Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016  (Przeczytany 101351 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 11, 2016, 01:06:25 am »

Offline Blackbull

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 101
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu-
Wymienilem pierścienie,pracownik czujnik temp cieczy ustawilem zbieżność i jeszcze kilka detali. Operacja powiodła się ciśnienie abimexa to teraz 10 ATM na 3 cylindrach na czwartym 10.5

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 11, 2016, 11:47:51 am »

Online Maćko

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1946
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.8 LPGTi 23E
W ostatnim czasie w polonezie wymienione wszystkie drążki układu kierowniczego, tj. środkowy i 4 końcówki. No i oczywiście potem ustawienie zbieżności :)

W lagunie natomiast padł rozrusznik, oddany do regeneracji. Polonez z tego powodu od prawia tygodnia stoi pod chmurką :(
Był: Caro '93
Jest: LPGTi - Atu Plus 1.8 VVC 160+KM 23E | Renault Laguna 3 GT 2.0 dCi 178KM

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 11, 2016, 20:52:29 pm »

Offline RONFSO

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ATU
Dziś byłem oglądać borka ale niestety jak zobaczyłem pędzlem malowaną komorę silnika i spawane podłużnicę to odpuściłem , ale za to kupiłem bagażnik dachowy który bardzo mi się przyda .

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 14, 2016, 11:14:26 am »

Offline Maciek BP

  • Psuj
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 251
  • Płeć: Mężczyzna
    • Był: 97' C20NE
A ja moze nie dzisiaj a wczoraj odebrałem auto z FsoTurboGarage, z poprawionym Wydechem 2", dawno nie jezdziłem i sie zdziwiłem ze to tak w fotel moze wciskac

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 15, 2016, 00:17:50 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13834
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
dzisiaj mialem randke z Kappa,
pompa wody zobaczyla,ze wypada przebieg na wymiane rozrzadu i zaczela popuszczac - inteligentne teraz te urzadzenia robia,
napinacze i rolki to jakies cwoki,bo nie wiedzialy,ze juz trzeba sie zepsuc
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2016, 00:22:38 am wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 15, 2016, 10:55:29 am »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1680
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
Przerobiłem nabę tak aby pasowała do Poldka na drobny wieloklin :)
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 16, 2016, 20:46:35 pm »

Offline mlody

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 349
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 96r. L98 1.8Gli 16v/kombi 00r. 92u 1.6gli 16v/2xE30 Touring 93r. 1.8IS
Nie dzis a wczoraj wymieniłem licznik i zatrzymał mnie patrol z powodu dymionych szyb
Cytat: Fasola
Co tam groki, el lusterka, szyby, grzane dupy, wspomaganie itd itd je*ać, EL w Vinie się liczy

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 17, 2016, 15:10:21 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
i zatrzymał mnie patrol z powodu dymionych szyb
I?? pytam bo też mi się mażą takie szybencje...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 17, 2016, 15:53:38 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13834
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
trzeba miec przy sobie papier od firmy,ktora dymila i nie ma problemu przeciez,
to nie folia, ktora mozna kupic na alledrogo i oblozyc szyby w garazu
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 17, 2016, 22:36:09 pm »

