Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016  (Przeczytany 101328 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #700 dnia: Listopad 26, 2016, 18:43:23 pm »

Offline Michał M#1985

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 292
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 1.6 GLI & Polonez Atu Plus 1.6 GLI
Dziś rano chciałem odpalić Caro Plusa, niestety 3 letni Bosch s3 rozładował się po tygodniu postoju. Po naładowaniu samochód odpalił, ale zawory zaczęły głośno klepać (przycięło się hydro <co> za gęsty olej <co>). Po kilku minutach pracy wszystko wróciło do normy.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #701 dnia: Listopad 26, 2016, 22:12:32 pm »

Offline Tomekk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1303
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polskie Fiaty i inne graty
Uszczelniłem wlew paliwa w Atu GTI. Jutro przetestuję czy skutecznie.
Fiat 125p,'71,76, Fiat 132: '78, Fiat Fiat 131:'78, Polonez '80,1500 '86,1500 '89,Polonez 1,6 GLI '96, Fiat 126 Town '99, Audi S8 '16

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #702 dnia: Listopad 27, 2016, 05:21:07 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
niestety 3 letni Bosch s3 rozładował się po tygodniu postoju.
Takie hece działy mi się po tym, jak nie chciało mi się odłączać akumulatora, kiedy robiłem coś przy instalacji. Chwila nieuwagi, iskra poszła i od tej pory akumulator w samochodzie przez kilka dni rozładowywał się sam. Po odpaleniu natomiast kontrolka ładowania nie gasła już sama, lecz dopiero po przygazówie.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #703 dnia: Listopad 27, 2016, 18:09:09 pm »

Offline RONFSO

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ATU
Dziś zalany do pełna i dalej kreci kilometry , potrzebuje szybkiej odpowiedzi bo nie mogę nigdzie znaleźć potrzebuje wymiary amortyzatora tylnego polonez Caro dokładnie długość jak jest na maksa ściśnięty i rozciągnięty .

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #704 dnia: Listopad 27, 2016, 19:10:27 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Atu nie przestaje mnie zadziwiać, dzień zacząłem z przebiegiem na cyferblacie 146632 km, a zakończyłem z 146585 km normalnie cuda, dziwy, czary, gusła i zabobony :d

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #705 dnia: Listopad 27, 2016, 22:50:29 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13834
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Dziś zalany do pełna i dalej kreci kilometry , potrzebuje szybkiej odpowiedzi bo nie mogę nigdzie znaleźć potrzebuje wymiary amortyzatora tylnego polonez Caro dokładnie długość jak jest na maksa ściśnięty i rozciągnięty .

rozciagniety 536mm ,scisniety luzem 344mm i z ugietym odbojem 330mm
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #706 dnia: Listopad 28, 2016, 21:01:15 pm »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
Korzystając ze świeżego śniegu i nocnego oblodzenia jakiś miły człowiek wgiął mi błotnik w Atu na wysokości wlewu paliwa. Był bardzo skromny i uprzejmy - nie kłopotał mnie zbędnymi tłumaczeniami, oszczędził mi (sobie?) również rozładowania wściekłości na jego osobie, słowem - anioł.
W Caro uruchomiłem kolejny silnik na nowym wałku i popychaczach. Po 5 min klepania popychacze się napełniły, wygląda, że będzie chodził. Wprawdzie na benzynie dalej pracuje na 3 cylindry, czyli nie jest to wina wtryskiwacza, tylko jego zasilania. Trzeba znaleźć jeszcze ładowanie w alternatorze - kwestia znalezienia kombinacji połączeń przewodów od regulatora napięcia.
Poza tym w Palio teścia udało mi się uruchomić ogrzewanie, czyli otworzyć klapę nawiewu ciepła do kabiny.
Z pracy wracałem w warunkach śnieżno - górskich, masakra. Do pracy tez jechałem w dół po gołoledzi.
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #707 dnia: Listopad 29, 2016, 15:40:29 pm »

Offline JanekEG

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro MR91 1.6 GLE
Jako, że pod garażem jezioro, a pierwszy atak zimy oznacza już dla mnie koniec sezonu (letnie kapcie i zwyczajnie szkoda zbierać sól i błoto pośniegowe) dobrałem się do zegarów, bo nie działały kontrolki pozycji i mijania. Te zatrzaski są straszne, jeden ułamałem, ostatecznie udało się wyjąć zegary i zajrzeć do żarówek. Wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że kontrolki świateł mijania tam po prostu nie ma (w tym miejscu jest kontrolka świecy żarowej), w rezultacie wymieniłem tylko żarówkę kontrolki pozycyjnych, której obecność nie robi mi różnicy - Rover z września 97. :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #708 dnia: Listopad 29, 2016, 17:43:44 pm »

