Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017  (Przeczytany 247634 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #980 dnia: Wrzesień 16, 2017, 21:32:08 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5139
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
A ja dalej się bawię przy plusiku.Poskładałem już prawie wszystko, reszta w poniedziałek, bo muszę wymienić już wszystkie trzy paski, bo dogorywają.

Musiałem niespodziewanie wymienić łącznik elastyczny skrzyni, bo jakimś niezrozumiałym sposobem, wziął i sobie pękł w miejscu, gdzie jest zatopiona tulejka metalowa.Chyba musiałem gdzieś o coś zawadzić, jak wyjmowałem, lub wkładałem skrzynię, ale zupełnie nie zauważyłem kiedy i jak to się stało.

Na szczęście, miałem "na magazynie" inny wał i łącznik razem z nim.Niestety, wyszły jakieś jajca, bo ten z plusa jest inny, a tamten (z caro) inny.

Nawet nie zwróciłem na to uwagi, robiąc jakby na pamięć, jak zawsze, a tu zonk.Skrzynia i końcówka wału w caro, ma takie podcięcia, w które wchodzą te ząbki w łączniku (chyba każdy wie, o chodzi) a w plusie, mam te podcięcia tylko na końcówce w skrzyni, a wa nie posiada.Nie mając innego wyjścia, obciąłem trochę te ząbki i spasowało.Oczywiście tylko od strony wału.To normalne w tych rocznikach, że ten łącznik jest inny, czy w ogóle w plusach takie są? Nie miałem do tej przyjemności użytkować żadnego plusa, więc mogę nie wiedzieć, a tu jednak coś zmieniali.
Postanowiłem kupić nowy aku, bo do caro też mi potrzebny, a ten z plusa już praktycznie padł.

Jak widać, produkt znanej i cenionej firmy, którą to pierwszy raz widzę na oczy  :P Nie ukrywam, że kierowałem się ceną, a jeśli wytrzyma te rzeczone 24 miesiące gwarancji, to za tą kasę się opyla.
A teraz jeszcze jedna sprawa.Posiadacze plusów z lodówką, macie zrobione w swoich autkach słynne "bajpasy"? Kabel z alternatora do aku i dopiero stamtąd na budę? U mnie jest fabryczne rozwiązanie i niby ładuje, choć nie rewelacyjnie, ale korci mnie to poprawić, jak mam w roverze i zresztą, wszędzie.Poza tym, z tym nieszczęsnym alternatorem, coś się zaczyna dziać.Po uruchomieniu zimnego silnika (po nocy i nie zawsze) nie gaśnie kontrolka ładowania.Po przegazówce do jakichś 1.5-2 tys obrotów gaśnie, ale znów się zaświeca.Dopiero ostrzejszy but pozwala mu się wzbudzić.Denerwujące to jest, bo gazowanie zimnego silnika, nie jest moim ulubionym zajęciem, a bez tego, nie chce wstać.Szczotki ok. więc albo regulator, albo raczej mostek? Tu wszyscy słyszę narzekają na ten model i zaczynam myśleć nad zamianą na coś lepszego.Pisaliście tu, że od złopla zairy/vectry? Ma pasować bez przeróbek i koło pasowe też się da wymienić.
A teraz jeszcze zobaczcie, w jakich warunkach muszę pracować.

