagle oleju ubyło  <lol>
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1635 dnia: Wrzesień 29, 2019, 06:48:48 am »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
to ktory jest po modernicacji ?
bo wydajniejszy jest ten na pierwszym zdjeciu
Zdjęcia odwrotnie się wkleiły.... pierwsze po modernizacji;-)
Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1636 dnia: Wrzesień 29, 2019, 11:03:40 am »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
No i zaciera się łożysko oporowe sprzęgła w Atusiu... Wczoraj stanęło dwa razy. Trzeba wymienić , dopokąd jeszcze względne ciepło, czyli zabawa z wyjmnieciem silnika, bo i głowica do podmiany przez urwane mocowanie kompresora, i rozrusznik hałasuje bendixem, i miska się jednak trochę moczy...
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1637 dnia: Wrzesień 29, 2019, 11:28:35 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Wyciągasz ze skrzynią, czy odkręcasz? Ja miałem tę "przyjemność" być pierwszym człowiekiem po fabryce, który grzebał przy moim GSI, jak mi łapa sprzęgła pękła i muszę powiedzieć, że do przyjemności to nie należało. Śruby mocujące skrzynię, były tak kurew*ko dowalone, że musiałem użyć kilku przedłużek, żeby wyprowadzić ramię klucza w okolice podwieszki wału, a później metrowa rura i ogień. Czym oni to tak dowalili? No i poza tym, ten nieszczęsny kolektor, opiera się o plastikowe korytko podszybia, skutecznie uniemożliwiając dalsze opuszczenie silnika. Dodatkowo, musiałem walczyć z wygłuszeniem grodzi, które się po prostu stopiło i spłynęło sobie na dół, pomiędzy dzwon skrzyni, a tunel. Ale zdecydowałem wtedy o wyjęciu silnika i uszczelnieniu go, wiec w sumie, tyle pracy nie poszło na marne. Ale jednak miło wspominam wszelakie prace przy roverze, choć niby sam silnik jest dosyć upchany, ze względu na rozbudowany osprzęt, to jednak kolektor ssący ma dzielony, co jest wielkim plusem, a rozrusznik ma przy skrzyni, choć dostęp tylko z kanału.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1638 dnia: Wrzesień 29, 2019, 14:15:00 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 886
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Kupiłem se trucka w gnoju,po pobawieniu się ustawieniami na pompie nawet toto chce podawać bokiem  <lol2>
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2019, 14:17:22 pm wysłana przez Morfina »
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1639 dnia: Wrzesień 29, 2019, 14:56:51 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3130
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Kupiłem se trucka w gnoju
Zazdroszczę, od dłuższego czasu chodzi mi truck po głowie, ale już mam problem z miejscem na samochody, a co dopiero jakby doszły kolejne :)