Offline Kleofas

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 428
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldoford 2.0 SLE & reszta gruzów
Moim zdaniem jeden z ciekawszych przykładów patologicznego środowiska, w którym było dane powstawać naszym samochodom. Przez rok z bliżej niewyjaśnionych przyczyn zapomnieli dodać w wiązce przewodu do kontrolki świateł mijania. Nie widziałem jej w żadnym plusie '97. Co ciekawe przewodzik i pin we wtyczce do kontrolki zapięcia pasów już dali, chociaż nigdy nie był wykorzystany.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #709 dnia: Listopad 29, 2016, 20:36:15 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13834
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
no wiesz, Japończyki w tym czasie nie dawali kontrolki ani postojowych, ani mijania,
wiec swoje ganicie, cudzego nie znacie
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #710 dnia: Listopad 29, 2016, 21:11:47 pm »

Offline Michał M#1985

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 292
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 1.6 GLI & Polonez Atu Plus 1.6 GLI
W niektórych Plusach '97 występowały takowe kontrolki.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #711 dnia: Listopad 30, 2016, 01:00:54 am »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2233
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Poodkurzałem, dolałem oleju, sporo podriftowałem na śniegu, korzystając ze sprzyjającej aury  :P

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #712 dnia: Listopad 30, 2016, 08:48:22 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Moim zdaniem jeden z ciekawszych przykładów patologicznego środowiska, w którym było dane powstawać naszym samochodom. Przez rok z bliżej niewyjaśnionych przyczyn zapomnieli dodać w wiązce przewodu do kontrolki świateł mijania. Nie widziałem jej w żadnym plusie '97. Co ciekawe przewodzik i pin we wtyczce do kontrolki zapięcia pasów już dali, chociaż nigdy nie był wykorzystany.

Przez 16 lat nie było tej kontrolki, to i rok nie stanowił problemu.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #713 dnia: Listopad 30, 2016, 14:00:51 pm »

Offline JanekEG

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro MR91 1.6 GLE
Gdybym wiedział, to w ogóle bym tego nie ruszał, ale miałem taką w GSI z 2000 r., więc na logikę wydało mi się, że poza brakiem zielonego pola na obrotomierzu są to takie same zegary. Jak widać myliłem się. Jak teraz patrzę w instrukcję od GSI to układ jest identyczny poza wspomnianą kontrolką świateł mijania, w Roverze występuje dodatkowo kontrolka temperatury płynu chłodzącego, której nie ma w GSI - czy ona też tam jest bo jest czy w przypadku ewentualnego przegrzania powinna zadziałać? Czy w Roverze domyślnie działały kontrolki immobilizera oraz check engine (u mnie nie zapalają się)?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #714 dnia: Listopad 30, 2016, 14:07:59 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13834
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Jak teraz patrzę w instrukcję od GSI to układ jest identyczny poza wspomnianą kontrolką świateł mijania, w Roverze występuje dodatkowo kontrolka temperatury płynu chłodzącego, której nie ma w GSI - czy ona też tam jest bo jest czy w przypadku ewentualnego przegrzania powinna zadziałać?
ta kontrolka jest w kazdym plusie i w zadnym nie jest nigdzie podlaczona
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #715 dnia: Listopad 30, 2016, 17:37:17 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6594
  • Płeć: Mężczyzna
Nie wiem po co miałaby działać kontrolka immobilizera, skoro ten samochód nie ma immobilizera.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #716 dnia: Grudzień 01, 2016, 06:15:58 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
no wiesz, Japończyki w tym czasie nie dawali kontrolki ani postojowych, ani mijania
W nubirze II też nie było tych kontrolek. Jakoś nigdy mi to nie przeszkadzało - w takich , nazwijmy to, nowocześniejszych sprzętach odruchowo zwracam uwagę na pokrętło, którym się włącza światła, bo przy wrzucaniu kierunku źle przylega do palca, kiedy światła wyłączone. Kontrolki świateł nie zauważam, nawet świecącej się.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2016, 06:18:06 am wysłana przez mp79 »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #717 dnia: Grudzień 01, 2016, 19:45:40 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1168
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
A mój zielony przekroczył 200 tyś. i dalej się toczy, co prawda w ostatni weekend poszła uszczelka pod głowicą, ale zrobiona i dalej śmiga.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #718 dnia: Grudzień 02, 2016, 20:56:05 pm »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
poszła uszczelka pod głowicą, ale zrobiona i dalej śmiga.
He, he he :\
Dzisiaj wyjechałem na jazdę próbną carówką. Najpierw kółko na placyku - ok. Potem dalsze kółko pod hotel Sudety - ok. Wróciłem pod garaż i zamknąłem go. Ujechałem 300 m i stwierdziłem, że chyba lepiej wracać... .
Silnik umarł na czerwonym świetle. Potoczyłem się kawałek jednokierunkową pod prąd, stoczyłem się w okolice garażu i - piłowanie. Na szczęście udało się wjechać do garażu w obłoku białej pary. Płynu chłodzącego - brak.
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #719 dnia: Grudzień 06, 2016, 01:33:48 am »

Offline kamil31

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Próbował ktoś ożenić przycisk elektrycznych szyb od passatab3  z silniczkami od poloneza ?