Bez luksusów, ale przynajmniej jest sucho, twardo i na łeb nie leje.U góry mam hak, na którym zawiesiłem silnik na podnośniku łańcuchowym.Samo wyciągnięcie silnika, to jest bajka, gdy już skrzynia jest zdarta.10 minut i w górze, ale ta skrzynia, w takich warunkach, to koszmar.Wyjść, jakoś wyszła, gdy już pokonałem te śruby, ale włożyć, to już był problem.Tam jest strasznie ciasno, w porównaniu z roverem.W roverku, to skrzynię, w takich warunkach, wkładałem w 10 minut, a tu mi zeszło z 1,5 godziny  ;-| Tu jest po prostu ciaśniej, bo silnik jest bliżej grodzi i dodatkowo, ten nieszczęsny kolektor, zapiera się o podszybie i silnik nie chce niżej spaść, a mógłby jeszcze z 1.5 centa polecieć.Mógłbym go wyciągać całego, ze skrzynią, ale bez kanału, to niemożliwe.I tak się nagimnastykowałem, bo musiałem skrzynię ściągać na tym "kanale" później zjeżdżać, posprzątać to i dopiero podjechać i wyjąć silnik.Później, po wszystkim go włożyć i wykminić, jak teraz wjechać na kanał bez silnika.Wyszło na to, że najszybciej będzie podnosić stopniowo auto na podnośniku i podkładać pod belki cegły, aż finalnie, po osiągnięciu docelowej wysokości, włożyć właściwe pustaki.Troszkę to trwało, ale poszło całkiem sprawnie.Co zrobić, trzeba sobie radzić, nie? I tak lepiej, niż pod blokiem, na parkingu, o czym niektórzy wspominali.Sorry za niewyraźne zdjęcia.Robione telefonem bez lampy, przy sztucznym oświetleniu.Przy kolejnej takiej okazji, to chyba wleci rover.Tam jest dopiero miejsca na takie zabawy i kolektor ssący wkręca się w 10 minut.A jak myślicie, sprężarka z GSi, wlazła by pod kolektor ssący w roverze? Były kiedyś tu zdjęcia jakiegoś modzonego, niby fabrycznego poldka 1,6 z klima i jakaś spora sprężarka była udrutowana właśnie pod kolektorem.Z tego, co widziałem, ja miałem zdjęty silnik, to sprężarka da się opuścić dosyć nisko i może nawet dostała by na fabrycznych przewodach.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #981 dnia: Wrzesień 16, 2017, 21:46:42 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3440
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Odwiedziłem "drogi" zlot w Wawie.
Miło było spotkać znajomych z tego forum.
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #982 dnia: Wrzesień 16, 2017, 22:38:44 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3131
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Chwilę temu wypieprzyłem BLOSa na rzecz miksera palnikowego, nie powiem, gaz udało się jakoś mniej więcej okiełznać ( ze spalaniem w cyklu mieszanym udało się zejść lekko poniżej 9l/100km). Ponieważ była to prowizorka, a wiadomo jak z nimi jest :) stworzone przeze mnie rozwiązanie zostało na dłużej. Co się ostatnio zemściło gdy dojeżdżając do świateł samochód zaczął zdychać, po zjechaniu na bok, okazało się, że łączenie palnik przepustnica się rozszczelniło, więc znów prowizorycznie poskładałem i wyruszyłem w dalszą podróż. A w domu sięgnąłem po sprawdzone metody, czyli kawałek kibelrury jako łącznik  ]:->
Pisaliście tu, że od złopla zairy/vectry? Ma pasować bez przeróbek i koło pasowe też się da wymienić.
Nie no nie przesadzaj, przeróbek trochę jest, trzeba przypiłować ten górny nadlew w który wchodzi nakrętka od polonezowego altka przy podstawie filtra oleju i łapę samego altka bo oryginalnie wystawałby za bardzo do przodu, jakieś 4-7 mm, nie pamiętam dokładnie, w każdym razie za dużo nie można bo będziesz musiał kminić nad tulejką w tylnej łapie altka. Prócz tego, jeśli nie trafiłbyś wersji z jednym rowkiem (zdaje się tylko vectra taki miała) to pod oplowskim kołem pasowym jest taka śmiszna podkładka, trzeba ją lekko stoczyć/zeszlifować, a samo kółko pasowe najlepiej podebrać od fiatowskiego silnika 900 (uno, seicento, cipeczento) bo polonezowskie ma zbyt mały otwór (tzn. może plus ma większy, bo w atu miałem alternator od... C-360),ewentualnie też można je podtoczyć bo zdaje się miało kiepskie obsadzenie i koła nie były w jednej linii. Jak już będzie się to mniej więcej kupy trzymać no to dobrze by było dorobić plus do aku od nowa jakimś grubszym przewodem, bo to co jest fabrycznie ni by wystarcza, ale większy przekrój nigdy nie zaszkodzi :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #983 dnia: Wrzesień 17, 2017, 04:21:44 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4697
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Kiedy patrzę tak na ciebie jesteś fajny, ajjjj



joł?
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #984 dnia: Wrzesień 17, 2017, 10:18:54 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5139
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Przydało by mu się jakieś orciari  :P Pomijając rdzę, to ten napis matiz, na listwie , mi się podoba.Takie coś, to by ładnie na poldku wyglądało.Tylko oczywiście nie z napisem matiz  :-)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #985 dnia: Wrzesień 17, 2017, 14:12:29 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4697
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Orciari w postaci paskudnego, fabrycznego spojlera nad tylną szybą odpadło kilka lat temu na trasie szybkiego ruchu. :P
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #986 dnia: Wrzesień 17, 2017, 15:52:15 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Orciari w postaci paskudnego, fabrycznego spojlera nad tylną szybą odpadło kilka lat temu na trasie szybkiego ruchu. :P

A jaki to spojler nad tylną szybę zrobiło Orciari?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #987 dnia: Wrzesień 17, 2017, 18:11:09 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4697
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
To była ironia, następnym razem wezmę w cudzysłów.  <spoko>
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #988 dnia: Wrzesień 17, 2017, 19:42:22 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2285
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
przetarłem woskiem z biedronki :) nawet daje rade jak za 11 zł.
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #989 dnia: Wrzesień 17, 2017, 20:08:32 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2235
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
daniel22 Stan tego matiza ( sądząc po tym zdjęciu ) kwalifikuje go jako idealny pojazd do przejeżdżenia solnej pory roku, na ten czas FSO do garażu, a na wiosnę matiz na złom.. Rozumiem, że konserwacji on nie widział ani razu ?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #990 dnia: Wrzesień 17, 2017, 21:02:49 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2285
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
czy była czy jej nie było, to dziecko ku...y i szatana gnije tak samo.
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #991 dnia: Wrzesień 17, 2017, 21:04:23 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2235
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Od pewnego czasu obserwuję matizy pod kątem rdzy i 80% jakie widzę jest kompletnie przeżarta

