Autor Wątek: lozysko wyciskowe sprzegla (?)  (Przeczytany 2025 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lozysko wyciskowe sprzegla (?)
« dnia: Październik 30, 2006, 21:31:19 pm »

Offline Fist

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 574
  • Płeć: Mężczyzna
    • Rover 25 1.6 16v
    • http://www.TutorialsBase.pl
Mam ten sam problem co opisany ponizej

Cytat: "ajk#1212"
Witam!

Dawno nie pisalem ale dzis mam pytanie - co to moze byc???

Problem wyglada tak, ze po odpaleniu na biegu jalowym czasmi z okolic opisanych w temacie (sprzeglo, skrzynka biegow) dochodzi taki przerazliwy pisk lub wycie ale w wysokich tonach. Jak dojezdzam do swiatel np. i zalacze sobie jedynke jeszcze kulajac sie troche to dochodzi taki halas jakby cos chrobotalo - wystepuje to takze na dwojce, trojce, itd. ale tak jakby - im wyzszy bieg tym jest ciszej. Czesto tez jak odpale samochod i chce ruszyc, wlacze jedynke i przygazuje to rowniez odzywa sie jakies dziwne wysokie wycie - troche powyje i przestaje...
Problem jest caly czas, wiec podejrzewam, ze bez wymiany czegos sie nie obedzie...

 

wyczytalem ze jest to problem z lozyskiem wyciskowym sprzegla.
Jakie sa koszty wymiany tego lub jezeli jest to proste jak to mozna samemu wymienic
Rover 25 1.6 16v
Cytuj (zaznaczone)
"J: Do 100 i ja odpuszczam
G: Ja nie patrze na zegary "

lozysko wyciskowe sprzegla (?)
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 30, 2006, 21:54:46 pm »

karol-1987

  • Gość
skoro o tym bylo pisane nie rozumiem czemu sie to pojawilo ponownie... :?:

lozysko wyciskowe sprzegla (?)
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 30, 2006, 22:06:22 pm »

Offline Fist

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 574
  • Płeć: Mężczyzna
    • Rover 25 1.6 16v
    • http://www.TutorialsBase.pl
niebylo zadnej konkretnej odpowiedzi oraz podanych cen wymiany tego
Rover 25 1.6 16v
Cytuj (zaznaczone)
"J: Do 100 i ja odpuszczam
G: Ja nie patrze na zegary "

lozysko wyciskowe sprzegla (?)
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 01, 2006, 10:02:12 am »

elektrokiler

  • Gość
Wymiana samego łożyska jest banalnie prosta- po prostu wyjmujesz stare i wkładasz nowe. Je?li chodzi o koszty (samego łożyska) to o ile się nie myle s? dwie możliwo?ci:
1. Kupujesz samo łożysko -koszt około 8 zł
2. Kupujesz łożysko wraz z metalow? obudow? - koszt około 30 zł

W pierwszym przypadku będziesz musiał ze starego łożyska zdj?ć tę blaszan? obudowę i założyć na nowe łożyko. Robota prosta ale jak komu? sie nie chce to nie musi.

To tyle je?li chodzi o sam? wymianę łożyska. Oczywi?cie aby wymienić to łożyko musisz wyj?ć skrzynię biegów. Dla mnie to był największy problem przy wymianie tarczy i docisku...

Powodzenia
 :D

lozysko wyciskowe sprzegla (?)
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 02, 2006, 10:49:29 am »

Cyneq

  • Gość
1. I tak musisz wyjąc skrzynie - lepiej zrobić całe sprżęgło na nowych częściach, chyba ze masz bardzo nowe.
2. W życiu bym nie kupił samego łożyska (???) i bawil się we wkładanie w tą obudoe. Nawet nie wiedziałem że to rozbieralne jest. Chyba się nie opłaca.
3. Polskie oryginalne łozyska kompletne z Korzuchowa to niestety syf. Po 8 tysiącach zrobionych szumi jak to stare. Na drugi raz się szarpne na włoskie (z Argenty/fiorki), może będzie nieco lepsze.

lozysko wyciskowe sprzegla (?)
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 02, 2006, 11:40:18 am »

elektrokiler

  • Gość
Kolego Cyneq#1748 ja kupiłem samo łożysko i przekładałem. Robota trwa 20 minut, potrzebne jest do tego wkrętak płaski, młotek i ewentualnie kombinerki. Żadna filozofia a zaoszczędzisz 20 zł. W "moim" oba łożyska (kompletne i to nie kompletne) były tej samej firmy.