Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016  (Przeczytany 101316 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #380 dnia: Sierpień 01, 2016, 23:27:06 pm »

Offline Tomekk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1303
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polskie Fiaty i inne graty
Wyciągnąłem białe Akwarium 1989 z grażu po prawie rocznym postoju. Strasznie zasyfiony bo po zmianie opon brudne łapska wulkanizatora mocno je pobudziły co w połączeniu z kurzem z klocków dało efekt czarnych felg. Dodatkowo stał w hali bez pokrowca i wygląda jak siedem nieszczęść. Umyłem felgi i komorę silnika.
Jutro detailingowe mycie nadwozia, sprzątanie i woskowanie. Dzisiaj wymieniłem w nim jedną  z żarówek oraz stwierdziłem że nie działa przekaźnik od ogrzewania tylnej szyby.
Fiat 125p,'71,76, Fiat 132: '78, Fiat Fiat 131:'78, Polonez '80,1500 '86,1500 '89,Polonez 1,6 GLI '96, Fiat 126 Town '99, Audi S8 '16

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #381 dnia: Sierpień 02, 2016, 10:17:49 am »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2233
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Boschem tylko jeżdżę, dolałem oleju bo żłopie dużo... Zacząłem składać rovera, co konkretnie zostało zrobione to pochwalę się w temacie o samochodzie jak tylko uda mi się zdziałać konserwacje a nie wiem kiedy to będzie. Póki co walczę z uzbrajaniem drzwi, denerwujące zajęcie...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #382 dnia: Sierpień 02, 2016, 13:13:27 pm »

Offline michau

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1651
  • rover team
a ja zajrzalem na forum bo dlugiej nieobecności :)
stajnia sie troche rozrosła ;) ale to wszystko w czasie hehe
in garage : 1.4 16v, 1.5 8v  1.6 16v, 1.8 16v VVC, 2.0 OHC, 2.0DOHC
czy da się więcej? ;)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #383 dnia: Sierpień 03, 2016, 20:48:36 pm »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
Kupiłem IG Standard na przód i udało mi sie je odebrać. W wolnej chwili pojadą do prania i montarz :♥

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #384 dnia: Sierpień 03, 2016, 21:33:51 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Dziś dotarły do mnie kopułka zapłonowa i palec, obydwa oryginał Lucasa, niestety ale też kupiłem kable od jakże słynnego z jakości sentecha... aż takiego ch**a to się nie spodziewałem, konkretnie to były założone one w poniedziałek, dziś musiałem je zdjąć do dołożenia "druciaka" w deklu od rozrządu i jaki efekt, guma osłonowa złącza na świece zaczęła przesuwać się na kablu... Szkoda gadać. Do tego tak czy inaczej mając już zdjęty dekiel od rozrządu nie byłbym sobą, gdyby spod maski nie zawiało lekko agrotuningiem dlatego też papier ścierny poszedł w ruch i tak to teraz wygląda:

Poza tym znalazłem chwilkę, więc wymieniłem krzyżaki w wale, który to tak zaczął bić po wymianie podpory. Jakość wykonania na najgorszą nie wyglądała, stosunkowo grube segery, wszystkie miseczki wchodziły z wyraźnie wyczuwalnym oporem. Także wygląda na to, że jakiś czas to ma szanse pochodzić, o ile to w końcu gdzieś wyważę :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #385 dnia: Sierpień 04, 2016, 02:07:30 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13834
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
guma osłonowa złącza na świece zaczęła przesuwać się na kablu...
normalna sprawa na przewodach do Poloneza - to swiadczy o zakladanej koncowce gumowej, ktora jest wyzszej jakosci ,a nie jakichś zalewanych/wulkanizowanych badziewiach,
przy takich koncowkach mozna sobie poprawic jakosc wykonania przewodow, ktore nawet w Kuguarze nie grzesza dokladnoscia,
a zawulkanizowana koncowka nie pozwala ani na ingerencje, ani jnie jest trwala (wystarczy porownac kątowe koncowki np. do opli/dajewo)
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #386 dnia: Sierpień 04, 2016, 07:58:05 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Ok, tylko ciagnięcie za te przewdy z dużą siłą spowoduje, że prędzej końcówka zostanie na świecy, niż przyda mi się to do oceny ich stanu
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2016, 08:01:12 am wysłana przez Gomulsky »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #387 dnia: Sierpień 04, 2016, 13:17:55 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13834
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
sory ,ale kto normalny ciagnie za przewod,zeby go zdjac ze swiecy ?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #388 dnia: Sierpień 04, 2016, 15:30:00 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
To jak inaczej zdejmiesz przewód ze świecy w roverze, jeśli "fajka" przesuwa się po nim? Ręki w tą rurke nie wsadzisz, paluchów też nie, nawet z długimi kombinerkami jest problem ( bo żadko spotykane są aż tak długie)...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #389 dnia: Sierpień 04, 2016, 18:49:07 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13834
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
to jak zakladasz ten przewod, skoro sciagasz za kabel ? nie przypominam sobie jak to jest w roverze,bo za duzo aut mi sie przewija przez rece,
ale nie wyobrazam sobie nasadzania fajki popychajac przewod,wiec i nie widze potrzeby zdejmowania w tak usterkowy sposob
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #390 dnia: Sierpień 04, 2016, 22:00:03 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Ale gwiazdorzysz problem polega na tym, że końcówki tych przewodów łatwo wchodzą na świece, ale nie tak łatwo zeń schodzą i w tym cały problem. Jakby były nieco luźniejsze to z pewnością problemu by nie było.
W temacie to krew mnie dziś zalała bo poldek odmawia współpracy, tzn. nowy zapłon nie bangla jak należy, szarpie kicha prycha i ogólnie jedzie dopiero na wysokich obrotach 2500+. Muszę obczaić, czy sobie przypadkiem czujnika temp nie odpiąłem.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #391 dnia: Sierpień 05, 2016, 11:57:07 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13834
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
co robie ?
probowales kiedy zdjac fajke po jakims przebiegu przyssana do porcelany swiecy ciagnac za przewod ? ja probowalem i widzialem wielu w takiej akcji, najczesciej konczy sie to uszkodzeniem przewodu,
zawsze twierdzilem, ze K16 to jednorazowy silnik, ale zeby az tak ? chcesz rozwiazac problem to sciagnij fajki z przewodow i bedziesz wersje kabla do ciagania w dowolnym miejscu,
Sentech robi sredniej jakosci przewody, jedne w miare ,drugie badziewne ,ale po co mu zarzucac wyimaginowane wady ,zamiast skupic sie na prawdziwych
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #392 dnia: Sierpień 05, 2016, 12:53:54 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Nie, jak cywilizowany człowiek ciągnąłem za ten uchwyt z plastiku założony na fajkę, ale fajka zaczęła iść w górę, a przewód został na świecy, dopiero, gdy skończyła się możliwość jej dalszego ruchu w górę, co objawiało się naciągnięciem się przewodu, ten zechciał zeskoczyć ze świecy (wciąż ciągnąłem za uchwyt). Przebieg jaki zrobiłem to całe 10 km? Więc wątpie, żeby mogło się to aż tak przykleić do świecy.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #393 dnia: Sierpień 05, 2016, 13:18:39 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13834
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
to dlaczego od razu nie piszesz, ze nie ciagnales za przewod, tylko za fajke ? zamiast tego serwujesz opowiesci,ze nie da sie wlozyc palca,zeby chwycic za fajke,
jezeli jest tak luzno,to po prostu ustaw sobie fajke na przewodzie przy pomocy swiecy luzem ,daj ze dwie kropelki kleju zeby fajka trzymala sie na przewodzie i po sprawie,
w OHVce tego problemu nie ma,bo jest dobry dostep do swiec i cenie sobie mozliwosc przesuwania fajek,zeby dobrze je ulozyc na swiecach i cewce
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #394 dnia: Sierpień 05, 2016, 16:18:12 pm »

