Autor Wątek: zmiana przeznaczenia pojazdu - pytania  (Przeczytany 4752 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zmiana przeznaczenia pojazdu - pytania
« dnia: Sierpień 22, 2011, 19:44:53 pm »

Offline jedrek101

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • miłośnik laminatu :)
    • FSO Polonez Atu Plus 1.6 GSI 2000r AC
    • plandeki, płachty , kotary i tym podobne :)
Jestem w trakcie zakupu ambulansu (cargo '97 ) w dowodzie jest "samochód specjalny " i "przeznaczenie - sanitarny "
 więc pytanie jak to odkręcić - chyba wiem przegląd ...
ale co ma cargo oryginalnie wpisane w dowodzie?
z góry dziękuję za pomoc
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2011, 19:54:26 pm wysłana przez jedrek101 »
Fiat 125p 1.5 '74 "Demobil"
FSO 1500  '85 "seledyn taxi"
PN Atu Plus 1.6 '97 "Święty interes"
PN Cargo 1.6 '97 Ambulans

Odp: zmiana przeznaczenia pojazdu - pytania
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 22, 2011, 20:21:02 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Owszem - na uprawnionej stacji kontroli pojazdów.
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: zmiana przeznaczenia pojazdu - pytania
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 22, 2011, 21:06:05 pm »

Offline DF

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1030
  • Darek F
    • Fordy Transit MkV x 2 - 2.3 LPG i 2.0 LPG
Zastanów się po co chcesz to zmieniać. Czy masz wpisane w dowodzie 5 miejsc ? Jeśli tak to zwróć uwagę na stawki OC na pojazd specjalny i przemyśl to sobie...
A jak taki rozrzutny jesteś to prześlę ci nr mojego konta...  <lol> <lol> <lol>
"Dla triumfu zła trzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"  Ale dobrych już jest tak niewiele, że nic nie mogą...
Nie dajcie się zwieść - nie ma epidemii...  
Niestety wszyscy jesteśmy niewolnikami systemu. Jednak ja jestem nieposłuszny i gardzę tymi oraz szczerze nienawidzę tych dobrowolnych ścierw, które są niczym i krzywdzą innych.

Odp: zmiana przeznaczenia pojazdu - pytania
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 22, 2011, 21:17:54 pm »

Offline jedrek101

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • miłośnik laminatu :)
    • FSO Polonez Atu Plus 1.6 GSI 2000r AC
    • plandeki, płachty , kotary i tym podobne :)
Zastanów się po co chcesz to zmieniać. Czy masz wpisane w dowodzie 5 miejsc ? Jeśli tak to zwróć uwagę na stawki OC na pojazd specjalny i przemyśl to sobie...
A jak taki rozrzutny jesteś to prześlę ci nr mojego konta...  <lol> <lol> <lol>
tak mam 3 miejsca siedzące i jedno leżące... i rozrzutny nie jestem , ale ambulans sanitarny jako pojazd uprzywilejowany raczej ma wyższą stawkę OC (może się mylę- niedługo jadę do mojej pani agent ubezp. będę wiedział wszystko) a jeśli  idzie o koszt przeglądu to wrzucę sobie w koszty prowadzenia działalności gospodarczej - zapłacę mniej podatku , w następnym miesiącu ...
a z przelewu na twoje konto raczej nic nie zyskam - więc nie skorzystam z twojej propozycji
pozdrawiam  <cwaniak2>
Fiat 125p 1.5 '74 "Demobil"
FSO 1500  '85 "seledyn taxi"
PN Atu Plus 1.6 '97 "Święty interes"
PN Cargo 1.6 '97 Ambulans

Odp: zmiana przeznaczenia pojazdu - pytania
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 22, 2011, 21:30:13 pm »

Offline Maurer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6 GLI '96 LPG
Z tego co wiem specjalne pojazdy maja nizsze oc, niektorzy kombinowali z przerabianiem poldkow na bankowozy:)

Odp: zmiana przeznaczenia pojazdu - pytania
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 22, 2011, 21:42:21 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Jak moje Kombi było zarejestrowane jako pojazd ciężarowy też było dużo mniejsze OC.
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Odp: zmiana przeznaczenia pojazdu - pytania
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 22, 2011, 23:45:27 pm »

Offline DF

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1030
  • Darek F
    • Fordy Transit MkV x 2 - 2.3 LPG i 2.0 LPG
Zanim zdasz się na opinię pani, która chce cię skroić z kasy sam sprawdź oferty towarzystw. PZU na pewno zawsze miało mikro składki na karetki.
Zajrzyj tez do dow. rej. ile ma wpisanych miejsc a nie do samochodu ile zostało foteli. Do auta zawsze możesz sobie wsadzić normalne fotele bez względu na wpis w książeczce partyjnej pojazdu. Nawet jak będziesz miał wpisane 4 to ile razy będziesz miał 5 osób w aucie?