Offline luka92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 988
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6GLI 97'
teoretycznie , praktycznie hmmm szyby z przodu (czołowa i boczne) nie mogą mieć przepuszczalności światła mniejszej niż 70%, nie ważne czy są przyciemniane folią czy piecowo dymione, pan policjant może zabrać dowód rejestracyjny, wypisać kwitek kierujący na sprawdzenie do stacji kontroli pojazdów, a tam po sprawdzeniu czujnikiem ... zostanie zrobione badanie dodatkowe z wynikiem negatywnym (z terminem na usunięcie usterki 14 dni) no chyba że zmienisz szyby nim przyjedziesz na badanie. Nie jedno już takie badanie widziałem i wykonałem :P. A dyskutowanie z diagnostą to nie jest dobry pomysł :D niestety prawo daje nam diagnostom dowolność interpretacji przepisów z dzienników ustaw itp. Czyli jak chcemy znajdziemy powód do negatywa ;). Teraz można jeszcze pojechać na inną stacje i szukać (marnować pieniądze) ale po wprowadzeniu CEPIKu 2 sytuacja się zmieni ;) bo diagnosta na innej stacji od razu będzie wiedział że ktoś był tego dajmy na to 20 minut wcześniej na innej stacji i tam dostał negatyw, nikt o zdrowych zmysłach nie podbije wtedy badania ;)
W uszach szum, w oczach łzy, na liczniku czterdzieści trzy ;)
Sam go mam sam go pcham ;)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 18, 2016, 01:04:59 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
szyby z przodu (czołowa i boczne) nie mogą mieć przepuszczalności światła mniejszej niż 70%
A oryginalne "miody" ile mają przepuszczalności?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 18, 2016, 01:09:26 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13834
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
miodowe sie raczej jeszcze zlapia,ale brazowe moga miec problem,
czyli brazowe bezpieczniej wkladac do aut zarejestrowanych przed wprowadzeniem przepisow,
albo jezdzic noca - w nocy wszystkie piwa sa ciemne
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 18, 2016, 07:11:14 am »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3414
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
miodowe sie raczej jeszcze zlapia,ale brazowe moga miec problem,
czyli brazowe bezpieczniej wkladac do aut zarejestrowanych przed wprowadzeniem przepisow,
albo jezdzic noca - w nocy wszystkie piwa sa ciemne

O szybach pisalem juz X razy na forum.
Brazy nie trzymaja parametrów i juz, nie ma o czym dyskutowac.
Mierzylem moje szyby kilka lat temu i tak: czolowa miala ~65%, boczne mniej ~60%.

Kgb to co piszesz o dacie rejestracji to tez bzdura. Aktualne rozporzadzenie stanowi tak a nie inaczej i tyczy sie calosci pojazdow niezaleznie od daty pierwszej rejestracji. Odpowiedz co zrobic z takimi szybami? Wymienić na spelniajace zapisy.  Tyle.

I koniec OT,  bo beda warny.

Polonez stoi sobie,  otworzylem sezon motocyklowy :D



Wysłane z mojego A830 przy użyciu Tapatalka

  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 18, 2016, 12:40:57 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Zatankowałem gaz do GLE. 37 litrów poszło na zrobienie 410 km. Całkiem miły wynik. :)
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 18, 2016, 15:16:28 pm »

Offline luka92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 988
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6GLI 97'
jest jeden sposób :P ale wątpię żeby ktokolwiek się zgodził się na takie coś, mianowicie pisać do starostwa od wyjątek od przepisów (nie pamiętam jak to się nazywa dokładnie) ale raczej starostwo tego nie uzna chyba że ma się znajomości ;). A co do montażu w aucie przed xxx lat to tak jak JIMO piszę niestety aktualnie nie ma tutaj pojęcia "prawo nie działa wstecz" i niestety takie auto nie przejdzie, Musi być zgodnie z ustawą/rozporządzeniem/dziennikiem ustaw itp :P. musi być 70% albo wynik badania negatywny.
W uszach szum, w oczach łzy, na liczniku czterdzieści trzy ;)
Sam go mam sam go pcham ;)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 18, 2016, 16:06:35 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Diagnosta u którego mój sasiad robi przeglądy chyba ślepy jest bo gościa na przednim siedzeniu ledwo widac przez boczną szybę.Przedwczoraj jeden klimatyzatorów przeszedł śpiewająco przegląd.Diagnosta stwierdził że szkoda że wszystkie samochody w takim stanie nie przyjezdzaja.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 18, 2016, 18:38:49 pm »