Offline sova

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 674
  • Płeć: Mężczyzna
  • wychowany na tylnym napędzie
    • PN Coupe--> home made
KGB, skoro nie pamiętasz jak jest w roverze to po co dyskutujesz? Gomulsky prawidłowo pisze, niektóre kable mają tak krótkie oprawy  końcówek że ciężko zdjąc, lub oprawa idzie w góre a przewód zostaje i trzeba ciągnąć za przewód.  A w otówr na świece palców nie włożysz chyba że je najpierw przepuścisz przez imadło.
FSO Motoklub Polska---> www.fsomoto.xip.pl
Mercedes C180 Esprit kombi
Historia mojego PN 1,4 Coupe zaczyna się tu ->www.fsomoto.xip.pl/forum/viewtopic.php?t=1143&postdays=0&postorder=asc&start=360

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #395 dnia: Sierpień 05, 2016, 19:38:42 pm »

Offline Blacnik

  • Mroczek
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 336
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 1.6 GTi
Blacnik, czym Ty to malowałeś że dotkniesz i kolor schodzi? :D Mam u siebie półki i plastiki na czarno już od roku i prócz szorstkiego dotyku - nic temu nie ma. Swoją drogą, kto kiedykolwiek w jakimkolwiek samochodzie dotyka tylnej półki?  :o
Często przewożę kosiarkę która jest trochę wyższa i musze półkę wyjąć. Wtedy najczęściej wyjmuje rzucam (tak rzucam) w kat jak o coś walnie to kolor schodzi. Plastiki ładnie trzymają

Żeby nie było offtopu Wymieniałem cewkę i kable w poldasie kuzyna. Mój służył obecnie jako dekoracja podwórka :d
Caro Plus 1.6 GTi
Romet Kadet m780

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #396 dnia: Sierpień 05, 2016, 20:22:19 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13834
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
KGB, skoro nie pamiętasz jak jest w roverze to po co dyskutujesz?
bo moge ;]
no i jest cos takiego jak uniwersalne wartosci, a ciagniecie kabla do nich nie naleza (jezeli chodzi o WN oczywiscie) - juz nie robcie z tego rovera takiego silnika specjalnej troski, nawet w oplach potrafili zrobic fajki odpowiednie do konstrukcji silnika
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #397 dnia: Sierpień 05, 2016, 20:57:20 pm »

Offline michau

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1651
  • rover team
polatalem wczoraj vvc, dzisiaj zatankowalem kombi i zas przywalilem o kraweznik :x
in garage : 1.4 16v, 1.5 8v  1.6 16v, 1.8 16v VVC, 2.0 OHC, 2.0DOHC
czy da się więcej? ;)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #398 dnia: Sierpień 06, 2016, 00:01:32 am »

Offline Paki68

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
Wymieniłem dwa gumowe wieszaki środkowego tłumika i jeden przy katalizatorze

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #399 dnia: Sierpień 06, 2016, 10:25:26 am »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
Ożywiłem klimatyzację. Na razie bez sprzężenia z ECU i ze starym osuszaczem, ale działa. Zobaczymy, jak alternator poradzi sobie z ładowaniem na dłuższej jeździe.
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!