Poza tym nie umiesz chyba liczyć tych kosztów. Nawet jak wrzucisz przegląd itp. w interes to i tak będziesz musiał za to zapłacić. Ale to oczywiście Twoje pieniądze.

Cywilne Cargo najczęściej ma wpis - "samochód ciężarowy". Ciężarówki maja ponoć korzystniejsze OC ale niestety mało jest towarzystw, które mają w swoich tabelkach Poloneza w wersji Cargo więc nie ubezpieczą go jako Caro itp...

Posiadanie "sanitarki" w niczym nie przeszkadza i nie zobowiązuje do niczego, nie musisz mieć ozdób na dachu oraz kolor jest dowolny. To tylko wpis na papierku. Za to może się opłacać. No chyba, że ktoś w poczuciu europatryiotyzmu chce zasilać swoją kasą kieszenie urzędów i złodziejskich firm ubezpieczeniowych...

To pisał posiadacz karetki z demobilu i obecnie Cargo ciężarowego.

I pojazd ten (ten Twój) w tym momencie nie jest uprzywilejowany...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2011, 23:49:44 pm wysłana przez DF »
"Dla triumfu zła trzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"  Ale dobrych już jest tak niewiele, że nic nie mogą...
Nie dajcie się zwieść - nie ma epidemii...  
Niestety wszyscy jesteśmy niewolnikami systemu. Jednak ja jestem nieposłuszny i gardzę tymi oraz szczerze nienawidzę tych dobrowolnych ścierw, które są niczym i krzywdzą innych.

Odp: zmiana przeznaczenia pojazdu - pytania
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 23, 2011, 06:57:11 am »

Offline jedrek101

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • miłośnik laminatu :)
    • FSO Polonez Atu Plus 1.6 GSI 2000r AC
    • plandeki, płachty , kotary i tym podobne :)
tak jak pisałem mam w dowodzie 3 miejsca (rubryka S1) a fotele mam wszystkie....
na drugiej stronie dowodu obok wpisanego zasilania lpg mam też wpis " sanitarny1 "
teraz pytanie czy jak zdejmę belkę sygnałowa i pojadę na zwykłe badania techniczne ( kończą się w październiku) , czy przypadkiem nie będzie kłopotu ...
Fiat 125p 1.5 '74 "Demobil"
FSO 1500  '85 "seledyn taxi"
PN Atu Plus 1.6 '97 "Święty interes"
PN Cargo 1.6 '97 Ambulans

Odp: zmiana przeznaczenia pojazdu - pytania
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 23, 2011, 10:50:32 am »

Offline DF

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1030
  • Darek F
    • Fordy Transit MkV x 2 - 2.3 LPG i 2.0 LPG
...mam 3 miejsca siedzące i jedno leżące...

...mam w dowodzie 3 miejsca (rubryka S1) a fotele mam wszystkie....

To się zdecyduj... Widziałeś to auto czy tylko z opowieści innych podajesz ?

czy jak zdejmę belkę sygnałowa i pojadę na zwykłe badania techniczne ( kończą się w październiku) , czy przypadkiem nie będzie kłopotu ...

Lepiej nie zdejmuj belki a na przegląd jedź w białym fartuchu ze stetoskopem na szyi...
"Dla triumfu zła trzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"  Ale dobrych już jest tak niewiele, że nic nie mogą...
Nie dajcie się zwieść - nie ma epidemii...  
Niestety wszyscy jesteśmy niewolnikami systemu. Jednak ja jestem nieposłuszny i gardzę tymi oraz szczerze nienawidzę tych dobrowolnych ścierw, które są niczym i krzywdzą innych.

Odp: zmiana przeznaczenia pojazdu - pytania
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 23, 2011, 13:18:47 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Przecież nie wolno mieć belki w pojeździe do tego nieuprawnionym... Moim zdaniem warto go jednak zmienić z karetki na towarowy żeby mieć zgodność tego co w papierach z tym do czego się auta używa. Po co sobie tworzyć komplikacje?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2011, 13:25:52 pm wysłana przez Grzech#1938 »
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: zmiana przeznaczenia pojazdu - pytania
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 23, 2011, 13:59:33 pm »

Offline DF

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1030
  • Darek F
    • Fordy Transit MkV x 2 - 2.3 LPG i 2.0 LPG
Jaki przepis zabranie mieć na dachu rożne rzeczy ? Przestraszony autor wątku właśnie lęka się jeździć bez belki kiedy ma wpis, że sanitarny. Czy to naprawdę jest komplikacja kiedy mam wpis, że ciężarowy a wiozę tylko ludzi ? Albo odwrotnie czy osobowym mogę przewieźć kartofle albo cement ? Nawet w ITD by nie mieli takich pomysłów na kontrole jak ludzie sami...