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #992 dnia: Wrzesień 17, 2017, 21:11:31 pm »

Offline miedzian

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 637
  • Płeć: Mężczyzna
  • a.k.a jama
    • C+ '98 23E, Truck El Camino '89, Atu AE86
przetarłem woskiem z biedronki  nawet daje rade jak za 11 zł.

to może za tydzień w niedziele przegonisz do Skierniewic? Jakieś zamknięcie sezonu ma tam być. Lublin jedzie na kilka aut.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #993 dnia: Wrzesień 17, 2017, 23:27:05 pm »

Offline dzikson

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V | Żuk A11B 87' | VW Passat B3 1.6td 93' | Seat Ibiza Cupra 1.8t 03'
Kupiłem dzisiaj do polda wzmacniacz kenwood kac 923 , na dniach będę ciągnął okablowanie do bagażnika pod suba. Dobry moment żeby przy okazji ogarnąć temat wstawek w podłodze i wygłuszenia  <lol> .

Dokąd mamy iść, my którzy przemierzamy pustkowia w poszukiwaniu lepszych siebie

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #994 dnia: Wrzesień 18, 2017, 02:14:49 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4697
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
daniel22 Stan tego matiza ( sądząc po tym zdjęciu ) kwalifikuje go jako idealny pojazd do przejeżdżenia solnej pory roku, na ten czas FSO do garażu, a na wiosnę matiz na złom.. Rozumiem, że konserwacji on nie widział ani razu ?

Coś tam było konserwowane, ale raczej słabo, zresztą - całe szczęście, że gnije, bo stan silnika po tych 130 tysiącach przebiegu jest fatalny, domaga się kompletnego remontu/wymiany. Opisywałem jakiś czas temu, jak mocno jest zajechany, olej trzeba dolewać wiadrami, z czego większość spala. Gdyby to było moje auto, to przejeździłoby zimę i trafiło na złom, ale na szczęście nie należy do mnie, właściciel chce koniecznie reanimować trupa :P.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #995 dnia: Wrzesień 18, 2017, 08:32:22 am »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2235
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
To bez sensu, ładnego, naprawdę ładnego matiza kupuje się za 2tyś. Za tego na złomie dostaniesz ~400zł , dobre zrobienie blacharki to więcej niż 1600zł.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #996 dnia: Wrzesień 18, 2017, 11:46:04 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4697
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Mnie tego nie musisz tłumaczyć :P Ja bym najchętniej widział to auto w roli wybuchającej niespodzianki w finale rockowego teledysku.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #997 dnia: Wrzesień 18, 2017, 12:10:07 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4697
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Kupiłem sobie nową pompę paliwa do abimexa na tej aukcji, od PHUTOM-CAR:

http://allegro.pl/pompa-paliwa-daewoo-nexia-espero-polonez-nowa-i5588953448.html

Jak widać, w tytule aukcji jest napisane oryginalna, a na zdjęciu jest pompa z nalepką daewoo. To, co przyszło naklejki nie ma, posiada też inny filterek niż pompa na zdjęciu, no i na pewno nie jest oryginalna.



Sprzedający oczywiście dostanie odpowiednią opinię za wprowadzanie w błąd.  <do bani> Na zwroty nie mam czasu, bo auto czeka rozmontowane na nową pompę.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2017, 12:12:10 pm wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #998 dnia: Wrzesień 18, 2017, 13:20:50 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2235
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Brałem od tego sprzedawcy kilka rzeczy w różnym odstępie czasu i raz tylko byłem zawiedziony, przysłał mi bak z ,,głupio" wyprofilowaną rurą, ale nie winiłem go już o to, bo zdjęcie pewnie stare a bieżąca produkcja tylko taka jest ( nie będę po raz kolejny rozwodził się nad kiepską jakością nowych baków ).

W temacie, potraktowałem dziś ogrzewanie tylnej szyby klejem termoprzewodzącym, mam nadzieję, że chociaż większa część pasków zacznie działać ( do tej pory działały mi tylko dwa ). W przeciwnym razie będę chyba myślał nad fabrycznie nową tylną szybą, bo jazda z non stop zaparowaną jest dla mnie upierdliwa ;-|

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #999 dnia: Wrzesień 18, 2017, 19:22:21 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Sprzedający oczywiście dostanie odpowiednią opinię za wprowadzanie w błąd.   Na zwroty nie mam czasu, bo auto czeka rozmontowane na nową pompę.
Ten sprzedający to oszust, sprzedaje rzemiosła pisząc że oryginały i regenerowane wahacze pisząc jako nowe i wiele innych.