Offline luka92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 988
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6GLI 97'
to zależy powiem z własnego doświadczenia jak to wygląda ... jeśli dowód zostałby zabrany przez policje z tego powodu, to domyślam się że diagnosta by się zastanowił (no chyba że nie zależy mu na pracy, zakaz pracy w zawodzie może wydać starostwo w tym przypadku jeśli się dowie). Jeśli nie ma zabranego dowodu, to diagnosta z reguły się tym nie interesuje ;) w Polsce SKP i OSKP to są firmy do zarabiania pieniędzy przynajmniej narazie, więc liczy się klient. Powiem z własnego doświadczenia, jak to wygląda: jeśli przyjeżdża klient z kwitkiem z policji bez dowodu, a ma szyby ciemne to negatyw, jeśli ma dowód przyjeżdża na badanie okresowe to wtedy są dwa kryteria czy będzie miał pozytyw :D, jeśli jest przemądrzały, chamski itp to negatyw, jeśli da się normalnie pogadać to pozytyw ;). Zapłacić i tak musi i tak musi tylko w promocji mogę mu zrobić 1zł taniej :D (negatyw). Słyszałem jeszcze o metodzie na "kalkulator" :D ale jakoś mi się ona nie widzi. Niestety jest tak w większości, jeśli klient jest chamski, wie lepiej, co to nie on achy/ochy to diagnosta naprawdę znajdzie powód żeby wystawić negatyw :D polskie prawo naprawdę daje nam bardzo duże możliwości interpretacji.
W uszach szum, w oczach łzy, na liczniku czterdzieści trzy ;)
Sam go mam sam go pcham ;)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 18, 2016, 19:25:52 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Zapłacić i tak musi i tak musi tylko w promocji mogę mu zrobić 1zł taniej :D (negatyw).
Hmm a z tym płaceniem to nie ma dopiero być?W Częstochowie jak nie przechodzi to wyjeżdżasz i nic nie płacisz.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 18, 2016, 21:31:50 pm »

Offline mlody

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 349
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 96r. L98 1.8Gli 16v/kombi 00r. 92u 1.6gli 16v/2xE30 Touring 93r. 1.8IS
i zatrzymał mnie patrol z powodu dymionych szyb
I?? pytam bo też mi się mażą takie szybencje...

I cały czas mi narzekał że są za ciemne ale troche z nim pogadałem i mnie ostatecznie puścił 
Cytat: Fasola
Co tam groki, el lusterka, szyby, grzane dupy, wspomaganie itd itd je*ać, EL w Vinie się liczy

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 18, 2016, 23:25:16 pm »

Offline luka92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 988
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6GLI 97'
teoretycznie płacić powinno się zawsze, to że nie płacisz to jest tak naprawdę dobra wola stacji :P, bo sytuacja wygląda tak że 98zł jest dla stacji (czyli utrzymanie, podatki itp), a tylko 1zł idzie do cepiku (pozytywny 99zł), teoretycznie i praktycznie usługa została wykonana, i na tą usługę wystawiamy rachunek i dokument o wyniku negatywnym, wtedy klient ma 14 dni na naprawę, jeśli zdąży w ciągu 14 dni dopłaca 21 zł za ponowne sprawdzenie pod kątem uszkodzeń jakie były ostatnio tylko (tylko na stacji na której był ostatnio nie można jechać na inną bo całe badanie wtedy jest robione i płatne), jeśli nie zdąży kolejny przegląd  . W końcu szarpaki, rolki, amortyzator, itp wszystko się zużywa w tym czasie. To tak samo jak ze światłami teoretycznie jedyna rzecz jaką diagnosta może zrobić przy aucie to regulacja ciśnienia w ogumieniu, nic więcej nie może robić, a i tak większość stacji oferuje od razu regulacje świateł itp. Stacja kontroli nie może nawet ustawiać zbieżności (może ewentualnie jak ma osobne pomieszczenie do tego przeznaczone) może zrobić tylko pomiar ewentualnie. Jest dużo takich głupich przepisów które są.

Sytuacja ma się zmienić pod takim względem że teraz będzie trzeba płacić od razu jak przyjeżdżasz na badanie a nie po ... To eliminuje właśnie sytuacje tego typu że klient nie chce zapłacić, a już widzę jak będzie śmiesznie jak klient pojedzie z jednej stacji z negatywem do drugiej bo może przejdzie (teraz stacje nie mają takiego podglądu, podrzesz papierek z negatywem i tak jakbyś nigdzie nie był, archiwum ma tylko stacja w której byłeś), a na drugiej stacji od razu wbije dowód w system, a tutaj wynik negatywny 20 minut wcześniej dajmy na to i opisane co jest źle, a niestety już zapłacone :D i kolejny negatyw ;). Śmiejemy się z kolegami że z góry będziemy wiedzieć jaki jest wynik badania ;) czysty zysk
W uszach szum, w oczach łzy, na liczniku czterdzieści trzy ;)
Sam go mam sam go pcham ;)