Na was to nie trzeba żadnego żandarma sami się dyscyplinujecie najlepiej. Nawet jak coś nie jest zabronione to i tak przestraszycie się tego tak na wszelki wypadek.  Nawet bogowie urzędnicy nie wpadają na takie pomysły jak niektórzy nasi współobywatele. Ale jak ktoś chce mieć ciasny kaganiec...
"Dla triumfu zła trzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"  Ale dobrych już jest tak niewiele, że nic nie mogą...
Nie dajcie się zwieść - nie ma epidemii...  
Niestety wszyscy jesteśmy niewolnikami systemu. Jednak ja jestem nieposłuszny i gardzę tymi oraz szczerze nienawidzę tych dobrowolnych ścierw, które są niczym i krzywdzą innych.

Odp: zmiana przeznaczenia pojazdu - pytania
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 23, 2011, 14:33:55 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Jest komplikacja jak trafisz na "inteligentnego inaczej" policjanta, który zabierze Ci dowód za wożenie np towarów karetką i co z tego, że bezprawnie? Komplikacja też może być jak kolega np będzie chciał pojechać tym autem za granicę i się niemiecka policja doczepi, że skoro to ciężarówka to nie wolno mu w różne miejsca wjeżdżać. Możesz też mieć komplikacje jak nadmiernie pilnujący przepisów policjant na kacu stwierdzi, że skoro auto jest na 4 osoby, to jedna z 5 podróżujących nim osób musi wysiąść. I tak dalej...

A uwagi o kagańcu to sobie z łaski swojej daruj. Jak masz potrzeby pisać na takie tematy to załóż sobie bloga "Precz z kagańcami by DF"... <lol>


Nie jestem zwolennikiem ślepego trzymania się przepisów i robienia wszystkiego co władza przewidziała, ale nie jestem też zwolennikiem oszczędzania na przejestrowywaniu z założeniem, że potem mogę się wykłócać z niekompetentnymi urzędnikami lub funkcjonariuszami tracąc czas na głupoli.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2011, 15:05:16 pm wysłana przez Grzech#1938 »
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: zmiana przeznaczenia pojazdu - pytania
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 23, 2011, 16:35:47 pm »

Offline DF

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1030
  • Darek F
    • Fordy Transit MkV x 2 - 2.3 LPG i 2.0 LPG
Szukacie problemów gdzieś gdzie ich nie ma. Nigdzie nie pisałem żeby postępować wbrew jakimś przepisom. Obawiacie się nawet, że ktoś zrobi coś bezprawnie.  Mając kombi z wpisem że to ciężarowy możesz jeździć jak osobowym i parkować na chodnikach.  Jak zwykle błędna nadinterpretacja.
Najlepiej się za to opodatkujcie. 
Jakby co to już skończyłem w tym temacie...  Zrobię sobie blog...  <lol2>
"Dla triumfu zła trzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"  Ale dobrych już jest tak niewiele, że nic nie mogą...
Nie dajcie się zwieść - nie ma epidemii...  
Niestety wszyscy jesteśmy niewolnikami systemu. Jednak ja jestem nieposłuszny i gardzę tymi oraz szczerze nienawidzę tych dobrowolnych ścierw, które są niczym i krzywdzą innych.

Odp: zmiana przeznaczenia pojazdu - pytania
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 23, 2011, 17:03:35 pm »

Offline CzaroT-11

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 808
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro+ 1.6 GSI '99 74E
Koguty na dachu z tego co wiem to można mieć ale nie można ich używać. Chodź w tym przypadku skoro w dowodzie jest wpis, że wóz jest uprzywilejowany to nie można się przyczepić. Inną sprawą są uprawnienia kierującego. Np. w komunikacji miejskiej czy to autobusy czy tramwaje to słyszałem, że instruktorzy nadzoru ruchu którzy jeżdżą Skodami Fabiami też na niebieskich kogutach muszą mieć, a raczej powinni mieć uprawnienia do kierowania samochodami uprzywilejowanymi.

Odp: zmiana przeznaczenia pojazdu - pytania
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 23, 2011, 17:18:34 pm »

Offline konrad1981

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 113
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1983 2.0 DOHC
Mając kombi z wpisem że to ciężarowy możesz jeździć jak osobowym i parkować na chodnikach.  Jak zwykle błędna nadinterpretacja.

a czy nie jest tak, że dotyczą Cię ograniczenia dla samochodów ciężarowych? Np prędkości?

Odp: zmiana przeznaczenia pojazdu - pytania
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 23, 2011, 17:28:17 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Oprócz wpisu liczy się jeszcze DMC.
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Odp: zmiana przeznaczenia pojazdu - pytania
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 23, 2011, 21:35:19 pm »

Offline Maurer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6 GLI '96 LPG
W temacie ograniczeń prędkości, to chyba przede wszystkim DMC, w temacie parkowania na chodniku rowniez.